30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Příkaz za rychlost - žádost o spis  (Přečteno 10153 krát)

Jojoba

  • Příspěvků: 440
    • Zobrazit profil
Příkaz za rychlost - žádost o spis
« kdy: 25 Listopadu 2015, 18:31:38 »

Zdravím zkušenější,
obdržel jsem čerstvě ( inkasní ) příkaz za rychlost - obratem podal dle místního návodu žádost o spis .... došlo obsáhlé odmítnutí s odvoláním na judikaturu ( přikládám ) ... hodlám nastudovat, nicméně uvítám podporu, neb nejsem zrovna kovaný, ba někdy i dřevěný   ::)
V principu jistě podám odpor ( proti příkazu ), ale doufal jsem, že budu mít rychleji a spolehlivě obsah spisu než při nahlédnutí nezávaznou kopii....  :(

V odmítnutí není poučení, ale nevím esli je nutné, mám také uložen návrh na stížnost na nevyřízení žádosti - práce jak na kostele, čas letí  :x
Díky za podporu.
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz za rychlost - žádost o spis
« Odpověď #1 kdy: 25 Listopadu 2015, 18:44:29 »

Jestli je to odmítnutí podle 7 Ans 18/2012-23 ze dne 13. 12. 2012, tak použijte http://30kmh.cz/index.php?topic=1576.0
IP zaznamenána

Jojoba

  • Příspěvků: 440
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz za rychlost - žádost o spis
« Odpověď #2 kdy: 25 Listopadu 2015, 20:53:27 »

uziv - velice děkuji za přínosný odkaz...... takto nějak bych si to představoval, kdyby měl pro tento obor také šedé buňky mozkové...... místo zátek od lahváče, jak je mi někdy vyčítáno  ::)
Upraveno, vytištěno - obratem podám, dle zájmu a reakce si dovolím poinformovat případné zájemce.....souběžně podávám odpor proti výběrčímu příkazu k pochybným laserovým aktivitám městapa z dědiny  8)
IP zaznamenána

Jojoba

  • Příspěvků: 440
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz za rychlost - žádost o spis
« Odpověď #3 kdy: 11 Prosince 2015, 17:50:13 »

uziv - velice děkuji za přínosný odkaz...... takto nějak bych si to představoval, .....
.....souběžně podávám odpor......
Tak se mi to okotilo - ale zase to vidím na šrouby - mou stížnost přetransformovali/ignorovali jako ...."písemnost nazvanou jako stížnost proti sdělení" a melou dále že postupovali správně - s odkazem na NSS 7Ans 18/2012-23 !  Stížnost tedy není stížnost a šiml jede dál !!!!
+ S odkazem na aktuální předvolání ...... nic vám nebrání pořídit si kopie při tomto jednání sám !!!!!
Musím to zajít spláchnout - dělá se mi z ouřadu za naše daně poněkud blivno  :-(
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz za rychlost - žádost o spis
« Odpověď #4 kdy: 11 Prosince 2015, 18:08:15 »

Pokud to nepředali výš, tak je čas na skutečnou stížnost na prvostupňový orgán a poslat ji včetně té původní podle InfZ na kraj nebo co to tam máte. No a pokud je podrží i kraj, tak pak eventuelně k soudu, pokud si s tím budete chtít vyhrát.

Já se vždycky těším, že se orgán i kraj zašprajcují a dotlačím to k soudu, aby to už jednou bylo jasné. Jenže mě to vždycky pošle už ten orgán  :)
IP zaznamenána

Jojoba

  • Příspěvků: 440
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz za rychlost - žádost o spis
« Odpověď #5 kdy: 13 Prosince 2015, 13:31:49 »

Tak jsem do toho lehl na víkend a domnívám se, že nikoliv zbytečně - podařilo se mi dohledat i totok : http://www.mvcr.cz/odk2/ ..... Metodika MV k aplikaci InfoZ v aktuálním levelu  8)
Jsem optimista, hned zítra o to opřu několik podání, očekávám výživnou hodnotu .... dovoluji si doporučit fšem neovčanům Banánistánu  >:(
Ústy klasika _ Hrrr na ně !
IP zaznamenána

Jojoba

  • Příspěvků: 440
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz za rychlost - žádost o spis
« Odpověď #6 kdy: 12 Února 2016, 20:23:40 »

Pokračování historie - na palici !!!  :x
Tak jsem ve věci podal dle InfoZ žádost o spis - správní orgán opakovaně tlačil do správního řádu, nevydal rozhodnutí, ale pokec že nééé, tak jsem to předhodil na kraj, ti že jako jo ..... až došlo rozhodnutí..... "Postup orgánu se POTVRZUJE"  :x  !!!
No - to bych vzal, viděl jsem 50/50 že podrží basu jako soudružskou výpomoc/noha nohu myje ap. - no ale pak koruna ..... v závěru obsáhlého odůvodnění na vícero listech :
"Z judikatury přitom vyplývá, že žádost o poskytnutí informací ze správních spisů se vyřizuje v režimu §38 SprŘ jen tehdy, jestliže se žadatel výslovně domáhá nahlédnutí do předmětného správního spisu."
No to mě nebere - potvrdí postup orgánu, a pak v odůvodnění označí jejich postup za mylný ?????
+ Poučení - není přípustné odvolání !!!!
.....takže dále jako stížnost přes KÚ na ministerstvo dopravy nebo na vnitro ????

Mám to čerstvé, po víkendu bych chtěl mít představu o dalším postupu či poprudit na tom kraji - snad u ředitele, protože se mi to jeví na stížnost na nekonzistentnost či zmatečnost ...... ?
Díky spolubojovníkům za vyjádření. :o
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz za rychlost - žádost o spis
« Odpověď #7 kdy: 12 Února 2016, 20:37:32 »

Já bych to na ministranty dopravy posílal přímo a nikoliv prostřednictvím kraje…
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz za rychlost - žádost o spis
« Odpověď #8 kdy: 13 Února 2016, 03:18:48 »

[...]
.....takže dále jako stížnost přes KÚ na ministerstvo dopravy nebo na vnitro ????

Mám to čerstvé, po víkendu bych chtěl mít představu o dalším postupu či poprudit na tom kraji - snad u ředitele, protože se mi to jeví na stížnost na nekonzistentnost či zmatečnost ...... ?
Díky spolubojovníkům za vyjádření. :o
Prudit můžete
a) obecnou stížností podle § 175 správního řádu (a až ji smetou, tak si vynutit prošetření nadřízeným orgánem)
b) podnětem k provedení přezkumného řízení (rozhodnutí o odvolání proti odmítavému InfZ rozhodnutí je správní rozhodnutí jako každé jiné)
c) vyžádáním nějakého spisu přímo po kraji, pokud rozhodnou obdobně, tak odvolacím orgánem bude nějaké ministerstvo

Pokud jde o funkční příslušnost, tak nadřízeným orgánem kraje ve věci vyřizování InfZ žádostí ze správních spisů týkajících se výkonu přenesené působnosti bude gesčně příslušné ministerstvo, tj. týkají-li se ty spisy např. přestupků v dopravě, bude to ministerstvo dopravy. Vnitro by to řešilo v případě, že by to spadalo do jejich gesce (např. stíhání zločinců s propadlým občanským průkazem) nebo by se to týkalo samostatné působnosti kraje. Nicméně o to se moc nemusíte starat, to si kraj rozhodne sám, kam to pošle (a kdyby se netrefil, tak nepříslušné ministerstvo přesměruje).
IP zaznamenána

Jojoba

  • Příspěvků: 440
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz za rychlost - žádost o spis
« Odpověď #9 kdy: 18 Února 2016, 20:09:47 »

Děkuji za doporučení - odešel návrh na přezkum na Vnitro...... mohli by vyžádat spis z kraje.....pak spis z první instance.... a čas běží  8)..... pak případně bude podjatost án block, pak požádáme o doplnění spisu o využitelné podklady k použité technice a přidáme výslechy orgánů..... pak podjatost úředníka na osobité obraty v textu....... a kdyby to eště nedozrálo, tak zavaříme na nezákonnost - mají tam podvrhy, které bych si ale raději vyšetřil na jindy, neb jsou tam vady do příště opravitelné a totok není žádoucí vyplýtvat......   ::)
Dovolím si informovat, jak se budou točit ministranti......
IP zaznamenána

Jojoba

  • Příspěvků: 440
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz za rychlost - žádost o spis
« Odpověď #10 kdy: 03 Března 2016, 18:51:42 »

P o k r a č o v á n í   -
Tak se ministranti vokotili..... ale pro mne překvapivě..... Voni se odkopali na ustanovení InfoZ, dle kterého se na žádost dle InfoZ paragraf SprŘ o přezkumném řízení nepoužije.....  :-(
Takže teď zpátky obecná stížnost na kraj..... nebo má někdo něco zkušenějšího jako návrh ?
Díky za rady.
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

Jojoba

  • Příspěvků: 440
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz za rychlost - žádost o spis
« Odpověď #12 kdy: 06 Března 2016, 11:46:20 »

.... pro další kolo zvolena stížnost na kraj s námitkami proti nekonzistentnosti v odůvodnění rozhodnutí o potvrzení rozhodnutí nižšího správního ouřadu....    :x
IP zaznamenána

Jojoba

  • Příspěvků: 440
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz za rychlost - žádost o spis
« Odpověď #13 kdy: 06 Března 2016, 18:38:04 »

Eště k argumentům ve forotě...... konalo se "nahlédnutí do spisu"..... když při realizaci tohoto aktu byl spis přítomen pouze ve formě kopií ( neověřených ) .... ? Vydali k tomu vítězoslavně Zápis.... obsahuje o tomto i doložku, že byl fyzicky t.č. na kraji k vyřízení stížnosti......
Máme zkušenost ?
Díky za pomoc k dalšímu postupu     :x .
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz za rychlost - žádost o spis
« Odpověď #14 kdy: 06 Března 2016, 20:28:26 »

Konalo. To, že měli kopie a dali vám je lze považovat za jistou formu laskavosti od úřadu, protože vy máte právo nahlížet (kdekoliv) tam, kde se zrovna spis nachází. Tj. jestli byl zrovna na kraji, tak vás taky klidně mohli vyhodit s tím, ať si zajdete nahlížet na kraj, nebo k nim až se jim vrátí.

Pokud jde o ověřenost/neověřenost kopií, tak to je šumák, u činnosti úřadu v tomto existuje presumpce správnosti. Kdyby vám předložili kopii spisu a ukázalo se to být v rozporu s jejich tvrzením (např. že to odpovídá stavu spisu v okamžiku, kdy ho postoupili kraji), tak vám tím minimálně zasáhli do práv v podobě vytvoření falešného legitimního očekávání. Jaké by to mělo důsledky nelze paušálně říct, to by záleželo na konkrétní situaci./
IP zaznamenána