30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Stopka  (Přečteno 12127 krát)

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
[WIN] Stopka
« kdy: 04 Února 2015, 10:17:29 »

Zdravím zdejší crue, tak se mi konečně podařilo být obdařen pozorností uniformovaných pánu, kteří se rozhodli mi pomoci a ochránit. Prozatím nežádám o radu, jen se podělím o situační stav a v případě dalšího pokračovaní se teprve budu radit.

Měl jsem cestu ve večerních hodinách, tedy tma a lidu/auto prázdno a projížděl jsem touto křižovatkou, odbočujíc vpravo.

https://www.google.com/maps/@49.848645,14.701066,3a,75y,303.07h,62.32t/data=!3m4!1e1!3m2!1sIvMkBQJE0qMUHOCl8GlZqA!2e0

O 320m dále stála hlídka PČR z místní stanice, dychtící po čárce a vyrazila za mnou a po dalších 300m spustili Diskotheke ...
Zkoušeli jen dětské krvavé triky, takže z pohledu obrany to nebylo nijak dramatické, přesto je třeba trénink, člověk je vždy trochu ve stresu a když to nemá natrénované dělá malé, či větší chyby ...

Nevyžadovali občanku, ale jen doklady na které mají nárok, seznámili mě s důvodem zastavení, což je podezřejní na nerespektování značky P6 - STOP.

Poněkud neúčinný trik spočíval v proklamaci, že "nejsem první koho tam dnes večer zastavili. A že chápou, že je večer a tak to dávají všem za 100,- a jestli souhlasím s vyřešením na místě blokovou pokutou."

O to větší bylo překvapení, když jsem nesouhlasil a konstatoval, že pokud mají podezření na spáchání přestupku, nechť jej zdokumentují a pošlou do správního řízení. Načež mi řekli, že "to mají na kameře." ... Já jsem pouze zopakoval předchozí větu. (Tady jsem měl projevit zájem důkaz spatřit, drobná chyba, mohlo to být alespoň zábavnejší.

No nevím ... co tam můžou mít ve tmě na 320m na kameře?

http://mapy.cz/letecka?mereni-vzdalenosti&x=14.7014844&y=49.8504860&z=15&rm=9hqM4xW3TKg6-gx5

Podle mě bluff, ale budiž. I kdyby na kameře něco bylo, tohle předpokládám nebude problém uhrát. SPRDEL nehrozí, klasické správní se všemi možnostmi, které zákon a taktika nabízí.

Poté sepsali záznam o přestupku, požádal jsem o vyfocení, bohužel ve tmě jsem neviděl kam mi to míří, takže to nemám celé, (viz. níže) ale na to se*e bílej tesák ...

Pak se moc divili, ze nechci podepsat, a proběhla vtipná diskuze:

Opicajt (poté co to celé přečetl): "Tady dole prosím podepsat ..."
RIK: "Zákon mi neukládá nic podepisovat."
Opicajt: "Ano, to né, ale aby bylo jasné, že jsme tam nic nedopsali, jó?"
RIK: "Ten papír stejně nemá žádnou vypovídající hodnotu a ve správním řízení ho nemůže být použito bez dalšího důkazu, takže nepotřebuji podepisovat, děkuji."
Opicajt: "Takže na druhý straně je místo k vyjádření ..."
RIK: "Ani vyjadřovat se nechci."
Opicajt: "Nechcete?"
RIK: "Ne"
Opicajt: "ahhhh tak to proškrtnete a chcete podepsat, že jste se nevyjádřil?"
RIK: "Já nic podepisovat nebudu."
Opicajt: "Rozhodně nic nebudete podepisovat?"
RIK: "Ne."
Opicajt: "Dobrý. Takže to je všechno ......blabla "

Nahráto samozřejmě mám, kromě prvního úseku předávání dokladů, prostě člověk vždy na neco zapomene.
Tož tak, snad to aspoň pobavilo a uvidíme s čím přijdou skřítci dál ...


« Poslední změna: 04 Února 2015, 10:19:31 od RIK »
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Stopka
« Odpověď #1 kdy: 04 Února 2015, 10:23:41 »

Záleží, k jak velkému zpomalení před tou stopkou došlo, pokud jste jel krokem, tak je krajně nepravděpodobné, že by na 300 m potmě bylo rozeznatelné, jestli stojíte úplně, nebo pomalu jedete (případně se u pomalé jízdy nabízí materiální aspekt). Tipoval bych i to, že na kameře mají hovno, nebo že dokonce ani neměli žádnou kameru. Jinak by totiž nevybírali po kile, ale podstatně víc, tohle je typická čárkovací akce, kdy potřebují nasbírat určitý počet pokut, je jedno za kolik a u kila se drtivá většina ovcí nebude cukat a zaplatí, protože je to vyjde levněji, než kdyby si s úřadem měly vyměnit 4 dopisy.

Řekl bych, že z tohohle mráčku nezaprší.
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:Stopka
« Odpověď #2 kdy: 04 Února 2015, 10:27:32 »

Záleží, k jak velkému zpomalení před tou stopkou došlo, pokud jste jel krokem, tak je krajně nepravděpodobné, že by na 300 m potmě bylo rozeznatelné, jestli stojíte úplně, nebo pomalu jedete (případně se u pomalé jízdy nabízí materiální aspekt). Tipoval bych i to, že na kameře mají hovno, nebo že dokonce ani neměli žádnou kameru. Jinak by totiž nevybírali po kile, ale podstatně víc, tohle je typická čárkovací akce, kdy potřebují nasbírat určitý počet pokut, je jedno za kolik a u kila se drtivá většina ovcí nebude cukat a zaplatí, protože je to vyjde levněji, než kdyby si s úřadem měly vyměnit 4 dopisy.

Řekl bych, že z tohohle mráčku nezaprší.

Díky vnímám to naprosto stejně.
IP zaznamenána

Derek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 134
    • Zobrazit profil
Re:Stopka
« Odpověď #3 kdy: 04 Února 2015, 11:22:18 »

Nevyžadovali občanku, ale jen doklady na které mají nárok, ...

Ja bych se s dovolenim v tomhle spise povidacim vlaknu chytil tohohle bodu - uz od nepameti, kdy jsme rebeloval hlavne pri kontrolach "preventivne buzeracnich" praktikuji to, ze jim OP proste nedam, protoze ji u sebe nemam a basta.
Jedna vec je samozrejme to, ze to neni doklad nutny pro rizeni vozidla a tedy nasr***, tak jak na to poukazuje i autor.

Vec druha, ktera ale naprosto zarucene pokazde (spocitam tak deset mych pripadu-zkusenosti) rozhodi vopasanejm sandal je fakt, ze jim primo a "drze" (tak to vnimaji oni) reknete, ze ji u sebe proste nemate.

Tady pak vetsinou zacne sranda, protoze druha strana zacne v 90% pripadu sverepe tvrdit (a nejspis tomu sami veri, toliko k jejich pravnim povedomi) ze ji u sebe clovek musi nosit i kdyby sel na koupaliste jenom v plavkach.

Proc se toho chytam je to, ze mi prijde obecne skoda, nerozhodit necim takovym (apriorni obcanskou neposlusnosti) ty snazive chlapce. Tim spis, ze FSM a podobne vzdy uvadeji, ze se s policajtem nebavime, jen mu bez reci predlozime doklady a casto uvadeno prave vcetne OP.
Proc?
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:Stopka
« Odpověď #4 kdy: 04 Února 2015, 11:55:24 »

Ja zazil STOPku, kde bylo na prvni pohled zrejme, ze zadny zaznam na kamere existovat nemuze, odmitl jsem 200 Kc a stejne to ve spravnim rizeni skoncilo. Policajti sli svedcit, urednik se v tech hovnech (brzy tady asi pozadam o spolupraci vice lidi ohledne zadosti o informace dle InfZ) topi jeste ted po prekluzi a vybrali samozrejme nula. Jen na postovnem prosral pres petikilo a to bych si jeste dal facku, ze svedek neuplatnil nahradu ztraceneho casu.

Jinak si najdete, co znamena znacka STOP, tady si o to podle prilozene mapy vylozene rikaji. Kdyby video precejen existovalo...nejste povinen zastavit pred jejich kamerou, ale na miste, ze ktereho mate nalezity rozhled ;)
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:Stopka
« Odpověď #5 kdy: 04 Února 2015, 12:31:56 »

Ja zazil STOPku, kde bylo na prvni pohled zrejme, ze zadny zaznam na kamere existovat nemuze, odmitl jsem 200 Kc a stejne to ve spravnim rizeni skoncilo. Policajti sli svedcit, urednik se v tech hovnech (brzy tady asi pozadam o spolupraci vice lidi ohledne zadosti o informace dle InfZ) topi jeste ted po prekluzi a vybrali samozrejme nula. Jen na postovnem prosral pres petikilo a to bych si jeste dal facku, ze svedek neuplatnil nahradu ztraceneho casu.

Jinak si najdete, co znamena znacka STOP, tady si o to podle prilozene mapy vylozene rikaji. Kdyby video precejen existovalo...nejste povinen zastavit pred jejich kamerou, ale na miste, ze ktereho mate nalezity rozhled ;)

Presne tak, s Vami taktez souhlas, ja jsem si velmi jist, ze aparat na tom nic nevydela, pro me nicmene dobra skola.
« Poslední změna: 04 Února 2015, 13:27:24 od RIK »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Stopka
« Odpověď #6 kdy: 04 Února 2015, 14:48:27 »

Když mluví o fiktivním záznamu z kamery tak si to říká o protiútok:
"Výborně! Ten záznam určitě potvrdí mou verzi takže připsat do bločku že máte záznam a budu trvat na jeho použití ve správním řízení"  :)
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:Stopka
« Odpověď #7 kdy: 04 Února 2015, 15:11:51 »

Když mluví o fiktivním záznamu z kamery tak si to říká o protiútok:
"Výborně! Ten záznam určitě potvrdí mou verzi takže připsat do bločku že máte záznam a budu trvat na jeho použití ve správním řízení"  :)

Nebyl jsem dost pohotový bohužel. Jak říkám, i když se člověk vzdělává, tak čelit těm opicajtům v reálu chce trénink. Prostě si některé věci člověk hned neuvědomí. Pro začátek jsem rád, že ačkoli jsem měl v hlavě trochu vysoké otáčky všechno správně zpracovat, tak na nahrávce zním jistě, klidně a nad věcí ...

Ale nechám si to na příště, jsme poměrně malá obec a tihle strýcové tam šaškují a buzerují pořád, po mně šli poprvé ... tak uvidíme příště ...
IP zaznamenána

Pavko

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Stopka
« Odpověď #8 kdy: 03 Května 2015, 10:37:24 »

Jedna taková osobní "veselá příhoda z natáčení" se stopkou... Kdysi jsem nezastavil na stopce, noc, nikde nikdo, provoz nula, do křižovatky jsem viděl, ani jsem nezpomalil, cajti jeli za mnou (už delší čas - po dálnici; no, 130 jsem taky zrovna nejel  ::); a to už jsem zpomalil pod "mach", když se na mne v Prasáku přilepili :D ). Diskotéka a že prej jsem nezasatavil na stopce. Tehdá jako správný ofčan jsem se necukal a vyklopil jim litr, body za to nejsou, tak co; navíc jsem byl unavený a už se viděl v posteli. A až dodatečně jsem na bločku zjistil, že mne vosolili za nedání přednosti, což je i s body... Takže poučení je jasné - nebavit se, nevěřit jim ani nos mezi očima, poslat do správního a tam to rozsupovat. Anebo zaplatit pokutu za skutečně provedený zločin. Nemám problém uznat svou chybu, ano, na stopce jsem nezastavil, sankce je oprávněná. Ale přednost jsem nedát nemohl, nebylo komu...
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Stopka
« Odpověď #9 kdy: 03 Května 2015, 10:56:46 »

Taky veselá :
Měl jsem půjčeného velkého červeného Hummera, na stopce jsem skoro zastavil, po 300 m už číhali.
A prej jestli vím, proč mě staví.
Asi se Vám líbí moje auto a chcete se podívat dovnitř.
No to taky a co ta stopka?
Snížil jsem rychlost infinitizimálně k nule a potom se opět plynule rozjel.
A jestli máte záznam, tak na každé Vaší fotce stojím!
 :)
Zkusil zopakovat slovo infinitizimálně a potom mávl rukou. Koukli dovnitř do auta, zeptali se kolik žere a jelo se dál.
Občas je to zábavné.
IP zaznamenána

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Stopka
« Odpověď #10 kdy: 04 Května 2015, 11:08:42 »

Bratislava, nejakych 14 rokov (to som este zil na SK). Krizovatka s betonovym murom, odbacam doprava, za murom chranici,
zastavuje ma mlade ucho, asi sa skoli.

(Organ, Ja)

O: "Dobry den pan vodic, viete coho ..."
J: "Nie"
O: "Nezastavil ste na stop-ke. Doklady prosim"
J: "Ja som zastavil (podavam doklady)"
O: "My sme videli, ako ste nezastavil"
J: "Ja som zastavil"
O: "Nie nezastavil"
J: "Ano zastavil"
...
O odchadza za auto, prichadza iny O2, starsi.
O2: "Tak co pan vodic"
J: "Neviem, asi nic predpokladam"
O2: "Nezastavil ste na stopke"
J: "Zastavil"
[O2: "Nezastavil" --> J: "Zastavil"] x4
O2: (hadze doklady cez okienko do mojho auta, rozletia sa po interieri) - "Chojte do pice"
J: "Diky, dovi"

 :P
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:Stopka
« Odpověď #11 kdy: 02 Října 2015, 13:07:25 »

Dle predpokladu to zrejme opicky do zadneho spravniho nepredali, nic se od te doby nestalo, takze klidne archivovat tema.
IP zaznamenána