30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: 72 na 50  (Přečteno 6839 krát)

Jujing

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
72 na 50
« kdy: 16 Září 2015, 22:21:27 »

Zdravím všechny po 10 letech bez ztráty kytičky došlo i na mě. K situaci v jednom středočeském městě mě na usekovém radaru naměřili 72km/h na 50. přišel dopis abych zaplatil častku necelych 1000kč a dál se to řešit nebude. Osobně už z principu radši těch několik stovek dám radši do dětského domova na hračky než nenažranému městu. Jinak auto není moje ale potencionálního tchána. Přišlo to i s fotkou kde jsem já a moje přitelkyně jasně vidět a pravděpodobně zpochybnění toho, že já to neřídil neobstojí. Leč mám tu vyhodu, že mě nikdo neviděl jen na tý fotce. Docela mě zaujala možnost z tohoto dokumentu http://www.vzdelavaci-institut.info/?q=system/files/Jak_se_vyhnout_placeni_pokut-2.pdf konkrétně strana 21 doručení fikcí smyšlenému cizincovi. Chci se ujistit, že to dobře chápu a pokud uvedou toho cizince s reálnou adresou kam pošta přijde tak je dál nebude nikdo moct popotahovat a nepůjde na ně dál uplatnít sprdel nebo nějaka jina levárna ze strany úřadu. Děkuji moc
EDIT: Jinak moc se mi do toho tchána zatahovat nechce, ale s nějakou malou součinosti počítat můžu rozhodně, ale ne ze tam někdo z nich pojede to to radši sami asi zaplatí a já budu za blbce. Což už ted tak trochu stejně sem....
« Poslední změna: 16 Září 2015, 22:29:03 od Jujing »
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:72 na 50
« Odpověď #1 kdy: 16 Září 2015, 22:33:15 »

Vítej v klubu.
Chápeš to správně a ten text byl sepsán místním guru, který to úspěšně aplikuje. Přesto bych doporučil ještě studium místních zkušeností, protože dle vlastních slov jdeš do boje poprvé zatímco Tvůj budoucí soupeř to dělá denně, je beztrestný ve svých chybách, má spoustu času, nic ho to nestojí (platíš ho Ty), může podávat zavádějící právní výklad a vůbec je to samej zmrd.  :)

Otevří si dobré víno (pivo...) a zadej vpravo do vyhledávání heslo Helmut. Příjemnou zábavu.
IP zaznamenána

Jujing

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:72 na 50
« Odpověď #2 kdy: 10 Října 2015, 17:42:25 »

Tak už nahánějí mého kamaráda z německá jediné co mě tak trochu rozhodlo že zásilku po uplynutí lhůty vrátí zpět odesílateli. Předpokládám že pak budou opet opravovat mého tchána... Jak z toho ven?
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:72 na 50
« Odpověď #3 kdy: 10 Října 2015, 18:07:06 »

To že vrátí máš od pošťačky ? Správně by měli vhodit do schránky po 10 dnech.
Je na čase protiúder, kdy jim Helmut napíše z jiné adresy, že se dozvěděl, že ho pošta nedohnala a že mají poslat znovu. Třeba i do Německa. Nebo se rovnou přizná  :). Samozřejmě německy.
IP zaznamenána

Jujing

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:72 na 50
« Odpověď #4 kdy: 10 Října 2015, 19:57:03 »

Přímo na tom papírku co haze pošta do schránky je napsáno "následující den zásilka bude vrácena zpět odesílateli"  rovnou předem říkám že samotné správní řízení ještě nebylo zahájeno v naději že se to urychlí sem se rovnou sám nabonzoval v papírku co dodal úřad ještě v době kdy chtěl vypálny s tím že to nechá bejt.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:72 na 50
« Odpověď #5 kdy: 10 Října 2015, 21:16:35 »

Tak už nahánějí mého kamaráda z německá ....
..... že se to urychlí sem se rovnou sám nabonzoval v papírku co dodal úřad ještě v době kdy chtěl vypálny s tím že to nechá bejt.
Já v tom teda mám "data mishmash". S kým si teda dopisují?
IP zaznamenána

dan010

  • Příspěvků: 83
    • Zobrazit profil
Re:72 na 50
« Odpověď #6 kdy: 10 Října 2015, 22:22:03 »

Taky teda nechápu jestli to posílají Helmutovi nebo tobě. Nebo že bys sám byl helmut? LOL som z toho voľaký zmetěný
IP zaznamenána

Jujing

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:72 na 50
« Odpověď #7 kdy: 10 Října 2015, 23:25:35 »

Omlouvam se :) Takze radsi od začátku z jistého dopravního úřadu. S tím že vozidlo XY jelo 72 na 50 s tim přišlo lejstro kde sem rovnou mohl udat řidiče. Kde se psalo že pokud se rovnou přizná a podepíše řidič který to řídil bude to rychlejší tak jsem tam napsal Helmuta a Helmuta rovnou i podepsal (čímž podle toho co tam psali se vlastně o přiznal). Helmutovi přišel teď dopis. Ve schránce je výzva k vyzvednutí na 10 dni pokud nebude vyzvednuto bude dopis vrácen odesílateli. Snad už je v tom pořádek :)
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:72 na 50
« Odpověď #8 kdy: 11 Října 2015, 00:05:37 »

Úřad sice postupuje protiprávně (nerespekuje např. stanovisko ombudsmana https://www.pardubickykraj.cz/viewDocument.asp?document=29089 a je si toho vědom), ale fikce doručení přesto nastane. Asi nemají rádi Helmuty bydlící v Čechách. Už jsem kdesi doporučoval obecná jména, z nichž nelze usoudit, že se jedná o cizince (Rudolf Bayerů je 1808 http://www.kdejsme.cz/prijmeni/Bayer%20Rudolf/hustota/ ).
Pošlu Vám do SZ smlouvu o pronájmu auta i s plnou mocí, můžete ji zkusit úřadu předložit.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:72 na 50
« Odpověď #9 kdy: 11 Října 2015, 12:46:25 »

...Rudolf Bayerů je 1808 http://www.kdejsme.cz/prijmeni/Bayer%20Rudolf/hustota/ ...

Jen poznamka off topic. To je soucet vsech lidi s prijmenim Rudolf nebo prijmeni Bayer, rozhodne to nejsou lide jmenujici se "Rudolf Bayer".
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:72 na 50
« Odpověď #10 kdy: 11 Října 2015, 19:47:19 »

Jojo. Jméno Rudolf je 24.911 a příjmení Bayer je 731x. To by mohlo klapnout, zvlášť když ten náš není z Čech.  :)
IP zaznamenána