30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Odstoupení od smlouvy s Bohemia energy  (Přečteno 8783 krát)

alesh

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Odstoupení od smlouvy s Bohemia energy
« kdy: 05 Ledna 2016, 11:50:47 »

Dobrý den,
nečekal jsem, že můj první příspěvek bude zcela mimo mísu, ale naštěstí se mi hlídky vyhýbají 8)

No ale mám tu věc, se kterou jsem doufal, že by mi tu někdo mohl pomoci.
Mám babičku (85let), která žije sama. Naštěstí je plně samostatná a obvykle si s různými podomními prodejci poradila. Bohužel se teď nechala ukecat a "něco" podepsala. Mělo by se týkat změny dodavatele el. energie a plynu na Bohemia Energy.
Jak jsem se to dozvěděl, snažil jsem se toho z ní co nejvíc dostat, ale prakticky neví, co mu podepsala. Všechno, co má je "Prohlášení zákazníka a poučení o jeho právech a povinnostech", kde se píše, že byl zákazník poučen, že ze strany obchodního zástupce nedošlo k nátlaku, že zákazník uvedl pravdivé a úplné údaje a že uzavřel Smlouvu o sdružených dodávkách elektřiny a/nebo plynu, přičemž se zavazují smlouvu dodat po jejím zpracování a to způsobem, který si zákazník vybral (nevím jaký). Tzn. já vlastně ani neznám obsah smlouvy. Docela mě překvapilo, že se tam píše, že zákazník uzavřel smlouvu el. formou (to rozhodně neuzavřel). Zároveň taky dostala nějaké LED žárovky. Poměrně zajímavý mi přijde fakt, že babička žije v paneláku a plyn odebírají společně, přičemž platí nějaké zálohy. Z toho mi vyplývá, že snad dodavatele plynu ani změnit nemohla. Dále se taky domnívá, že si nechala převést i elektriku na chatě.

Po zvážení situace se babička rozhodla, že by chtěla od smlouvy odstoupit. Já to vidím, že BE pošlu odstoupení od smlouvy (její číslo je na formuláři), zároveň odvolám plné moci udělené pro převedení, vrátím žárovky a ještě bych to doplnil o formulku, že odstupuje i od všech případných jiných smluvních závazků, které mohli být ten den mezi nimi uzavřeny. Zároveň také dám na vědomí ČEZ a RWE, že platnost plných mocí, které udělila, byla odvolána.

Mělo by tohle být dostačující? Není tam nějaký skrytý chyták?
Opravdu se mi tenhle způsob prodeje příčí. Pokud by měl ještě někdo tip, jak je k tomu odstoupení i pěkně nas*at, sem s ním prosím!

Díky za případné rady.

a.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Odstoupení od smlouvy s Bohemia energy
« Odpověď #1 kdy: 05 Ledna 2016, 12:08:49 »

Jdete na to správně. Mimochodem toto téma sem zapadá více, než si myslíte, protože Bohemia Energy je chováním zcela srovnatelná s aktuálním českým státem. Bohužel koupili mého dodavatele energií a mohu Vám z vlastní více než nepříjemné zkušenosti říci, že s těmito zmrdy se téměř nedá vyhrát, protože na rozdíl od úředníků pro ně neplatí už vůbec žádná pravidla. 

Vyzkoušený postup je:

1) Odstoupení od smlouvy (zkontrolujte VOP, zda se nezměnila čísla článků):

Citace
Bohemia Energy entity s.r.o.
Na Poříčí 1046, 1047/24-26
110 00 Praha 1

Odstoupení od smlouvy

Na základě oddílu D, č. 9 Všeobecných obchodních podmínek, jež jsou nedílnou součástí smlouvy o poskytování služeb č. XY uzavřené dne dd.mm.yyyy, odstupuji od smlouvy.

Podpis

Zároveň s tím doporučuji poslat na stávající dodavatele prohlášení:
Citace

Prohlášení - plná moc

Dne dd.mm.yyyy jsem uzavřela smlouvu  s dodavatelem Bohemia Energy entity s.r.o. a zároveň jsem podepsala plnou moc k ukončení  smlouvy s vaší společností. Od smlouvy s novým dodavatelem jsem však ve lhůtě do 30 dnů od podepsání odstoupila. Proto se nyní obracím na vás s prohlášením:
Prohlašuji, že ruším plnou moc, kterou jsem poskytla firmě Bohemia Energy entity s.r.o. na ukončení smlouvy s vaší společností.

Příloha: Odstoupení od smlouvy s Bohemia Energy entity s.r.o.

Podpis
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Odstoupení od smlouvy s Bohemia energy
« Odpověď #2 kdy: 05 Ledna 2016, 13:14:46 »

IP zaznamenána

alesh

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Odstoupení od smlouvy s Bohemia energy
« Odpověď #3 kdy: 05 Ledna 2016, 13:44:10 »

Díky za odpovědi. S vrácením žárovek počítám (jsem z oboru - jsou to šmejdy:)).

a.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Odstoupení od smlouvy s Bohemia energy
« Odpověď #4 kdy: 06 Ledna 2016, 11:03:33 »

Vypráskat z domu tyhle prodejce.

S jedním případem jsem pomáhal.. taky Bohemia Energy.. ale s jejich zákaznickým servisem se dalo mluvit.
Dá se je kontaktovat a domluvit na odstoupení od smlouvy.

A preventivní opatření je napsat energie na někoho jiného z rodiny. Nebo aspoň přesvědčit babičku aby to prodejcům tvrdila.. když jim řekne že nic nechce tak budou otravovat dál, ale když řekne že elektřinu vyřizuje vnuk tak dají pokoj. Nejhůř z ní vyrazí telefonní číslo a promluvíte jim do duše  :)
IP zaznamenána