30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Doručen příkaz pro pokutu a odevzdání ŘP  (Přečteno 1081 krát)

etniesandtrasher

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Doručen příkaz pro pokutu a odevzdání ŘP
« kdy: 13 Března 2024, 14:32:08 »

Hezký den všem,

přišel mi dopis z magistrátu s příkazem k zaplacení pokuty - 4k a půlročním odebrání ŘP.
Protože jsem ještě neznal tohle forum a nebyl jsem nikdy nijak v kontaktu s orgány tak jsem při kontrole téměř před rokem přiznal jedno a podepsal protokol, moje blbost a naivita, co dělat pro případné příště vím.

Nicméně teď je teď a tak mě zajimá jednak kdy nabyde příkaz pravní moci - tuším, že to je od data doručení, ale chci si být jistej.
Každopádně na rozdíl v naměření 0.45 - 0.43 to neuhádám nicméně pro náhodu, měřili mě 7510kou a rozdíl v čase byl 6minut.
S půl rokem jsem tak nějak počítal, je to můj první přestupek nejen jako řidiče vůbec, ale štve mě 4ka místo minima.

Z toho co jsem přečetl zde i mimo mi tak teď (krom poučení jak s orgány jednat, resp. nejednat) zbývá jen odpor, ale bojím se aby mi to ještě neprodloužili a nezvýšili.

Má tu někdo s podobnou situací zkušenost?
Díký moc za případnou pomoc či radu.
IP zaznamenána

Zox

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Doručen příkaz pro pokutu a odevzdání ŘP
« Odpověď #1 kdy: 13 Března 2024, 16:20:26 »

Příkaz nabude právní moci po osmi dnech od doručení. V této době musíte podat odpor.
Po podání odporu Vám nemohou trest zvýšit, pouze pokud by změnili právní kvalifikaci skutku. Jen Vám k těm čtyřem tisícům v případě prohry přičtou správní poplatek tisíc korun.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Doručen příkaz pro pokutu a odevzdání ŘP
« Odpověď #2 kdy: 13 Března 2024, 21:00:18 »

...
S půl rokem jsem tak nějak počítal, je to můj první přestupek nejen jako řidiče vůbec, ale štve mě 4ka místo minima.

....
více vás bude štvát, že tento přestupek máte natrvalo v kartě řidiče
i za 6let to tam úřad napíše, samozřejmě s poznámkou, že k tomu nepřihlíží...
IP zaznamenána

etniesandtrasher

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Doručen příkaz pro pokutu a odevzdání ŘP
« Odpověď #3 kdy: 14 Března 2024, 16:33:02 »

Příkaz nabude právní moci po osmi dnech od doručení. V této době musíte podat odpor.
Po podání odporu Vám nemohou trest zvýšit, pouze pokud by změnili právní kvalifikaci skutku. Jen Vám k těm čtyřem tisícům v případě prohry přičtou správní poplatek tisíc korun.

děkuji, tak to pak nemá smysl posouvat, spíš teď doufat, že jej dostanu zpět po půlce abych nepřišel o celou sezónu.

...
S půl rokem jsem tak nějak počítal, je to můj první přestupek nejen jako řidiče vůbec, ale štve mě 4ka místo minima.

....
více vás bude štvát, že tento přestupek máte natrvalo v kartě řidiče
i za 6let to tam úřad napíše, samozřejmě s poznámkou, že k tomu nepřihlíží...

Má to krom situace kdy mi velice pravděpodobně budou při kontrolách dávat dejchnout automaticky nějakej vliv pokud nejsem a neplánuji se stát profi řidičem? Ale i tak děkuji za upozornění, tuhle ojebávku jsem vůbec netušil.
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 909
    • Zobrazit profil
Re:Doručen příkaz pro pokutu a odevzdání ŘP
« Odpověď #4 kdy: 14 Března 2024, 20:41:46 »

Profi řidičem klidně být můžete. Stejně Vás čeká dopravně psychologické vyšetření. Jiný vliv na funkci to nemá.
IP zaznamenána