30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Drobná dopravní nehoda s autobusem MHD  (Přečteno 2654 krát)

hm23

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Drobná dopravní nehoda s autobusem MHD
« kdy: 08 Října 2015, 03:22:42 »

Hezký den,

stala se mi menší dopravní nehoda, kdy do mě zezadu narazil autobus MHD. Celá situace se začala tím, že jsem jel z kopce po mokré silnici s poměrně "sjetým asfaltem". Když jsem byl asi deset metrů za autobusem, který stál v zastávce, jeho řidič dal blinkr a v podstatě ihned začal vyjíždět. Nejdřív jsem si myslel, že si jenom trošku povyjel (což řidiči běžně dělají) a není tak hloupý, aby mě nepustil, což se ale bohužel stalo a já začal brzdit na poslední chvíli. Samozřejmě jsem začal (při brždění) troubit, což s ním neudělalo vůbec nic, jediný vliv to mělo na cestující, k čemuž se dostanu později. Ihned jak to bylo možné jsem ho předjel (což opět udělalo dojem na cestující) a na další křižovatce jsem mu dal jasně najevo, co si o něm myslím. V tento okamžik nicméně obě vozidla bezpečně stojí, nic se nestalo a další dění je na tomto absolutně nezávislé. Po vjetí do křižovatky jsem si neuvědomil, že můj pruh je "plný" a tak jsem vjel do jiného (abych nestál v křižovatce) s tím, že o kousek dál se zařadím do toho správného. Křižovatku jsem už projížděl na oranžovou a jak mi potvrdil řidič jednoho z vozidel, autobus za mnou už jel jednoznačně na červenou. V okamžiku, kdy jsem už nějakou dobu stál/téměř stál s blinkrem vlevo, přišel náraz. Netuším, jestli za tím stála pomsta a nebo fakt, že projížděl na červenou a tak na to šlápl a nepostřehl, že bude muset brzdit (protože jsem se snažil zařadit co nejdříve a nezastavil jsem úplně na konci, nýbrž uprostřed a vlastně jsem ani v tu chvíli nečekal, že ten autobus za mnou bude). Tipl bych si na kombinaci obojí.

Podle toho jak jsem to popsal je to jasné jak facka. Uznávám, že jsem udělal nějaké chyby, nicméně ty neměly vůbec nic společného s tím, že do mě zezadu narazil. Zavolal jsem policii a řidič zavolal jejich nehodovou službu. To co začalo hrát v můj neprospěch byla ovšem reakce cestujících, kterou radši nebudu rozvádět, snad mě překvapilo jenom to, kolik lidí nedokáže rozdýchat ani blbou Fabii. Vzhledem k té lavině sraček a taky tomu, že řidič MHD odmítl vinu uznat, protože jsem ho prý "vybrzdil" (a taky si sám na sebe zavolal policii, jak logické) a tomu, že jsem spěchal a škoda na mém autě vypadala doopravdy jako velmi marginální, slušně jsem se s člověkem s nehodové služby rozloučil a jel se domů vydýchat. Porušil jsem tím svoje jasné pravidlo, že tohle prostě dělat nebudu, protože můžu mít na autě škodu, kterou přehlédnu, což se taky stalo. Pořád to není nic strašného (lehké vyboulení nárazníku v části u nákladové hrany a pár vlásečnicových prasklinek v laku) a stejně nelituju svého rozhodnutí "neřešit to na místě", protože dle názoru lůzy (tedy těch pár cestujících, kteří byli vyloženě odhodlaní svědčit proti mě) jsme tu mohli mít nového Luboše Lacinu.

O hlášení nehody nicméně stále existuje záznam stejně jako způsobená škoda a jako bonus už "nejsou" "svědci". Moje otázka zní, jestli dle vás ještě existuje reálná šance na to, že se bude možné k vyšetřování nehody nějak vrátit právě z toho titulu, že jsem si škody nevšiml hned. Moje jednání není účelové a kdyby ta škoda byla taková, jaká jsem si původně myslel, že je, nevracel bych se k tomu.

Předem děkuji
« Poslední změna: 08 Října 2015, 03:25:55 od hm23 »
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Drobná dopravní nehoda s autobusem MHD
« Odpověď #1 kdy: 08 Října 2015, 19:21:02 »

Já bych si rozmyslel, jestli mi ten kolotoč kvůli marginální škodě stojí za to.
Řidič MHD názor nezmění, škodu na místě jste nereklamoval, takže jste si klidně mohl ze msty nacouvat do plotu.
Budete stát proti jejich právnímu oddělení, které to dělá v režii firmy.
IP zaznamenána

vava

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:Drobná dopravní nehoda s autobusem MHD
« Odpověď #2 kdy: 09 Října 2015, 07:31:16 »

Ale kdyby přece (nebo kdyby ta věc přišla za Vámi sama, což není vyloučeno), tak Vám doporučuji Váš popis události začít až tím
Citace
V okamžiku, kdy jsem už nějakou dobu stál/téměř stál s blinkrem vlevo, přišel náraz.
A rovněž touto větou skončit. Jinak se to zaručeně otočí proti Vám.
IP zaznamenána