30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Příkaz Stání na invalidech.  (Přečteno 27690 krát)

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Výzva,Má to cenu ?
« Odpověď #30 kdy: 19 Ledna 2016, 20:43:37 »

Co je to zařízení? Těžko je vozíčkář zařízení. Tedy o něm se první půlka textu nezmiňuje.

Pak je tam prostor pro osoby na vozíku, ale taky to není blíže specifikováno. A proč jen na vozíku? Průkaz pro těžce postižené je na kde co, ne jen pro vozíčkáře.

Vyobrazení jsem pak našel až v osmapadesáté příloze ještě úplně další vyhlášky. Pak že v tom není bordel!
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Výzva,Má to cenu ?
« Odpověď #31 kdy: 19 Ledna 2016, 21:36:51 »

Zkusím to trochu jednoduše, symbol zařízení je obecně známá věc, existuje jich celá řada. Je to symbol, který označuje že jsou nějaké prostory nebo zařízení (jako výtah, atd.) uzpůsobené pro použití nějakou skupinou lidí (zdravotně postižený, doprovod kočárku, atd.). Ve vyhlášce je odkaz na jeden konkrétní symbol ("vozík") a byl i v předchozí vyhlášce, jen pod odkazem č. 11.

Asi každý ví, že symbol vozíčkáře je mezinárodně uznávaný a zahrnuje nejen vozíčkáře. Symbol zařízení nebo prostoru pro osoby na vozíku je tam uveden proto, protože se to označení tak jmenuje a s tím názvem pracuje nejen ta vyhláška ale i všechno ostatní (schválně kolik vám najde google odkazů, při vyhledání přesné fráze)
IP zaznamenána

kekle

  • Příspěvků: 116
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz Stání na invalidech.
« Odpověď #32 kdy: 31 Března 2016, 21:43:47 »

Dobrý večer.

Přišel mi příkaz.

6000 Kč... to snad není možné...

Během doručení do Datové schránky jsem byl mimo ČR. proto mně vůbec nenapadlo se do DS dívat ani na to nebyl čas a prostředky.. Úředník to to tam musel vypíchnout....

Na 3 a 4 listu se začali objevovat chyby. Z mojí Registrační značky 7UX XXXX úředník přeměnil značku na 8TX XXXX
Má v tom neskutečný bordel... chyba tam je min. 2x

Nahrávám celý příkaz..

Budu podívat odpor a na úřadě si seženu ten jejich Božský kamerový záznam a celý spis.




IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz Stání na invalidech.
« Odpověď #33 kdy: 31 Března 2016, 22:08:08 »

Dolní hranice v SŘ je 5 000, takže Vám napálili nejméně, co mohli - méně už nemohli.
Máte nějakou těžkou smůlu, možná byste měl uvažovat o nezaplatim.cz. Jest však otázkou, jak moc dokážete splnit obchodní podmínky, když se nedokážete zablokovat příjem zpráv do DS FO při cestě mimo dosah.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

akit

  • Příspěvků: 272
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz Stání na invalidech.
« Odpověď #34 kdy: 31 Března 2016, 22:22:01 »

Parkoval jste jako prase (zabral jste 2 místa). Navíc na místě pro invalidy. To je mocninný prasismus. Měl jste sklopit uši a na začátku zaplatit 500.
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz Stání na invalidech.
« Odpověď #35 kdy: 31 Března 2016, 23:11:34 »

@kekle Mě fascinuje že řešíte několik přestupků najednou a nesledujete datovou schránku... Víte že si v ní můžete nastavit aby vám posílala email když něco přijde?

Jinak slyšel jsem, že stát můžete (max 3 minuty) kdekoli, pokud nikoho neomezíte/neohrozíte. Snažil jsem se najít příslušný paragraf a našel jsem jen tohle § 27 odst. 1 písm. o) zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích, což by se na vás mohlo vztahovat - záleží zda kolem vás byla volná invalidní místa, jak dlouho jste tam stál a jak to mají zdokumentované...
IP zaznamenána

nechapavy

  • Příspěvků: 151
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz Stání na invalidech.
« Odpověď #36 kdy: 01 Dubna 2016, 10:51:36 »

pozor na to. tohle jsem resil ja (je to po prekluzi, ale zatim zadne info). ten paragraf 27 se na to nevztahuje! vzhledem k tomu, ze ten se tyka vyhrazeneho parkovani, ale to je jen jeden typ parkovani. pak je jeste vyhrazene parkovani pro invalidy.
a ve spravku jsem take dostal 6 tisic, takze to odpovida :-D
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz Stání na invalidech.
« Odpověď #37 kdy: 01 Dubna 2016, 19:56:07 »

@nechapavy diky, to je teda masakr. Nemůžu si pomoct, ale v českém jazyce přece vyhrazené parkoviště pro vozidlo označené parkovacím průkazem pro osoby se zdravotním postižením je zároveň vyhrazené parkoviště (resp. jeho podmnožina).
IP zaznamenána

nechapavy

  • Příspěvků: 151
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz Stání na invalidech.
« Odpověď #38 kdy: 02 Dubna 2016, 12:35:44 »

tak jsem si dal tu praci a nasel jsem odpoved na muj uplne stejny dotaz ;-)

https://www.30kmh.cz/index.php?topic=1886.msg16806#msg16806

EDIT: jen pro vase info, to spravko jsem vyhral (procesni chyby), takze zadna pokuta  ;)
IP zaznamenána

kekle

  • Příspěvků: 116
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz Stání na invalidech.
« Odpověď #39 kdy: 01 Června 2016, 17:38:46 »

Ve výzvě je blíže neustanovený řidič. Co kdyby to prostě přijel invalida ?
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz Stání na invalidech.
« Odpověď #40 kdy: 01 Června 2016, 18:30:24 »

Amatérský názor:
A vzal si Parkovací průkaz označující vozidlo přepravující osobu těžce zdravotně postiženou omylem s sebou, protože s autem jste odjížděl vy/spadl na zem/cokoli jiného aspoň trochu uvěřitelného? Pokud někoho takového máte v zásobě, můžete to zkusit. Nepochybně bude Vaše tvrzení označeno za účelové a SO si ho možná bude chtít předvolat jako svědka. Stejně by to byla hra na materiální stránku s nejistým výsledkem, anžto formální znak přestupku je zdokumentován.

Poznámka
Máte dva z pohledu výše pokuty velmi závažné přestupky sloučeny do jednoho řízení a přitom jejich formální znaky jsou dobře zdokumentovány. Z tohoto pohledu máte docela kliku.
« Poslední změna: 01 Června 2016, 18:54:02 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz Stání na invalidech.
« Odpověď #41 kdy: 18 Srpna 2020, 22:21:36 »

Jak to dopadlo?
IP zaznamenána

kekle

  • Příspěvků: 116
    • Zobrazit profil
Re:[?] Příkaz Stání na invalidech.
« Odpověď #42 kdy: 03 Května 2021, 11:51:40 »

Zaplaceno, lost . prosím o uzamčení.
IP zaznamenána