30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] "Výzva" magistrát brno  (Přečteno 10584 krát)

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:"Výzva" magistrát brno
« Odpověď #15 kdy: 12 Listopadu 2015, 14:02:31 »

Ruptus: Zákon tu povinnost vědět údaje časově neomezuje. Ale neznalost údajů řidiče je přestupek a ten má promlčecí dobu a po jejím uplynutí už za to nic nehrozí.
Když řeknete že jste je zapomněl tak odpovědí že jste si je měl napsat.

Ale neudat žádného řidiče se dá bez rizika* odepřením výpovědi.
Dokonce když údaje řidiče nevíte a tak byste sám sebe musel obvinit z přestupku tak to je legitimní důvod nevypovídat.

Dodatek:
* Bez rizika postihu za neudání řidiče. Postih za přestupek kvůli kterému řidiče chtějí vědět může hrozit pořád.
Další velmi často orgány používaný argument je, že v případě, že neznáte údaje, tak jste měl možnost zaplatit určenou částku. Už jsem to viděl mockrát.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:"Výzva" magistrát brno
« Odpověď #16 kdy: 12 Listopadu 2015, 14:25:57 »

Omezuje to promlčení. Pokud prohlásí provozovatel, že před rokem a dnem svěřil vozidlo neznámé osobě, už to nepůjde projednat. Ve skutečnosti bude ta doba o něco kratší, protože do roka a do dne musí oznámil zahájení řízení účastníkovi (ve věci přestupku svěření řízení neznámé osobě).

Nevidím tady ale žádný přínos, protože to stejně úřad překlopí na SprDel.
IP zaznamenána

Ruptus

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:"Výzva" magistrát brno
« Odpověď #17 kdy: 12 Listopadu 2015, 15:09:50 »

Vycházím z logiky, že jsem uvedl osobu těžce kontaktovatelnou, která ale existuje a tedy osobu "známou". Bližší info se mi zdá demaskující.
S tím, že mám připravenou argumentaci, že jsem si samozřejmě údaje ofotil mobilním telefonem, ale ten mi přestal před měsícem (cca 5 měsíců po spáchání přestupku) fungovat a žádné údaje se z něj už nepodařilo vytáhnout.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:"Výzva" magistrát brno
« Odpověď #18 kdy: 12 Listopadu 2015, 15:54:21 »

Ruptus: Tudy cesta nevede.
Protože.. Jde to překlopit na SprDel?
Jestli NE tak se to rychleji vyřídí odmítnutím vypovídat.
Jestli ANO tak udání nekompletních údajů povede k překlopení na SprDel. Totéž když udáte kompletní údaje, ale tu osobu se jim nepodaří kontaktovat.
IP zaznamenána