30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Silnice pro motorová vozidla  (Přečteno 19930 krát)

Stastlivec

  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
Silnice pro motorová vozidla
« kdy: 06 Ledna 2016, 08:23:45 »

Ahoj,
chci se zeptat - po přeznačení dálnic a silnic pro motorová vozidla přibylo na magistrále v Praze několik značek "silnice pro motorová vozidla". Například ve směru z centra za prvními kamerami, přičemž zmizela značka upravující rychlost na 80 kmh za druhými kamerami, a zároveň ve směru do centra přibyla u nájezdu z Brumlovky, ukončené je to na sjezdu na Pankrác. Jaká tam platí rychlost?
Vím, že mimo město se jedná o 110 kmh, platí však stále ve městě 80 kmh?

Ve směru z centra totiž není žádná značka upravující rychlost až na Chodov, tedy ani při nájezdu z Jižní spojky na které je 80 kmh. Díky tomu bych soudil, že to platí stále stejně.

Jezdím tam každý den, těch 80 by se docela hodilo :)

Díky
Jirka
IP zaznamenána

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Silnice pro motorová vozidla
« Odpověď #1 kdy: 06 Ledna 2016, 08:30:16 »

silniční zákon, § 18
odst. (4) V obci smí jet řidič rychlostí nejvýše 50 km.h-1, a jde-li o dálnici nebo silnici pro motorová vozidla, nejvýše 80 km.h-1.

http://zakony.centrum.cz/zakon-o-silnicnim-provozu/cast-1-hlava-2-dil-3-oddil-1-paragraf-18
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Silnice pro motorová vozidla
« Odpověď #2 kdy: 06 Ledna 2016, 09:22:58 »

Přesně tak, pokud na silnici pro motorová vozidla není žádná značka upravující rychlost, musí platit 80.
IP zaznamenána

Stastlivec

  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
Re:Silnice pro motorová vozidla
« Odpověď #3 kdy: 06 Ledna 2016, 09:26:20 »

No a jak teda fungují ty kamery? První měří 50, druhý 80? Přijde mi, že spíš udělali soudruzi chybu..ale když nad tím přemýšlím, tak to samé je vlastně u sjezdu na Radotín ze Strakonické, také jsou tam dvoje a měří 50 a 80
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Silnice pro motorová vozidla
« Odpověď #4 kdy: 06 Ledna 2016, 09:34:22 »

Mám pocit, že směrem z centra sice kamery jsou, ale žádná níc neměří. Do centra to měří úsekově od výjezdu z jížní spojky před sjezd na Brumlovku  a tam to bejvalo na 50.
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Silnice pro motorová vozidla
« Odpověď #5 kdy: 06 Ledna 2016, 09:41:02 »

...Vím, že mimo město se jedná o 110 kmh, platí však stále ve městě 80 kmh?...

Já tedy žiji v domění, že na silnici pro motorová vozidla mimo obec se může jet 130.
Jinak ve směru z centra byla značka autíčka u Brumlovky už dávno. Ta osmdesátka to vlastně jen urychluje, páč normálně by začala platit až za napojením ze spojky.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Silnice pro motorová vozidla
« Odpověď #6 kdy: 06 Ledna 2016, 09:42:43 »

Já tedy žiji v domění, že na silnici pro motorová vozidla mimo obec se může jet 130.

Budíček!!!!!!! Je nový rok  ;) Takže 110.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 201
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Silnice pro motorová vozidla
« Odpověď #7 kdy: 06 Ledna 2016, 09:50:32 »

Já tedy žiji v domění, že na silnici pro motorová vozidla mimo obec se může jet 130.

Budíček!!!!!!! Je nový rok  ;) Takže 110.

Toto? http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/tiskovezpravy/RSD-Zmeny-pro-ridice-v-roce-2016-415710
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Silnice pro motorová vozidla
« Odpověď #8 kdy: 06 Ledna 2016, 09:54:09 »

Přesně tak, ze všech bývalých silnic pro motorová vozidla se staly mávnutím kouzelného proutku dálnice, takže furt 130 a přibyly nějaké nové silnice pro motorová vozidla z jedniček, na kterých se může místo 90 slušných 110  :)
IP zaznamenána

Stastlivec

  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
Re:Silnice pro motorová vozidla
« Odpověď #9 kdy: 06 Ledna 2016, 09:56:29 »

Z centra byla právě ta 80 až za druhými kamerami, cca 50 metrů a tam už není.. a za cca tři roky jsem si tý značky teda asi nevšiml :) stejně tam ale budou ostatní jezdit standardně pade :) Mám ale dojem, že ty druhý z centra fotí, pořád mi to blejská před očima :)
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Silnice pro motorová vozidla
« Odpověď #10 kdy: 06 Ledna 2016, 10:01:31 »

Že to blejská, ještě nic neznamená, já tam standartně prasim(jednou snad i 150  ;D ) a nikdy mi nic nepřišlo.
Jinak tady je mapa: https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=zucexxtrzw94.kzbmPfi52-Hw
« Poslední změna: 06 Ledna 2016, 10:05:32 od plikous »
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Silnice pro motorová vozidla
« Odpověď #11 kdy: 06 Ledna 2016, 10:09:28 »

A tak to jsem hezky zaspal. Já vím, že když jsem jel prvního a druhýho autem, tak v radiu mektali něco o nových značkách a pravidlech, ale nikdy to nerozebrali a nějak jsem nenašel čas na podrobnější průzkum.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 753
    • Zobrazit profil
Re:Silnice pro motorová vozidla
« Odpověď #12 kdy: 06 Ledna 2016, 19:59:01 »

co jsem četl na jiném foru, tak 50 na magistrále až od Pankráce
IP zaznamenána

Stastlivec

  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
Re:Silnice pro motorová vozidla
« Odpověď #13 kdy: 07 Ledna 2016, 07:29:10 »

Vypadá to tak, včera a dneska jsem koukal a značku 50 jsem prostě nenašel.. ale, při nájezdu z Brumlovky je sice značka silnice pro motorová vozidla, ale s dodatkovou tabulkou "bez dálniční známky", to je podle mě pozůstatek, který zapomněli sundat.. bůhví jak to nakonec bude, až jim to dojde :)
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil
Re:Silnice pro motorová vozidla
« Odpověď #14 kdy: 07 Ledna 2016, 18:18:40 »

Já jsem koukal na zamtené řidiče na této křižovatce: https://goo.gl/maps/p3rLAobbxqA2
Fotka není úplně aktuální a tak si místo značek STOP na sloupu doplňte další semafor se šipkou rovně. Já jsem odbočoval vlevo,  svítila mne klasická plná červená a na druhém semaforu naskočila zelená šipka pro jízdu rovně. Jenomže řidiči dost dlouho váhali s rozjedem rovně, protože hned vedle zelené šipky svítí krásná plná červená   :) Asi bych taky chvilku váhal. Faktem je, že jsem v Blansku na KRUHÁČI jel na červenou, protože mne nedošlo, že semafor není pro chodce, ale pro auta :-\
IP zaznamenána