30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Výzva k uhrazení určené částky - chybný údaj?  (Přečteno 8385 krát)

tomas

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Výzva k uhrazení určené částky - chybný údaj?
« kdy: 13 Června 2014, 16:11:14 »

Dobrý den.
Přišla mi (jakožto provozovateli vozidla) výzva k uhrazení určené částky 2500Kč. Přestupkem má být překročení nejvyšší povolené rychlosti v obci po odečtení radarové tolerance o 20km/h. Už se mi moc nelíbí, že tam nikde není nic o tom, kolik doopravdy změřili a kolik odečetli, ale jenom mi napsali tu dvacku (a zrovna o 1km do horší kategorie), ale počítám, že to asi v praxi není moc napadnutelné.
Je tam uvedena obec, silnice a směr, kde byl přestupek zjištěn. A samozřejmě datum a čas. Obec je vesnice, která má v názvu Horní a sousední s obcí, která má v názvu Dolní a druhé slovo mají samozřejmě společné. Obě jsou to obce (nikoliv části). Já si náhodou vybavuji, že jsem tam tou dobou jel a ta rychlost mě vůbec nepřekvapuje (ale že ji někdo nebo něco změřil, to ano). A vím celkem určitě, kudy jsem jel a podle katastrální mapy jsem jel pouze na území Dolní xxx, přitom podle výzvy došlo k přestupku v Horní xxx.
Nebýt toho, po zběžném pročtení prolistování zdejším fórem a některými dalšími informacemi bych se rozhodl k uhrazení částky, nicméně si říkám, je toto napadnutelné? Protože 1. je to tvrzení proti tvrzení a protože 2. pokud bych se chtěl o své tvrzení opřít, musel bych asi určit viníka a pak by to šlo do správního řízení, kde bych k tomu dostal body a možná vyšší pokutu, nebo ne? Jak toto vidíte?
Děkuji za případné odpovědi
IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení určené částky - chybný údaj?
« Odpověď #1 kdy: 13 Června 2014, 16:37:18 »

v první řadě tohle ignorovat, pak začnou vyzvídat řidiče a tam jim někoho udat
IP zaznamenána

tomas

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení určené částky - chybný údaj?
« Odpověď #2 kdy: 13 Června 2014, 16:42:10 »

já jsem celou tuhle problematiku kolem udávání jiného řidiče asi dobře nepochopil. ta nižší pokuta (ve výši pokuty v blokovém řízení) mi jako provozovateli vozidla stejně na krku zůstane, protože totožnost řidiče se nakonec stejně nezjistí, nebude jak prokázat moje tvrzení a tudíž mi přišijou nedodržení povinnosti provozovatele zajistit, aby s vozidlem nebyly páchány přestupky, nebo se mýlim?
IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení určené částky - chybný údaj?
« Odpověď #3 kdy: 13 Června 2014, 16:46:34 »

pokud sdělíš totožnost řidiče s tim že uvedeš že byl náležitě poučen aby nedělal přestupky s tim že někdo byl svědkem toho poučení jsi udělal maximum co je v tvých silách
IP zaznamenána