30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Zalesí Sprdel  (Přečteno 20468 krát)

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Zalesí Sprdel
« Odpověď #15 kdy: 16 Března 2016, 13:05:30 »

Já bych jim tam cvičně poslal dvě fotky, které dokazují, že značky v Zálesí někdo poškozuje a bude na nich, jak se s tím vypořádají.
Dále bych naznačil, že značku je možné přehlédnout v případě, že v pravém pruhu jede větší vozidlo.
Zbytek bych si nechal do odvolání.
IP zaznamenána

tojejedno

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re:Zalesí Sprdel
« Odpověď #16 kdy: 31 Května 2016, 19:31:50 »

Mno, tak mne úřad zaskočil. Každý den se učime novým věcem.
Myslel jsem si, že po odovolání pak následuje ministerstvo, nebo úřad může vyhovět mému návrhu a rozhodnutí zrušit
Sám o sobě (bez MD) rozhodl, že rozhodnutí zrušil, a bude pokračovat v dalším řízení.

Já jsem v odvolání požadoval: Proto navrhuji, aby odvolací orgán v souladu s ust. § 90 odst. 1 písm. a) Správního řádu napadené rozhodnutí jako nesprávné a vydané v rozporu s právními předpisy zrušil a řízení zastavil.

500/2004sb § 87 říká:
Správní orgán, který napadené rozhodnutí vydal, je může zrušit nebo změnit, pokud tím plně vyhoví odvolání a jestliže tím nemůže být způsobena újma žádnému z účastníků, ledaže s tím všichni, kterých se to týká, vyslovili souhlas. Proti tomuto rozhodnutí lze podat odvolání.

Tak teď nevím, dle mne mi nevyhověl, dělá si ze mne prdel?:)
Zkouší na mne něco bokem?
Mám se odvolat?
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Zalesí Sprdel
« Odpověď #17 kdy: 31 Května 2016, 19:43:38 »

Pěkný rozbor předestřel hh
Odvoláním napadáte jen rozhodnutí jako takové, resp. jeho jednotlivé výroky. Tvrdíte, že výrok je blbě a měl by být zrušen, případně zrušen a nahrazen nějakým jiným zněním. Nemůžete procesně závazně ovlivnit, jak k takovému výsledku má orgán dospět, to si vždy posoudí sami - a když to podle vás posoudí blbě, můžete se tomu opět bránit (buď opět odvoláním do výsledku, případně i jinými prostředky - např. stížnostmi - do průběhu).

Že se do odvolání často píše závěrečný návrh (petit) jako do žaloby je vcelku rozumná praxe, SO aspoň snáz pochopí, co po něm chcete, ale tou částí, která míří nikoliv na výsledek, ale na procesní záležitosti (např. jestli řízení hned zastavit nebo jen zrušit rozhodnutí a vrátit I. stupni k dalšímu postupu), není vázaný.

Pokud jste v odvolání navrhoval zrušit a zastavit, tak samozřejmě v rámci autoremedury lze zrušit a pokračovat. Do autoremedurního rozhodnutí nicméně můžete podat odvolání, které pak už musí nadřízenému orgánu postoupit.
« Poslední změna: 31 Května 2016, 21:02:04 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

tojejedno

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re:Zalesí Sprdel
« Odpověď #18 kdy: 31 Května 2016, 19:46:31 »

Pěkný rozbor předestřel hh
Odvoláním napadáte jen rozhodnutí jako takové, resp. jeho jednotlivé výroky. Tvrdíte, že výrok je blbě a měl by být zrušen, případně zrušen a nahrazen nějakým jiným zněním. Nemůžete procesně závazně ovlivnit, jak k takovému výsledku má orgán dospět, to si vždy posoudí sami - a když to podle vás posoudí blbě, můžete se tomu opět bránit (buď opět odvoláním do výsledku, případně i jinými prostředky - např. stížnostmi - do průběhu).

Že se do odvolání často píše závěrečný návrh (petit) jako do žaloby je vcelku rozumná praxe, SO aspoň snáz pochopí, co po něm chcete, ale tou částí, která míří nikoliv na výsledek, ale na procesní záležitosti (např. jestli řízení hned zastavit nebo jen zrušit rozhodnutí a vrátit I. stupni k dalšímu postupu), není vázaný.

Pokud jste v odvolání navrhoval zrušit a zastavit, tak samozřejmě v rámci autoremedury lze zrušit a pokračovat. Do autoremedurního rozhodnutí nicméně můžete podat odvolání, které pak už musí nadřízenému orgánu postoupit.

Díky, to jsem nenašel, nevím, jestli to nemůže být tímto: "Téma nebo diskuze, které hledáte buď chybí, nebo leží mimo Vaše možnosti.".
Tak si dám pár dní na rozmyšlenou

EDIT by enzym: zrušen odkaz, ponechána citace
« Poslední změna: 31 Května 2016, 21:03:33 od enzym »
IP zaznamenána

tojejedno

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re:Zalesí Sprdel
« Odpověď #19 kdy: 13 Září 2016, 16:09:10 »

Tak je to ještě baví.
Příští týden se můžu jít zase seznámit se spisem před rozhodnutím.

Pokud jsem v odvolání uvedl, že spis nebyl veden v pořádku (nečíslovaný, bez seznamu, rozdílný počet listů atp), to je věc, která se dá napravit?

PS: Už je právní názor na prekluzi SPRDELe?
IP zaznamenána

tojejedno

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re:Zalesí Sprdel
« Odpověď #20 kdy: 07 Listopadu 2016, 17:19:45 »

Vážení kolegové,
tak mi pořád nedají pokoj:)
Dnes mi přišlo další rozhodnutí.
V příloze najdete odvolání, postavené na místním kolektivním moudru.

Budu psát další odvolání, pokud se někdo chce zapojit s nápady, je vítán. Beru to jako zábavu, uvidíme kde to skončí

V rozhodnutí se uvádí standardní blabla o správním deliktu (vesměs identické jako první rozhodnutí). To už je rozporováno v prvním odvolání.
Správní orgán obohatil rozhodnutí o reakci na některé body odvolání z přílohy. Níže tedy číslováno dle odvolání z přílohy a stylem reakce úřad - reakce já.

1a) Úřad: Nijak se nezabývá - Já: Budu opakovat
1ai) Úřad - řidiči nepřísluší hodnotit umístit značku, a na základě toho svévolně rozhodnout, zda se bude řídit, nebo nebude.... musí dbát takové opatrnosti... bezpečnost. : Já: budu opakovat + asi přidám, že řídit se mám jenom předpisově umístěnými značkami a řidič rozhodně dbal na bezpečnost atd?
1b) Úřad - Není věcí správního orgánu zjišťovat, zda došlo k nehodě, je povinností provozovatele nehodu nahlásit a prokázat. Já: Tak tady bych potřeboval poradit. To jako fakt? Tady už je dokazování také obracené?

2) Úřad si z toho vzal část, že nařídil ústní jednání. Nicméně žádné dokazování opět neproběhlo. A důkazní listina také neexistuje. Já: Otočím to jak to je

3) Spis asi zatím budu ignorovat, v tom je slušnej bordel, pořád jsem u něj neviděl svodku. Pokud vám to přijde důležité/napadne vás nějaká další sranda, tak na ten Vyšehrad už asi po desáté zajdu.

4) Úřad: Správní orgán postupoval dle paragrafu 125 f, odstavce 3 zákona č. 361/2000Sb. - Já: To nic nemění na tvrzení, v odvolání, okopíruji

5) Ignoroval, okopíruji
 
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Zalesí Sprdel
« Odpověď #21 kdy: 07 Listopadu 2016, 17:49:20 »

Přidej tam odsud:
https://www.30kmh.cz/index.php?topic=3720.msg37153#msg37153
tohle:
...„Kompenzací“ trestání bez ohledu za zavinění v takovýchto typech případů pak má být velmi mírný systém sankcí a subsidiarita této formy trestní represe ve vztahu k „standardní“ odpovědnosti za zaviněné jednání....

A že výše sankce ve vztahu k „standardní“ odpovědnosti za zaviněné jednání rozhodně není marginání.
IP zaznamenána

tojejedno

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re:Zalesí Sprdel
« Odpověď #22 kdy: 15 Listopadu 2016, 17:12:08 »

Ahoj, tak díky za jedno ochytření, viděl bych to na přidání těchto bodů. Pokud k tomu někdo něco má, tak prosím, zítra posílám.

1b) Zde bych tedy uvedl: Provozovateli vozidla není žádným zákonem uloženo povinnost oznamovat nehodu v každém případě. Zákon č. 361/2000 Sb. § 47 vymezuje povinnosti řidiče, které v tomto případě nebyly naplněny.

Správní orgán je povinen zjistit všechny okolnosti důležité pro ochranu veřejného zájmu. V řízení, v němž má být z moci úřední uložena povinnost, je správní orgán povinen i bez návrhu zjistit všechny rozhodné okolnosti svědčící ve prospěch i v neprospěch toho, komu má být povinnost uložena.
 Pokud zákon nestanoví, že některý podklad je pro správní orgán závazný, hodnotí správní orgán podklady, zejména důkazy, podle své úvahy; přitom pečlivě přihlíží ke všemu, co vyšlo v řízení najevo, včetně toho, co uvedli účastníci.

V odůvodnění se však správní orgán vymezuje proti uvedenému slovy "Není věcí správního orgánu zjišťovat, zda došlo k nehodě", což je v rozporu s § 50 zákona č. 500/2004 Sb. - "je správní orgán povinen i bez návrhu zjistit všechny rozhodné okolnosti svědčící ve prospěch i v neprospěch toho".


4b) Dle rozsudku nejvyššího správního soudu ze dne 16. 6. 2016, č. j. 6 As 73/2016-40 : „Kompenzací“ trestání bez ohledu za zavinění v takovýchto typech případů pak má být velmi mírný systém sankcí a subsidiarita této formy trestní represe ve vztahu k „standardní“ odpovědnosti za zaviněné jednání.
Vzhledem k tomu, že prvotní výzva k uhrazení částky byla výrazně nížší, než částka nařízena ve správním řízení, je zjevné, že správní orgán vnímá správní delikt jako mírný systém sankcí pouze do okamžiku, než je protistranou řádně oponováno a ta je za aktivní přístup potrestána výrazně vyšší částkou. Což je vzhledem k tomu, že v průběhu správního řízení se neobjevily žádné přitěžující okolnosti a byly představeny pouze důkazy vyvracející předpoklad pro spáchání správního deliktu v přímém rozporu s uvedeným rozsudkem NSS.
IP zaznamenána