30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: WIN - Údajné porušení IP13 - parkování zaplaceno  (Přečteno 10996 krát)

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
WIN - Údajné porušení IP13 - parkování zaplaceno
« kdy: 02 Prosince 2015, 14:03:23 »

Zdravím,
Tak jsem se "dočkal" včera jsem měl vyřizování na Praze 3 a popojížděl jsem sem tam. Asi hodinu a půl jsem parkoval v Lucemburské, kde mám omrknuto, že neustále pruděj a protože jsem při příjezdu viděl opičku o ulici vedle, raději jsem to dal na oranžovou zónu a zaplatil.  Pak jsem ještě jel ještě na dvě místa, kde už jsem naférovku parkoval na modré zóně. Odpoledne při odjezdu jsem přicházel k autu z druhé strany a koukám, za stěračem spolujezdce, úplně v rohu schovanej za dálniční známkou lísteček. Tak jsem ho strčil bez hlubšího zkoumání do kapsy, s tím že holt ten Helmut prasák nerespektuje značky a počkáme si co přijde a doma koukám, že to je lístek z Lucemburské - říkám si tak ty kurvy koukaj i na to že je lístek chvíli propadlej (vím že jsem tam stál víc než zaplacenou hodinu). No a tak letím do auta pro ten parkovací lístek a BINGO já měl v době kdy to psal ZAPLACENO. Pravda nevím, kde jsem ten lístek měl, protože jsem to vůbec nevnímal a našel jsem ho u tachometru - ovšem tam je obvykle házím, když se mi na palubce lesknou, ale je taky možné že mi tam spadnul, když jsem odcházel od auta - docela jsem pospíchal. Takže je docela možné že nebyl úplně komfortně viditelný. Přesto se mi za to výpalné platit samozřejmě nechce.

Co radíte - samozřejmě počkám až jestli něco vůbec přijde - takže pokud přijde žádost o odpustek
 1) jít do toho čelem napráskat sebe a hned urgovat že bylo zaplaceno -> no a co když budou mít fotodokumentaci, že ten lístek nebyl vidět.
 2) udat Helmuta / Japonce s tím, že mi poslušně odevzdal parkovací lístky a tady máte ten nejspíš správnej
 3) udat Helmuta / Japonce a nechat překlopit na SPRDEL a pak teprve vytáhnout lístek se zaplacením

Helmutem myslím neexistujícího cizince s adresou u mně na schránce (prostě kámoš co u mně chvíli přebýval)
Japoncem myslím někoho z daleké destinace.

V každém případě se hodlám ihned po zaslání odpustku prát o získání spisu ještě v této fázi.



« Poslední změna: 02 Prosince 2015, 14:05:05 od pk202 »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:WIN - Údajné porušení IP13 - parkování zaplaceno
« Odpověď #1 kdy: 02 Prosince 2015, 14:10:11 »

Šel bych do toho čelem.
Pokud bylo prokazatelně zaplaceno, tak to že lísteček spadl nic neznamená. Materiální stránka přestupku chybí a chybí i byť i nedbalostní zavinění.
O přestupek se tedy jednat nemůže.
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:WIN - Údajné porušení IP13 - parkování zaplaceno
« Odpověď #2 kdy: 02 Prosince 2015, 14:13:04 »

Já bych hlasoval pro jedničku nebo dvojku; ty fotečky z jejich foťáčků většinou stojí za pendrek a v tom včerejším zataženém dni musel mít fakt mizernou světelnost, takže bych očekával, že to půjde umlátit kdyžtak přes kvalitu důkazního materiálu.
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:WIN - Údajné porušení IP13 - parkování zaplaceno
« Odpověď #3 kdy: 02 Prosince 2015, 14:50:56 »

Tady se bude blbě prokazovat to zaplacení, lístek sice máte, ale ten mohl být zaplacen kýmkoliv a umístěn v kterémkoliv jiném autě. Pokud jste ho neměl viditelně v autě, tak tahle argumentační linie je použitelná pouze v případě, že nebudou fotky, což u parkování je dosti nepravděpodobné.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:WIN - Údajné porušení IP13 - parkování zaplaceno
« Odpověď #4 kdy: 02 Prosince 2015, 15:05:15 »

V každém případě orgán by musel tuhle argumentaci o něco opřít.
Například o to, že se jedná o třetí podivné parkování tento měsíc. U prvního případu to neustojí.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:WIN - Údajné porušení IP13 - parkování zaplaceno
« Odpověď #5 kdy: 02 Prosince 2015, 16:03:23 »

Díky za názory. Nejprve počkám, jestli vůbec něco přijde. Prakticky by měl dorazit odpustkový dopis.
Tady nejprve zkusím, jestli z nich lze v této fázi vymámit spis a důkazy a podle toho se případně rozhodnu jak dál. Pokud spis nezískám tak nejspíše zkusím variantu číslo 2 nebo 3. Jde mi o to si s nimi co nejvíce pohrát a natrénovat si vedení SŘ, vyzkoušet Helmuta atd.. Například se těším na výslech opičky, kde se ho mimo jiné budu ptát kolik že musí denně rozdat lístečků aby měl splněno a pod.
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:WIN - Údajné porušení IP13 - parkování zaplaceno
« Odpověď #6 kdy: 02 Prosince 2015, 16:08:04 »

V každém případě orgán by musel tuhle argumentaci o něco opřít.
Například o to, že se jedná o třetí podivné parkování tento měsíc. U prvního případu to neustojí.
Pokud budou mít foto, tak nemusí argumentaci opírat o nic dalšího. Pak bude řada na přestupci, který bude muset podpořit svoji argumentaci něčím hmatatelným. Jestli to bylo poprvé nebo potřetí, je bezpředmětné.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:WIN - Údajné porušení IP13 - parkování zaplaceno
« Odpověď #7 kdy: 02 Prosince 2015, 16:52:26 »

Foto bude prokazovat pouze to, že lístek nebyl na foceném místě. Pak stačí třeba spolujezdec, který viděl řidiče lístek kupoval a následně se omluví, že ho patrně on sám nevědomky shodil na podlahu (kde byl později nalezen) a správní orgán to neustojí.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:WIN - Údajné porušení IP13 - parkování zaplaceno
« Odpověď #8 kdy: 02 Prosince 2015, 17:24:01 »

Mno koukal jsem se a v podmínkách mají napsáno, že lístek musí být umístěn viditelně za předním sklem. Takže uvidíme.
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:WIN - Údajné porušení IP13 - parkování zaplaceno
« Odpověď #9 kdy: 02 Prosince 2015, 17:38:46 »

Otázka je jak to bude s fotkami. Nicméně to nevidím na nějak extempore. Max pokus o výpalné. Pokud nebudete reagovat, nečekám žádný zázrak. Nicméně bych možná na odpustkový dopis, až dorazí, reagoval odesláním kopie lístku, že to je hloupost. Žádný lístek jsem za stěračem neměl a jelikož si parkovací lístky schovávám pro účetnictví, zde máte inkriminovaný.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:WIN - Údajné porušení IP13 - parkování zaplaceno
« Odpověď #10 kdy: 02 Prosince 2015, 17:41:13 »

Otázka je jak to bude s fotkami. Nicméně to nevidím na nějak extempore. Max pokus o výpalné. Pokud nebudete reagovat, nečekám žádný zázrak. Nicméně bych možná na odpustkový dopis, až dorazí, reagoval odesláním kopie lístku, že to je hloupost. Žádný lístek jsem za stěračem neměl a jelikož si parkovací lístky schovávám pro účetnictví, zde máte inkriminovaný.

Tak. Neumím si představit že by se úředník věnoval nějakému velkému dokazování, zvlášť když se v okamžiku zjištění existence lístku ocitne na té slabší straně.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:WIN - Údajné porušení IP13 - parkování zaplaceno
« Odpověď #11 kdy: 02 Prosince 2015, 18:43:21 »

Jak jsem psal, až dorazí odpustkový dopis do DS pokusím se v této fázi získat spis. Pokud bude fotka neprůkazná, půjdu do toho čelem, pokud bude z fota jasné že lístek spadnul, pak napráším Helmuta, ale řeknu že mi odevzdal všechny parkovací lístky a imkriminovaný předvedu. Pak se uvidí co dál.



 
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:WIN - Údajné porušení IP13 - parkování zaplaceno
« Odpověď #12 kdy: 02 Prosince 2015, 21:28:49 »

Viditelně za předním sklem může být i na zadní straně zpětného zrcátka.
Jednou jsem takhle vyšikanoval empíky u Městského soudu. Dali mi botičku, tak než přijeli, tak jsem odkoupil parkovací lístek od souseda, co mezitím odjížděl. Brblali, ale odtáhli s nepořízenou a ještě s mojí výhrůžkou, že si budu stěžovat a uplatňovat škodu.
IP zaznamenána

feardes

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 107
    • Zobrazit profil
Re:WIN - Údajné porušení IP13 - parkování zaplaceno
« Odpověď #13 kdy: 08 Prosince 2015, 20:10:53 »

Pokud se dá z lístku poznat že je z Lucemburský tak bych nešel cestou žádného Helmuta ani Japonce ale ve správnou kvíli bych tam nahodil ten parkovací lístek jako důkaz. Měl jsem několik parkovacích případů které měli hodně blbě zdokumentovaný a fotky ve spisu byly černobílý, neměly ani žádný datum, ani kdo je vyhotovil atd.
To mě přivádí na myšlenku jestli by nešlo ty parkovací lístky jednoduše dodatečně vytvořit ...
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:WIN - Údajné porušení IP13 - parkování zaplaceno
« Odpověď #14 kdy: 09 Prosince 2015, 00:48:08 »

na Prahu kdysi kdesi - tedy na webu - existovala aplikace
IP zaznamenána