30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Agresivni ridic dostal 15,5 roku vezeni za vytlacovani auta ze silnice  (Přečteno 14786 krát)

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:Agresivni ridic dostal 15,5 roku vezeni za vytlacovani auta ze silnice
« Odpověď #2 kdy: 04 Listopadu 2015, 09:53:54 »

Mne se to zda byti primerene. Zde neni mozne mluvit o "nehode", tohle je umyslnej trestnej cin. Ano, i auto muze byt zbran! Ten pablb najizdel do dodavky opakovane, vedom si toho co dela.

Akorat nesouhlasim s tim ridicakem, mel mu byt odebran dozivotne. Takove hovado nepatri za volant. Nema smysl riskovat ze se mu to priste "povede" (kdyz bude zase nasranej) a posle pod drn nekolik nevinnejch lidi...
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Agresivni ridic dostal 15,5 roku vezeni za vytlacovani auta ze silnice
« Odpověď #3 kdy: 04 Listopadu 2015, 10:17:03 »

SimSon: „Kdo jiného úmyslně usmrtí, bude potrestán odnětím svobody na deset až osmnáct let.“
Chcete tedy říci, že vytlačování auta by měla být vyšší sazba, než je průměr za vraždu? Hmmmmm…
Četl jste vůbec ten článek celý? Podle mého názoru jsou myšlenky toho psychologa docela rozumné a pragmatické.
IP zaznamenána

JJ

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 323
    • Zobrazit profil
Re:Agresivni ridic dostal 15,5 roku vezeni za vytlacovani auta ze silnice
« Odpověď #4 kdy: 04 Listopadu 2015, 11:04:50 »

Kdyby ho vytlačil někde, kde je za krajnicí sráz, jezdí auta v protisměru bylo to ve vysoké rychlosti nebo by rozmáčknul nákupní tašku kamionem, tak bych si to, byť s notnou dávkou fantasie, jako pokus o vraždu v úmyslu nepřímém představit dovedl. Ale natlačení (výrazně těžšího) auta na bytelné betonové svodidlo při nějakém popojíždění v zácpě?! Fakt bych velmi rád viděl zdůvodnění rozsudku, protože při nejlepší snaze si nedovedu představit mechanismus, kterým by tam mělo dojít k tomu usmrcení.
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:Agresivni ridic dostal 15,5 roku vezeni za vytlacovani auta ze silnice
« Odpověď #5 kdy: 04 Listopadu 2015, 11:33:20 »

Chcete tedy říci, že vytlačování auta by měla být vyšší sazba, než je průměr za vraždu? Hmmmmm…
Četl jste vůbec ten článek celý? Podle mého názoru jsou myšlenky toho psychologa docela rozumné a pragmatické.
Neznam zadnej takovej trestnej cin jako "vytlacovani auta". Znam jen pokus o vrazdu. Mimochodem, cetl si vubec o tomhle pripade neco vic? Ze po tom co vytlacil tu dodavku na beton ujel z mista nehody? Nebo treba jak se dotycnej choval na soudu? Ze tam vulgarne nadaval soudci a ceka ho dalsi soud prave za tohle? Ono taky v tomhle je rozdil mezi hovadem ktere se tak chova porad protoze jinak neumi, a clovekem kteremu skratka vyjimecne ruply nervy a uprimne toho lituje...
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Agresivni ridic dostal 15,5 roku vezeni za vytlacovani auta ze silnice
« Odpověď #6 kdy: 04 Listopadu 2015, 12:05:32 »

Nechci se pouštět do právních úvah o kvalifikaci trestného činu ani hlubokých psychologických úvah (ani nemohu, proto že na to nemám ani koule, ani vzdělání a ani praxi). Spíš jak dopadne jako člověk.
S mírnou hrůzou a velkým studem si občas vzpomenu na okamžiky, co jsem vyváděl na silnici po nějaké hádce se svojí lepší polovičkou - aspoň jsem si dával pozor, že je silnice prázdná a mimo obec. A to jsem celkem usazený téměř důchodce, kterého jen tak něco nerozhodí a na silnici téměř nic a nikdo. V takových momentech má člověk tmu před očima a je rád - či spíše jeho okolí, že mu zůstal alespoň pod sebezáchovy.
Ten blbec, neurotik a extrovert udělal dost děsivou věc, ale nepochybně se cítí býti výší trestu odnětí svobody silně poškozen a převládá v něm patrně především pocit nespravedlnosti. Pokud mu výši nesníží ani odvolačka, z basy vyleze za 15 let (možná již za 10) 53 letý zlomený člověk, který najde zaměstnání tak akorát jako přidavač na stavbě, nebo bude přežívat jako poživatel sociálních dávek či houmlesák. Pro společnost ztracený člověk, který jí již nic neodvede, pouze bude dostávat. Pokud se base něčemu přiučí a má příslušné sklony, stane se z něj kriminálník. Místo resocializace, nebo jak se tomu odborně říká, proběhne destrukce osobnosti a desocializace, pakliže takový termín existuje.
Perspektiva jak pro něj, tak pro společnost nic moc, možná jsem však zbytečně velký pesimista.
« Poslední změna: 04 Listopadu 2015, 12:38:06 od nenym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

sepp

  • Příspěvků: 173
    • Zobrazit profil
Re:Agresivni ridic dostal 15,5 roku vezeni za vytlacovani auta ze silnice
« Odpověď #7 kdy: 04 Listopadu 2015, 12:11:13 »

Chcete tedy říci, že vytlačování auta by měla být vyšší sazba, než je průměr za vraždu? Hmmmmm…
Četl jste vůbec ten článek celý? Podle mého názoru jsou myšlenky toho psychologa docela rozumné a pragmatické.
Neznam zadnej takovej trestnej cin jako "vytlacovani auta". Znam jen pokus o vrazdu. Mimochodem, cetl si vubec o tomhle pripade neco vic? Ze po tom co vytlacil tu dodavku na beton ujel z mista nehody? Nebo treba jak se dotycnej choval na soudu? Ze tam vulgarne nadaval soudci a ceka ho dalsi soud prave za tohle? Ono taky v tomhle je rozdil mezi hovadem ktere se tak chova porad protoze jinak neumi, a clovekem kteremu skratka vyjimecne ruply nervy a uprimne toho lituje...

Já jsem možná nějakej ten sociotento a emočně nedostatečnej, ale pořád mi tu něco nesedí - včera jsem o tomto případu viděl reportáž v TV a chvíli po ní i jinou, o dokonané vraždě, s mrtvolou ukrytou ve studni. Za umlácení člověka sekerou  a následné chladnokrevné zahlazení stop dostal frajer 15 let. Ten námi diskutovaný dostal za zranění 2 lidí a zničení dodávky 15 a půl. Mám z toho pocit, že vlastně vůbec nejde o samotného obžalovaného, nýbrž o nějaký vzkaz veřejnosti... Připomíná mi to všechno, jen ne výsledek spravedlivého procesu...
« Poslední změna: 04 Listopadu 2015, 12:16:40 od sepp »
IP zaznamenána

JJ

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 323
    • Zobrazit profil
Re:Agresivni ridic dostal 15,5 roku vezeni za vytlacovani auta ze silnice
« Odpověď #8 kdy: 04 Listopadu 2015, 12:24:39 »

Nebo treba jak se dotycnej choval na soudu? Ze tam vulgarne nadaval soudci a ceka ho dalsi soud prave za tohle?
Já bych se sice asi dokázal ovládnout a neříkat to přímo v soudní síni, ale pro dost českých soudců mám také maximálně pojmy z oblasti reprodukční biologie...
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Agresivni ridic dostal 15,5 roku vezeni za vytlacovani auta ze silnice
« Odpověď #9 kdy: 04 Listopadu 2015, 15:47:07 »

Tomu Polákovi, co sejmul Pendolíno (tři mrtví, nevím kolik zraněných, první vůz Pendolína na odpis) hrozí max. 10 let ...
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Agresivni ridic dostal 15,5 roku vezeni za vytlacovani auta ze silnice
« Odpověď #10 kdy: 04 Listopadu 2015, 15:54:54 »

Polák to neudělal úmyslně.
Soud to IMO bral tak, že řidič tu dodávku vytlačil úmyslně do betonových svodidel, přičemž byl srozuměn s tím, že mohou zemřít a nijak zvlášť se tím netrápil. To že to přežili není jeho zásluha a nijak k jejich přežití nepřispěl.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Agresivni ridic dostal 15,5 roku vezeni za vytlacovani auta ze silnice
« Odpověď #11 kdy: 04 Listopadu 2015, 15:58:35 »

Upřímě - takovýhle pablbů, co tě úmyslně vytlačejí ze silnice, bych se v žádnom případě nezastával.
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Agresivni ridic dostal 15,5 roku vezeni za vytlacovani auta ze silnice
« Odpověď #12 kdy: 04 Listopadu 2015, 16:21:04 »

Navíc si toho musel kurva všimnout, že to do nich napral. 15,5 roku je možná trochu víc než běžně, ale tak 13 si rozhodně zasluhuje. Já si myslím, že to tak soud udělal možná schválně. Nasolili mu pořádně, aby to byl odstrašující případ a odvolací soud mu to pravděpodobně trochu sníží, tedy pokud se odvolá.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Agresivni ridic dostal 15,5 roku vezeni za vytlacovani auta ze silnice
« Odpověď #13 kdy: 04 Listopadu 2015, 16:43:17 »

Upřímě - takovýhle pablbů, co tě úmyslně vytlačejí ze silnice, bych se v žádnom případě nezastával.
Nikdo se ho nezastava, ale ten trest je neprimereny, podivejte se kolik dostavaji bezni zlocinci, tomuto asi proste hrablo - taky se vam to muze stat.
O nevystoupil z auta a nasledne se je nepokusil dobit a zabit.
Udelal neco co bych asi nenazval ani fakt velkou blbosti, proste mu hrablo, takze se podivejme v nasich krajinach kolik dostavaji pachatele za pokus o vrazdu , jak bolestive to ma nasledky pro pachatele - musi uhradit skodu postizenym - auto, bolestne , nasledne bude platit za to, ze ho spolecnost zavrela.

Chcete toho cloveka potrestat a ukazat mu novou cestu, nebo ho chcete proste znicit?
Ti lide ziji, co vim, bylo tam jen lehka zraneni.
Chtelo by to trochu rozumu do hrsti a ne se opicit po tupych politich a urednich.

Prvne mu ublížení na zdraví 12 let max zmenili na pokus o vraždu a neposkytnutí první pomoci.
Uz jen kvalifikace "pokus o vraždu a neposkytnutí první pomoci" je hodna kreten non plus utra - kdyz jdu vrazdit, nebudu poskytovat pomoc, to by mu tam mohli nasledne prisit pulku TZ.

Ted se mu snazi prisit ted i pohrdani soudem.

Kdo by si takoveho soudu vazil, ktery vynasi takove rozsudky?

Nemate dost spatnych zkusenosti s urednickyma kurvama?
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Agresivni ridic dostal 15,5 roku vezeni za vytlacovani auta ze silnice
« Odpověď #14 kdy: 04 Listopadu 2015, 18:12:43 »

Soudí lidé a zákony jsou jenom takové pomocné texty, aby bylo co do rozsudku napsat, když už tu je ta henta demogracie. Nečetl jsem ho, ale dá se to přeložit i takhle :
Frajírek v jaguáru, co přijde nalitej k soudu, hádá se s novináři, narušuje klidný průběh procesu si zaslouží pořádně osolit, zvlášť když mě ta moje stará taky už pěkně sere.
IP zaznamenána