30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Výzva ... zákaz zastavení (během čištění), Praha  (Přečteno 5807 krát)

Martinez

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil

Zdravím všechny,

úplně v úvodu bych chtěl předeslat, že FSM i několik témat zde jsem četl, ale je to můj první kontakt s podobnou institucí, takže i znalosti nabyté dříve teprve pomalu začínám dávat do souvislostí na základě zkušeností.

Přišla -zde všem známá- Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky. Věc se má tak, že jsem na Praze 6 zaparkoval vozidlo na jinak bezproblémovém místě, několik dní se k němu nevracel a poté na týden odjel do zahraničí a ani po návratu ještě pár dní u vozidla nebyl. Varováním mi byl až promoklý lísteček za stěračem a info od kolemjdoucího, že probíhalo čištění. Lísteček jsem podle rad úspěšně ignoroval a nyní po více než měsíci přišla také výzva k uhrazení 400,- Kč.

Považuju za hodně nepravděpodobné, že dočasné značení v době mého parkování už stálo a přehlídl jsem, vyloučit to však skálopevně nemůžu. I po čištění a pokutě auto stálo na stejném místě mnoho dní (ne že by to asi mělo na něco vliv)

Vybízí se řešení výzvu dále ignorovat a doufat, že mají k řešení i lukrativnější případy. Na druhou stranu mám klasické morální dilema .... nezařadit se na seznam poslušných platičů a obětovat čas navíc s nejistým výsledkem? nebo se toho celého zbavit za čtyři kilča? A nebo s přihlédnutím na okolnosti mám šanci i v případě nepromlčení na úspěch?

Ještě jedna doplňující otázka. Při známých hrách o čas - vyplatí se vyzvednutí výzvy odložit na poslední den případně si ho nechat doručit do schránky bez os. převzetí byť jen z principu? Tady jsem to neovlivnil, protože v Praze žiju, ale trv. byd. mám stále mimo Prahu a vyzvednutí pošty mi automaticky zařizuje pověřená osoba.

Snad jsem na nic důležitého nezapomněl.

Děkuji všem za ochotu a především za Váš čas.
IP zaznamenána

Martinez

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Výzva ... zákaz zastavení (během čištění), Praha
« Odpověď #1 kdy: 30 Listopadu 2015, 14:16:06 »

Je to tak banální dotaz? Nebo jsem na něco zapomněl? Nebo k tomu jen není co dodat a je na místě jen čekat?

Děkuji
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Výzva ... zákaz zastavení (během čištění), Praha
« Odpověď #2 kdy: 30 Listopadu 2015, 14:20:50 »

Už se to tu řešilo několikrát a nikomu nestojí za námahu psát to znova a znova každému, kdo místo hledání jen napíše dotaz. Nastudujte problematiku a zeptejte se na něco, co tu ještě nebylo.
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Výzva ... zákaz zastavení (během čištění), Praha
« Odpověď #3 kdy: 30 Listopadu 2015, 14:55:13 »

Vážený kolego.
Jak zde předeslal kolega opas, nneí to nic nového. Pokud jste četl FSM a zkusil jste hledání, pak jste našel jistě spoustu materiálu.
Když to shrnu, je důležité kdy jste odstavil auto, kdy proběhlo čištění, jak můžete příapdně dokázat, cestu mimo bydliště. Obecně ouřada to rád točí na tom, že is na stránkách městké části máte najít kdy se čistí která ulice. Jinak běžná taxa za odtah a vracení v případě čistění je myslím něco kolem 1300. Známý to nedavno měl v centru Prahy. Tedy 400 nebude odtah. 400 je vskutku jen výpalné a možná to jen zkoušejí, páč nemají v ruce správné podklady.
Na místě je nyní klasicky vyčkat. Pokud máte bydliště jinde než se zdržujete, j ideální založit si datovou schránku. Co nejdříve, neb od té doby co bude zprovozněna (obvykle několik dní od fyzické návštěvy CP), musí úřad doručovat do této. Tedy od té doby bych pověřené osobě zakázal přebírání dopisů. No a pak se jen čeká co bude dál :).
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Výzva ... zákaz zastavení (během čištění), Praha
« Odpověď #4 kdy: 30 Listopadu 2015, 15:39:42 »

....ideální založit si datovou schránku. Co nejdříve, neb od té doby co bude zprovozněna (obvykle několik dní od fyzické návštěvy CP)...

POkud si nechá zaslat přihlašovací údaje do emailu, pak je to založenu tuším ještě týž nebo následující den.
IP zaznamenána

Martinez

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Výzva ... zákaz zastavení (během čištění), Praha
« Odpověď #5 kdy: 30 Listopadu 2015, 16:53:58 »

Děkuji za odpovědi. Témat jsem zde opravdu přečetl několik, ale některé z nich nejsou ani uzavřené nebo s uveřejněným výsledkem, většina jich je o odtahu atp., takže jsem vsázel na zkušenosti místních matadorů nebo mě zajímal alespoň názor zkušených lidí, jestli se do toho pouštět nebo je malá šance na výhru.

Možná jsem to nezmínil, ale k odtahu skutečně nedošlo, protože sem auto našel bez jakékoliv změny polohy.

Pokud to shrnu na časové ose, tak jsem vozidlo odstavil 5. kalendářní den - 7. den jsem pracovně odjel - 13. den v noci jsem se vrátil - 14. den probíhalo čištění

Otázka je, jestli s trv. bydl. mimo prahu můžu obehrát úředníkovu lest se stránkami dané městské části a vlastní iniciativě v informovanosti o čištění ulic. Další věc je ta, že přestože cesta byla pracovní, jako OSVČ nemám zaměstnavatele, který by mi něco takového oficiálně potvrdil. Jen kolegy, odběratele zakázky a prostě kohokoliv, kdo se mnou reálně na té cestě byl.

Ještě bych rád dotaz k DS. Obecně se v těchto případech vyplatí DS mít, protože to nám uživatelům nějak nahrává při řešení případných potíží? Nebo je např. výhodné si nechávat v záloze "žolíka", kdy právě založením DS v průběhu řešení nějakého problému můžu úředníkovi zatopit, ale tohoto žolíka si nechat na lepší případy, než je "parkování za 400"?

Děkuji
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Výzva ... zákaz zastavení (během čištění), Praha
« Odpověď #6 kdy: 30 Listopadu 2015, 18:02:20 »

Jako důkaz můžete navrhnout výslech obchodního partnera (výlet do Prahy na náklady úřadu), můžete předložit účty z hotelu, benzínky, výpis z platební karty (je tam většinou místo platby), jízdenky, ...

To, že je něco zveřejněno na úřední desce, neznamená, že existuje povinnost to číst.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Výzva ... zákaz zastavení (během čištění), Praha
« Odpověď #7 kdy: 17 Března 2021, 09:29:46 »

Jak to dopadlo?
IP zaznamenána

Martinez

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Výzva ... zákaz zastavení (během čištění), Praha
« Odpověď #8 kdy: 17 Března 2021, 09:42:21 »

Úspěšně vyignorováno. Děkuji za podporu.
IP zaznamenána