30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Helmutove RC, radar v prenajme  (Přečteno 4884 krát)

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Helmutove RC, radar v prenajme
« kdy: 21 Listopadu 2015, 11:35:39 »

Cau,

mam tu dalsi pripad, pri ktorom poskytujem poradenstvo. Dajme tomu pred necelym rokom v dajme tomu malom severomoravskom mestecku zaprasil 2x Helmut s odstupom par dni na usekovej kasicke, ktoru si mestecko prenajalo od sukromneho subjektu (*1). Majitelovi auta prislo vypalne, presrane, zaplatene po splatnosti, peniaze vratene s tym, ze je to po termine + ziadost o podanie vysvetlenia + dalsia ziadost o dalsie vypalne za dalsi udajny priestupok. V oboch pripadoch pisomne podanie vysvetlenia, vozidlo v oboch pripadoch soferoval Helmut, obcan malej balkanskej zeme, s adresou v CR, ktory mal auto pozicane + ziadost o spis. Za par dni na poste dalsi dopis, komplet 2x spis (sic!) + ziadost o doplnenie udajov Helmuta - rodne cislo.

Helmut pochadza dajme tomu z maleho mestecka jedneho balkanskeho statu a provozovateli nie je jeho rc zname a ani mu nie je zname, ci dana balkanska krajina ma cosi ako rodne cisla. Aj keby, rodne cisla su sukromny udaj a Helmut nema najmensiu chut svoje rodne cislo preposielat cez dalsie osoby.

Now what?

Helmut o tychto pripadoch vie a berie na seba plnu zodpovednost, ale trva na tom, ze svoje r.c. provozovateli neda. Majitelovi auta teda nezostava nic ine, ako odpisat, ze rc 1. nepozna a 2. urad na neho podla jeho nazoru nema pravo. Takisto ich informuje, ze vyrozumel Helmuta o danych pripadoch a nech si to laskavo Helmut riesi sam, pirat jeden. Helmut ma v plane este pred provozovatelom pisomne informovat urad, ze su to jeho priestupky a aky je teda dalsi postup. Bohuzial sa v CR zdrzuje malo, pretoze je obchodny cestujuci, takze je mozne, ze nestihne prebrat (akukolvek) zasielku.

Spravne?

Dalej, pokial to mestecko odignoruje a hodi to na sprdel, predpokladam, ze provozovatel da odpor proti sprdel-i a otoci sa na tom, ze radar je prenajaty + citat judikatu (nasiel som len 9 As 185/2014, ma niekto lepsi?). Prekluze za 3 mesiace, ale provozovatel zacina byt mierne labilny a ma tendencie predcasne stahovat gate a platit (co mi pred Vianocami pripada ako cira hovadina).

Diky za review.

*1 - videl som najomnu zmluvu, vcelku hustarna, prenajimatel si tam vyhradzuje pravo odstupit od zmluvy v pripade, ze nebude dodrzane, ze v danom useku bude znizena max.povolena rychlost.
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Helmutove RC, radar v prenajme
« Odpověď #1 kdy: 21 Listopadu 2015, 13:26:44 »

No tož taková nájemní smlouva má pro Vás cenu zlata! Z toho by se dalo vydojit mnohem víc, než pouze win tohoto konkrétního případu!
IP zaznamenána

Starypes

  • Příspěvků: 117
    • Zobrazit profil
Re:Helmutove RC, radar v prenajme
« Odpověď #2 kdy: 21 Listopadu 2015, 13:59:21 »

Kde jste videl najemni smlouvu na radar? Mate nekde nascanovanou kopii? Zajimala by zrejme nejem me...
IP zaznamenána

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Helmutove RC, radar v prenajme
« Odpověď #3 kdy: 21 Listopadu 2015, 15:36:39 »

Normalne ju poslali spolu so spisom :D V pondelok ju prejdem scannerom a poslem SZ/po skonceni pripadu ju sem zavesim. Je to mega vyzivne citanie, ta kasicka je z toho uplne evidentna.
« Poslední změna: 21 Listopadu 2015, 15:46:29 od msk »
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj

Starypes

  • Příspěvků: 117
    • Zobrazit profil
Re:Helmutove RC, radar v prenajme
« Odpověď #4 kdy: 21 Listopadu 2015, 17:10:25 »

Predem diky...
IP zaznamenána

ishick

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:Helmutove RC, radar v prenajme
« Odpověď #5 kdy: 22 Listopadu 2015, 13:57:22 »

Hlásím se také o scan smlouvy do SZ, mám takový pocit, že tamtudy často projíždím.
IP zaznamenána

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Helmutove RC, radar v prenajme
« Odpověď #6 kdy: 22 Listopadu 2015, 14:42:26 »

Upozornujem ze lokacia a jej popis je cisto zmyslena kvoli kamuflazi.
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj