30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nehoda s propadlou STK  (Přečteno 9523 krát)

Fajst29

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Nehoda s propadlou STK
« kdy: 02 Listopadu 2015, 11:40:32 »

Zdar lidi.

Stala se mi nehoda. Trefil sem se s chlapíkem v protisměru u zákazu odbočení (u sjezdu v protisměru přes plnou čáru). Po nehodě sem měl kola vytočený jako bych odbočoval přes tu plnou. takže si myslím, že mě určejí za viníka nehody a budou po mě vymáhat škodu (obě vozidla+svodidla). Nicméně sem vypoveděl že si nevybavuji nic krom rány, ale určitě tam nechtěl odbočit.
Ted si už myslím, že jsem tam nejspíš viděl králíka kterému sem se chtěl vyhnout?

Hlavní problém ale je, že PČR na mém autě zjistila propadlou technickou.
Jinak dechová zkouška v pořádku, žádná újma na zdraví, jen plechy v celkové hodnotě cca 450 000,-
Havarijko nemám.

Nedáte mi někdo nějaké info co mi vše hrozí a jak to nějak nejlépe vyřešit?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda s propadlou STK
« Odpověď #1 kdy: 02 Listopadu 2015, 11:45:17 »

Pokud jste se nevyhýbal člověku, tak se o krajní nouzi nejedná, protože jste způsobil větší škodu než hrozila.
Je tedy lhostejné, jestli jste odbočoval nebo se vyhýbal.
Dostanete pokutu za bouračku, body, zdraží vám povinné ručení a máte auto na odpis. To je asi tak vše.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda s propadlou STK
« Odpověď #2 kdy: 02 Listopadu 2015, 16:46:01 »

Mno, ještě bych přihodil, že pojišťovna nebude chtít zaplatit škodu z povinného ručení, poškozený chlapík to dostane od České kanceláře pojistitelů a ti to budou exekučně vymáhat po Vás.
http://www.epojisteni.cz/aktuality-prosla-stk/
Jediné, co by Vám mohlo trochu pomoci je technická závada, ale tu by musel najít soudní znalec.
« Poslední změna: 02 Listopadu 2015, 16:48:49 od kverulant »
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda s propadlou STK
« Odpověď #3 kdy: 02 Listopadu 2015, 17:01:14 »

S tím to myslím není tak horké, to by nehodu opravdu musela být zaviněna špatným technický stavem a myslím že to tu někdo i psal, že vyhrát případný soudní spor by neměl být problém, což mi připomíná, že bych si konečně už na tu technickou mohl taky dojet  :)
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda s propadlou STK
« Odpověď #4 kdy: 02 Listopadu 2015, 19:44:01 »

Souhlasím s plikousem, spíš bych čekal, že pokud by se našla technická závada, pojišťovna by mohla tvrdilt, že by ji provedená STK odhalila včas.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda s propadlou STK
« Odpověď #5 kdy: 02 Listopadu 2015, 20:17:10 »

Nehádám se, ale na má slova dojde. Pojišťovna nebude chtít škodu nést, respektive ji bude následně uplatňovat. Rozsah je nejistý, zvlášť když je auto dostatečně zdemolováno, aby se daly vyvodit (vyloučit) příčinné souvislosti. Zde platí : In dubio ne pro reo.   :-\
IP zaznamenána

3rl

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 239
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda s propadlou STK
« Odpověď #6 kdy: 03 Listopadu 2015, 03:12:38 »

JJ, je to pravděpodobné. Nastudujte pojistné podmínky, technická nezpůsobilost a alkohol jsou obvyklé důvody výluky.
IP zaznamenána