30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: pokuta polsko  (Přečteno 9517 krát)

M40TURBO

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
pokuta polsko
« kdy: 29 Září 2015, 17:38:57 »

Dobrý den potřeboval bych poradit jestli se jde nějak bránit proti pokutě obdržené v polsku. Těsně před křižovatkou blikla oranžová rychlost 70 km/h k hranici křižovatky asi 15 m s dodávkou bych neměl šanci bezpečně zastavit tak že jsem ji projel. Okamžitě za mnou vypálili policajti z vedlejší ulice a sebral mi veškeré doklady včetně dokladu od auta ( měl jsem půjčené) Vypsal nějaké dva papíry MANDAT KARNY na 300 zl vůbec se sním nedalo komunikovat nebavil se vůbec s nikým ani zaplatit na místě nechtěl. Dokuď jsem mu to nepodepsal nechtěl mi vrátit doklady a že mi nechá odtáhnout auto. Mám 2 svědky kteří mi dosvěčí že jsem neměl jinou možnost než projet. Je nějaká možnost jak se odvolat a hlavně bránit proti arogantnímu č....ovi? Nejsem žádný pirát za 16 let ježdění jsem dostal jednu pokutu za parkování. Děkuji
IP zaznamenána

tomoking

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Re:pokuta polsko
« Odpověď #1 kdy: 29 Září 2015, 17:53:12 »

Jizda v Polsku na oranzovou neni povolena a je pokutovana jako jizda na cervenou . Proste to tak maji v Prawie o ruchu drogowym .... sazba 300-500 PLN
http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19970980602

Pokud jsi to zaplatil ....... neni moznost se jakkoliv branit.
Pokud jsi neplatil coz je divne nebot cizince kasiruji CASH tak to neres . (za to polaky nesmi cash kasirovat ....jen davaji slozenky )  Vymahat to nikdo nebude .

IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 140
    • Zobrazit profil
Re:pokuta polsko
« Odpověď #2 kdy: 29 Září 2015, 18:13:17 »

Myslím že obrana by byla. Jsou svědci, jak píšete. Pokud jste zaplatil, tak to bylo jednoznačně pod nátlakem a vydírání je nepřípustné.
Požádal bych o spis. Ale je to běh na dlouhou trať, ověřené překlady a tak dále…
IP zaznamenána

M40TURBO

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:pokuta polsko
« Odpověď #3 kdy: 29 Září 2015, 18:34:05 »

Nic jsem nezaplatil ani nic nechtěl jenom mi nacpal podepsat ten papír s názvem MANDAT KARNY kde jsou moje iniciály
IP zaznamenána

tomoking

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Re:pokuta polsko
« Odpověď #4 kdy: 29 Září 2015, 19:05:48 »

 ;D   zahodit, neresit ! Do CR to neprijde ani behem pristi pripadne policejni kontroly to nijak neresi ......  jezdim tam 15 let skoro kazdy den ....
IP zaznamenána

M40TURBO

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:pokuta polsko
« Odpověď #5 kdy: 29 Září 2015, 20:53:36 »

Díky za rady asi to nechám být a nebudu si toho všímat dokud nepříjde nějaka upomínka
IP zaznamenána