30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Příkaz Stání na invalidech.  (Přečteno 27797 krát)

nechapavy

  • Příspěvků: 151
    • Zobrazit profil
Re:Výzva,Má to cenu ?
« Odpověď #15 kdy: 17 Ledna 2016, 13:46:19 »

nejsem tak kovany. pokud bych do neceho takoveho sel, necham si poradit. jen jsem vyjadril svuj nazor. myslim, ze ucelem tohoto fora neni navzajem se napadat, nebo se pletu?
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Výzva,Má to cenu ?
« Odpověď #16 kdy: 17 Ledna 2016, 14:02:56 »

Je potřeba u toho trochu myslet, zvlášť když to píšete notorickému přestupci, kterej v tom úplně plave. Ještě se toho chytí a v pondělí půjde podávat nesmyslnou stížnost. Naprostá většina venkovních parkovišť naplňuje znaky PK. Mnohdy to obchoďáky jakýmsi způsobem přímo předávají do správy příslušným obcím jakožto komunikaci, ať nemají opruz s dalšíma povinnostma, ale to mám z doslechu.

Tahle věc se řešila několikrát (stačí hledat) a vždycky z toho vyšel závěr, že z toho nic kloudnýho nebude. Dá se to dát jako jeden z bodů do odvolání, že panují pochybnosti a orgán se s tím nevypořádal, nicméně rozhodně se o to nemůžete opřít jako že jste tímto samotným faktem vyviněnej a už vůbec podávat nějaký stížnosti, na co? Co když pomáhače zavolal přímo obchoďák? Si myslíte, že voni to nedělaj, že se jim pak drutěváci nestěžujou že maj vyhrazený místa obsazený a budou jezdit ke konkurenci? ::)
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Výzva,Má to cenu ?
« Odpověď #17 kdy: 19 Ledna 2016, 10:19:48 »

Kdy zanikla značka IP12a?

ADD// už to vidím, značka nezanikla, jen není obrázkově uvedena ve vyhlášce, ale je tam slovní popis její existence. Nebo jo a zákonoserce to zase celý posral a není z vyhlášky jasný vůbec nic.

Citace
Vyhrazené parkoviště
 Značka označuje místo, kde je dovoleno zastavení a stání pouze některých vozidel.
 Údaje o tom, pro koho je parkoviště vyhrazeno (např. název organizace, státní poznávací značka, symbol zařízení5)) a popřípadě v jaké době, jsou uvedeny na dodatkové tabulce a mohou být uvedeny i na značce místo nápisu. Mimo dobu, po kterou je parkoviště vyhrazeno, smějí na takto označeném místě zastavit a stát i řidiči jiných vozidel, pokud není stanoveno jinak.
 Případný stanovený způsob stání se vyznačuje obdobně jako na značkách „Parkoviště“ vyznačujících způsob stání. Značka, na které je uveden symbol zařízení nebo prostoru pro osoby na vozíku5), je vždy doplněna vodorovnou dopravní značkou „Vyhrazené parkoviště pro vozidlo přepravující osobu těžce postiženou nebo osobu těžce pohybově postiženou“.

Tím pádem nemýlím-li se příliš, kdyžtak mne opravte, tato značka není platným DZ. Reference viz např. http://dfens-cz.com/boticka-na-defenderovi-plyyyn/. Má být použita značka IP 12a, místo toho je paskvil RÉSERVÉ a na dodatkovou tabulku si natiskli symbol vozíku, což je nesmysl. V případě, že bychom ignorovali dodatkovou tabulku s vozíkem, tak se jedná o vyhrazené parkoviště, ale není řečeno pro koho a kdy, tudíž je to podle mě zase paskvil. A jelikož ze značení V 10f nevyplývají žádné povinnosti (navíc tam mohl být sníh nebo listí), nejedná se o žádné porušení ničeho.
Nic jako IP 12a neexistuje, jedná se o IP12 + O1.

Citace vyhlášky 294/2015 Sb.:
"Údaje o tom, pro koho je parkoviště vyhrazeno (např. název organizace, státní poznávací značka, symbol zařízení5)) a popřípadě v jaké době, jsou uvedeny na dodatkové tabulce a mohou být uvedeny i na značce místo nápisu."

Značka je naprosto v pohodě, tohle by podržel i soud, který už podobný případ řešil.
« Poslední změna: 19 Ledna 2016, 10:25:34 od Tacecek »
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Výzva,Má to cenu ?
« Odpověď #18 kdy: 19 Ledna 2016, 10:28:54 »

Asi nečetl článek, tak pro jistotu ještě jednou: http://dfens-cz.com/boticka-na-defenderovi-plyyyn/
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Výzva,Má to cenu ?
« Odpověď #19 kdy: 19 Ledna 2016, 10:56:28 »

Článek jsem četl, První část článku neříká nic nového, pouze cituje ustanovení vyhlášky, úvahy jsou bohužel trochu zcestné. Teď nemám moc čas se k tomu vyjádřit více, odpoledne k tomu něco napíšu a přidám i rozsudek NSS.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Výzva,Má to cenu ?
« Odpověď #20 kdy: 19 Ledna 2016, 12:18:39 »

Osobně se v souladu s některými dalšími domnívám, že DZ je zcela regulérní a nezpochybnitelné. Jde o čistou IP 12 v souladu s doprovodným textem doplněnou:
- na sloupku o symbol podle přílohy č. 4 bod 1 vyhlášky č. 398/2009 Sb. (dříve O1, kterýžto nyní neexistuje),
- na komunikaci o VDZ V 10f.
Způsob doplnění "O1" vyhláška nepředepisuje, IMHO je zcela srozumitelné řešení jak tradiční "O1" na ploše IP 12 pod bříškem písmene P, tak zde předvedené na sloupku samostatným symbolem pod IP 12.
« Poslední změna: 19 Ledna 2016, 12:30:06 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Výzva,Má to cenu ?
« Odpověď #21 kdy: 19 Ledna 2016, 12:22:28 »

Právě jelikož to neexistuje, tak je to podle mě neplatné, tím pádem se jedná o rezervaci aniž by bylo řečeno pro koho. A z V 10 f nevyplývají žádné povinnosti. Funguje to pouze v souladu s platným SDZ, samo o sobě ne.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Výzva,Má to cenu ?
« Odpověď #22 kdy: 19 Ledna 2016, 12:34:28 »

Právě jelikož to neexistuje
Právě že existuje ve stejné grafické podobě, ale v jiné definiční formuli.
Zrušený symbol O1 je nahrazen odkazem na "symbol zařízení nebo prostoru pro osoby na vozíku", což jest právě bod č.1 přílohy 4 k Vyhlášce 398/2009 http://www.tzb-info.cz/pravni-predpisy/vyhlaska-c-398-2009-sb-o-obecnych-technickych-pozadavcich-zabezpecujicich-bezbarierove-uzivani-staveb. Patrně jde o snahu (zde IMHO správnou) zákonoblijce nedefinovat totéž v různých zákonných předpisech, ale když to je už někde definováno, tak použít odkaz. Proto jsem ve svém příspěvku použil "O1" v uvozovkách, přišlo mi to jednodušší, než pořád dokola vypisovat ten příšerný název. Také jsem mohl použít D-FENSův výraz "Staatskrippelkára"  ;). Graficky je to pořád stejný symbol.
« Poslední změna: 19 Ledna 2016, 12:45:48 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Výzva,Má to cenu ?
« Odpověď #23 kdy: 19 Ledna 2016, 12:42:48 »

Ať už bylo cílem cokoli, udělali z toho jako obvykle pitomej maglajz, asi jako s proužkama o šířce 10 cm u tyček přenosného DZ. Podle mě a té novely vyhlášky by to totiž správně mělo být značka reservé a na dodatkové tabulce text jako „pro osoby s průkazem ZTP“ nebo tak něco, to je celkem jasný. Ne jakýsi nejasný vomalovánky.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Výzva,Má to cenu ?
« Odpověď #24 kdy: 19 Ledna 2016, 12:55:27 »

Souhlas, na první i druhý pohled nejasné, nesrozumitelné a zavádějící. Je to však v souladu se všeobecnou snahou establishmentu zkurvit zákony tak, aby se v tom nikdo nevyznal a tím pádem byly něčím viny nejen všechny osoby fyzické, ale též osoby právnické. Na každého pak bude metr a vládnutí bude pohoda, klídek a dlúhé kúře.
Nicméně zde konkrétně pořád považuji symbol vozíčku, používaný v celé civilizované Evropě, za srozumitelnější, než nějaký text. Navíc ZTP může být i osoba s vadou sluchu či zraku a na tyto se Staatskrippelkára nevztahuje. Dohledat, že jde opravdu o symbol vozíčku, je však docela dřina. Vzhledem k tomu, že toto má být předpis i pro občany s nižším IQ (řidičák dostane kde kdo), tak je to pro ně za hranou a považuji to osobně za poněkud nevhodné.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Výzva,Má to cenu ?
« Odpověď #25 kdy: 19 Ledna 2016, 13:02:03 »

Jak nevztahuje, druh postižení nemá vůbec nic společnýho s průkazem. Pokud splňuje podmínky závažnosti postižení, dostane člověk průkaz na cokoli, viz § 67 361/2000.

Správnější je teda vyhrazeno pro osoby *s parkovacím průkaz pro osoby se zdravotním postižením*  ;D
« Poslední změna: 19 Ledna 2016, 14:45:47 od Behemot »
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Výzva,Má to cenu ?
« Odpověď #26 kdy: 19 Ledna 2016, 13:19:50 »

To mně nedošlo, máte pravdu, parkovací průkaz dostanou i sluchově postižení.  Nicméně O2 je hluché ucho a s vozíčkáři to nemá nic společného, takže odkaz na O2 by nebylo to pravé ořechové.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Výzva,Má to cenu ?
« Odpověď #27 kdy: 19 Ledna 2016, 14:44:59 »

Jo, špatně jsem se koukal, správně se to jmenuje „parkovací průkaz pro osoby se zdravotním postižením“.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Výzva,Má to cenu ?
« Odpověď #28 kdy: 19 Ledna 2016, 20:19:00 »

Podle mě a té novely vyhlášky by to totiž správně mělo být značka reservé a na dodatkové tabulce text jako „pro osoby s průkazem ZTP“ nebo tak něco, to je celkem jasný. Ne jakýsi nejasný vomalovánky.

Ale dyť to tam je tak jasně napsaný :)

Vyhrazené parkoviště
Značka označuje místo, kde je dovoleno zastavení a stání pouze některých vozidel.
Údaje o tom, pro koho je parkoviště vyhrazeno (např. název organizace, státní poznávací značka, symbol zařízení5)) a popřípadě v jaké době, jsou uvedeny na dodatkové tabulce a mohou být uvedeny i na značce místo nápisu. Mimo dobu, po kterou je parkoviště vyhrazeno, smějí na takto označeném místě zastavit a stát i řidiči jiných vozidel, pokud není stanoveno jinak.
Případný stanovený způsob stání se vyznačuje obdobně jako na značkách „Parkoviště“ vyznačujících způsob stání. Značka, na které je uveden symbol zařízení nebo prostoru pro osoby na vozíku5), je vždy doplněna vodorovnou dopravní značkou „Vyhrazené parkoviště pro vozidlo přepravující osobu těžce postiženou nebo osobu těžce pohybově postiženou“.

Kde vidíte, že tam musí být i reservé? Kromě čísla odkazu zůstal název symbolu stejný jako v předchozí vyhlášce, tedy žádna změna.

Pro srovnání staré znění vyhlášky 30/2001:

„Vyhrazené parkoviště“ (č. IP 12); údaje o tom, pro koho je parkoviště vyhrazeno, například název organizace, státní poznávací značka, symbol zařízení nebo prostoru pro osoby na vozíku11), a popřípadě v jaké době, jsou uvedeny na dodatkové tabulce; tyto údaje mohou být uvedeny i na značce místo nápisu, například „RÉSERVÉ“, „TAXI“, „BUS“; mimo dobu, po kterou je parkoviště vyhrazeno, smějí na takto označeném místě zastavit a stát i řidiči jiných vozidel, pokud to není jinak zakázáno; případný stanovený způsob stání se vyznačuje obdobně jako na značkách č. IP 11b až č. IP 11g; značka č. IP 12, kde je uveden symbol zařízení nebo prostoru pro osoby na vozíku11), označující parkoviště vyhrazené podle zvláštního předpisu6a), je vždy doplněna vodorovnou dopravní značkou „Vyhrazené parkoviště pro vozidlo přepravující osobu těžce zdravotně postiženou“ (č. V 10f); značka ukončuje platnost značek č. B 28 a č. B 29,

Pořád si myslíte že je to teď po novu složitější?



« Poslední změna: 19 Ledna 2016, 20:20:45 od Tacecek »
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Výzva,Má to cenu ?
« Odpověď #29 kdy: 19 Ledna 2016, 20:28:57 »

To mně nedošlo, máte pravdu, parkovací průkaz dostanou i sluchově postižení.  Nicméně O2 je hluché ucho a s vozíčkáři to nemá nic společného, takže odkaz na O2 by nebylo to pravé ořechové.
O2 je k ničemu:

Průkazy s vyobrazeným uchem nejsou ekvivalentní podobnému parkovacímu průkazu s vyobrazeným vozíčkem.
To znamená nutnost platit dálniční poplatky při každé jízdě po dálnici, jak v ČR, tak i v zahraničí.
Průkaz sluchově hendikepovaného držitele neopravňuje ani k bezplatnému parkování na místech určených pro invalidy. Na těchto místech nemá ze zákona vůbec právo se zdržovat, a to ani v ČR, ani v ostatních zemích EU. Sluchově postižený tedy musí vždy platit parkovné.
Na průkaz s vyobrazeným uchem se nevztahují ani další výjimky, které souvisejí s parkovacím průkazem pro osoby s postižením tělesným.
IP zaznamenána