30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zkrácení platnosti technické kvůli prasklé žárovce  (Přečteno 15246 krát)

kuchtik00

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Zkrácení platnosti technické kvůli prasklé žárovce
« kdy: 02 Listopadu 2015, 06:18:41 »

Ahoj všichni,

tak mě včera zastavili frustráti. Nesvítila mi pravá potkávačka, takže začali zkoumat, jestli nesvítí ještě něco dalšího a našlo se - v LP světle nesvítí obrysovka (potkávačka ano) a nesvítila mi část osvětlení SPZ (jen jedna žárovka).
Samozřejmě jsem před jízdou všechno kontroloval.. :-) Zkusili to za dva tisíce (!!!), takže oznámení na město.. Z toho strach nemám, ale je tu horší věc - zkrátili mi platnost technické na měsíc. Mají na to krásný formulář, kde vůbec možnost zkrácení na měsíc není uvedená, takže to tam dopsali rukou včetně čtverečku pro zaškrtnutí.. :-)

Mají na tohle vlastně právo? Podle mě aby to nebyla vážná závada, stačí obrysovky do strany silnice, brzdy taktéž a osvětlení SPZ netuším.. Každopádně nevím, jestli je možné zkrácení technické nějak rozporovat nebo co s tím vůbec..

I kdybych musel na STK, pořád je to levnější než za dvojku opicím.. :-)

Díky
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Zkrácení platnosti technické kvůli prasklé žárovce
« Odpověď #2 kdy: 02 Listopadu 2015, 10:09:07 »

Do pice ...
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Zkrácení platnosti technické kvůli prasklé žárovce
« Odpověď #3 kdy: 02 Listopadu 2015, 10:12:46 »

Do pice ...

Ale tam ne, na STK musíš ...  :)
IP zaznamenána

jiricek3

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Zkrácení platnosti technické kvůli prasklé žárovce
« Odpověď #4 kdy: 02 Listopadu 2015, 10:36:45 »

http://www.novinky.cz/auto/358492-znovu-na-stk-bude-muset-auto-i-kvuli-nesvitici-kontrolce.html

70 tisíc závad při kontrolně kontrolních kontrolách za 1-11/2014. Se divím, že správa a údržba silnic zvládá uklízet ty tisíce mrtvol bez nasazení sonderkommand.
IP zaznamenána

kuchtik00

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Zkrácení platnosti technické kvůli prasklé žárovce
« Odpověď #5 kdy: 02 Listopadu 2015, 10:38:20 »

Dobře, ale kdo a podle čeho hodnotí závažnost závady? Za nesvítící světlo může být i na klasickém STK závada A nebo i B (jak se to posuzuje jsem nenašel, ale předpokládám, že žárovka je jasné A), opice mi napsali B, i když šlo jen o žárovku.. U osvětlení RZ mám i v tom cancu od nich napsané A.

Jde mi hlavně o to, jestli je možné tohle jednání nějak rozporovat nebo se někam odvolat???
Přece není možné, abych kvůli prasklé žárovce musel na STK.. Navíc jenom proto, že jsem odmítl zaplatit pokutu na místě..
« Poslední změna: 02 Listopadu 2015, 10:47:25 od kuchtik00 »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Zkrácení platnosti technické kvůli prasklé žárovce
« Odpověď #6 kdy: 02 Listopadu 2015, 11:05:57 »

Musíte na STK, projít a pak žalovat náhradu za nesprávný úřední postup.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:Zkrácení platnosti technické kvůli prasklé žárovce
« Odpověď #7 kdy: 04 Listopadu 2015, 22:02:55 »

čtěte a hledejte
§ 36
Závady na vozidle, které ohrožují bezpečnost provozu na pozemních komunikacích

(K § 2 odst. 5 , 6 a 7 zákona)

   (1) Jsou-li na vozidle závady, které ohrožují bezpečnost provozu na pozemních komunikacích, nesmí být vozidlo užito v provozu na pozemních komunikacích, s výjimkou nouzového dojetí. 8..
 
   (2) Závadou podle odstavce 1 v osvětlení vozidla je vždy,
a) nesvítí-li potkávací nebo brzdové nebo zadní obrysové světlo alespoň na straně přivrácené do středu vozovky,
 
b) nelze-li přepnout dálková světla na potkávací,
 
c) způsobují-li světlomety oslnění,
 
d) jsou-li dodatečně namontovány nebo upraveny svítilny svítící dopředu nepřerušovaně světlem jiné barvy než bílé, kromě předních svítilen do mlhy žluté barvy a dozadu nepřerušovaně svítící světlem jiné barvy než červené,
 
e) jsou-li chybně zapojeny svítilny nebo chybně propojeny svítilny tažného vozidla a přípojného vozidla.
 
   (3) Závadou podle odstavce 1 v zasklení vozidla je vždy
a) prasklé nebo poškozené čelní sklo ve stírané ploše o velikosti větší než 20 mm,
 
b) zatemnění čelního skla na propustnost zjevně nižší než 75 % nebo zatemnění předního bočního skla na propustnost zjevně nižší než 70 %.
 
   (4) Závadou podle odstavce 1 na výfukovém potrubí vozidla je vždy netěsnost nebo neúplnost výfukového potrubí nebo zjevný zásah do tohoto potrubí mající vliv na vnější hluk vozidla.
 
   (5) Závadou podle odstavce 1 na karoserii vozidla nebo na jeho podvozku je vždy poškození nebo deformace karoserie nebo podvozku, včetně řízení a brzd, které může bezprostředně ohrozit bezpečnost provozu na pozemních komunikacích.
 
   (6) Závadou podle odstavce 1, která má vliv na znečišťování životního prostředí, je vždy zjevné unikání paliva, oleje nebo mazacích tuků.
 
   (7) Závadou podle odstavce 1 na pneumatikách vozidla je vždy,
a) je-li hloubka dezénu hlavních dezénových drážek nebo zářezů menší než 1,6 mm u vozidel všech kategorií a u mopedů menší než 1,0 mm,
 
b) obnažuje-li trhlina nebo poškození pláště pneumatiky na jejím vnějším obvodu (oblast koruny, ramene, boku a patky) kostru pneumatiky nebo ji narušují,
 
c) jsou-li namontovány pneumatiky různého rozměru na téže nápravě, nejde-li o nouzové dojetí.
 
   (8) Závadou podle odstavce 1 je vždy překročení největší povolené hmotnosti vozidla nebo překročení největších povolených rozměrů vozidla nebo jízdní soupravy, není-li vozidlo v režimu zvláštního užívání pozemní komunikace podle zvláštního právního předpisu. 3)
 
   (9) Závadou podle odstavce 1, která se týká spojení dvou nebo více vozidel do jízdní soupravy, je vždy porušení požadavků na vzájemné zapojení vozidel do jízdních souprav.
 
   (10) Jsou-li na vozidle závady na brzdovém systému, které znemožňují nebo by mohly znemožnit účinně zastavit vozidlo (například prasklé brzdové hadice) nebo hrubé závady na řídicím ústrojí (například zjevné deformace a nadměrné vůle), je vozidlo nezpůsobilé k provozu na pozemních komunikacích.


8.. § 5 odst. 1 písm. e) zákona č. 361/2000 Sb
« Poslední změna: 04 Listopadu 2015, 22:05:16 od Mike »
IP zaznamenána

vset

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Zkrácení platnosti technické kvůli prasklé žárovce
« Odpověď #8 kdy: 15 Listopadu 2015, 09:52:44 »

Mel bych jen dotaz co odstranění závady na miste .?
IP zaznamenána

Pepemistr

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Zkrácení platnosti technické kvůli prasklé žárovce
« Odpověď #9 kdy: 06 Prosince 2015, 21:12:36 »

Odstraneni zavady na miste? Melo by to byt tak, ze ti porad muzou dat pokutu, ale uz ti nemuzou vzit technickou  :)
IP zaznamenána

spec

  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil
Re:Zkrácení platnosti technické kvůli prasklé žárovce
« Odpověď #10 kdy: 07 Prosince 2015, 09:35:34 »

1) žádnou pokutu mu dát nemůžou, neboť o závadě nemohl vědět, a před jízdou vozidlo kontroloval :D
2) pokud se mu podaří závadu odstranit na místě, třeba žárovku, tak může vesele pokračovat dál
3) ve správku nic nehrozí protože chybí zavinění, tudíž to není přestupek
IP zaznamenána

jazz

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Zkrácení platnosti technické kvůli prasklé žárovce
« Odpověď #11 kdy: 20 Prosince 2018, 23:24:16 »

1) žádnou pokutu mu dát nemůžou, neboť o závadě nemohl vědět, a před jízdou vozidlo kontroloval :D
2) pokud se mu podaří závadu odstranit na místě, třeba žárovku, tak může vesele pokračovat dál
3) ve správku nic nehrozí protože chybí zavinění, tudíž to není přestupek

Mam souvisejici dotaz..

Nesvitici obrysove svetlo na strane ke stredu vozovky. Stale plati co je uvedeno vyse?

Vyhlaska 341/2002 a § 36 uz byly zruseny, takze jak se posuzuje zda jde o ohrozeni bezpecnosti dle § 37 zakona c. 56/2001?

"§ 37
Technicky nezpůsobilé silniční vozidlo k provozu
(1) Silniční vozidlo je technicky nezpůsobilé k provozu na pozemních komunikacích, pokud
a) pro závady v technickém stavu bezprostředně ohrožuje bezpečnost provozu na pozemních komunikacích,"

Diky vsem za podnety.
« Poslední změna: 21 Prosince 2018, 20:52:06 od jazz »
IP zaznamenána