30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Zatím jenom výzva-Rychlost  (Přečteno 14928 krát)

kekle

  • Příspěvků: 116
    • Zobrazit profil
[?] Zatím jenom výzva-Rychlost
« kdy: 01 Prosince 2015, 10:04:09 »

Dobrý den.

Přišla výzva od magistrátu za rychlost.. zase ta prokletá křižovatka myslel jsem že když jsou semafory vypnuté tak snad tam ti chcípáci měřit nebudou...

Taktiku rumun už volit asi nebudu, Nejlepší je tedy někdo v EU třeba Polsko kde mu to na jeho adresu příjde?

Děkuji
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Zatím jenom výzva-Rychlost
« Odpověď #1 kdy: 01 Prosince 2015, 10:24:13 »

pokud jste ochoten experimentovat, tak zkuste spřátelený servis.
Postup:
- vy nahlásíte, že auto bylo v servisu
- servis potvrdí že bylo, ale nelze dohledat kdo z techniků s tím jel
- ouřad to zkusí shodit na sprdel, ale vy zabojujete, že jste udělal vše pro to aby byl zákon dodržen a nemáte možnost ovlivnit kdo bude v servisu auto řídit.
IP zaznamenána

fafejt

  • Příspěvků: 46
    • Zobrazit profil
Re:Zatím jenom výzva-Rychlost
« Odpověď #2 kdy: 01 Prosince 2015, 10:35:20 »

Myslím, že toto je zatím nejschůdnější řešení, jak porazit sprdel.
Na tom by někdo mohl založit i svoji živnost - provozovat autoservis, který nic neservisuje, ale jen (za úplatu) vydává potvrzení, že auto servisoval. A orgány by byly s celým sprdelem v prdeli.
IP zaznamenána

kekle

  • Příspěvků: 116
    • Zobrazit profil
Re:Zatím jenom výzva-Rychlost
« Odpověď #3 kdy: 01 Prosince 2015, 13:07:12 »

No.. Tak ten servis tuze rád zkusím v takovém oboru se pohybuji denně. zatím se domluvím a počkám na další dopis od ouřadu.
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:Zatím jenom výzva-Rychlost
« Odpověď #4 kdy: 01 Prosince 2015, 13:10:11 »

Autoservis je určitě zajímavé řešení, teď je jen otázka, jak se k tomu postaví orgán.

Kekle, už zase? :-D To je už kolikátý přestupek?

Nyní můžeš zaplatit litr a tím to hasne. Chceš-li bojovat, tak nebudeš reagovat na tuhle výzvu a počkáš na další dopis - vyrozumění o zahájení správního řízení. Varianty zde můžeme probrat, ale třeba Polák s kontaktní adresou v ČR zrovna v Ostravě narazil a rovnou to překlopili na SPRDEL.

MMO mě začíná srát s těmihle prazvláštními postupy.
« Poslední změna: 01 Prosince 2015, 13:48:20 od Lexx »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Zatím jenom výzva-Rychlost
« Odpověď #5 kdy: 01 Prosince 2015, 13:35:10 »

Jasně že je otázka jak se k tomu postaví orgán. Určitě ale nemůže argumentovat, že vlastník je povinen zhodnotit komu auto půjčí, protože není schopen ani oprávněn úkolovat jednotlivé techniky a ani není schopen předem odhadnout, že nějaký technik nedodržuje předpisy. Navíc ani není povinen předpokládat, že nějaký technik předpisy nedodrží.
IMO tím že auto odevzdal do servisu učinil vše, co lze rozumně požadovat k tomu, aby byl zákon dodržován a tedy sprdel nebude.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Zatím jenom výzva-Rychlost
« Odpověď #6 kdy: 01 Prosince 2015, 14:18:17 »

K předběžnému studiu může sloužit http://30kmh.cz/index.php?topic=2070.msg19172#msg19172 a nádherná kverulantova kauza s obrovským potenciálem http://30kmh.cz/index.php?topic=1125.msg8421#msg8421. Možná by stačilo, kdyby servis sdělil, že není provozovatel, tak není povinen ve věci řidiče cokoli sdělovat. To je ale dost vysoká hra nejméně ke krajskému soudu, případně NSS - můj subjektivní amatérský názor.
« Poslední změna: 01 Prosince 2015, 14:45:59 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 628
    • Zobrazit profil
Re:Zatím jenom výzva-Rychlost
« Odpověď #7 kdy: 01 Prosince 2015, 18:10:08 »

Což takhle nahlásit že, Stojan Jakotyč ze Sarajeva si půjčil Kekleho káru. Pár nocí pobyl u Šmarjá Josefa (jmenovku na schránku prdnu), ale bohužel u mne už nebydlí a nejspíš se vrátil do Sarajeva ulice Curak č.p.457 (gugl map: 43.862571, 18.423217) Nějaké zdržení by se tím dalo vyprodukovat ne?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Zatím jenom výzva-Rychlost
« Odpověď #8 kdy: 01 Prosince 2015, 19:22:16 »

Což takhle nahlásit že, Stojan Jakotyč ze Sarajeva si půjčil Kekleho káru. Pár nocí pobyl u Šmarjá Josefa (jmenovku na schránku prdnu), ale bohužel u mne už nebydlí a nejspíš se vrátil do Sarajeva ulice Curak č.p.457 (gugl map: 43.862571, 18.423217) Nějaké zdržení by se tím dalo vyprodukovat ne?

To už tu bylo. Pokud je pan kolega schopen a ochoten protáhnout auto servisem, zvýší skill level nám všem a při troše snahy z toho může být i pěkný judikát. Na právníka myslím rádi přispějeme (za mne tedy ano).
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Zatím jenom výzva-Rychlost
« Odpověď #9 kdy: 01 Prosince 2015, 22:51:51 »

Za mne také ano.
Stále platí psané : http://30kmh.cz/index.php?topic=2070.0
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 628
    • Zobrazit profil
Re:Zatím jenom výzva-Rychlost
« Odpověď #10 kdy: 02 Prosince 2015, 19:29:29 »

Pochopil jsem správně, že za nezastavení na stopce:
c) Tomu, kdo spáchal přestupek podle odstavce 1 písm. f) bodu 5 úmyslně tím, že
nezastavil vozidlo na pokyn „Stůj“ daný při řízení nebo usměrňování provozu na
pozemních komunikacích anebo při dohledu na bezpečnost a plynulost provozu na
pozemních komunikacích osobou k tomu oprávněnou, nebo tomu, kdo spáchal
přestupek podle 1 písm. f) bodu 9, se uloží zákaz činnosti od jednoho měsíce do šesti
měsíců.

 :o
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Zatím jenom výzva-Rychlost
« Odpověď #11 kdy: 02 Prosince 2015, 19:57:04 »

Stopka není pokyn Stůj, ale "Stůj, dej přednost v jízdě". Pokyn "Stůj" je například červená na semaforu nebo pokyn policisty při řízení provozu.
IP zaznamenána

kekle

  • Příspěvků: 116
    • Zobrazit profil
Re:Zatím jenom výzva-Rychlost
« Odpověď #12 kdy: 03 Prosince 2015, 08:33:30 »

Ano už zase je to ta stejná křižovatka kde jsem jel na červenou.... Ten svinský systém měří rychlost i když jsou semafory vypnuté. Ještě mně napadlo co magistrátu říct že jsem vezl třeba sestru do nemocnice která je po cestě. Asi by chtěli nějákou  zprávu o ošetření co myslíte?
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:Zatím jenom výzva-Rychlost
« Odpověď #13 kdy: 03 Prosince 2015, 08:38:15 »

Jestli zvolíš argumentaci servisem, zmínil bych též § 2928 občanského zákoníku:
Je-li dopravní prostředek v opravě, považuje se za jeho provozovatele osoba, která dopravní prostředek převzala k opravě.
(i když se jedná o ustanovení upravující náhradu škody, tak proč to nezkusit)
IP zaznamenána

kekle

  • Příspěvků: 116
    • Zobrazit profil
Re:Zatím jenom výzva-Rychlost
« Odpověď #14 kdy: 03 Prosince 2015, 09:30:00 »

Jo to by šlo. Dobrý známý má autoservis. jsou tu dvě ale, když ho udám a prokážu  že ten den bylo auto u něho jak se to pak bude rozvíjet dále úřad si bude svojí pokutičku vymáhat od něho stůj co stůj ? A pak ten autoservis je to živnost- tz že nemůže mít zaměstnance. to by pak úřad řešil jenom sním ?
« Poslední změna: 30 Prosince 2015, 23:36:55 od kekle »
IP zaznamenána