30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Odpor podaný včas, ale orgán súdi inak  (Přečteno 5989 krát)

tomocici

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
[?] Odpor podaný včas, ale orgán súdi inak
« kdy: 02 Března 2016, 13:34:24 »

Ahoj, odpor proti príkazu (pokuta) som stihol podať včas, orgán má ale pomiešané spr. delikty a priestupky a tak si myslí, že som to mal stihnúť do 8 dní. Dokonca mi v reakcii na odpor poslal prípis, že sa tým odporom viac zaoberať nebude. Šlendrián heh.

Každopádne, asi mierim na prekluziu, takže takáto idiocia mi vcelku vyhovuje a prípis zaslaný klasickou poštou nechám rád pár týždňov vykvasiť. Nebol by som ale nadšený, aby mi v medziobdobí hrozila potreba namietať nezákonnú exekúciu a blokovanie účtov. Máte s podobnou situáciou nejaké skúsenosti?

IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Odpor podaný včas, ale orgán súdi inak
« Odpověď #1 kdy: 02 Března 2016, 14:30:16 »

A jste si jistý, že nešlo o správní delikt provozovatele vozidla?
Citace
Každopádne, asi mierim na prekluziu, takže takáto idiocia mi vcelku vyhovuje a prípis zaslaný klasickou poštou nechám rád pár týždňov vykvasiť.
Pokud máte datovku, tak je to jistota.
« Poslední změna: 02 Března 2016, 14:32:39 od Tacecek »
IP zaznamenána

tomocici

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Odpor podaný včas, ale orgán súdi inak
« Odpověď #2 kdy: 02 Března 2016, 14:57:58 »

A jste si jistý, že nešlo o správní delikt provozovatele vozidla?
Citace
Každopádne, asi mierim na prekluziu, takže takáto idiocia mi vcelku vyhovuje a prípis zaslaný klasickou poštou nechám rád pár týždňov vykvasiť.
Pokud máte datovku, tak je to jistota.

Som si istý, že ide o priestupok. Datovku nemám ale, vzhľadom na to, že odpor bol podaný riadne a včas, predpokladám, že správne konanie má ďalej pokračovať. Že je orgán v omyle, to by moja starosť byť nemala. Duplom v prípade, že som sa o tomto omyle dozvedel iba z listu hodeného do schránky (tj. nie doporučeného).
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Odpor podaný včas, ale orgán súdi inak
« Odpověď #3 kdy: 02 Března 2016, 15:37:22 »

Citace
Duplom v prípade, že som sa o tomto omyle dozvedel iba z listu hodeného do schránky (tj. nie doporučeného).
Aha, v tom případě Vám doporučím nastudovat správní řád a hlavně § 19 - 26.
Víc Vám bohužel nemohu poradit bez znalosti postupu orgánu a lhůt v daném případě. Příkaz byl tedy vydán dle zákona č. 200/1990 ??

Pokud jste si stoprocentně jistý, že byl odpor podán včas, tak počkejte na prekluzi a pak se jim ozvěte, že žádáte o zastavení řízení, ovšem nezdá se mi moc, že by si orgán spletl sprdel s přestupkem, pro jistotu to prověřte.
« Poslední změna: 02 Března 2016, 15:51:31 od Tacecek »
IP zaznamenána

tomocici

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Odpor podaný včas, ale orgán súdi inak
« Odpověď #4 kdy: 02 Března 2016, 16:04:19 »

Citace
Duplom v prípade, že som sa o tomto omyle dozvedel iba z listu hodeného do schránky (tj. nie doporučeného).
Aha, v tom případě Vám doporučím nastudovat správní řád a hlavně § 19 - 26.
Víc Vám bohužel nemohu poradit bez znalosti postupu orgánu a lhůt v daném případě. Příkaz byl tedy vydán dle zákona č. 200/1990 ??

Pokud jste si stoprocentně jistý, že byl odpor podán včas, tak počkejte na prekluzi a pak se jim ozvěte, že žádáte o zastavení řízení, ovšem nezdá se mi moc, že by si orgán spletl sprdel s přestupkem, pro jistotu to prověřte.

Ide o priestupok podľa 200/1990. Príkaz vyslovene odkazuje na priestupok podľa § 23 ZoPr. (a žiadny iný), orgán však do príkazu napísal, že ho vydáva podľa § 150 SŘ (a nie podľa § 87 ZoPr.). V poučení uviedol 8 namiesto 15 dní.

Samozrejme mojim plánom je čakať až do prekluzie. Úradník je však akčný, tak som mal obavy, či ten de facto nepravomocný príkaz nepošle do exekučného konania a tým mi sposobí pár ďalších problémov.

Inak povedané - o to, že som odpor podal včas, naozaj nemám pochýb. Pochyby mám o tom, čo v prípade, pokiaľ bude orgán s príkazom ďalej narábať, ako keby pravomocný bol (tj. čakať až na podanie namietky v exekúcii/podať žiadosť o zastavenie exekúcie keď bude zahájená, prípadne zvoliť iný postup?)
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Odpor podaný včas, ale orgán súdi inak
« Odpověď #5 kdy: 02 Března 2016, 16:16:37 »

 :o Jestli můžete hoďte sem (případně do SZ) anonymizovaný výrok příkazu, ten paskvil by mě opravdu zajímal :)
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Odpor podaný včas, ale orgán súdi inak
« Odpověď #6 kdy: 02 Března 2016, 16:18:08 »

Žádost o přezkum podle správního řádu s tím, že uvedete, že byl vydán příkaz pro přestupek dle ZoP, tedy i příkaz samotný musí být vydán podle §87 ZoP a nikoli podle správního řádu.
Žádáte vydání opraveného příkazu, abyste mohl řádně podat odpor :-)
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Odpor podaný včas, ale orgán súdi inak
« Odpověď #7 kdy: 02 Března 2016, 16:20:38 »

Jen bych s tím nespěchal, aby neměli čas to ještě dotáhnout, tedy záleží za jak dlouho je prekluze.
IP zaznamenána