30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] magistrát Dobruška  (Přečteno 5959 krát)

frost

  • Příspěvků: 13
  • dělám co je správné, jen se to některým moc nelíbí
    • Zobrazit profil
[WIN] magistrát Dobruška
« kdy: 28 Dubna 2016, 10:56:48 »

můj rozhovor s opravdu kompetentí dámou, Ing. Blankou Coufalovou vedoucí správního z magistrátu v Dobrušce ohledné mé loňské autonehody a následného správního řízení, mimochodem díky této její palbě rozhodnutí zrušeno pro nicotnost.... právník jí našel v jednom rozhodnutí !!13!! vad z toho !!4!! protiústavní :D :
já: od kdy se na přerušované čáře nesmí předjíždět, dostal jsem za to 7 bodů. nikoho jsem nezranil, žádnou škodu jsem nezpůsobil. tam není zákaz předjíždění.
ona: tam je....
já: není zákaz předjíždění
ona: pane XXXX proto se vedlo to správní řízení v té věci.... vy máte možnost přijít na ústní jednání
já: nebylo mi nic doručený. nebylo mi doručený ani předvolání ani.... rrrroz.... jak se to jmenuje.... rozhodnutí (byl jsem kapku vytočený a ani náhodou jsem si nemohl vzpomenout :D)
ona: my, určitě tam máme výpis z evidence obyvatel, kdy, kde je vždycky uvedená trvalá adresa, případně doručovací.
já: já jsem policii, to tam máte určitě uvedené dával kontaktní adresu.
ona: my se musíme řídit....
já: ne nemusíte....
ona: pro nás je závazné vaše trvalé bydliště
já: není....
ona: protože bychom....
já: kontaktní adresa
ona: to že bychom doručovali na kontaktní adresu, kterou dáte policii pro nás není směrodatné
já: to teda je směrodatné, protože vy si pak rozhodnete o mě beze mě
ona: my můžeme.... nebo musíme doručovat na adresu, kterou sdělíte nám, tak na tu musíme.
já: jak jsem vám ji měl sdělit to mi řekněte?
ona: no na tom ústním jednání.
já: jo na tom ústním jednání.... a jak jste mě teda měli předvolat?
ona: jak říkám, správní orgán doručuje na adresu, kterou mu sdělíte, ta je pro něj závazná nebo na doručovací adresu z evidence obyvatel nebo na doručovací adresu z trvalého bydliště. krom toho, teď já ten spis nemám před sebou před sebou, takže vám nemůžu říct, neřeknu jestli jsme doručovali ještě na nějakou jinou.
já: no nedoručovali, já si poštu vybírám. mě by teda hrozně zajímalo z jakýho důvodu se teda všude uvádí kontaktní adresa, korespondenční adresa.
ona: jak říkám, podle zákona to co řeknete vy policii pro nás jakoby nic neznamená, ani úřední záznam policie, nic.
já: to nemyslíte vážně
ona: my si musíme údaje sehnat sami, krom toho já vám teď nemůžu říct kam jsme doručovali, protože to nemám před sebou.
já: počkejte, počkejte.... já to nechápu?! pro vás to nic neznamená, co vy vlastně máte v papírech od policie? oni si tam můžou podle vás naškrábat co chtějí a vy si pak uděláte sami spis.
ona: je to, je to.... to co oni tam.... adresu co nahlásíte jim, tak ta pro nás není směrodatná, pro nás je směrodatná adresa z evidence obyvatel. doručovací adresa, která tam je, potom adresa trvalého bydliště.
já: no není. tak korespondenční, kontaktní adresa se z nějakého důvodu uvádí. všech 10 milionů lidí bydlí na trvalém bydlišti?
ona: každý si musí zajistit doručování své pošty (myšleno pravděpodobně písemností).
já: no to jsem si zajistil, že jsem tam uvedl korespondenční adresu.
ona: jak říkám já tady ten spis nemám, takže se s váma o tom nemůžu bavit. má ho teď kolegyně, ta je na kopírce, takže já nevím.... (nesrozumitelné) .... jen vám říkám obecně, jak to je.
IP zaznamenána

spec

  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil
Re:magistrát Dobruška
« Odpověď #1 kdy: 12 Května 2016, 13:55:20 »

Ona má pravdu, zjišťoval sem to. Například když nahlásíte, že řídil soudruh Huml, a přidáte tam svoji adresu jako jeho doručovací, abyste se za měho mohli přiznat, tak to nende.


-  doručovací adresu, její změnu nebo zrušení ohlásí občan  ohlašovně v místě trvalého pobytu,
 
- doručovací adresu poskytuje ministerstvo, krajský úřad úřad obce s rozšířenou působností správnímu orgánu nebo jinému orgánu veřejné moci pro účely doručování; tím není dotčeno poskytování tohoto údaje podle jiného právního předpisu.

Doručovací adresa obyvatele může být do informačního systému evidence obyvatel zavedena těmito způsoby:
 
1. osobně na ohlašovně v místě svého trvalého bydliště, vyplní formulář a podepíše ho, předloží doklad totožnosti k ověření, nebo
 
2. písemně s úředně ověřeným podpisem, elektronicky  s uznávaným elektronickým podpisem anebo prostřednictvím datové schránky na ohlašovnu podle místa trvalého pobytu,
 
3. k vyřízení pověří zmocněnce na základě zvláštní plné moci s úředně ověřeným podpisem zmocnitele na ohlašovně podle svého místa trvalého pobytu.

IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:magistrát Dobruška
« Odpověď #2 kdy: 12 Května 2016, 14:17:24 »

Ona nemá pravdu. Účastník správního řízení může úřadu sdělit své doručovací údaje speciálně pro jedno konkrétní řízení, nebo globálně pro více řízení, bez ohledu na to, co má zapsané v registru obyvatel. Úřad pak má povinnost doručovat tam. (Modulo okrajové případy.) Nejde o sdělení jiných osob, účastník sděluje doručovací údaje pro sebe sama. Kdyby takhle nahlašoval soudruha Humla, tak to nefunguje, leda by se jim pak ozval přímo soudruh Huml s tím, že se mu má doručovat na konkrétní adresu.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:magistrát Dobruška
« Odpověď #3 kdy: 12 Května 2016, 15:09:14 »

Ona nemá pravdu. Účastník správního řízení může úřadu sdělit své doručovací údaje speciálně pro jedno konkrétní řízení,....
vs
ona: my můžeme.... nebo musíme doručovat na adresu, kterou sdělíte nám, tak na tu musíme.

čili to ona nerozporuje, ona pouze tvrdí, že nemusí doručovat na kontaktní adresu kterou sdělíte pachům při kontrole. A to by mne tedy zajímalo jestli to doopravdy platí.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:magistrát Dobruška
« Odpověď #4 kdy: 12 Května 2016, 15:15:52 »

Pokud to je EU a ne CR, tak to zjistuje kde?
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:magistrát Dobruška
« Odpověď #5 kdy: 12 Května 2016, 15:23:28 »

Ona nemá pravdu. Účastník správního řízení může úřadu sdělit své doručovací údaje speciálně pro jedno konkrétní řízení,....
vs
ona: my můžeme.... nebo musíme doručovat na adresu, kterou sdělíte nám, tak na tu musíme.

čili to ona nerozporuje, ona pouze tvrdí, že nemusí doručovat na kontaktní adresu kterou sdělíte pachům při kontrole. A to by mne tedy zajímalo jestli to doopravdy platí.

Postavil bych to na §19 odst. 3 správního řádu a tvrzení, že pokud zahajují správní řízení na základě oznámení od policie, tak museli jednoznačně získat i prohlášení domnělého přestupce na témže tiskopisu, které je vyjádřením jeho vůle. Pokud tam tedy napíše, že "v této věci nechť správní orgány doručují na adresu XYZ z důvodu mého obvyklého pobytu tamtéž", s ohledem na konec toho odstavce (… taková adresa může být sdělena i pro řízení, která mohou být u téhož správního orgánu zahájena v budoucnu.) bych jako účastník jistě oprávněně očekával, že správní orgán přihlédne i k této části podání a bude se jím řídit.

Pokud má orgán pochybnosti, jistě může prozatím doručovat na obě adresy, dokud se pochybnosti nerozptýlí.
IP zaznamenána

frost

  • Příspěvků: 13
  • dělám co je správné, jen se to některým moc nelíbí
    • Zobrazit profil
Re:magistrát Dobruška
« Odpověď #6 kdy: 13 Května 2016, 07:47:40 »

Ona nemá pravdu. Účastník správního řízení může úřadu sdělit své doručovací údaje speciálně pro jedno konkrétní řízení,....
vs
ona: my můžeme.... nebo musíme doručovat na adresu, kterou sdělíte nám, tak na tu musíme.

čili to ona nerozporuje, ona pouze tvrdí, že nemusí doručovat na kontaktní adresu kterou sdělíte pachům při kontrole. A to by mne tedy zajímalo jestli to doopravdy platí.

Postavil bych to na §19 odst. 3 správního řádu a tvrzení, že pokud zahajují správní řízení na základě oznámení od policie, tak museli jednoznačně získat i prohlášení domnělého přestupce na témže tiskopisu, které je vyjádřením jeho vůle. Pokud tam tedy napíše, že "v této věci nechť správní orgány doručují na adresu XYZ z důvodu mého obvyklého pobytu tamtéž", s ohledem na konec toho odstavce (… taková adresa může být sdělena i pro řízení, která mohou být u téhož správního orgánu zahájena v budoucnu.) bych jako účastník jistě oprávněně očekával, že správní orgán přihlédne i k této části podání a bude se jím řídit.

Pokud má orgán pochybnosti, jistě může prozatím doručovat na obě adresy, dokud se pochybnosti nerozptýlí.

ano toto je správná a přesná odpověď. musí doručovat na adresu, kterou správnímu orgánu sdělím a rozhodně ji nemusím sdělovat osobně. adresa byla sdělena v protokolu od policie, který dáma absolutně ignorovala....

však také okamžitě skoro dobrovolně zahájila přezkumné řízení a původní musela zrušit pro nicotnost kvůli špatné klasifikaci přestupku. nové rozhodnutí je se zpětnou platností a ihned po nabytí právní moci nechala smazat těch 7 bodů co mi původně flákla.... ale stejně to bude mít ještě dohru, aby se o něco podobného nepokusila příště někomu jinému.... dokonce na to existuje judikatura, že má zasílat na adresu doručovací sdělenou úřadu a je jedno jakým způsobem, třeba zrovna policejním protokolem na mi k tomu ještě tvrdila, že ta adresa v protokolu není :D
« Poslední změna: 13 Května 2016, 08:00:41 od frost »
IP zaznamenána