30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Předvolání 3x - nemoc - pokračovat?  (Přečteno 7272 krát)

rrrrrrid

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
[?] Předvolání 3x - nemoc - pokračovat?
« kdy: 11 Prosince 2015, 14:22:13 »

Všechny zdravím,

dostala jsem se do již rozjetého vlaku s názvem "§125c (1) písm. f bod. 4)". Řidič nebyl ztotožněn, nevíme ani, jak a čím mu bylo naměřeno. Přišlo pouze předvolání od MÚ, omluvil se pro nemoc. Úřední rychlík poslal do týdne další předvolání, opět omluva pro nemoc, opět do týdne další předvolání a tak ještě jednou. Řidič je stále v pracovní neschopnosti, ale nejsem si jista, zda je vhodné se počtvrté omlouvat pro nemoc. Zvažuji spíše plnou moc, zástupce se dostaví na předvolání, ale zde nevím, zda bude stačit, když tam zástupce pouze požádá o kopii spisu a požádá o dostatečnou lhůtu k prostudování. Trošku sázím na to, že úředník rychlík takhle jede proto, že měření nebylo automatizované, což by byla ta lepší varianta. Pokud tö byl stacionární radar, tak je řidič sice ochoten zaplatit v případě sprdele, ale já bych se do toho ráda trošku obula. Jemu jde hlavně o body, mně o boj. Jak to vidíte? Předvolání přikládám, jen jedno, všechny jsou stejné. Anonymizovala jsem včetně data, skrz toho úředníka rychlíka, do prekluze ještě daleko. Díky
« Poslední změna: 11 Prosince 2015, 14:35:22 od rrrrrrid »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání 2x - nemoc - pokračovat?
« Odpověď #1 kdy: 11 Prosince 2015, 14:26:36 »

A předvolaný je v nemocnici, nebo co má za problém?
IP zaznamenána

rrrrrrid

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání 2x - nemoc - pokračovat?
« Odpověď #2 kdy: 11 Prosince 2015, 14:29:59 »

Není v nemocnici, normálně funguje, ale pro jisté účely je teď již třetím měsícem na neschopence. Já sama ty účely neznám, takže vám je nespecifikuju bohužel. Papíry od lékaře a všechno bylo vždy doloženo žádně a ouřadu stačily.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání 2x - nemoc - pokračovat?
« Odpověď #3 kdy: 11 Prosince 2015, 14:36:30 »

V tom případě bych to nechal být a může se úřadu omlouvat donekonečna. Je to přestupek nejspíš s roční prekluzí a čím déle se to potáhne, tím lépe.
Nechť ještě úřad požádá o zaslání kopie spisu s tím, že zváží písemné vyjádření.
« Poslední změna: 11 Prosince 2015, 14:38:21 od opas »
IP zaznamenána

rrrrrrid

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání 3x - nemoc - pokračovat?
« Odpověď #4 kdy: 11 Prosince 2015, 14:52:01 »

Ok, nebyla jsem si právě jistá, zda úředníka už nenaštveme :-) tedy zašlu další omluvu, za týden hodím žádost o kopii spisu, a pokud to z hlediska dokumentace a měření bude vypadat dobře, tak každopádně odmítneme vypovídat a uvidíme, jak se s tím ouřada popere.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání 3x - nemoc - pokračovat?
« Odpověď #5 kdy: 11 Prosince 2015, 15:00:41 »

Já bych to poslal najednou.

Vážený orgáne,

můj zdravotní stav mi bohužel stále nedovoluje zúčastnit se jednání. Můj zdravotní stav se už nicméně zlepšuje, proto tímto žádám dle §38, odst. 4) správního řádu o pořízení kopie spisu a její zaslání.
Spis si prostuduji a zvážím své případné další kroky.

Předpokládám, že přiměřeně zdráv a schopen se jednání účastnit budu nejdříve po xx.yy.zzzz, proto pokládám na zbytečné pokusy o nařízení jednání na dřívější termín.

Pac a pusu posílá obviněný.
Potvrzení od lékaře přiloženo.


Účelem žádosti o spis je hlavně zamezit snahám o případné jmenování opatrovníka. Z dopisu bude jasné, že obviněný bude schopen se sám hájit a řízení se nevyhýbá.
« Poslední změna: 11 Prosince 2015, 15:14:08 od opas »
IP zaznamenána

rrrrrrid

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání 3x - nemoc - pokračovat?
« Odpověď #6 kdy: 11 Prosince 2015, 15:28:56 »

Máte pravdu, ono to na ouřadu určitě bude i působit lépe než "zase jen omluva". Díky!
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání 3x - nemoc - pokračovat?
« Odpověď #7 kdy: 11 Prosince 2015, 15:48:58 »

Už tu byl párkrát i případ, kdy se slavná úřední delegace za nemocným vypravila, třeba i do nemocnice na smrtelné lůžko. Takže někde na pozadí by jste měli uvažovat i o téhle možnosti. Lépe připraven, než překvapen.
IP zaznamenána

Derek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 134
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání 3x - nemoc - pokračovat?
« Odpověď #8 kdy: 11 Prosince 2015, 20:02:08 »

Rychlá úvaha (založena na vlastních-omezených zkušenostech) -  jsou v provozu nějaké automatizované radary na úsecích mimo obec?
Myšleno opravdové úsekáče a stacionáry, žádní zabukaři s Ramerem či podobně, prostě takové systémy, které jsou jednoznačně"SPRDELizovatelné".

Jakmile jsem viděl překročení mimo obec, tak mě napadlo to co píšu výše, ergo bych je poslal písemně k šípku, pro jistotu tedy po zkouknutí spisu.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 196
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání 3x - nemoc - pokračovat?
« Odpověď #9 kdy: 11 Prosince 2015, 22:46:26 »

Už tu byl párkrát i případ, kdy se slavná úřední delegace za nemocným vypravila, třeba i do nemocnice na smrtelné lůžko. Takže někde na pozadí by jste měli uvažovat i o téhle možnosti. Lépe připraven, než překvapen.
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/1603525-sikana-uredniku-alkoholovy-prohresek-resili-s-ridicem-primo-v-nemocnici
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání 3x - nemoc - pokračovat?
« Odpověď #10 kdy: 11 Prosince 2015, 23:29:41 »

Rychlá úvaha (založena na vlastních-omezených zkušenostech) -  jsou v provozu nějaké automatizované radary na úsecích mimo obec?
Myšleno opravdové úsekáče a stacionáry, žádní zabukaři s Ramerem či podobně, prostě takové systémy, které jsou jednoznačně"SPRDELizovatelné".

Jakmile jsem viděl překročení mimo obec, tak mě napadlo to co píšu výše, ergo bych je poslal písemně k šípku, pro jistotu tedy po zkouknutí spisu.

Ano, však proto pachatel požádá o kopii spisu  8)
IP zaznamenána

Derek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 134
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání 3x - nemoc - pokračovat?
« Odpověď #11 kdy: 12 Prosince 2015, 09:48:43 »

Ano, však proto pachatel požádá o kopii spisu  8)

Nutnost nahlédnout do spisu jsem zmínil kvůli jistotě, ale samotné těžiště mého postu je v tom rozporu "mimo obec" vs. "automatizovaným prostředkem".
Jiní třeba lítají letem světem bez rozhlížení a sledování toho, kde čím projedou, ale já sám bych si třeba byl i zpětně s to uvědomit, jestli jsem těch 116kmph sypal kolem nějakého "chytrého sloupu" a nebo, že to pravděpodobně byl PaCh s trojnožkou a nebo zabukařeným autem.
A podle tohoto bych si s tím dělal a nebo naopak nedělal těžkou hlavu..... (respektive měl takříkajíc v <> i ten spis).

Toliko k tomu hustosmajlovi  ::)
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání 3x - nemoc - pokračovat?
« Odpověď #12 kdy: 15 Prosince 2015, 13:20:02 »

Ano, však proto pachatel požádá o kopii spisu  8)

Pachatel? Myslel jsem, že jde maximálně o sprostého podezřelého  ;)
IP zaznamenána