30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Omluvenka ze zdravotních důvodů - ohlášení ukončení?  (Přečteno 8195 krát)

Karel123456789

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil

Ahoj všem,

řeším jeden přestupek kamaráda a momentálně je to ve fázi ústního předvolání -> omluvenka tel. pro nemoc, zaslání lékařské zprávy (neschopenka není - byla to ambulance - a je tam napsáno po odeznění potíží vhodná rehabilitace atd.). to vše den před jednáním. Nyní je to cca měsíc od původního termínu a nic se neděje a ve mě začla hlodat myšlenka, jestli úřad nečeká až jim oznámíme ukončení o neschopnosti? Je to možné? Nerad bych, aby kvůli tomu např. rozhodli bez naší účasti. Podle mě nemůžou čekat nějakou součinnost z mojí strany, ale jak je to předpisově?

Další kroky jsou samozřejmě tak nějak připravené, taky záleží na postupu orgánu, nerad bych tu teď z důvodu toho červeného upozornění nahoře psal víc. Každopádně do prekluze zbývá cca 6 měsíců. :( tak větší info snad až poté.

Díky
IP zaznamenána

chom

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Omluvenka ze zdravotních důvodů - ohlášení ukončení?
« Odpověď #1 kdy: 06 Ledna 2016, 07:32:03 »

Informovat orgán o ukončení léčby je zbytečné, jen byste je popohnal k rychlejšímu jednání.
IP zaznamenána

Karel123456789

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Omluvenka ze zdravotních důvodů - ohlášení ukončení?
« Odpověď #2 kdy: 06 Ledna 2016, 08:51:35 »

jsem stejného názoru, ale netušil jsem jestli neexistuje nějaký par. Správního řádu, kde by bylo napsáno, že musím informovat. Sem laik a většinu znalostí mám buď tady z fóra nebo bohužel z vlastní zkušenosti. tak díky za rychlou odpověd a budu čekat až orgán pozve na ustní jednání znovu. nebo spíš doufat že nepozvou nebo až za dlouho... :D :D :D
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Omluvenka ze zdravotních důvodů - ohlášení ukončení?
« Odpověď #3 kdy: 06 Ledna 2016, 09:25:41 »

Jasný, každá aktivita navíc je kontraproduktivní, takže nedráždit zbytečně hada bosou nohou  ;)
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Omluvenka ze zdravotních důvodů - ohlášení ukončení?
« Odpověď #4 kdy: 18 Ledna 2016, 10:48:52 »

V podstatě tak, pokud jste ve stavu uznané zdravotní omluvenky, tak čekat až vyzvou příště. Buď jim napíšete, že jste stále KO, nebo tam už pudete (případně podjatost atd.).
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

simaja

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:Omluvenka ze zdravotních důvodů - ohlášení ukončení?
« Odpověď #5 kdy: 20 Ledna 2016, 17:49:09 »

Co se stane, kdyz neuznaji omluvenku od lekare?
IP zaznamenána

chom

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Omluvenka ze zdravotních důvodů - ohlášení ukončení?
« Odpověď #6 kdy: 20 Ledna 2016, 18:52:13 »

Co se stane, kdyz neuznaji omluvenku od lekare?

Rozhodnou, v odvolání to samozřejmě napadnete. Je otázka, co na to odvolací orgán - měl jsem to kdysi taky jako jeden z bodů odvolání, ale podrželi jim to celé. K soudu jsem nešel.
Teoreticky by včas podanou omluvu ze zdravotních důvodů měli uznat vždy, ale známe, jak to u našich SO chodí....
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Omluvenka ze zdravotních důvodů - ohlášení ukončení?
« Odpověď #7 kdy: 20 Ledna 2016, 18:58:23 »

I když ji neuznají, musí k tomu vydat rozhodnutí a řádně ho odůvodnit, jinak to není platné.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Omluvenka ze zdravotních důvodů - ohlášení ukončení?
« Odpověď #8 kdy: 20 Ledna 2016, 19:33:30 »

O omluve se nerozhoduje, maximalne se vyrozumi.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Omluvenka ze zdravotních důvodů - ohlášení ukončení?
« Odpověď #9 kdy: 21 Ledna 2016, 06:23:36 »

Je taky otázka, co je řádná omluva. Já se pouze omluvil, reakce žádná, vyrozumění žádné, pouze rozhodnuli bez mé přítomnosti. To pak bylo zrušeno z důvodu vad a při řízení, které následovalo, jsem orgánu vytknul postup. Pouze konstatoval, že by mi odmítnutí sdělil osobně při projednávání a že jsem měl zaslat řádnou omluvu. Ale co čekal, to už nesdělil:)
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Omluvenka ze zdravotních důvodů - ohlášení ukončení?
« Odpověď #10 kdy: 02 Února 2016, 11:04:24 »

O omluve se nerozhoduje, maximalne se vyrozumi.
Nemyslím jako ve smyslu úkonu rozhodnutí, ale každopádně pokud to odmítnou, tak k tomu musí něco napsat a zdůvodnit to, je na to tuším i nějakej soudní judikát, že si nemůžou jen tak omluvou vytřít anál aniž by řádně a přezkoumatelně zdůvodnili, proč by omluva měla být platná nebo snad dokonce účelová.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Šušínek

  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
Re:Omluvenka ze zdravotních důvodů - ohlášení ukončení?
« Odpověď #11 kdy: 09 Února 2016, 15:51:51 »

Tak mě napadlo, existuje nějakej zákon, kterej jim dovoluje chtít něco jako lékařskou zprávu? Přece podle nějakýho zákona (teď si nevzpomenu, něco o zdraví) nemají právo do toho čumět.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Omluvenka ze zdravotních důvodů - ohlášení ukončení?
« Odpověď #12 kdy: 09 Února 2016, 22:33:36 »

Jsou judikáty, které říkají, že první omluvu by měl úřad bez keců uznat, protože ještě nemá žádné důvody v tom vidět účelovost. Problém je v tom, že úřad nemá problém rozhodnout jakkoli nezákonně, protože ho to nijak nebolí a problém máte jen Vy s rozhodováním, jak daleko to chcete hnát. Právníci tomu říkají "rovnost zbraní", ale oni ty meče a brnění fasují a ranhojiče mají zdarma.
IP zaznamenána