30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nová "kladiva" na piráty  (Přečteno 13520 krát)

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Nová "kladiva" na piráty
« Odpověď #15 kdy: 15 Prosince 2015, 15:26:16 »

Jen tak na okraj, aby myšlenka nezapadla, dle BabišDnes: „Vozidla jsou financována z Fondu zábrany škod a budou alokována na jednotlivé dopravní inspektoráty napříč Českou republikou,“ upřesnil policejní prezident Tomáš Tuhý.

    Zdroj: http://auto.idnes.cz/octavie-se-skrytymi-radary-a-majaky-d6b-/automoto.aspx?c=A151214_181328_automoto_fdv

Zatleskejme si jak jsme hezky z povinného ručení zaplatili tyto krásné stroje. Pamatuji si doufám dobře, že tento fond byl vytvořen kdysi tím, že se odvádí z povinného ručení nějaká část (o kterou se ručení zvedlo) a je to určeno na techniku zejména pro pomoc u nehod.
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Nová "kladiva" na piráty
« Odpověď #16 kdy: 15 Prosince 2015, 15:31:24 »

Jednou za rok každé auto u nehody pomůže a ochrání (pravděpodobně formou uložené pokuty), takže účel splněn.  >:(
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Nová "kladiva" na piráty
« Odpověď #18 kdy: 15 Prosince 2015, 21:30:59 »

Zdůvodnění policie je zde: http://www.policie.cz/clanek/policie-vyuziva-passaty-legalne.aspx

Stanovisko ředitele služby dopravní policie Policejního prezidia PČR k otázkám využívání a  oprávněnosti vozidel VW Passat  R 36 zařazených na dálničních odděleních  Policie České republiky.

citace ze závěru tohoto stanoviska:

"Závěrem   mohu  jen  konstatovat,  že  materiál,  který  je  šířen  je  zavádějící  a  vyplývá z neznalosti  zákonných  předpisů  a   ten,  kdo  dodržuje  pravidla  silničního  provozu  určitě tyto  věci neřeší,  protože  nemá  důvod." - ředitel   ŘSDP PP ČR
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

ryuu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:Nová "kladiva" na piráty
« Odpověď #19 kdy: 16 Prosince 2015, 07:04:56 »

Existuje vubec nejaka statistika, ktera by rikala kolik nehod na dalnicich a rychlostnich silnicich je zpusobeno (nebo alespon spojeno s) prekrocenim nejvyssi povolene rychlosti?
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Nová "kladiva" na piráty
« Odpověď #20 kdy: 16 Prosince 2015, 08:19:08 »

Existuje vubec nejaka statistika, ktera by rikala kolik nehod na dalnicich a rychlostnich silnicich je zpusobeno (nebo alespon spojeno s) prekrocenim nejvyssi povolene rychlosti?

Já předpokládám že to snad ani nejde nějak zapracovat do statistiky. Policie se většinou ptá kolik dotyčný jel, většinou větou "to určitě padesátka nebyla, co?" ... a čekají na reakci, kdy je 99% lidí ochotna přesvědčovat policistu že tolik nejela a nebo řeknou něco ve smyslu, že možná něco navíc tam bylo .... já předpokládám, že správná odpověď je "si to zjistěte". Druhá věc je, že při působení nehody nikdo většinou nebývá měřen. Dát pokutu za to, že jel rychle když se přizná a nemají to změřené je také celkem od věci (stejné jako měření rychlosti bez radaru). Když to vezmu z jiného úhlu, tak prakticky 100% nehod je způsobeno rychlostí vozidla. Jelikož kdyby vozidla stála, tak nebourají.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

jiricek3

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Nová "kladiva" na piráty
« Odpověď #21 kdy: 16 Prosince 2015, 11:29:36 »

Já předpokládám že to snad ani nejde nějak zapracovat do statistiky. Policie se většinou ptá kolik dotyčný jel, většinou větou "to určitě padesátka nebyla, co?" ... a čekají na reakci, kdy je 99% lidí ochotna přesvědčovat policistu že tolik nejela a nebo řeknou něco ve smyslu, že možná něco navíc tam bylo .... já předpokládám, že správná odpověď je "si to zjistěte". Druhá věc je, že při působení nehody nikdo většinou nebývá měřen. Dát pokutu za to, že jel rychle když se přizná a nemají to změřené je také celkem od věci (stejné jako měření rychlosti bez radaru). Když to vezmu z jiného úhlu, tak prakticky 100% nehod je způsobeno rychlostí vozidla. Jelikož kdyby vozidla stála, tak nebourají.
[/quote]

Podle policejní statistiky za rok 2014, tabulka 24a na str. 177 bylo překročením rychlosti stanoveným pravidly způsobeno 69 nehod a překročením rychlosti stanoveným dopravní značkou 16 nehod. Nepřiměřená rychlost pak měla celkem 12 783 nehod a zaviněno řidičem motorového vozidla celkem bylo 72 845 nehod.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Nová "kladiva" na piráty
« Odpověď #22 kdy: 16 Prosince 2015, 14:34:28 »

Dokud neuvidím nápis "STOP", tak jedu dál. Ignorováním nemůžu nic pokazit - jak je napsáno, netuším, že chtějí mě...

No můžete narazit na nějakého Simíra, kterej po vás začne pálit..... ne že bych radil posrat se z nich na místě, ale do úvahy to člověk při jejich debilitě musí vzít

Na opici co zacne strilet muzete narazit i tak, dulezite je nezrychlovat, spis mirne zpomalit - treba jen o 5-10km, je dost jasne a mit onboard kameru.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil
Re:Nová "kladiva" na piráty
« Odpověď #23 kdy: 16 Prosince 2015, 18:04:28 »

Tak jsem něco našel..... :x:

(3) Prostředky fondu zábrany škod se použijí
pouze na úhradu nákladů spojených s
a) pořízením techniky nebo věcných prostředků potřebných
pro činnost základních složek integrova-
Strana 1530 Sbírka zákonů č. 160 / 2013 Částka 70
ného záchranného systému a ostatních složek integrovaného
záchranného systému poskytujících
plánovanou pomoc na vyžádání v oblasti zábrany
a prevence škod z provozu vozidel,
b) úpravou technologií a provozem operačních a informačních
středisek hasičského záchranného
sboru v souvislosti s poskytováním nezbytné pomoci
motoristům,
c) realizací projektů se zaměřením na bezpečnost silničního
provozu schválených vládou, nebo
d) realizací programů podle § 23b odst. 4 písm. b).
(4) Z prostředků fondu zábrany škod se k úhradě
nákladů podle odstavce 3 písm. a) nebo b) poskytne
nejméně 60 % hasičskému záchrannému sboru a z toho
nejméně 20 % jednotkám sborů dobrovolných hasičů
obcí. Z prostředků fondu zábrany škod se dále poskytne
nejméně 15 % dalším složkám integrovaného
záchranného systému a nejméně 15 % na realizaci projektů
a programů podle odstavce 3 písm. c) nebo d)

Ještě jedna úvaha, když cca tři procenta z povinného ručení udělají 530 000 000,-  kolik je sto procent, a hlavně, kolik z toho zůstane za nehty pojištovnám?  :P :o
« Poslední změna: 16 Prosince 2015, 18:19:04 od Šmarjá Josef »
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Nová "kladiva" na piráty
« Odpověď #24 kdy: 16 Prosince 2015, 18:57:17 »

Podle https://is.bivs.cz/th/13345/bivs_b/Bakalarska_prace_komplet.pdf činilo vyplacené plnění v letech 2008 a 2009 méně než polovinu předepsaného pojistného. V absolutních číslech to byl rozdíl okolo 13 milard Kč. A nemyslím si, že je dnes situace výrazně jiná.
IP zaznamenána

šusplech

  • Příspěvků: 76
    • Zobrazit profil
Re:Nová "kladiva" na piráty
« Odpověď #25 kdy: 18 Prosince 2015, 13:19:54 »

Dokud neuvidím nápis "STOP", tak jedu dál. Ignorováním nemůžu nic pokazit - jak je napsáno, netuším, že chtějí mě...

Z vlastní zkušenosti - městapo jsem takhle za sebou táhnul asi 2km. Vystartovali za mnou, zapli blikačky, ignoroval jsem a jel dál. Následně pustili i houkačky a STOP a začali strašně gestikulovat rukama z okna - tak jsem jim dal vědět, že o nich vím a pokračoval dále v cestě (bez zřejmé snahy jim ujet). Až jsem našel bezpečné místo k zastavení, tak jsem zastavil a vyslechl si akorát kecy o tom, jestli jsem je neviděl, co to mělo znamenat apod. K tomu jsem jim neřekl ani slovo. Dále se už řešil pouze jiný nepřestupek...

Teda nevím jestli teď nemám v hlavě guláš, ale nepadlo tady náhodou někde něco o tom, že Městapo nesmí zastavovat z auta?
IP zaznamenána

Kuko28

  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Nová "kladiva" na piráty
« Odpověď #26 kdy: 18 Prosince 2015, 14:40:42 »

smí, ale jen ve vymezených případech - myslím že u přechodů anebo právě v případě že mají podezření ze spáchání přestupku/trestního činu
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Nová "kladiva" na piráty
« Odpověď #27 kdy: 19 Prosince 2015, 14:00:05 »

smí, ale jen ve vymezených případech - myslím že u přechodů anebo právě v případě že mají podezření ze spáchání přestupku/trestního činu

Tak, kontrolni kontrola ne.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

x-bat

  • Příspěvků: 93
    • Zobrazit profil
Re:Nová "kladiva" na piráty
« Odpověď #28 kdy: 04 Ledna 2016, 10:58:50 »

smí, ale jen ve vymezených případech - myslím že u přechodů anebo právě v případě že mají podezření ze spáchání přestupku/trestního činu
Tohle bylo za údajné porušení zákazu vjezdu.
IP zaznamenána