30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Zákaz řízení doručený fikcí  (Přečteno 33231 krát)

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz řízení doručený fikcí
« Odpověď #15 kdy: 01 Ledna 2016, 15:45:57 »

Možná by to chtělo definovat, jaké kurýry tamní úřad používá. Já jsem to pochopil, že to jsou buď sami ouředníci nebo prostě zaměstnanci tohoto ouřadu. Na tomto základě se zde odvíjely mé posty včetně té neplatnosti fikce doručení. Nicméně pokud se jedná o komerčního třetí strany kurýra třetí strany , tzn. komerčního poskytovatele poštovních služeb, pak asi je fikce doručení možná, ale nedovedu si představit, že by ouřada připravil rozhodnutí do obálky, pak by ho prohnal zkartovačkou a za 10 dní by prohlásil, že to dvakrát doručoval a nakonec vhodil do schránky a tím má doručeno fikcí. Proti tomu by nebyla žádná účinná obrana.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Zákaz řízení doručený fikcí
« Odpověď #16 kdy: 01 Ledna 2016, 15:50:54 »

Moje představa je spíš nějakej extra poslíček jako zaměstnanec ouřadu, občas se na to zneužívá i obecní opicie. Je pak samozřejmě otázka, jaké má vůbec psotavení z hlediska zákona, jaké jsou podmínky doručování, oznámenek apod. Nicméně tam je prostě velký prostor k tomu, že pohůnek dostane od ouřady instrukci, že má dvakrát zabušit v poledne, když nikdo neotevře, tak napsat že nikdo není doma a vrátit to na úřad. Formálně všechno správně, všechny strany budou tvrdit, že to je OK, mávat nějakým lístkem z toaletního papíru o vratce pod 10 dnech…a bojuj s tím. Proto mě napadlo se na to dotázat ČTÚ, ti by měli stanovit jasné podmínky.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz řízení doručený fikcí
« Odpověď #17 kdy: 01 Ledna 2016, 17:13:05 »

Ten rozsudek byl ústřel jednoho senátu, soud už ho sám překonal, nepodporuje to dokonce ani ombudsman(ka) a to už je co říct.
Nějaký odkaz ? Ať jdeme s dobou.
Jinak "fikce doručení" má svoji historii.
http://neviditelnypes.lidovky.cz/pravo-fikce-doruceni-a-jeji-zneuzivani-dh9-/p_spolecnost.aspx?c=A110623_212959_p_spolecnost_wag
To pro Ty, co dnes ještě nezvraceli.
IP zaznamenána

Rogusu

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz řízení doručený fikcí
« Odpověď #18 kdy: 01 Ledna 2016, 17:33:16 »

Úřad podle mne používá nějaké své zaměstnance coby kurýry. Co jsem koukal, tak je má rozdělený podle čísel asi na obvody. Stejně tak je na stránkách města uvedeno, že doručovací služba zajišťuje doručování zásilek pomocí zaměstnanců - doručovatelů.
To opakované doručení musí být v nějakém časovém rozpětí? Protože pokud to bylo vypraveno z úřadu 19.11. a měli to zkusit několikrát, tak 2.12. jsem si na úřadě vyzvedával to vyjádření k podjatosti a nic jiného tam pro mně neměli (tedy dle úřednice). Moc se mi nezdá, že by to ještě zkoušeli předat několikrát a už se to stejně nestihlo převzít...

Tož si to připíšu na seznam, co si mám v pondělí zkusit zjistit :)

Update: pořád mi nejde do hlavy, že se bere jako košer fikce doručení dokumentu, když tu obálku s dopisem má úředník založenou v papírech. To je pak přeci jasné, že jsem to nemohl dostat, ne? :) Nedalo by se to nějak využít? :)
« Poslední změna: 01 Ledna 2016, 17:36:37 od Rogusu »
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Zákaz řízení doručený fikcí
« Odpověď #19 kdy: 01 Ledna 2016, 18:03:07 »

Vrátilo se to, tak to tam založili, ne?
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz řízení doručený fikcí
« Odpověď #20 kdy: 02 Ledna 2016, 00:29:30 »

Spoustu lidí si u pošty zřizuje dosílku z trvalého bydliště na skutečné, což kurýr nemůže vědět.. fikce doručení se vztahuje i na nepoštu?
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz řízení doručený fikcí
« Odpověď #21 kdy: 02 Ledna 2016, 01:06:37 »

Update: pořád mi nejde do hlavy, že se bere jako košer fikce doručení dokumentu, když tu obálku s dopisem má úředník založenou v papírech. To je pak přeci jasné, že jsem to nemohl dostat, ne? :) Nedalo by se to nějak využít? :)
To se Vám do hlavy nevejde.
Ale mohl by jste začít používat "fikci uložení" a jednou za 14 dní se na úřadu zeptat, jestli tam pro Vás něco nemají.
IP zaznamenána

3rl

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 239
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz řízení doručený fikcí
« Odpověď #22 kdy: 02 Ledna 2016, 07:41:20 »

Nějaký odkaz ? Ať jdeme s dobou.
U názorů jdoucích mimo proud tady nestačí jen tak plácat sebevětší blbosti?
3 As 58/2013
8 As 56/2014
IP zaznamenána

Rogusu

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz řízení doručený fikcí
« Odpověď #23 kdy: 04 Ledna 2016, 19:56:49 »

Tak fikce uložení se mi do hlavy vešla :) Ale je to dle mého krapet podraz :( Chodit na úřad co 14 dní nemůžu, neb dělám déle, než úředníci...

Dnes jsem si došel ofotit ten spis. Během večera to začerním a dám sem. Nicméně jsem se byl zeptat na toho kurýra. Je to zaměstnanec magistrátu a spadá přímo pod něj, ne pod ČTÚ. Úředník mi rozhodnutí poslal dne 19.11.2015, tedy den po mé námitce podjatosti a vyžádal si, ať se mi to v případě nezastižení nehodí do schránky, ale vrátí se mu to na stůl. Asi jej krapet rozladila...
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Zákaz řízení doručený fikcí
« Odpověď #24 kdy: 04 Ledna 2016, 20:41:04 »

Prostudoval jsem SprŘ, ten jim dává možnost doručovat přímo, s využitím místního obecního úřadu nebo taky opicie. A v případě nezastižení se má nechat oznámení, ale pak se to může uložit na úřadě.

Citace
a) u správního orgánu, který ji vyhotovil, nebo
b) u obecního úřadu nebo v provozovně provozovatele poštovních služeb, pokud se doručuje jejich prostřednictvím.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz řízení doručený fikcí
« Odpověď #25 kdy: 05 Ledna 2016, 00:00:26 »

Prostudoval jsem SprŘ, ten jim dává možnost doručovat přímo, s využitím místního obecního úřadu nebo taky opicie. A v případě nezastižení se má nechat oznámení, ale pak se to může uložit na úřadě.

Zase další vážný důvod k zřízení DS, protože až ouřada zjistí, že si může vytisknout rozhodnutí, ouško s oznámením hodit do koše, vložit si ho do spisu a pak jenom počkat 10+1+8 dnů a má pravomocné rozhodnutí bez možnosti odvolání pak to na nás teprve rozbalí.....
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz řízení doručený fikcí
« Odpověď #26 kdy: 05 Ledna 2016, 08:54:25 »

Prostudoval jsem SprŘ, ten jim dává možnost doručovat přímo, s využitím místního obecního úřadu nebo taky opicie. A v případě nezastižení se má nechat oznámení, ale pak se to může uložit na úřadě.

Zase další vážný důvod k zřízení DS, protože až ouřada zjistí, že si může vytisknout rozhodnutí, ouško s oznámením hodit do koše, vložit si ho do spisu a pak jenom počkat 10+1+8 dnů a má pravomocné rozhodnutí bez možnosti odvolání pak to na nás teprve rozbalí.....
Pokud mate trvale bydliste mimo oblast, kde se bezne vyskytujete, tak to nevadi, urednika neposlou 100km jinam, nehlede na to, ze oblastni pohunek, pokud to neni vesnice, asi nesplnuje ekonomicnost doruceni. Pokud se nepletu, je to zakladni podminka - ekonomicnost rizeni.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz řízení doručený fikcí
« Odpověď #27 kdy: 05 Ledna 2016, 09:18:31 »

Jim je jedno kde se běžně vyskytujete. Doručují podle toho co je v registru. Pokud se zdržujete jinde, musíte si převzetí pošty zajistit svépomocí. S tím pohůnkem to tak nebude, pošta má celkem vysoké ceny a pohůnek by se v některých oblastech určitě vyplatil.
IP zaznamenána

macoch

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 301
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz řízení doručený fikcí
« Odpověď #28 kdy: 05 Ledna 2016, 09:21:17 »

Citace
Pokud mate trvale bydliste mimo oblast, kde se bezne vyskytujete, tak to nevadi, urednika neposlou 100km jinam, nehlede na to, ze oblastni pohunek, pokud to neni vesnice, asi nesplnuje ekonomicnost doruceni. Pokud se nepletu, je to zakladni podminka - ekonomicnost rizeni.

V řízení si každá ze stran hradí své náklady. Nehospodárnost na straně orgána na vás v řízení níjak nedopadá (neřeším plýtvání veřenými prostředky), čili není prostor na argumentaci ekonomikou. Sice si také myslím, že pohůnka za vámi 100 km nepoženou sice z ekonomických důvodů (na jejich straně), ale ne kvůli tomu, že správní řád hovoří o ekonomičnosti řízení (z vašeho pohledu).
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz řízení doručený fikcí
« Odpověď #29 kdy: 05 Ledna 2016, 17:14:25 »

Citace
Pokud mate trvale bydliste mimo oblast, kde se bezne vyskytujete, tak to nevadi, urednika neposlou 100km jinam, nehlede na to, ze oblastni pohunek, pokud to neni vesnice, asi nesplnuje ekonomicnost doruceni. Pokud se nepletu, je to zakladni podminka - ekonomicnost rizeni.

V řízení si každá ze stran hradí své náklady. Nehospodárnost na straně orgána na vás v řízení níjak nedopadá (neřeším plýtvání veřenými prostředky), čili není prostor na argumentaci ekonomikou. Sice si také myslím, že pohůnka za vámi 100 km nepoženou sice z ekonomických důvodů (na jejich straně), ale ne kvůli tomu, že správní řád hovoří o ekonomičnosti řízení (z vašeho pohledu).
Jaktoze nedopada?
A o spravni rad?
K cemu se asi vybira 1000+1500, cim vetsi neekonomicnost, tim vetsi naklady.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin