30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Výzva rovnou k ústnímu jednání  (Přečteno 16014 krát)

kekle

  • Příspěvků: 116
    • Zobrazit profil
Re:Výzva rovnou k ústnímu jednání
« Odpověď #30 kdy: 06 Listopadu 2015, 11:46:03 »

A měl bych v odvolání zmínit i neakceptování mé omluvenky a rozhodnutí takřka beze mně.?
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Výzva rovnou k ústnímu jednání
« Odpověď #31 kdy: 06 Listopadu 2015, 12:03:34 »

určitě, i když vzhledem k odeslání po termínu k tomu nebude brán zřetel, protože nebyla naplněna podmínka včasnosti a bezprostřednosti
IP zaznamenána

kekle

  • Příspěvků: 116
    • Zobrazit profil
Re:Výzva rovnou k ústnímu jednání
« Odpověď #32 kdy: 08 Listopadu 2015, 00:18:00 »

Může mi magistrát stanovit jinou pokutu než strážník který mi ji dal na místě ? myslel jsem že úřad bude vycházet z té 1000 koruny kterou mi udělil strážník na místě a k tomu si připočítá náklady a ne že jako bůh rozhodne že mi dá dokonce menší pokutu 500 kč + náklady 1000 Kč a kasá se tím že mi mohl uložit od 1500-2500 Kč
IP zaznamenána

3rl

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 239
    • Zobrazit profil
Re:Výzva rovnou k ústnímu jednání
« Odpověď #33 kdy: 08 Listopadu 2015, 05:40:46 »

1) uložil pokutu 1500, ne 500
2) pro blokové řízení stanoví zákon jiný rozsah než pro řízení u úřadu
3) zkuste k věci přispět alespoň tím, že si relevantní část zákona přečtete, než sem položíte dotaz, vola děláte akorát ze sebe
IP zaznamenána

mila6032

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 349
    • Zobrazit profil
    • www.osbid.cz
Re:Výzva rovnou k ústnímu jednání
« Odpověď #34 kdy: 08 Listopadu 2015, 07:33:38 »

určitě, i když vzhledem k odeslání po termínu k tomu nebude brán zřetel, protože nebyla naplněna podmínka včasnosti a bezprostřednosti

Jistě. Pravděpodobnost, že odvolací orgán bude argumentovat přesně takto je skutečně vysoká. Lze jim to však trochu znepříjemnit a zkusit se otočit na 7 As 9/2009 - 74, kde se mmj. píše:

Citace
Je sice skutečností, že pravý smysl má omluva učiněná ještě před událostí, která má nastat, nicméně k takové omluvě nejsou vždy objektivně podmínky (náhlé onemocnění, úraz, které brání uvedené omluvě). Proto také ani zákon o přestupcích, ani správní řád nehovoří o omluvě předem, tedy ještě před událostí, která má nastat. Ustanovení § 74 odst. 1 zákona o přestupcích hovoří o „náležité omluvě“ a ustanovení § 59 zákona č. 500/2004 Sb. o „bezodkladné omluvě správnímu orgánu s uvedením důvodů“. Z těchto ustanovení proto nelze dovodit, že se účastník řízení musí vždy omluvit předem, a to ještě před očekávanou událostí. To vždy závisí na okolnostech, za nichž došlo k pracovní neschopnosti. Obecně proto náležitou omluvou či bezodkladnou omluvou správnímu orgánu může být i omluva učiněná s určitým odstupem času po události, která měla nastat, jež podle konkrétních okolností splňuje znaky náležité či bezodkladné omluvy správnímu orgánu

Ale uznávám, že tento bod bude mít spíš charakter takové té doplňkové stravy a že by to na tom shodili, to si moc nemyslím. Nicméně odvolání přítomností tohoto bodu slabší nebude, že jo.
IP zaznamenána

kekle

  • Příspěvků: 116
    • Zobrazit profil
Re:Výzva rovnou k ústnímu jednání
« Odpověď #35 kdy: 30 Prosince 2015, 12:14:28 »

Přišlo rozhodnutí
IP zaznamenána