30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Rychlost v obci nad 40, zastavena, propuštěna  (Přečteno 2489 krát)

majak

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
[?] Rychlost v obci nad 40, zastavena, propuštěna
« kdy: 23 Února 2017, 23:16:50 »

Dobrý večer, taky jsem zde "svůj případ" nenašla  :-\, tak poprosím místní znalce o radu.
Naměřeno ze zaparkovaného auta 42 nad limit v obci, státní pol. mě zastavila, vyžádala ŘP, nic nesepisovala, po shlédnutí spících dětí  následovaly dva dotazy: ŘP asi potřebujete, že? (Ano) Jste provozovatel vozidla? (ano- to viděl stejně z ŘP)... Tak jsme Vás nezastavili, složenka na 5-10 tis. dojde poštou a dál jeďte opatrně. Přišla mi od úřadu "Žádost o podání vysvětlení", s uvedením, že řidiči naměřili 92 km v obci, s přílohou, ať napráskám řidiče, do 10 dnů. Odpovím tedy dle vašich rad, že nebudu podávat vysvětlení? Co dál? Můžou mě vlastně pokutovat jako provozovatele, když to nebyl radar bez obsluhy? Díky za rady.

edit by enzym: přidána práva pro gogobrno
« Poslední změna: 24 Února 2017, 21:14:28 od enzym »
IP zaznamenána

Stilg

  • Příspěvků: 183
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci nad 40, zastavena, propuštěna
« Odpověď #1 kdy: 24 Února 2017, 00:09:10 »

Zajimava a lehce prekerni situace.

Situace se ma tak, ze pokud tech 42 pres limit je uz po odecteni 3kmh, pak flastr za prestupek je tech 5-10, + 1 spravko (tento prestupek nejde resit na miste blokove, takze  leda by urad mel "vse jasne" a vydal prikaz bez zahajeni rizeni, ale to pochybuju) + 5 bodu a pozor, 6-12 mesicu zakaz rizeni, bez ohledu na stav bodoveho konta.
Proto ten dotaz od Skudcu zda ridicak potrebujete.

Tim, ze vas "nezastavili" to chteji hrat na to, ze vas blikl automat, a flastr zaplatite z pozice provozvatele stejny za spravni delikt, ale nedostane zaznam do karty ridice, body, ani zakaz rizeni.
S tim ze u tohodle sprdele je tusim ten rozdil, ze u prekroceni 40+ se neposila vyzva k uhrazeni urcene castky, a neni tedy mozne zaplatit "nizssi" odpustek, ale je to plna taxa ve spravku za sprdel (typicky i s poplatkem +1).

A ano, mate pravdu, ze pokud neslo o automat, nejde o spdelizovatelny prestupek, a provozovatele pokutovat nemuzou. Otazka je, jak je to aktualni s tim, kdyz Ramer v aute jede v "automatickem" rezimu. Spousta uradu se to snazi pokladat za automatizovany prostredek bez obsluhy, coz je samozrejme viz nez diskutabilni, ale jaka je v tomhle ted praxe, zda to odvolacka podrzi netusim.
Pokud by urad uspel s tvrzenim ze Ramer v auto rezimu je automaticky prostredek bez obsluhy (obsluha nastavila, a sla na zakladu posvacit a auto fotilo), patrne nebude ani moc verit vasi verzi, ze vas zastavili, protoze logicky zapis od PCR bude tvrdit neco jineho ... a jedine si predvolat Pachy jako svedky a chtit skrze jejich vypoved dolozit, ze Vas zastavili. JENOMZE v ten okamzik, si na sebe vlastne uzijete bic, protoze byt by to k prestupku nemelo jit vratit, neznamena to, ze se o to nepokusi.

Tohle vsechno mozna uz vite,... jenom pro jistotu.

Co s tim... tezko rict.

Ja osobne bych mel asi moralni dilema s tim, do toho ty pachy nejak zatahovat znovu (cemuz se clovek mozna nevyhne, pokud bude chtit rozporovat sprdel), protoze porad sou to sice Skudci, nicmene projevili minimalne ten rozum, ze povazuji ten trest za 40+ (co se tyce toho automatickeho zakazu rizeni) za prilis drakonicky (teda jeste je moznost, ze se jim to taky nechtelo sepisovat s vama...). Protoze carku by mozna meli i vetsi, nebo minimalne stejnou.
A ted je v tom pred uradem koupat, ze se vlastne dopustili prohresku, tim ze to takhle zahrali.... nevim no. Mozna sem cita.
« Poslední změna: 24 Února 2017, 00:17:26 od Stilg »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 886
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci nad 40, zastavena, propuštěna
« Odpověď #2 kdy: 24 Února 2017, 00:20:55 »

cita necita - ja bych je sice nešanoval, ale předvolávat je a zkoušet to na neautoamatizovaný režim je podle mně velice tenký led. Takže sice bych neměl morální dilema je v čemkoliv vykoupat, ale bál bych se aby se to neobrátilo proti mně.
Osobně bych zkusil naprášit kvalitního Helmuta (nebo raději Helmutku) a případně ještě vlítnout hned v prvopočátku na ouřad v nějakou nevhodnou hodinu (třeba si někým nechat zjistit, kdy ten kdo to vyřizuje nebude na ouřadě) a zkusit je načapat na bordelu ve spisu, na odmítnutí nahlédnout a tak podobně. V tomhle případku je každej bod dobrej.
IP zaznamenána

majak

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci nad 40, zastavena, propuštěna
« Odpověď #3 kdy: 24 Února 2017, 00:55:20 »

Díky za názor, tak ty dobráky do toho tahat nechci, to se ví. pro doplnění : v měřícím autě seděl 1 člověk, ale to je asi jedno a 92 je po odečtu.
Tedy: pokud odpovím, že nebudu nikoho práskat, přijde mi zahájení sprdele a ještě to bude mít další pokračování nebo už mi přijde složenka? Pro mně je asi nejschůdnější zaplatit cca 6 tis hned než řešit s manžílkem dalších pár let, jak to řídím :-( 
IP zaznamenána

Stilg

  • Příspěvků: 183
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci nad 40, zastavena, propuštěna
« Odpověď #4 kdy: 24 Února 2017, 03:00:31 »

Díky za názor, tak ty dobráky do toho tahat nechci, to se ví. pro doplnění : v měřícím autě seděl 1 člověk, ale to je asi jedno a 92 je po odečtu.
Tedy: pokud odpovím, že nebudu nikoho práskat, přijde mi zahájení sprdele a ještě to bude mít další pokračování nebo už mi přijde složenka? Pro mně je asi nejschůdnější zaplatit cca 6 tis hned než řešit s manžílkem dalších pár let, jak to řídím :-(

Tak to, jestli chcete zabojovat, treba vyse naznacenym zpusobem, ktery je pomerne bezpecny (Skudci nebudou nijak zapojeni a ani se nedozvi ze provozovatel nezaplatil) nebo zda zaplatite si musite rozhodnout sama.
I pokud budete chtit zaplatit, pak vzhledem k tomu, ze u +40 nechodi vyzva k uhrazeni urcene castky, kterou by to slo vyresit rychle, tak par dopisu od uradu prijde tak jako tak. (pokud to nebude hned prikaz, coz pochybuju, tak zahajeni sprdele, seznameni s podklady, rozhodnuti...)

Pointa pro zamysleni je to, ze neni moc duvodu nezabojovat. Ono, nic tim totiz nezhorsite a minimalne zamestnate urednika. Pokuta uz vetsi nebude. (A ta by se realne mela pohybovat u te dolni 5K hranice, protoze ten prestupek zacina na prekroceni rychlosti o 40, prekrocena byla o 42, tj ste u same dolni hranice...)
A i kdyby nefungoval helmut, muze urad udelat nejakou chybu ve spravnim rizeni, nebo jednoduse ty dukazy co bude mit budou trpet nejakou vadou... to se nedozvite, kdyz tam hodite rucnik.

Pokud je pro vas z nejakeho duvodu (do vasich vztahu v rodine nevidim, a nebudu je teda kritizovat, at uz si muzu myslet co chci) nezadouci aby vam chodili dopisy s pruhem z uradu, tak je resenim zalozit si Datovou Schranku, a nechat urad dorucovat do ni.
« Poslední změna: 24 Února 2017, 03:02:17 od Stilg »
IP zaznamenána

gogobrno

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 644
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci nad 40, zastavena, propuštěna
« Odpověď #5 kdy: 24 Února 2017, 08:50:39 »

Taky bych v tomhle případě doporučil založit datovou schránku, uřad většinou nezjištuje před každým  dopisem stav doručování. A dají se na tom slušně vyškolit na chybném doručování. Jakmile ji zřídíte, necháte si cvičně do datovky poslat výpis karty řidiče ať máte důkaz že funguje, a od té doby nepřebírat papírovou poštu od tohoto uřadu (ale pozor, nesmíte poštačce říct "nepřebíram", odmítnutí převzetí mužou brát jakou jako doručení fikcí. Musíte říct nemám teď u sebe občanku atd.) A pokud to díky tomu překlopí na SplDel tak jsou potom ve slepé uličce. A máte to zadarmo, což myslím rodinný rozpočet potěší.
IP zaznamenána

majak

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci nad 40, zastavena, propuštěna
« Odpověď #6 kdy: 24 Února 2017, 12:25:35 »

Tak si jdu nastudovat helmuta. Vypadá to z diskuze složitě. Zatím díky za váš čas.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci nad 40, zastavena, propuštěna
« Odpověď #7 kdy: 24 Února 2017, 12:47:43 »

Přemístěno do kuchyně.

Můžete zkusit zahraničního Helmuta, např zde:

https://www.trauerhilfe.at/bestattungskalender/

Za pár dnů najdete někoho, kdo dnes nebo o víkendu zemřel v mladém věku a půjde o něm dohledat další údaje (podnikání, apod). Toho udáte jako řidiče. No a správní orgán se časem dozví, že nebohý pirát jezdil rychle a bohužel to nepřežil. Konec.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 886
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci nad 40, zastavena, propuštěna
« Odpověď #8 kdy: 24 Února 2017, 14:43:07 »

Jakmile ji zřídíte, necháte si cvičně do datovky poslat výpis karty řidiče ať máte důkaz že funguje...
To vůbec není potřeba...
IP zaznamenána

gogobrno

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 644
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci nad 40, zastavena, propuštěna
« Odpověď #9 kdy: 25 Února 2017, 22:10:41 »

Jakmile ji zřídíte, necháte si cvičně do datovky poslat výpis karty řidiče ať máte důkaz že funguje...
To vůbec není potřeba...

Aspoň bude paní vědět jak na to bodově je:-) jde to přímo z ministerské databáze myslím že uřad nepozná že schránka s nekým komunikovala. V mém případě  chyba doručování vznikla tak že jsem u mé datovky měl vypnutou službu doručování poštovních zpráv.:-) Úřad (respektive jejich software) si myslel že mám zakazaný příjímat od nich zprávy. Kdyby nechrapaly na školeních tak by věděli že veřejná správa smí do datovky dorucovat dicky i kdybych se na hlavu postavil (pokud ji mam aktivni). Takže bych zkusil jestli podobnou chybu nemají i jinde :-)
IP zaznamenána