30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [? Výzva § 60 zákona č. 200/1990, řidič ztotožněn PČR, rychlost 73 město  (Přečteno 6143 krát)

desp

  • Příspěvků: 37
    • Zobrazit profil

Zdravím ctěné osazenstvo v roce 2016!  8)

Přišla mi Výzva § 60 zákona č. 200/1990, kdy jsem byl jako řidič ztotožněn PČR. Viz příloha.

Údajně rychlost v obci o 23 km/h. Stalo se to v liduprázdném městě, na 4 proudovém průtahu, o půlnoci - orgáni "snad?" měřili ze stojícího auta ručním Lidarem. Schovaní za bukem, jak jsme projel, pak se za mnou s diskotékou rozjeli a zastavili. Přestupek jsem neuznal, nic jsem PČR nepodepsal.

Nemám s podáním vysvětlení, kdy jsem již byl ztotožněn, osobní zkušenost.
(většinou řeším naše firemní auto a odmítnutí výpovědi)
Můžete mi prosím poradit nejvhodnější postup v tomto konkrétním případě?
Děkuji.
« Poslední změna: 04 Ledna 2016, 15:54:49 od desp »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 893
    • Zobrazit profil

Myslím že to znamená, že na Vás nic nemají. Takže bych to řešil dle tohoto vzoru: http://30kmh.cz/index.php?topic=1491.0 pak bych počkal na případné zahájení SŘ a požádal o spis.
« Poslední změna: 05 Ledna 2016, 00:26:57 od pk202 »
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil

"policií byla zjištěna nejnižší prokazatelná rychlost vozidla" ... to je zajímavá formulace ...
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 893
    • Zobrazit profil

"policií byla zjištěna nejnižší prokazatelná rychlost vozidla" ... to je zajímavá formulace ...

No právě, většinou tam bývá čím měřili. Takže to vypadá na to že nemají použitelné foto. Neboli jak říkám, písemně odmítnout vysvětlení a tím to podle mne skončí.
IP zaznamenána

Derek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 134
    • Zobrazit profil

Neboli jak říkám, písemně odmítnout vysvětlení a tím to podle mne skončí.

Toto má jednu velkou nevýhodu a to tu, že člověk může přijít o pořádnou porci srandy (pokud má úřad poblíž a dostatek času) :)
IP zaznamenána

desp

  • Příspěvků: 37
    • Zobrazit profil

Neboli jak říkám, písemně odmítnout vysvětlení a tím to podle mne skončí.

Toto má jednu velkou nevýhodu a to tu, že člověk může přijít o pořádnou porci srandy (pokud má úřad poblíž a dostatek času) :)

Ano, ve 23:55 mě v liduprázdném/autoprázdném městě mě údajně změřili z tohoto místa https://www.google.cz/maps/@49.6842551,18.3405161,3a,75y,154.33h,95.36t/data=!3m6!1e1!3m4!1sUNfhapZudA89RHxCo5UebQ!2e0!7i13312!8i6656

Auto PČR stálo kolmo k cestě, podle všeho policistka na sedadle spolujezdce měla v prackách ruční radar?, a jak jsem kolem nich projel, tak se za mnou po chvilce s majákama pustili... Klasicky čekali na hejla, který zaplatí na místě. Byla to běžná pořádková hlídka, ne dopravka.

Pošlu jim odepření podání vysvětlení, ostatně ztotožněného mne mají, a uvidím, jestli orgán zahájí správní řízení. Pokud ano, budu postupovat @pk202
« Poslední změna: 05 Ledna 2016, 10:55:49 od desp »
IP zaznamenána

Derek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 134
    • Zobrazit profil

Jestli je to takhle brutálně na vodě a v té dané oblasti se pohybujete častěji, tak by možná nebylo od věci se tam dostavit (po vyžádání spisu, pro jistotu) a řádně je tam vyškolit - může to mít repelentní účinek do budoucna ;)

IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World

Eště se nerozjelo řízení, tudíž není jeho účastníkem a na spis nemá moc nárok. Zatím to je ve fázi mají něco na stole a chtějí výpověď aby zjistili, co s tím.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

desp

  • Příspěvků: 37
    • Zobrazit profil

Eště se nerozjelo řízení, tudíž není jeho účastníkem a na spis nemá moc nárok. Zatím to je ve fázi mají něco na stole a chtějí výpověď aby zjistili, co s tím.

To si právě taky myslím, že kdybych šel úřednici na magistrát prudit, že chci spis, tak mě v této fázi nějak vyfakuje.
Já je většinou potrápím, že jim posílám elektronicky na podatelnu s mým zaručeným el. podpisem, oni jsou pak zmatení, protože nemám DS fyz. osoby, ...  :P
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil

Jestli je to takhle brutálně na vodě a v té dané oblasti se pohybujete častěji, tak by možná nebylo od věci se tam dostavit (po vyžádání spisu, pro jistotu) a řádně je tam vyškolit - může to mít repelentní účinek do budoucna ;)

S tím školením nepřítele bych byl opatrnější. Není nad to udržovat úřednictvo v blažené nevědomosti a pak jejich chyby otočit proti nim…
IP zaznamenána

Derek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 134
    • Zobrazit profil

Jestli je to takhle brutálně na vodě a v té dané oblasti se pohybujete častěji, tak by možná nebylo od věci se tam dostavit (po vyžádání spisu, pro jistotu) a řádně je tam vyškolit - může to mít repelentní účinek do budoucna ;)

S tím školením nepřítele bych byl opatrnější. Není nad to udržovat úřednictvo v blažené nevědomosti a pak jejich chyby otočit proti nim…
To na jednu stranu chápu, ale opravte mou úvahu, je-li mylná - u "sprdelizovatelných" přestupků (které třeba na nás Pražáky číhají nejčastěji), tedy myšleno hlavně rychlostí, se toho v důkazní rovině moc rozstřílet nedá. Na druhou stranu u takovýchto pokusů (v případě žadné a nebo špatné kvality "důkazů") se většina munice dostává na stranu "přestupce", který může ouřad/příslušníky dostatečně rozhodit a díky tomu od nich potenciálně mít v budoucnu pokoj (aneb mýtický "white/blacklist" - každý si ho pojmenovává jinak). Nebo je možný samozřejmě opak a bude s nimi do budoucna zábavy více, to je asi taky možné :)

Chci tedy jen říct, že když odmítnete výpověď a ouřada správně pochopí, že ho máte na salámu oprávněně, tak to nechá vyhnít do prekluze.
A člověk tak přichází o možnost bojového tréninku s minimálním rizikem prohry - což je samozřejmě na posouzení každé situace individuálně, ať již podle samotného změření nebo následně právě podle spisu.
Snad jsem se vyjádřil srozumitelně :)
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World

To má smysl ve správním řízení. Na podávání vysvětlení se až na výjimečné případy nechodí…
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Derek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 134
    • Zobrazit profil

Tak to se omlouvám, otočil jsem dvě strany naráz a nějak tyhle věci nerozlišil.

Nicméně pořád se v případě mizerné důkazní situace lze asi jít úředníkovi zasmát, ne? :)
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World

A jak zjistíš co má? Pokud to bude pablb co to všechno nevyklopí na stůl aby z ovce vymámil prachy, nedá právo nahlížet do spisu. Není účastníkem žádného řízení, protože ještě žádné není, takže nemá nárok.
« Poslední změna: 05 Ledna 2016, 15:54:54 od Behemot »
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Derek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 134
    • Zobrazit profil

Tak jsou situace, kdy člověk ví/tuší co mají/můžou mít už podle toho jak to probíhalo/vypadalo na místě činu. V tomhle případě například světelné podmínky a tedy vypovídací hodnota nějakých snímků, (ne)provoz a charakter místa k materiálnímu aspektu a tak podobně.
Až mě zase PČR změří zezadu a bez ztotožnění, ale budou otravovat firmu, tak se jim vysmát půjdu - minule jsem to neudělal, ale jak člověk sbírá zkušenosti, tak toho lituje ;)
IP zaznamenána