30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: 1% populace vlastni 99% - abyste vedeli kdo Vas vlastni  (Přečteno 12298 krát)

macoch

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 301
    • Zobrazit profil
Re:1% populace vlastni 99% - abyste vedeli kdo Vas vlastni
« Odpověď #15 kdy: 21 Ledna 2016, 09:30:11 »

Bylo by, prosím, možné nechat komunistické počítání peněz v cizích kapsách na Novinky či Haló noviny - kam tématicky patří - a věnovat se zde dopravní tématice? Děkuji.

Já se připojuji. Měl jsem něco podobného na jazyku. Na tento web vstupuju přes "Nepřečtená témata od poslední návštěvy" - čtu poctivě všechno. A musím nedobrovolně i toto vlákno, aby mě nestrašilo při další návštěvě. Nechcete si opravdu pokecat jinde?
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:1% populace vlastni 99% - abyste vedeli kdo Vas vlastni
« Odpověď #16 kdy: 21 Ledna 2016, 10:51:19 »

Citace
Bylo by, prosím, možné nechat komunistické počítání peněz v cizích kapsách na Novinky či Haló noviny - kam tématicky patří - a věnovat se zde dopravní tématice? Děkuji.

No vzhledem k tomu, že jsme v sekci Nedopravní tématika, tak bych nebyl tak přísný.

Někdo se tady pokouší vysvětlit svůj názor, ale vyšel z toho spíš jen takový přerývaný popis pocitů, kterému dominuje znechucení nad tím, že někteří bohatí jsou bohatí tzv. "nespravedlivě".

A místo toho, aby neřešil ptákoviny, které nemůže změnit, a pracoval na sobě, tak přemýšlí o nespravedlnosti světa.

uziv:
Podivejte, snazil jsem se Vam naznacit, ze hlupaci jsou i na strane tzv. bohatych, pak se velmi divi, kdyz je to stoji jednou pokutu, cumak, zivot.
Kdyz se kouknu do USA, je to narod hlupaku a navic nevzdelanych, kdyz se kouknu do ruska, jsou na tom ted nyni stejne a u nas ta kvalita, sla taky rapidne dolu.
Cim jste mene vzdelany a mate mensi rozhled, tim snadneji se vam da podstrcit lez a manipulovat s Vami, jenze vzdelani neco stoji.

Bohatstvi totiz nekoreluje s tim jako hodne pracujete, ani uspesnosti. Ale zajistuje rust, tedy  rust cele spolecnosti(Svycarsko, pravda tam je to dano jeste jinymi soc./ekon. faktory).
Ne skupince co meli stesti a oskubali zbytek a jezdi/leta v namachrovanem aute/letadle a v hlave leda ozvenu(USA, Rusko apod.). Mozna zivotni cil zdejsi majority, ktere se to evidetne jeste nepodarilo, protoze jinak by meli vsichni prece v boji se statem pravnika, nebo by je takove pokuta netrapila.

Nesnazite se pres forum taky neco nezmenitelneho zmenit? A kam jsme dosli? Par ureknikum a policistum jsme znesnadlili zivot. Diky urednimu zakonu jsou temer nevyhoditelni (system z UK) a nekdo tu argumentuje komunisty(myslite ty z ODS, CSSD, ANO nebo z jine strany soudruhove Tormans a Macoch).

Misto utoku na skutecnou moc, se tu branime, jako hejno splasenych slepic, ale apon neco. A stale prichazi horsi a horsi zakony, tomu ja nerikam dlouhodobe reseni.
Rekl bych, ze to je typicky nazor komunisty(jak definici, tak dnesnim vnimanim), jako jsem ja.  ;)

Tormans
Macoch
:
Svepravny a svobodny clovek nemusi cist neco, co mu neni po chuti.

Uspesny jsem dost tak kolik potrebuji a pritom ne tolik, aby me to nezastavilo.
Nejsem spokojen svetem kolem sebe a proto pro to neco delam a nevim proc bych v diskuzi mel byt omezovan prave vami.

Vlaknem je tema pomerne jasne dane, nejste vy policajti nebo urednici, ta argumentace mi neco pripomina.
Na Brnenske dopravim podniku jsem se setkal v top managementu s podobnou argumentaci, ale nechteli konkurencni firmu, chteli zustat monopolem za statni penize na dopravu.

Na novinkach nediskutuji, nicmene je ctu(musim, abych vedel co si mysli stado) - ale ne moc. Nevyhybam se cteni i nazoru, ktere se mi nelibi a pohledu na svet, ktere rozsiruji tu moji malou kulicku hlouposti a omezeni.

Vy jste do diskuze bohuzel zadny argument neprinesli, vy ji chcete jen omezovat - Товарищи .
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:1% populace vlastni 99% - abyste vedeli kdo Vas vlastni
« Odpověď #17 kdy: 21 Ledna 2016, 10:55:42 »

Obdivuji váš entuziasmus, nicméně jsem tady objevil funkci ignore a jste PRVNÍ  ;)
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:1% populace vlastni 99% - abyste vedeli kdo Vas vlastni
« Odpověď #18 kdy: 21 Ledna 2016, 11:11:49 »

Citace
Na tento web vstupuju přes "Nepřečtená témata od poslední návštěvy" - čtu poctivě všechno. A musím nedobrovolně i toto vlákno, aby mě nestrašilo při další návštěvě.

Mluvíte mi z duše. Na toto téma jsem si tu dokonce kdysi dovolil založit (evidentně zcela zbytečně, za což se omlouvám) samostatné vlákno: http://30kmh.cz/index.php?topic=1583. Bohužel nepomáhá ani to, když si přiřadím některé osoby stižené grafomanií, které sem snad nikdy nedodaly jediný validní příspěvek, do skupiny "Ignorovat". Stejně na mne zase v "Nepřečtených tématech" vyskakují behemoti ze všech stran.

Domnívám se, že za některými takto produktivními uživatelskými jmény se mohou potenciálně skrývat i úředníci či policisté skvěle se bavící v pracovní době tím, jak celé fórum zaplevelují a znehodnocují.

fu:
Už staří Římané neměli v oblibě ty, kdo sklouzávali k argumentaci ad hominem, jsouce neschopni argumentovat ad rem. Diskusi Vám nikdo nezakazoval. Uživatel Macoch pouze velmi krátce - a po mém soudu zcela přesně - pojmenoval problém, pravděpodobně předpokládaje, že se nad sebou zamyslíte, nikoliv že jej napadnete.
Toto fórum, pokud si správně pamatuji, nebylo založeno pro plácání jater, tady se měly řešit konkrétní problémy. Kolem řešení těchto problémů mohla vznikat sílící komunita lidí schopných problémy řešit. Pokud mají být tito lidé aktivní a svůj čas efektivně vynakládat na řešení reálných problémů, nemůže fórum fungovat tak, že každé ráno je v něm cca 30 nepřečtených témat, ale z nich u jediného nový validní příspěvek. Pro filosofy je tu Strana svobodných občanů.

Tři dotazy pro administrátory:
1) Lze změnit nastavení tak, abychom příspěvky uživatelů, které máme na ignore listu, vůbec neviděli? Jde o to, že když některý z vysoce produktivních místních grafomanů přidá komentář, vidím téma, na kterém se vyřádil - pardon: ke kterému se vyjádřil, jako nepřečtené, i když jej "ignoruji", pouze na konci stránky je hláška "Ignorujete tohoto uživatele Zobrazit příspěvky."
2) Lze analyzovat, kteří uživatelé se na ignore listech vyskytují nejčastěji, na základě čehož by bylo možno poskytnout jim nějakou zpětnou vazbu?
3) Bylo by možné vynechat z přehledu "Nepřečtených témat" vlákna z kapitol "Nedopravní tematika" a "Zajímavé články z internetu"? Tyto dvě kapitoly mají značnou tendenci sklouzávat na úroveň diskuse na blesk.cz a jsou největším zdrojem skutečně primitivních příspěvků, jichž bych se tu před nějakým rokem nenadál.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:1% populace vlastni 99% - abyste vedeli kdo Vas vlastni
« Odpověď #19 kdy: 21 Ledna 2016, 11:31:14 »

Ještě by bylo fajn i ignorování vláken založených těmito experty...
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:1% populace vlastni 99% - abyste vedeli kdo Vas vlastni
« Odpověď #20 kdy: 21 Ledna 2016, 12:00:01 »

Jedna souvislost s dopravou tam je.. to chytré využívání závisti.
A že to stojí na hromadě tzv. slušných lidí které ten systém vysává a oni si přesto myslí že z něj mají prospěch.

Chudí závidí bohatým prachy.. do myšlenky zdanit všechny podle toho kolik kdo má a pak to přerozdělit všem jsou celí žhaví.
A když to přerozdělování bude dost složité tak není vidět kam se přerozdělilo a kolik se ztratilo po cestě.
A když bude složitý i daňový systém tak i těm daním se dá vyhnout.
Můžete vybírat od lidí peníze do své kapsy a oni jsou ještě rádi.
Pořád kdo chce uspět tak musí být schopný, ale dřív musel být schopný něco vyrobit nebo dodat službu, ale tady musí být všehoschopný.

A tak to je i u dopravy..
Lidi závidí když si koupíte lepší auto než mají oni.
Taky mají strach z dopravních nehod. Ideální kombinace.
Zase ze dá udělat tok peněz a pak se postavit dovnitř.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:1% populace vlastni 99% - abyste vedeli kdo Vas vlastni
« Odpověď #21 kdy: 21 Ledna 2016, 12:49:27 »

Kdo
1. K ad hominem - ... komunistické počítání peněz v cizích kapsách na Novinky či Haló noviny... (bezny pokus urazit a zesmesnit), kdo s tim projevil souhlas pan Macoch(...Já se připojuji...), tady byl zahrnut do odpovedi.

Docela me Vase argumentace prekvapuje, z meho uhlu pohledu Vas argument postrada validitu. Pokud se podivate do zprav mezi nami, oplacim Vam stejnou minci (minimalne se o to snazim).

Slova jako primitivni, take nevypovidaji v reakci na muj prispevek o komentar typu ad rem. Mel by mel byt v sekci administratori a ne v tomto, v reakci na muj komentar.  Vite neberu si to osobne, jen jsem vam chtel ilustrovat, kdyz chcete psa bit, hul si vzdy najdete.

Nikdo nejsme neomylny, ani nemame patent na pravdu, proto diskutujeme, i kdyz o sve pravde jsem presvedceni a mozna ji davame trochu drsneji/drzeji najevo. Kdyz diskuze skonci zacina konflikt.

2. Projevy typu, takova diskuze sem nepatri, lze stezi vysvetlit jinak, nez snahou takovou diskuzi omezit. Vite me tu nekteri lide take nesedi, ale nejsem male dite ani administrator, abych je omezoval. Pokud maji sve ctenare, je to asi v poradku.
3. Osobne me diskuze na toto tema nebavi, a uz jsem ji chtel nekolikrat utnout, ale musim rict, ze mi to nedalo. Proste dalsi zkusenost, pro  me, pro Vas. Po Vasem prispevku uz s tim nadale nemam problem - z rozlicnych duvodu.
Ac cast lidi mi projevuje jisty druh souhlasu, neprojevuji ho verejne. Mozna vi, ze to zde nema smyl, nebo ze to zbytecne vyvola konflikt, nebo neco uplne jineho.
4. I z hnoje rostou krasne ruze a prvni je plevel, co tam roste.

cyklista
Gratulaci Vam  uz nezaslu, kdyz uz jsem v ignorlistu.  ;)

Za me vse, reakce uz budu cist jen v soukromych zpravach nebo jinych vlaknech.


IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:1% populace vlastni 99% - abyste vedeli kdo Vas vlastni
« Odpověď #22 kdy: 21 Ledna 2016, 13:05:20 »

Pro mě je tato diskuze přínosem, i když se jí aktivně nezůčastňuju. S něčím souhlasím, s něčím ne, to tak je, nevidím důvod něco omezovat, navíc když se tato sekce jmenuje "Nedopravní tématika - gaychat".
IP zaznamenána

mila6032

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 349
    • Zobrazit profil
    • www.osbid.cz
Re:1% populace vlastni 99% - abyste vedeli kdo Vas vlastni
« Odpověď #23 kdy: 21 Ledna 2016, 13:45:09 »

Nuže. To by asi stačilo. Toto fórum skutečně je primárně o řešení konkrétních situací. Fajn, když se čas od času nějaká debata zvrhne, asi to všichni přežijeme, ale je fakt, že se tady začínají profilovat fakt spameři a toho tlachání je tady víc než by bylo zdrávo. A to mě moc neba. Ze zvědavosti jsem kouknul na technické možnosti fóra a možnost nezobrazovat nedopravní tématiku v nepřečtených od poslední návštěvy jsem nenašel. Jelikož se tady stejně chystají nějaké technické úpravy, tak to zatím řešit nebudu. Ale fakt zvažte, jestli je potřeba se vyjadřovat ke všemu, i když tomu vůbec nerozumím a nebo jestli je potřeba zakládat nové téma ke každé kravině.
Jen připomenu, že uživatelé hardcore 30kmh.cz (kam btw teď čerstvě spadá i předřečník kdo) mají kompletní moderátorská práva a tudíž možnost diskuzi uzamknout. A upřímně, byť nejsem úplně fanoušek takových řešení, tak by mně to třeba v tomto případě vůbec nevadilo.

« Poslední změna: 21 Ledna 2016, 15:44:00 od mila6032 »
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:1% populace vlastni 99% - abyste vedeli kdo Vas vlastni
« Odpověď #24 kdy: 21 Ledna 2016, 15:18:15 »

Souhlas a sdílím názor i některých předřečníků - když každý den při otevření nepřečtených témat a jejich projití zjistím, že 99% nových příspěvků je o hovně, tak to přestanu číst úplně. Fakt mě nebaví se přehrabávat hromadou keců abych zjistil, jestli se v nějakém případu něco posunulo nebo zda někdo nepotřebuje pomoc. A vzájemná pomoc, pokud mne paměť neklame, byla základním důvodem pro vznik tohoto fóra.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:1% populace vlastni 99% - abyste vedeli kdo Vas vlastni
« Odpověď #25 kdy: 10 Února 2016, 00:56:30 »

Osobně by byl pro to social networking úplně smáznout a ukončit. Opravdu už to začíná být na prd.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:1% populace vlastni 99% - abyste vedeli kdo Vas vlastni
« Odpověď #26 kdy: 10 Února 2016, 01:33:53 »

Nemám jednoznačný názor.
- z hlediska účelu fóra je Out of Topic vlákno, které se jinak vyskytuje na většině fór, které jsem viděl, čistě kontraproduktivní,
- za mě je to spíše přínos, protože se zde občas objeví pro mě zajímavé věci, na které bych nenarazil.
Moderuji ještě jedno fórum dost přísně tématicky dělené a tam to bez OT nejde. Abychom tam udrželi jakýs takýs pořádek, museli bychom dost i zajímavých a vtipných příspěvků mazat, takto je přesuneme do OT a je pokoj. Ale funguje to tak, že je jediné OT vlákno, každý měsíc se otevírá nové a staré se v půlce dalšího měsíce uzamkne. Na začátku roku se minulý rok vyhodí a jede se znova po měsících. Možná by to bylo vyhovující i zde - stačí mrknout na téma a je jasno, zda číst či vynechat.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.