30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Stání v pěší zóně  (Přečteno 4818 krát)

jvms

  • Příspěvků: 192
    • Zobrazit profil
Stání v pěší zóně
« kdy: 04 Listopadu 2015, 08:20:38 »

Nazdar,

teď řeším jeden spor s MP Ostrava. Netýká se to mého přestupku. Máme tady celkem rozsáhlou pěší zónu, kde je v době od 06:00 do 22:00 povolen vjezd zásobování. A jeden den si přijeli dvě opičky, postavili se na nejhorší možné místo, kdy blokovali 2 chodníky najednou uprostřed parku (a navíc bez majáků) a začli autům stojícím na velkém asfaltovém place o kousek dál dávat za stěrače oznámení. Jako správný občan jsem neváhal ani vteřinu, vytáhnul mobil a pořídil nějaké foto. To se opičkám moc nelíbilo a chtěly se se mnou začít vybavovat. Po obvyklé odpovědi "Chcete podání vysvětlení" a když viděli, že si je natáčím, tak se zdvořile rozloučily a doslova utekly.  ;D ;D

Takže jsem podal na jednání strážníků stížnost a hned jsem si zažádal, podle zákona 106, o nějaké ty informace. Jedna z otázek byla, jak strážnící poznali, že vozidla neprováděla zásobování. Odpověď pana ředitele mě velmi překvapila:

Řidiči motorových vozidel se dopustili přestupku spáchaného nerespektováním dopravního značení IP 27a, neboť při projednání přestupku žádným způsobem nedoložili, že by v oblasti za dopravním značením prováděli zásobování. Ohrožení zájmu společnosti je spatřováno v nerespektování ustanovení zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích v platném znění.


Chápete to? Místo, aby dokázali vinu, tak řidiči mají dokazovat svou nevinu.  :x Poraďte, co a komu mám nasat, abych je trošku podráždil a nasral ;D. Toto přece není normální. Pokud někomu dávají pokutu, tak by snad měli oni dokázat, že vozidlem nebylo prováděno zásobování.

A jaká je vůbec definice zásobování? Našel jsem pouze toto:
Dodatková tabulka č. E 13 s nápisem "JEN ZÁSOBOVÁNÍ" omezuje platnost značky, pod kterou je umístěna, na vozidla zajišťující zásobování nebo lékařské, opravárenské, údržbářské, komunální a podobné služby pro oblast za značkou a na vozidla s označením č. O 1; pro tato vozidla neplatí značka, pod kterou je umístěna dodatková tabulka s nápisem "MIMO ZÁSOBOVÁNÍ".
Je to v 30/2001 Sb. §15, ods.2
IP zaznamenána