30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Sprdel hned po 60 dnech od vyděračského dopisu  (Přečteno 3835 krát)

JakubR1

  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
Sprdel hned po 60 dnech od vyděračského dopisu
« kdy: 08 Října 2015, 13:23:56 »

Zdravím všechny, teď mám rozdělaný jeden případ ze středních Čech. V květnu přišel vyděračský dopis (1000 Kč), ignorováno a po asi 2.5 měsíci rovnou příkaz (1500 + 1000 Kč) - SPRDEL.
Neházím flintu do žita, odpor podán a boj pokračuje a paní referentku čekají další obštrukce :-)
Jenom mě překvapilo, že nebylo žádné šetření ani předvolání k ústnímu podání vysvětlení a rovnou to překlopili do Sprdele a už v příkazu dali také náklady správního řízení.
Je to obvyklá nebo nezákonná praxe?

Děkuji za komentáře.
IP zaznamenána

cestmir

  • Příspěvků: 57
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel hned po 60 dnech od vyděračského dopisu
« Odpověď #1 kdy: 08 Října 2015, 13:34:21 »

To vypada na turbo model, s tim se da pak neco delat :)

Jinak naklady rizeni v prikazu uplatnovat mohou, kraj mi na to kdysi napsal slusny elaborat. Kazdopadne muzes je zabavit zadosti o snizeni nakladu (§ 79, odst. 5), jelikoz naklady jsou zejmena hotove vydaje, tlumocne atd. (§ 79, odst. 1), coz v pripade prikazu nenastava.
IP zaznamenána

rexi

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel hned po 60 dnech od vyděračského dopisu
« Odpověď #2 kdy: 20 Října 2015, 10:56:12 »

Tak to mám taky, teď mi zamítli i zaslání spisu do DS. A to jsme teprve 4 měsíce po přestupku (zákaz zastavení tam kde měla údajně být přenosná značka) Kdy bych měl žádat o ústní projednání, už teď nebo až po nahlédnutí do spisu? Bohužel jsem velmi nemocný, včera jsem absolvoval několik vyšetření (neurologie, eeg, ct) a pravděpodobně budu dlouho v pracovní neschopnosti, takže jet někam nahlížet do spisu asi nebudu moct.
IP zaznamenána