30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [GIVEN UP] Praha: Příkaz kde se lže > CHCI VRÁTIT ÚDER  (Přečteno 11395 krát)

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Praha: Příkaz kde se lže > CHCI VRÁTIT ÚDER (neveřejně)
« Odpověď #30 kdy: 08 Února 2016, 16:37:24 »

Nebo řídila osoba hledaná a to by z něj činilo spolupachatele, whatever. To je prostě právo nevypovídat, ale zdá se, že humloidní propaganda funguje.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Praha: Příkaz kde se lže > CHCI VRÁTIT ÚDER (neveřejně)
« Odpověď #31 kdy: 08 Února 2016, 18:11:14 »

BTW, článkem 37 LZPS ses skutečně odvolal na osobu blízkou ;)

Neodvolal.. tam je napsáno sobě nebo osobě blízké.. a nepíše se že to stíhání musí být za to co se projednává.

Když by provozovatel třebas neznal totožnost řidiče a nebo svěřil řízení osobě která nemá řidičák tak může odepřít výpověď.. protože by musel sám sebe obvinit z přestupku.

Já vím, co se tam píše. Omlouvám se, pokud snad mé zjednodušení na motivy ouřadova vyjádření (proto ten smajl) někoho zmátlo... navazoval jsem tím na předchozí konverzaci, kdy dotyčný sice perfektně použil své právo nevypovídat (a správně bez keců o osobě blízké), ale v naprosto nevhodné situaci a přivodil si tak paradoxně větší problém, než ve kterém byl před tím. Každopádně jsem pořád přesvědčen, že to není něco, na čem by to šlo vyhrát (respektive to nemůže být jediný důvod)

A ano, jsem typickým příkladem humloidní propagandy, děkuji za dálkovou diagnózu, ty mám moc rád :)
IP zaznamenána

Orwell

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Praha: Příkaz kde se lže > CHCI VRÁTIT ÚDER (neveřejně)
« Odpověď #32 kdy: 24 Února 2016, 13:35:08 »

Podal jsem odpor a čekám na spis.

Zárověň jsem namítl podjatost a v příloze dávám ke shlédnutí jak se s tím vypořádávají v Praze. Čtu to ve smyslu: jednáme podle zákona, naší podjatost zákon z merita věci přímo předpokládá a proto je to vpořádku.

Až budu mít v ruce spis, tak uvidím, jestli se půjdu vyjádřit jak navrhují.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Praha: Příkaz kde se lže > CHCI VRÁTIT ÚDER (neveřejně)
« Odpověď #33 kdy: 24 Února 2016, 18:31:44 »

První náhled
O "nepodjatosti" se neusnesli, vyřídili to pouze společenskou konverzací s nadpisem "Sdělení k námitce podjatosti".

Druhý náhled (jak píše Orwell):
Klíčová je předposlední věta traktátu "V daném případě není námitka ...... přípustná, neboť.. (protože proto viz předchozí 2 strany blábolu) ...... se o námitku podjatosti jednat nemůže, a proto o ní nemůže být kvalifikovaně rozhodováno.

Dotaz do vzduchu - je tento postup napadnutelný? Přijde mi, že kreativním způsobem ohnuli "podání se posuzuje podle obsahu, nikoli formy", metodou protože proto dovodili, že to nemůže být námitka podjatosti a na základě toho sdělili, že se o ničem nebudou usnášet.
EDIT
Navíc bych řekl, že autor toho traktátu je mimořádně poťouchlý, protože pochopit "sdělení...", že námitku podjatosti pojali podle obsahu jako nějaké neurčité podezření a sdělují, že "o námitce podjatosti nemůže být ani kvalifikovaně rozhodováno" jako fakt, že žádné usnesení nebude, není tak úplně triviální. Důsledek je ten, že od okamžiku doručení může opět pověřená úřední osoba úřadovat a přitom se částečně znalý účastník může domnívat, že když není usnesení, koná neoprávněně ve smyslu § 14 odst. (3) - tak jako já, než jsem si traktát přečetl pozorně celý a snažil jsem se číst i mezi řádky. Mezi řádky jsem vyčetl: zavalíme tě, milý účastníku, spoustou slovního balastu a právní větu pěkně uschováme do nepříliš průhledné formulace. Třeba se nachytáš.

==========================================
K věci (pro další text: nevíte = provozovatel neví, ostatní slovesa analogicky)
Domnívám se, že nejen že nemáte nabito, ale nemáte ani zbraň. Jedinou šanci vidím v samovolném klopýtání správního orgánu.
a) materiální stránka přestupku - uvidíme se spisem a přesnou lokalitou, ale +12 na 40 (tj. +30 %) snad ani nejde rozumně hájit. Je jedno, zda jde o přestupek v přestupkovém řízení či sprdeli.
b) bránit se tím, že nevíte kdo řídil vás snad ani nenapadlo - to byste přiznal, že jste ZPPK nedočetl ani k § 10
c) bránit se tím, že v době, kdy jste vůz půjčovali, jste věděl, ale protože skleróza či ztracený papír - na to má NSS odpověď: k tomuto účelu byl zřízen odpustek, skleróza by vám byla odpuštěna a případ odložen. Nevyužil jste - váš boj.
d) útok čistě a výhradně na sprdel - zatím nemáte čím fakticky (či materiálně*) útočit, ruce zcela prázdné. Jestli lze nějakou zbraň a munici získat zpětně netuším. Navíc křišťálová čistota vašeho úmyslu chránit naši ústavu zespoda holýma rukama proti molochovi státní správy, zlovolné PSP, lhostejnému Senátu a nezúčastněnému prezidentovi i za cenu vlastních nemalých finančních i časových investic bude v očích NSS okamžitě zakalena zjevně nepatřičnou - tedy čistě zdržovací - námitkou podjatosti.

Neberte mě moc vážně, v oblasti zákona o přestupcích a správního řádu jsem téměř panic nepolíbený. Berte to jako
- mozkové cvičení coby pokus o obranu proti ataku stařecké demence, snažím se furt učit a "naučené" kombinovat. Většinou pak zjistím, že je to jinak.
- provokaci s cílem vyvolat zesměšnění až znemožnění mých závěrů.

* pod materiálně vyfutrovaným útokem na sprdel si představuji něco jako provozovatel 3 měsíce na služební cestě na odvrácené straně Měsíce, vozidlo pronajato komusi za přiměřenou úhradu, splatnou po návratu z Měsíce a v nájemní smlouvě vysloveně uvedeno, že nesmí přestupkovat a vozidlo třetí osobě svěřovat k použití na pozemní komunikaci. Jako příloha smlouvy test, kde nájemce mj. vlastní rukou vypsal všechny spredlizovatelné přestupky.
« Poslední změna: 24 Února 2016, 21:18:17 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Praha: Příkaz kde se lže > CHCI VRÁTIT ÚDER (neveřejně)
« Odpověď #34 kdy: 24 Února 2016, 20:01:31 »

Je to trochu komplikovanější s těmi námitkami, ale zkusím to stručně. Trend je bohužel takový, že skutečně námitka nemůže být podána "proti všem", ale pouze proti konkrétní úřední osobě, která dané řízení vede, již se to nějaký ten měsíc projevuje na různých místech republiky, pravděpodobně reakce úřadů na nějaký rozsudek či dohoda mezi úřady. Napadnout se to dá stížností dle § 175 správního řádu, uspěšnost takové stížnosti - mizivá. Jinak orgán má pravdu v tom, že namítání podjatosti musí být pořádně a konkrétně zdůvodněno. Tvrzení, že si myslím že je někdo podjatý, protože je úředník a ti mohou být podjatí opravdu neobstojí.

enzym to vystihl celkem slušně, tady to snadný boj nebude.
« Poslední změna: 24 Února 2016, 20:13:16 od Tacecek »
IP zaznamenána

Orwell

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Praha: Příkaz kde se lže > CHCI VRÁTIT ÚDER (neveřejně)
« Odpověď #35 kdy: 29 Února 2016, 15:31:45 »

Zdravím vespolek. Dnes jsem obdržel spis. Kromě všech již publikovaných materiálů, je tam navíc jen (i) záznam o odložení věci a (ii) foto z radaru vč. ověřovacího listu (obojí přikládám)

Shrnu-li situaci tak:
1) To že se v příkazu lže, což mě zkraje tak rozběsnilo sice není vůbec vpořádku, můžu jim to zkusit otlouct o hlavu, ale na další průběh to nemá/nebude mít příliš vliv
2) Podjatost jsem namítnul, ale z principu věci je orgán podjatý a tak to i zákon předpokládá, takže mi zdvořile odpověděli, ale to také není cesta
3) Zbývají mi tedy procesní chyby a podle mě nastala přesně situace kterou tu popisoval "hh" dříve viz.

Doporučení pro další postup: 1) podat odpor, 2) opatřit spis (Praha zatím bez problémů posílá přes InfZ), 3) ověřit, že je součástí usnesení o odložení přestupku (občas to zapomenou a nebo ze setrvačnosti provedou jen jako záznam do spisu, podle nedávné novely to ale musí být usnesení) - pokud ne, je vyhráno, 4) zkusit najít jiné vady (v důkazech, postupu úřadu), 5) počkat si na další krok úřadu. Pak stanovit další postup.

Spis obsahuje "záznam o odložení věci", je to ten případ?? Mimochodem, foto z radaru jsem zakryl, ale i na originále, se z něj vlastně dá poznat jediná věc a to RZ i originál je totiž podobně z horní čtvrtiny výřezu zakrytý, řekněme o 20% méně než co jsem přiložil. Neschovávají tam náhodou něco co nechtějí abych viděl??

Orgán zve na vyjádření, majitelem vozu je manželka, ta tam určitě nepůjde a já z principu také nechci chodit (k někomu na kobereček, v jeho pracovní době, na jeho hřiště ...)

Jaký byste zvolili postup? Předem díky za všechny reakce!
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Praha: Příkaz kde se lže > CHCI VRÁTIT ÚDER (neveřejně)
« Odpověď #36 kdy: 01 Března 2016, 00:26:05 »

Spis obsahuje "záznam o odložení věci", je to ten případ??
To je bohužel správně - dle novely 204/2015 Sb. by se mělo odkládat usnesením, ta má ale dělenou účinnost a tahle změna začne fungovat až od 1.10.2016. Omlouvám se za zmatky, v jednom živém jsem viděl, že nějaký snaživý úředník odkládal již podle této zatím neúčinné novely a než jsem si to ověřil, tak jsem mu tu novelu uvěřil. Nicméně v tom říjnu to určitě nějaký krátkodobý potenciál (než to úředníci zjistí) mít bude.
IP zaznamenána

Orwell

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Praha: Příkaz kde se lže > CHCI VRÁTIT ÚDER (neveřejně)
« Odpověď #37 kdy: 09 Března 2016, 11:51:51 »

Vzhledem k nulovým dalším reakcím to beru jako prohranou bitvu, na ústní jednání nejdu. Jak píše enzym:

Domnívám se, že nejen že nemáte nabito, ale nemáte ani zbraň. Jedinou šanci vidím v samovolném klopýtání správního orgánu.

(mám 9x19mm pádných argumentů, ale ty si pošetřím pro jiné případy) a

d) útok čistě a výhradně na sprdel - zatím nemáte čím fakticky (či materiálně*) útočit, ruce zcela prázdné. Jestli lze nějakou zbraň a munici získat zpětně netuším. Navíc křišťálová čistota vašeho úmyslu chránit naši ústavu zespoda holýma rukama proti molochovi státní správy, zlovolné PSP, lhostejnému Senátu a nezúčastněnému prezidentovi i za cenu vlastních nemalých finančních i časových investic bude v očích NSS okamžitě zakalena zjevně nepatřičnou - tedy čistě zdržovací - námitkou podjatosti.

Ano, byl to můj idealismus. Až mi pošlou rozhodnutí o odporu, tak jim zřejmě z principu odpovím společenskou formou co si o tom všem myslím.

Beru si z toho poučení a zařídím se podle toho. Mj. příští auta registruji mimo ČR, v rámci EU mám tu možnost. Otázka do pléna, ví někdo, jak funguje obesílání do jiných států EU, do kterých států to posílají do kterých ne? Popř. mimo EU, např. USA, nebo Ruska? Mimochodem v Praze a ve Špindlu vídám čím dál víc aut na soudružských značkách, není to náhodou i z tohoto důvodu?
IP zaznamenána