30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: pracovni doba vs uredni hodiny  (Přečteno 4843 krát)

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
pracovni doba vs uredni hodiny
« kdy: 10 Prosince 2015, 22:19:41 »

Tak jsem zjistil, ze urednimi makaji podle urednich hodin nejak malo.
Co podat v kazdem meste zadost o zjisteni, kolik urednici makaji a pripadne proc maji uredni hodiny 3x tydne 8-12, hlavne tedy v patek.
Ja nevim jak vy, ale ja makam 8 a vice hodin denne.

Vzal bych si Brno  ;)
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:pracovni doba vs uredni hodiny
« Odpověď #1 kdy: 11 Prosince 2015, 06:20:52 »

Zbytečné. Úředníci mají pracovní dobu pondělí až pátek, 8-12, 12:30-16:30; úřední hodiny jsou nařízené nějakým zákonem. V neúředních hodinách úřadují nad papírama, formulují rozhodnutí, vyřizují poštu a tak. Technicky vzato by možná šlo zjistit, jak úřad eviduje docházku (často elektronicky), a vyžádat si anonymizovaná data o tom, jak tam úředníci byli za poslední měsíc. To by pak mohlo být podkladem k nějakému dalšímu prudění úřadu, ale i tak mi přijde, že je to zbytečné okopávání kotníků, jakože pod naši úroveň.
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:pracovni doba vs uredni hodiny
« Odpověď #2 kdy: 11 Prosince 2015, 07:23:47 »

To bohužel nebude lehké, protože dle § 11 odst. 1 písm. a) InfZ povinný subjekt může omezit poskytnutí informace, pokud se vztahuje výlučně k vnitřním pokynům a personálním předpisům povinného subjektu.
IP zaznamenána

džeryna

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 213
    • Zobrazit profil
Re:pracovni doba vs uredni hodiny
« Odpověď #3 kdy: 11 Prosince 2015, 08:09:34 »

To bohužel nebude lehké, protože dle § 11 odst. 1 písm. a) InfZ povinný subjekt může omezit poskytnutí informace, pokud se vztahuje výlučně k vnitřním pokynům a personálním předpisům povinného subjektu.

Což si myslím, že je principielně špatně.

Já teď např. řeším situaci, kdy jsem týden před nařízeným ústním jednáním volal parazitovi na magorát, že se s největší pravděpodobností nebudu moci dostavit protože v době, kdy to bylo aktuální mi hrozil nedostatek financí na cestu přes půl republiky a že jsem ochoten se zastavit ještě ten den, protože jsem zrovna byl v okolí. Zmrd mi bez dalšího řekl, že je busy, omluvu nikterak nekomentoval, vzhledem k tomu, že jsem mu řekl, že to ještě před začátkem jednání dostane i písemně. V den jednání brzo ráno dlouho před začátkem pracovní doby úřadu a x hodin před samotným ústním jednáním obdržel e-mail, na který bez zdůvodnění odpověděl, že omluva není ani důvodná ani včasná - na to jsem reagoval tím, že jsem mu poslal hejtmejl, který jsem nedoplnil a také tím, že jsem původní verzi písemného doplnění té telefonické omluvy s předstihem a toho e-mailu opepřil tak, aby se akorát tak nasral. Uvažuju zkusit přes InfZ zažádat o informace o tom, co ten zkurvysyn celej ten boží den, kdy jsem mu nabídl možnost provedení ústního jednání, dělal - né, že by to mohlo mít nějaký reálný význam, ale chtěl jsem, v případě, že by mi informaci poskytli, poukázat na to, že zmrd busy nebyl. Takhle mě pošlou k šípku, protože výše zmíněný paragraf. V podstatě mi o nic nejde, jedná se jen o neodevzdaný řidičák, který zůstal v autě v servisu - auto momentálně prochází rozsáhlou opravou, která se se dvěma krátkými přestávkami, kdy bylo auto pojízdné, než se mi zase vysypal motor, táhne už přes půl roku no a já jsem k 22/07/2015 dostal zákaz řízení, přičemž auto bylo v servisu, který mám 200km daleko už (když počítám poslední "pojízdnou" pauzu v opravování) někdy přinejmenším od půlky července. Rozhodnutí odvolačky jsem si vyzvednul právě 22/07/2015 a od té doby jsem prostě neměl čas ten řidičák z auta vyzvednout a dovolenou si kvůli tomu brát nebudu. Zřejmě ten případ nakonec asi projedu, ale rozhodl jsem si z toho udělat dobrej vehikl pro nasrání toho konkrétního magorstrátního parazita...

Sral to pes - chtěl jsem tím jenom říct, že si myslím, že by úředníci prostě neměli mít nárok omezovat poskytnutí informací vztahujících se výlučně k vnitřním pokynům a personálním předpisům, protože kontrola toho, jestli např. paraziti na magorátech neplýtvají mimo úřední hodiny veřejnými prostředky je IMHO na místě a mimoto by to mohlo být celkem dobré kladivo na zmrdy, kteří zbytečně zatěžujou účastníky řízení tím, že jim hází klacky pod nohy i v případě, kdy účastník samotný projeví vůli k operativnímu urychlení magorstrátního parazitování vstřícnou aktivitou ze své strany...

Takovej můj páteční moan  :-[
« Poslední změna: 11 Prosince 2015, 08:12:18 od džeryna »
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:pracovni doba vs uredni hodiny
« Odpověď #4 kdy: 11 Prosince 2015, 09:26:41 »

Zbytečné. Úředníci mají pracovní dobu pondělí až pátek, 8-12, 12:30-16:30; úřední hodiny jsou nařízené nějakým zákonem. V neúředních hodinách úřadují nad papírama, formulují rozhodnutí, vyřizují poštu a tak. Technicky vzato by možná šlo zjistit, jak úřad eviduje docházku (často elektronicky), a vyžádat si anonymizovaná data o tom, jak tam úředníci byli za poslední měsíc. To by pak mohlo být podkladem k nějakému dalšímu prudění úřadu, ale i tak mi přijde, že je to zbytečné okopávání kotníků, jakože pod naši úroveň.

Uredni hodiny zakonem dany nejsou (je to jen nejaka vladni vyhlaska), uredni hodiny jsou vsechny hodiny, kdy je urad otevren a urednik je povinne Vam vyjit vstric.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

džeryna

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 213
    • Zobrazit profil
Re:pracovni doba vs uredni hodiny
« Odpověď #5 kdy: 11 Prosince 2015, 09:36:29 »

uredni hodiny jsou vsechny hodiny, kdy je urad otevren a urednik je povinne Vam vyjit vstric.

To jako fakt? Takže když jsem mu onehdá volal v úřední hodiny např. v o půl deváté ráno s tím, že na den nařízeného jednání, které bylo za týden se dostavit nemohu, ale ještě dnes jsem ochoten se tam stavit a on mi nevyšel vstříc lze využít třeba i jako validní bod do případného odvolání?

Jinak by mě zajímalo, jestli to vychází z § 4 spr.ř.:

(1) Veřejná správa je službou veřejnosti. Každý, kdo plní úkoly vyplývající z působnosti správního orgánu, má povinnost se k dotčeným osobám chovat zdvořile a podle možností jim vycházet vstříc.

nebo jestli je to zakotveno konkrétněji ještě i někde jinde...
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:pracovni doba vs uredni hodiny
« Odpověď #6 kdy: 11 Prosince 2015, 10:11:06 »

Některá města mají vlastní kodexy, zkusil bych se podívat, zda v daném městě mají něco takového (třeba http://www.kr-karlovarsky.cz/nejdek/MeU/etic_kodex/).
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:pracovni doba vs uredni hodiny
« Odpověď #7 kdy: 11 Prosince 2015, 10:21:36 »

uredni hodiny jsou vsechny hodiny, kdy je urad otevren a urednik je povinne Vam vyjit vstric.
Jinak by mě zajímalo, jestli to vychází z § 4 spr.ř.:

(1) Veřejná správa je službou veřejnosti. Každý, kdo plní úkoly vyplývající z působnosti správního orgánu, má povinnost se k dotčeným osobám chovat zdvořile a podle možností jim vycházet vstříc.
Ano, vychází. A právě proto se na to nejde stoprocentně spolehnout, protože je tam to podle možností.
IP zaznamenána

džeryna

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 213
    • Zobrazit profil
Re:pracovni doba vs uredni hodiny
« Odpověď #8 kdy: 11 Prosince 2015, 10:49:29 »

Oukej, díky moc, pohledám, pozjišťuju!
IP zaznamenána