30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nezapsaná kola v technického průkazu  (Přečteno 12365 krát)

HelmMuth

  • Příspěvků: 289
  • You're never wrong to do the right thing
    • Zobrazit profil
Nezapsaná kola v technického průkazu
« kdy: 14 Prosince 2018, 16:10:41 »

Dobrý den,
koupil jsem Superba s 19 koly, které nejsou zapsány v TP (8,5J 19H2 ET 40) s pneu 235/35 R19 i zimními (fakt, jen ty gumy ho stály 18.000, ale prý to dobře vypadá  ;D) V TP jsou 16 a 17. Na evidenčce trochu brblali, ale evidenčku udělali s tím, že na STK to nemám ani zkoušet. Je mi líto ty gumy dát do pryč nevyužitý, prodat jsem to zkoušel, nikdo to nechce, spíš se všichni diví, co jsem za magora s tímhle rozměrem.

Teoreticky : Je nějaký problém jezdit na těchto kolech, pokud nejsou v TP? případná nehoda? Odmítnutí pojišťovny plnit z tohoto důvodu, nebo krátit plnění? Může být problém? (jezdím víc, než dvacet let bez nehody, ale Murphyho zákony fungují). Jezdit/Nejezdit

Prakticky : Pro zapsání kol do TP potřebuji typový list. Bohužel zde neznám ani výrobce. Existuje ale www.typovelisty.cz, kteří slibují, že mi na ně vystaví TL a pak se zapsáním nebude žádný problém. Chtějí za to 2500CZK
Nemáte někdo zkušenosti z touhle firmou? Vyměnili jsme si pár mailů s panem Zbyňkem Bryndou, bohužel z komunikace nemám dobrý pocit. Ten by mi asi za 2500 vydal i typový list na traktorová kola, že budou OK na škodovce. Taky recenze na jeho další firmu na Heuréce nejsou moc pozitivní, takže nechci vyhodit 2500 do luftu. Návrh na dohodu, že mi dají splatnost 30 dní, abych to protáhl STK a v úspěšném případě samozřejmě zaplatím,  se nesetkal s pochopení, prostě dobírka a hotovo.


Díky za rady
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Nezapsaná kola v technického průkazu
« Odpověď #1 kdy: 14 Prosince 2018, 16:31:18 »

1. velká kola mají vyšší hmotnost a auto na to není spočítané. Viz: http://dfens-cz.com/tezky-kola-a-prase-s-olovenyma-nohama/

2. Pokud dojde k nehodě, seberou vám papíry za nezpůsobilé auto (kola nejsou v TP, což je závada a dokonce došlo k nehodě a to je závada bezprostředně ohrožující bezpečnost) a pak se s nimi můžete dohadovat. Řidič přijde o řidičák za řízení nezpůsobilého auta a provozovatel dostane raketu za to že mu ho svěřil.

3. Pojišťovna bude krátit plnění, popřípadě zkusí regres.

Doporučeni: vykašlat se na vzhled a dát tam co tam být má.
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 684
    • Zobrazit profil
Re:Nezapsaná kola v technického průkazu
« Odpověď #2 kdy: 14 Prosince 2018, 18:07:47 »

Body 2) a 3) platí, pokud si těchto kol někdo všimne (dost pravděpodobné) a o jejich zápis do TP se bude starat (méně pravděpodobné).

Ještě je pohled estetiky, jízdních vlastností a trvanlivosti. Auto kategorie Supu na nich vypadá dost .... divně, výborně sedí (má to u Supu smysl?), zvláště na našich tankodromech drncá a kola jsou náchylná na poškození po najetí do díry. Já jsem z těchto rozměrů u běžných aut ustoupil.

Prodat se dá všechno, je to otázka ceny.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Nezapsaná kola v technického průkazu
« Odpověď #3 kdy: 14 Prosince 2018, 18:15:11 »

Bod 2) mi přijde poněkud přehnaný.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Nezapsaná kola v technického průkazu
« Odpověď #4 kdy: 14 Prosince 2018, 18:16:39 »

Představit si to umím... Stačí aby se mu to někde smeklo a agilního fízla.
A jak se tomu může bránit? Tvrzením že by se mu to smeklo i na zapsaných gumách?
IP zaznamenána

Kamiq

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 245
    • Zobrazit profil
Re:Nezapsaná kola v technického průkazu
« Odpověď #5 kdy: 14 Prosince 2018, 18:33:29 »

Asi bych zapsání do TP přes typový list řešil až následně po nehodě, kdyby s tím měl někdo problém, tím by se problém dodatečně odstranil. Ale na STK je třeba kola vyměnit, to je jasné, s nimi to neprojde. Pokud máš zimní a letní kola, tak by to nemusel být problém. Policajtům to při silničních kontrolách vadit nebude, nemají k dispozici velký TP a nevědí, co za kola je v něm konkrétně zapsáno.
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

Moto007

  • Příspěvků: 223
    • Zobrazit profil
Re:Nezapsaná kola v technického průkazu
« Odpověď #6 kdy: 14 Prosince 2018, 18:41:33 »

Řešit kola po nehodě, je již pozdě, protože policie zapisuje rozměr a stav desén pneu do protokolu.
IP zaznamenána

Kamiq

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 245
    • Zobrazit profil
Re:Nezapsaná kola v technického průkazu
« Odpověď #7 kdy: 14 Prosince 2018, 19:05:00 »

A čemu to vadí, když se ta kola pak zapíší do TP? Tím se prostě dodatečně zlegalizují. Jestli má provozovatel možnost získat typový list za 2500 Kč teď, tak bude mít stejnou nebo obdobnou možnost i později, problém se má řešit, až nastane. 
« Poslední změna: 14 Prosince 2018, 19:13:40 od Kamiq »
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Nezapsaná kola v technického průkazu
« Odpověď #8 kdy: 14 Prosince 2018, 19:18:48 »

Moto007:
Ale neumím si představit jak jen chybějící zápis v TP sám o sobě mohl mít vliv na nehodu a nebo ohrožovat bezpečnost provozu.

Přestupek asi poťouchlý úředník tlačit může, ale bude to na vodě.
IP zaznamenána

Moto007

  • Příspěvků: 223
    • Zobrazit profil
Re:Nezapsaná kola v technického průkazu
« Odpověď #9 kdy: 14 Prosince 2018, 19:53:31 »

Chybějící zápis samozřejmě nemá vliv.  Ovšem špatně zapsané pneu  budou mít vliv  na plnění pojištovny, PO nehodě. 
IP zaznamenána

VK II

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:Nezapsaná kola v technického průkazu
« Odpověď #10 kdy: 15 Prosince 2018, 11:47:03 »

Ono vůbec u nás je to nesmysl.
Třeba mé auto (dovoz Francie) ve francouzském tp kola neřeší.Je to jen věc výrobce, s čím to nechal homologovat a řeší to nálepka na dveřích, kde je asi 5 typů velikostí a rozměrů.Nic více, nic méně.Jasné a jednoduché jak facka.
Ale zkuste tohle ukázat, a hlavně chtít aby to pochopil někdo z našich úředníků nebo policajtů.Neřešitelný problém!
Na dovozové TK mi napsali jen 2 typy, protože prostě oni jich tam prý více nemají a šmytec!
A co teď s tím?Mám shánět typový list a platit za jejich neschopnost?Nebo se hádat při kontrole popř. po nehodě, že já jsem nic neporušil?
Prostě klasika, u nás jsou úřady pořád jen hlavně o buzeraci ..
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Nezapsaná kola v technického průkazu
« Odpověď #11 kdy: 16 Prosince 2018, 22:50:10 »

vyhledat rozměr ráfku a pneumatik třeba na alcar.cz
sehnat typový list na rozměr - nemusí to být váš design, stačí že souhlasí rozměry
stk s kontrolním technikem typu K
úřad a zápis do ORV

u pojišťoven a nehod to není tak jisté, většinou se to zasekne na prokázání, že příčinou nehody byl nesprávný rozměr pneu
ale holt se s nimi handrkujete déle

případně je ještě cesta přes výrobce vozidla, ale to je jak kdy
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Nezapsaná kola v technického průkazu
« Odpověď #12 kdy: 17 Prosince 2018, 21:38:04 »

Řešit kola po nehodě, je již pozdě, protože policie zapisuje rozměr a stav desén pneu do protokolu.

V zimě možná... v létě snad nikdy, kamarádovi se smýkla prdel s totál flatama se špatným rozměrem a pomahači se na kola ani nepodívali.
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil
Re:Nezapsaná kola v technického průkazu
« Odpověď #13 kdy: 18 Prosince 2018, 17:08:01 »

OT: Včera jsem byl prodloužit na ouřadě stk na motorky. Byl tam chlápek z betonárky, že jim neprošla tatra stk kvůli vyměněnému motoru. Před rokem při koupi tatra prošla evidenční kontrolou a nebyl problém. :o Motor betonárka neměnila, takže obeslat Tatru jestli je možné napsat do tp tento typ motoru, který není shodný s předchozím. . . .  . Na co ty evidenční kontroly jsou?
IP zaznamenána