30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Má úřad povinnost zaslat důkaz (foto) do datovky  (Přečteno 5870 krát)

lt.kubosh

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Má úřad povinnost zaslat důkaz (foto) do datovky
« kdy: 23 Listopadu 2015, 20:34:33 »

Ahoj, hledal jsem a nenašel jsem tady.
Přišla mi klasická Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2015) z průjezďáku na P6 u Hvězdy, ale já bych dal pravý varle (ne svoje samozřejmě) za to, že jsem tam parkoval a několikrát projel první kamerou a ke druhé ani nedojel natož víc než 40kou.  Chtěl jsem si to ověřit,  takže jsem na výzvu odpověděl, že u soukromého vozidla knihu jízd nevedu, ale nemůžu popřít, že tam jel někdo známý a že žádám o zaslání důkazů (foto), abych mohl provést šetření a sdělit pachatele.

Od té doby je, světe div se, ticho po pěšině. Nestál jsem jim ani za odpověď občane jdi do prdele.
Osobně si nedělám iluze, že absence odpovědi je procesní chyba, která mě ochrání před pokutou, ale zajímá mě, jestli má úřad povinnost poslat důkaz nebo jediná cesta je vyžádání nahlédnutí do spisu?
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Má úřad povinnost zaslat důkaz (foto) do datovky
« Odpověď #1 kdy: 23 Listopadu 2015, 20:59:24 »

Nezaplacením určené částky (čti odpustku) se teprve dostanete do přestupkového řízení, kde budete mít jako potencionální sponzor i nějaká práva. Takže v klidu vyčkávejte na výzvu k podání vysvětlení, pravděpodobně písemnou formou k identifikaci pyráta. Potom můžete opět požádat o zaslání spisu nebo jeho části.
Další postup je zde na příkladech ze života již dost popsán.
IP zaznamenána

lt.kubosh

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Má úřad povinnost zaslat důkaz (foto) do datovky
« Odpověď #2 kdy: 23 Listopadu 2015, 21:15:12 »

To je fakt, ale stejně má povinnost odpovědět ve 14 denní lhůtě ne? i kdyby měl napsat bad command or file name...
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Má úřad povinnost zaslat důkaz (foto) do datovky
« Odpověď #3 kdy: 24 Listopadu 2015, 09:27:35 »

To je fakt, ale stejně má povinnost odpovědět ve 14 denní lhůtě ne? i kdyby měl napsat bad command or file name...
Vy se snažíte úředníka napasovat na lidský formát. To je špatně. Pokud jste použil formulaci bad command, zkuste si úředníka představit jako jednoduchý (samozřejmě, že jednoduchý) stroj.
Zjištěn přestupek -> Najdi majitele vozidla -> pošli žádost o výpalné -> (teď se to komplikuje) Přišly peníze <ANO> Zruš akci <NE> Přišla hláška o řidiči <ANO> Pošli dopis řidiči <NE> Pošli žádost i info o řidiči.... a tak dále.
Cokoliv přijde jiného, je to jakoby přišlo NE :-D
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Re:Má úřad povinnost zaslat důkaz (foto) do datovky
« Odpověď #4 kdy: 26 Listopadu 2015, 10:27:51 »

To je fakt, ale stejně má povinnost odpovědět ve 14 denní lhůtě ne? i kdyby měl napsat bad command or file name...
Vy se snažíte úředníka napasovat na lidský formát. To je špatně. Pokud jste použil formulaci bad command, zkuste si úředníka představit jako jednoduchý (samozřejmě, že jednoduchý) stroj.
Zjištěn přestupek -> Najdi majitele vozidla -> pošli žádost o výpalné -> (teď se to komplikuje) Přišly peníze <ANO> Zruš akci <NE> Přišla hláška o řidiči <ANO> Pošli dopis řidiči <NE> Pošli žádost i info o řidiči.... a tak dále.
Cokoliv přijde jiného, je to jakoby přišlo NE :-D
kolega ma pro uredniky termin "invalidni Turinguv stroj" ...
IP zaznamenána