30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] 91/50 - prekluze srpen, chaosy s podjatostí, kontaktní zmocněnec v zahraničí  (Přečteno 4621 krát)

džeryna

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 213
    • Zobrazit profil

V prvé řadě bych chtěl poděkovat celému týmu 30kmh.cz za to, že to funguje a že spravili ty přílohy - chtěl jsem to tu dát už minulý pátek, páč jsem věděl, že přes týden to nestihnu, tak to tu dávám teďka - díky, že to funguje a klobouček dolů týmu za briskní komunikaci, byť teda problém byl vyřešen v týdnu a zrovna v týdnu, kdy jsem prostě neměl čas :( - ale to je chyba na mé straně :)

Anyways, takto se mi vyvrbila jedna kauza, do které jsem se pro jednoho dobrého kamaráda pustil, vzhledem k tomu, že je to ještě roční prekluze - myslel jsem si, že to bude easy, že se zahraničním zmocněncem se to nějak podaří táhnout, ale banány, banány, SO jede v přeplňovaných otáčkách, byť teda sprostý podezřelý, ještě než se to dostalo ke mě, stihl sám uhrát pár měsíců jen na tom, že uvedl fízlům dvě různé adresy - řekl jsem mu - hele, solidní, uhráls prakticky čtyři měsíce, pojďme do toho, zapojím ségru, ta po Novém roce odlétá na půl roku na Hawaii, to by mělo jít uhrát... Ergo bojovali jsme doposud následovně s tím, že rozhodnutí se zdá být na spadnutí:

Chronologie případu:

17/08/2015 - vznik podezření z přestupku
14/09/2015 - oznámení zaslané na špatnou adresu vráceno úřadu
25/11/2015 - oznámení/předvolání zaslané tentokrát na správnou adresu vyzvednuto
07/12/2015 - telefonická omluva z ústního jednání
10/12/2015 - telefonická omluva z ústního jednání doplněna písemně dle domluvy
07/01/2016 - ústní jednání, podjatost, zahraniční kontaktní zmocněnec
29/01/2016 - zamítnutí podjatosti doručeno zahraničnímu kontaktnímu zmocněnci*
03/02/2016 - doplnění námitky podjatosti z ústního jednání dle původního prohlášení*
11/02/2016 - výzva SO kontaktnímu zmocněnci v zahraničí k dostavení se za účelem seznámení se s podklady pro vydání rozhodnutí a k vyjádření se k podkladům pro vydání rozhodnutí

*Omáčka: Během ústního jednání byla podána námitka podjatosti, kterou jsme se zavázali doplnit písemně. Separátně od toho jsme podali procesní námitku ohledně toho, že magorstrátní píča nebyla ochotná ani sebemenším rámcovým náznakem, natož nějak konkrétně, odůvodnit, proč nechce připustit žádný z navrhovaných důkazů, dokonce o tom ani není usnesení, toliko je v protokolu konstatováno, že "...jelikož nebyly připuštěny navržené důkazy, je dokazování dokončeno...". SO pak námitku podjatosti kreativně propojil s námitkou ohledně procesního postupu a tuto zamítl. Na to jsme reagovali doplněním původní námitky podjatosti.

Identifikoval jsem následující věci, které hrají/mohli by hrát ve prospěch sprostého podezřelého:

1. Během ústního jednání nebyl SO ani rámcově s to zdůvodnit, proč neprovede žádný z navrhovaných důkazů
2. Bylo mrholení/lehký déšť => vliv na přesnost měření/funkci přístroje (dosah laseru je mlhou či deštěm ovlivňován, nadto v závislosti na vlnové délce světla může být více, či méně ovlivněna přesnost - tuším, že čím delší vlnová délka, tím lepší přesnost)
3. přesnost měření je ovlivnitelná i tím, na jakou část vozidla fízl míří - nereflektivní povrchy mají významný vliv na přesnost měření - a podle té nezazoomované části fotky mířili fízle na černej matnej rámeček SPZ, přesněji řečeno na jeho spodní část
4. fotka není originál, páč sw k MicroDigiCamu LTI neumožňuje uložit cokoliv upraveného - je to tedy max. toliko screenshot z náhledu, nikoliv originál záznam z toho zařízení
5. ověření LIDARu skončilo 01/12/2016, SO tedy nemá jak zpětně prokázat, že v době měření nebyly porušeny úřední značky ČMI a ergo že ověření bylo v momentě měření platné
6. věci okolo návodu (LIDAR MicroDigiCam LTI musí být přepravován ve zvláštním vaku, před každým měřením by se mělo udělat kontrolní zaměření, aby bylo postaveno najisto, že hlava radaru a kamera jsou aligned, atd...) - bohužel, úřad výslech fízlů nepřipustil...
7. SO si účelově kreativně dovyrobil námitku podjatosti, aby ji mohl zamítnout namísto výzvy k jejímu doplnění
8. Oznámení přestupku je použito jako důkaz
9. fízle do úředního záznamu lžou - sprostý podezřelý se údajně k činu doznal, nicméně oznámení přestupku tomu nenasvědčuje - asi je to kravina, ale jako jeden z "drobků" pro SO k vysbírání - do vyjádření se k podkladům pro vydání rozhodnutí asi dobrý...
10. významnost naší snahy napadnout přesnost měření zvyšuje zejména počasí + laser + blízkost 40km/h "řidičákového" limitu překročení rychlosti (snad pochopíte, jak je to myšleno)

- tady bych poprosil některé zkušenější, zda-li by mi nepomohli roztřídit tyto věci na dvě části a to:

1. "drobky" pro SO k vyzobání pro vydání rozhodnutí
2. zbytek do odvolání

- dále bych chtěl vědět, co si myslíte o postupu magorátu ve věci "doplnění" námitky podjatosti za účastníka řízení - dá se to nějak napadnout, nebo jinak jim to omlátit o hlavu?

- ještě mě napadlo argumentovat tím, že SO tím, že zmocněnce vzdáleného půl zeměkoule vyzývá k dostavení se neúměrně zatěžuje a zároveň, že deset dní není lhůta dostatečná ani na to, aby někoho zmocněnec dále zmocnil byť třeba jen k tomu, aby zašel získat pro ni kopii spisu - ale tam by SO mohl argumentovat tím, že to zmocněnci mohl zařídit sám sprostý obviněný? - melu/píšu blbosti?

- Případně pokud moje poslední výše uvedená myšlenka je kravina, tak jakékoliv další postřehy či připomínky jsou vřele vítány, lhůta k vyjádření již běží, rád bych to nějak začal pomalu dávat do kupy, ať má pak ségra na Hawaii čas zaběhnout na poštu :D
« Poslední změna: 14 Února 2016, 08:23:02 od džeryna »
IP zaznamenána

džeryna

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 213
    • Zobrazit profil

Nakonec jsem se rozhodl pokusit se SO dokopat k výslechu fízlů, tak uvidíme, snad to nakonec nebyla taktická chyba z hlediska času, zbytek munice jsem si nechal pro případné odvolání...

Jen takový dotaz, týkající se zplnomocnění - do písemného vyjádření z Hawaiie mě sestra coby generální zmocněnec pro veškeré úkony související s tímto řízením dále zplnomocnila k "ústním jednáním a vedení výslechu svědků" - s tím, že podpis doplním osobně v den případného dalšího ústního jednání/výslechu přímo u parazita v kanclu?

A pokud je takovéto další zplnomocnění nepřípustné, jak s tím vydrbat? Vzít s sebou na ÚJ přímo sprostého podezřelého a vést výslech namísto něj? Nemůže na to SO mít kecy? V jedné věci lze samozřejmě mít jen jednoho zmocněnce, nicméně nejsem si jist, jak bychom to udělali, abych zahraničního kontaktního zmocněnce "zrušil" a pak znovu zplnomocnil... Nějaké nápady? Nebo plaším zbytečně? (tak nějak tajně doufám, že "v jedné věci" lze naroubovat i na jednotlivé úkony v rámci řízení... jestli je to tak, že v jednom řízení lze mít jen jednoho zmocněnce, tak nevím  ???)
« Poslední změna: 23 Února 2016, 19:37:37 od džeryna »
IP zaznamenána

džeryna

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 213
    • Zobrazit profil

Ajajaj... kontaktní zmocněnec se samozřejmě zapomněl podepsat jak na doplnění podjatosti, tak i na odvolání proti zamítnutí podjatosti, takže SO ztratil další měsíc+ s výzvama k doplnění podpisu - zdá se, že se začínáme se nezadržitelně řítit do prekluze  ;D Pozvání k dalšímu ÚJ kvůli výslechu fízlů samozřejmě přijmeme až po nějakých těch omluvenkách od doktora, takže dost možná se to podaří odprekludovat už v první instanci. Držte palce!  :)
IP zaznamenána

džeryna

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 213
    • Zobrazit profil

Tak už jsem nedoufal, že se magor Mastná z Ostravského magorátu pochlapí, a ona přece - teď mi volala ségra, že si právě vyzvedla dopis a že jsme byli uznáni vinnými - bez výslechu fízlů a nejspíše i aniž by se nějak vyrovnala se zbytkem mé argumentace. Takže to rozhodnutí bude asi pěkná sračka... Mastná to zřejmě jen tak vypálila od boku doufajíc, že snad zmeškáme odvolací lhůtu a necháme to nabýt právní moci - svou první a zároveň nejspíše i poslední prekluzi si tedy rozhodně ujít nenechám. Přemýšlím, že bych jí udělal peklo tím stylem, že bych jí to odvolání zašel podat v poslední den lhůty ústně coby odvetu za její nekompromisně komunisticky-samosoudcovksý přístup při ústním jednání v lednu t.r.  ;D
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil

Bacha na to,kdo to odvolání podá. Musí ta možnost být už v původním zmocnění. Riskovat se tady poslední den nevyplatí.
http://www.bezkorupce.cz/publikace/transparentni-samosprava/spravni_rad/2_kap_3/2_kap_3_7/2_kap_3_7_3/
IP zaznamenána

džeryna

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 213
    • Zobrazit profil

Jj, děkuji za připomenutí. Nakonec jsme se domluvili, že blanketní odvolání podá sám sprostý podezřelý.
IP zaznamenána

džeryna

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 213
    • Zobrazit profil

Lze přesunout do "WIN". Odprekludovalo to v odvolacím řízení, oznámení o zastavení řízení dostal kontaktní zmocněnec v zahraničí, fyzicky se ke zbytku papírů dostanu někdy přespříští týden, tak to tu pak nahraju. Moje první a poslední prekluze zřejmě  :D
IP zaznamenána