30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Alkohol na kole  (Přečteno 50251 krát)

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol na kole
« Odpověď #15 kdy: 11 Ledna 2016, 19:39:54 »

Taky podle mne lze napadat Drager v tom smyslu, že je kalibrovaný pro nějakou váhu člověka, a předpokládám, že paní nebo slečna by mohla mít hodně pod 80kg. Dále neodečetli fyziologickou hladinu a chybu přístroje, takže myslím že bychom se mohli dostat pod 1,00 g/Kg...
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol na kole
« Odpověď #16 kdy: 11 Ledna 2016, 22:10:49 »

Kalibrace se dělá na standartní známý obsah alkoholu v nosném plynu za definované teploty a tlaku. Z této hodnoty se usuzuje na obsah v krvi. Větší vliv než váha delikventa bude mít množství jeho krve v poměru k velikosti plic a intenzitě dýchání. Těch faktorů je spousta a tak je měření z dechu pouze orientační i když zákonem povýšeno na zákonné. Žádná spravedlnost v tom není, já v pohodě snáším 1 promile, moji ženu 0,2 promile složí.
Na chudý lid musí být přísnost.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Alkohol na kole
« Odpověď #17 kdy: 12 Ledna 2016, 00:15:43 »

Dělá se ethanol v dusíku, což nemá s realitou nic společnýho. Nebál bych se jim takovej shit vyčíst a žádal znaleckej posudek. Dále se dá upozornit na závadné měření s přítomností mnoha dalších látek.

Pokud je kalibrace prošlá, sehnat k tomu papíry a poslat je v anál…
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek

1ac0

  • Příspěvků: 79
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol na kole
« Odpověď #18 kdy: 12 Ledna 2016, 17:20:27 »

Takže se mi konečně podařilo poslat část spisu, kterou jsem vyfotila, na městě z toho byli dost nevrlí tak mám aspoň něco. Nesouhlasí úplně místo činu, kdy jsem uvedla, že jsem šla po celou dobu pěšky vedle kola a nasedla jsem až v místě směrem k tenisovým kurtům, kde je nezpevněná štěrková plocha a jde o soukromý pozemek(viz ten plánek), což také vypověděl i svědek, ale policajti si vydedukovali, že se nehoda stala na místní komunikaci podle jakési rýhy a prý i odrazky, která popravdě ani nebyla moje, jelikož na kole je vše jak bylo. Navíc se zdá, že kalibrace alkoholtestru je prošlá.
okrem toho alkoholtesteru by som sa ja osobne zameral na to "jela na jízdním kole". ako je dokazane, ze cyklistka na tom bicykli isla? podla tej brzdnej stopy? ale ta tam uz predsa bola, mozno dokonca ju tam niekto videl dva dni predtym, navyse bola noc ked to opicajt zakresloval tak ako posudil, ze je cerstva? nemohlo to byt tak, ze bicykel viedla, zamotali sa jej nohy a cez bicykel prepadla tak nestastne, ze musela byt zavolana zachranka?
IP zaznamenána

Denisa

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol na kole
« Odpověď #19 kdy: 12 Ledna 2016, 19:28:29 »

Tak děkuji za rady, druhá věc bude co na to úředník, zítra mě čeká ústní jednání tak jsem zvědavá, úředník vypadal celkem urputně. Určitě chci namítat proti prošlé kalibraci, pokud by bylo na osvědčení ještě datum další kalibrace v rámci jednoho roku, je tady pořád ještě doporučení výrobce v návodu drageru provádět kalibraci co 6 měsíců, a doporučený postup měření výrobcem mezi prvním a druhým měření 15 minut. Jako místo nasednutí na kolo a nehody bych uvedla prostor mimo komunikaci viz dnešní fotka, před tenisovými kurty,což snad nebudou považovat za komunikaci. Můžu žádat výpověď svědka jako důkaz, když už ho předtím vyslýchala policie? který nyní nebude přítomen? 
IP zaznamenána

1ac0

  • Příspěvků: 79
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol na kole
« Odpověď #20 kdy: 12 Ledna 2016, 19:37:31 »

což snad nebudou považovat za komunikaci
komunikaciou je to, co je v katastri oznacene ako komunikacia: http://nahlizenidokn.cuzk.cz/VyberKatastrMapa.aspx

Můžu žádat výpověď svědka jako důkaz, když už ho předtím vyslýchala policie?
mate nafoteny jeho vysluch?
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol na kole
« Odpověď #21 kdy: 12 Ledna 2016, 19:54:04 »

já bych si vyžádal čas na rozmyšlenou a dodal vyjádření písemně. nezkušený fighter se do toho může u ústního zamotat a napáchat tak sobě samému víc škody než užitku. u ústního bych max. namítl, že neexistuje důkaz o tom, co tvrdí
IP zaznamenána

Denisa

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol na kole
« Odpověď #22 kdy: 12 Ledna 2016, 20:08:31 »

No to je taky pravda, písemně by toho šlo více promyslet, ale nebudou namítat že jsem již spis viděla tudíž nemám nárok? jinak místo  není vedeno v katastru jako komunikace to jsem již hledala, nicméně už fízli mi tvrdili, že je to úplně jedno, že tam jsou vyjeté koleje takže to komunikace je..
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol na kole
« Odpověď #23 kdy: 12 Ledna 2016, 23:13:16 »

Pokud je to komunikace, tak ta má nějakého vlastníka resp. správce a pokud ji udržuje s "kolejemi", tak to zakládá nárok na uplatnění škody vůči němu. Takže ať Vám milá policie sdělí, kdo je za danou komunikaci odpovědný, aby jste mohla svůj nárok uplatnit. Mají přeci pomáhat.
A doporučuji vybrané vhodné místo trochu upravit, třeba brzdnou dráhu, krvavý kapesníček, rozbitá odrazka .... zavilí šakali by se mohli na označené místo jít podívat. 
IP zaznamenána

Denisa

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol na kole
« Odpověď #24 kdy: 19 Ledna 2016, 07:30:47 »

Zatím děkuji za pomoc v boji, momentálně čekám na vyjádření magistrátu, mohu v případě nutnosti odvolání použít na obranu  informace z metodiky
k usměrnění některých správních činností obecních úřadů obcí
s rozšířenou působností a krajských úřadů v souvislosti s
novelizací zákonů č. 361/2000 Sb. a č. 379/2005 Sb.
zákonem č. 274/2008 Sb.?
 viz. http://www.os-lighthouse.cz/wp-content/uploads/2014/07/MD-metodika-1.pdf
IP zaznamenána

Denisa

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol na kole
« Odpověď #25 kdy: 04 Února 2016, 16:10:16 »

Ahoj tak konečně dorazil dopis z magistrátu s nevalným výsledkem: jsem předvolána znovu, úplně stejné předvolání jaké jsem již absolvovala, tak nevím o co jim jde teď?  zda pobrali ještě jakési další důkazy..namítla jsem prošlou kalibraci i to, že jsem nejela po komunikaci..  :-\
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol na kole
« Odpověď #26 kdy: 04 Února 2016, 16:16:55 »

Tak tam běžte a vyslechněte co po vás chtějí. Už vyslechli policajty? Pokud ne, tak to ani nepožadujte! Vůbec to nezmiňujte.

Když bude chtít, abyste se k něčemu vyjádřila, tak si ofoťte, co má nového ve spisu a do protokolu uveďte, že se vyjádříte písemně do deseti dnů.
IP zaznamenána

Denisa

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol na kole
« Odpověď #27 kdy: 05 Února 2016, 17:10:09 »

Dobře díky no pokud to jde, bude lepší se vyjádřit pak písemně, kdyby mě zahnali do kouta něčím novým..
IP zaznamenána

Denisa

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol na kole
« Odpověď #28 kdy: 05 Února 2016, 17:12:32 »

Doufám jen že nevytasí nějaký nový papír s platnou kalibrací :o
IP zaznamenána

Denisa

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol na kole
« Odpověď #29 kdy: 22 Února 2016, 12:24:50 »

Takže mám pokračování mého případu, dnes proběhlo už druhé ústní jednání, kde jsem byla seznámena s novými důkazy, kdy policajti dodali platné ověření kalibrace drageru. Přikládám fotokopie nově dodaných dokumentů i lístek vyjetý z alkoholtestru a předchozí staré ověření. Nepříjde mi moc věrohodné, že se různí datumy na lístečku z drageru a nyní později dodaných platných ověření, takže jsem dostala 5tidenní lhůtu na vyjádření se.
« Poslední změna: 22 Února 2016, 16:03:23 od Denisa »
IP zaznamenána