30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Vy ste nesvítil, za to vám vemem řidičák  (Přečteno 17924 krát)

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Vy ste nesvítil, za to vám vemem řidičák
« kdy: 13 Září 2015, 20:17:30 »

Zdravím Vás všechny,

  po dlouhé době se mi dostalo pozornosti fízlů, dokonce v jeden týden hned dvakrát, ale spíš jen první zážitek stojí za řeč.

Místo doslovného přepisu se budu snažit jen přepsat celé divadlo, protože na místě jsem se šimpan... spíš bych řekl gumama, šimpanz je až moc inteligentní označení těch blbečků strávil asi půl hodiny..

Nuže, jednoho krásného odpoledne si jedu po pražské zcela přehledné, rovné a aut nepotkajíc ulici, telefonující s kamarádem.
Bylo to proti zapadajícímu slunci, avšak v dálce vidím jak si někdo stoupnul do silnice, po přiblížení se zjistím, že je to nějaká dívka a něčím mává, vypadalo to jako by točila kabelkou, ale neseděla mi ta reflexní vesta.

No což, byla to část z hlídky PČR. Zastavil jsem, stáhnul okénko, ztlumil hudbu a zapnul nahrávání. Po příchodu k mému autu mi sdělili že jde o kontrolu a že jsem nesvítil, ať dám doklady. Namítám, že jsem svítil, jako obvykle a vydávám doklady včetně OP, který chtěli. "Vy jste rozsvítil až když ste nás viděl." No, to určitě ne, spíš ste to proti sluníčku neviděli a když sem se dostal pod horizont do stínu, tak to asi vypadalo, že sem rozsvítil ( v duchu si řikám, těžko budu rozsvicovat, když držím telefon :D ). "Provedeme dechovou zkoušku, typická otázka - alkohol byl? Sděluji, že ne.  Na displayi přístroje vypadajíc jako nástupce balonků svítila 0.00, tak Gumák zase odkráčel. Pak přišla Guma1 bez kroutící kabelky ve vestě a Guma2 s černejma brejlema, asi aby nebylo vidět, že ho přítel mlátí koulema do xichtu.
Dialog s G2:"Nesvítil ste a nedělejte z nás voly, nebo vás oznámim za to, že máte přeškrklí (nebo co to kecal) na té espézetce"  -To tam ničemu nevadí, odvětím. (mám na spz přeškrtnutou EU) "To mě vůbec nezajímá, to tam nemá co dělat."  To tam ničemu nevadí.  "Já vás za to oznámim"  -Komu?   "Na magistrát"  -Proč?  "Tendle přestupek nejde řešit na místě, za tohle vám vemou řidičák" do dialogi vstupuje G1: vy ste poničil erzetu G2: do tý espézetky nesmíte vůbec zasahovat" -To nijak nemění význam, čitelnost a ani neni zničená, být to tam může a zákonu neodporuje. G2:"Vůbec do ní nesmíte zasahovat, nesmíte do ní zasahovat do té erzety, takže to buď vyřešíme blokovkou nebo vás ohlásim na magistrát a oni vás tam pěkně osolí!"  ( zvláštní, ještě před chvilkou to nešlo řešit na místě :D )   -Nebudu nic platit. G1: "Nebudete nic platit jo? Ještě to můžete ztrhnout."  -Nic ztrhávat nebudu, řikám vám, že to tam může být.  G1,2: Nebudete jo? Tak to ohlásíme na magistrát." G3: A proč ste to škrtnul?" -To je moje věc.  G3:" tak proč ste si kupoval erzetu s evropskou unií?" -jednak už to takhle bylo a dneska už se jiné nedělají, to neni jako jít si koupit do sámošky banán a buď chci čikitu se znáčkem, nebo stačí žlutej bez. G3:" Já jí ale mám ještě bez"  G1: " tak ale pokud víte všechny tyhlety věci, tak víte, že pokud vám čr svěří, nebo magistrát erzetu, tak neni vaše, ta neni vaše a nemůžete si s ní dělat co chcete!  Jooo? Něco ste si evidentně nastudoval, ale špatně!" -Nenastudoval sem nic špatně.  G1: "Nastudoval ste si to špatně!!! -Ne a nebudu se s váma hádat.  G1:"No tak nic nechcete platit, my si to tady nafotíme, nafotíme si vaše doklady a pak se stavíte na magistrát." -Já nechci abyste si fotili moje doklady, s tím nesouhlasím a na to nemáte ani nárok! G2:" To ste vzal kde?:D"  - to myslíte vážně, že si budete fotit mojí OP?!  G2:"JO! z obou stran!" na nějakej oprejskanej mobil.. - já nechci aby ste si fotili moje doklady  G2" to mě vůbec nezajímá, já na to mam právo, jak bych potom zjistil kdo ste a že ste tady na místě, to je důkaz"  -Tak si to napište na nějakej papír, jako se to normálně dělá.  G2" vůbec semnou nediskutujte, tohle se pošle na magistrát a jestli semnou budete diskutovat, tak ještě provedeme kontrolu vozidla a budem tady hodně dlouho... a tu kontrolu provedem protože ste mě teď nasral!" -Hmm, tak jo no  Pak si fotili mou spz , celkem zblíska, nedivil bych se kdyby na fotce byl vidět jen ten přeškrtlej znak :D
Odnesli doklady do auta a chvilku s nima bůhvíco dělali...
G2:"tak si vystupte z vozidla"  -Jo, jen můžete zopakovat co ste předtím řekl? mam to nahraný G2: " já sem nic neřekl" - řekl ste, že sem vás nasral.  Mimochodem nemůžete měnit důvod zastavení což bylo kvůli světlum a teď budete zapírat a kontrolovat mi auto. G2"vystupte si z vozidla a ménem zákona 361 sbírky z roku 2000 vás vyzývám .. G1: ten mobil tady můžete nechat"  -No,můžu , ale nenechám.  Co byste teda chtěli vidět? G1,2:" povinnou výbavu vozidla"  Tak sem šátral po autě, hledal lekárničku, tu tam ta G1 zkoumala a něco mumlala. Dál chtěl G2 rezervu, tak sem zvednul plato a ukázal na ní. a on že jí nevidí. Tak si sundej ty černý brejle, třeba to pomůže. A klíč na kola? řikám,že  je pod rezervou. Chci ho vidět! Oba že tam nic nevidí, přitakávaj si, prostě hra na blbečky, skoro sem se chtěl začít smát, pak mi došlo, že tohle je placený z našich daní a chtěl sem začít brečet. Tak sem vyšroubovával rezervu a zvednul jí, že je klíč v tom balení. On že ho nevidí, může tam být cokoliv, tak sem to vyndal. V pořádku. Ptám se, jestli si nechce vyzkoušet, zda sedí velikost na šrouby, protože když se tam zajímají o mojí bezpečnost, tohle je docela podstatný. G2: ne to mě nezajímá, důležitý je, že máte klíč. Pak hever. Říkám- je tam. Chcem ho vidět. -Vy mi nevěříte? Proč ne? Protože s náma nejednáte fér. Vy ste řekl, že sem vás nasral, nechcete to přiznat a já nejednám fér? ukažte hever, já to potřebuju vidět! Dál přišel na řadu trojúhelník, ukázal sem futrál. "G2:Složit, abysme viděli, že je funkční a že tam opravdu je."  -Nic skládat nebudu. Jen sem otevřel víčko a ukázal, že tam triangl je.  Pak žárovky...  "Fakt to má význam tohle to? Baví vás to?" G1,2:"to je pro bezpečnost na silnici  ..  G1,2"Reflexní vestu chceme vidět." Mam si jí i zkusit, aby mi třeba nebyla malá? G1,2"To je dobrý." Pojistky bysme rádi viděli"  Ty sem zrovna nevěděl, kde je mam zašantročený, tak sem je vytáhnul před nima z pojistkovky G1:"to si děláte srandu , teď ste je vyndal z pojistek"  - No, mam tam na ně držák.  G2:(s úsměvem debila na tváři a tónem jakoby mu ta bréca stála na koulích, se zábleskem v oku a radostí) Nemáte hnědou!"  -Tu nepotřebuju, žádnou v autě nemám.  G2: ale měl byste jí mít, pro bezpečnost, co když bych jí potřeboval já a vypojedete kolem?"  -Tak máte mít svoje v povinné výbavě. Mimochodem, víte že stojíte na místě, kde nesmíte a nemáte puštěný majáčky? Mám to vyfocený, pro jistotu, abyste pak netvrdili, že ste nikde na takovém místě nestáli...

Kontrola hotová, ofocené doklady vráceny, zelená karta přeložená to mě nasralo, nazávěr už se za autem jen zaprášilo, ikdyž kola sem neprotáčel, teď toho lituju. Největší potěšení je z toho, že nemůžou na autě najít co by mohlo vypadat na přestupek, těšil sem se, že zkusí světla, kola nebo výfuk, ale na to mam atest přímo na moje auto a kola zapsaná v TP (taky pěkná story) :D
Snad to bude čitelný, psal jsem to zasebou, abych nezabral celou stránku, každopádně tímto u mě klesla na dno společnosti už i státní gumárna a to sem je doteď ještě docela bral.

Hezký večer
eRooo
« Poslední změna: 13 Září 2015, 21:02:57 od eRooo »
IP zaznamenána
In dubio pro reo

ryuu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:Vy ste nesvítil, za to vám vemem řidičák
« Odpověď #1 kdy: 13 Září 2015, 20:45:32 »

Pekne, obdivuju vasi schopnost zachovat klid. A uprimne doufam, ze jste na ne hned obratem podal stiznost.
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Vy ste nesvítil, za to vám vemem řidičák
« Odpověď #2 kdy: 13 Září 2015, 20:49:54 »

Popravdě řečeno, dost sem váhal jestli bouchnout vzteky, nebo mít úsměv na tváři. Druhá možnost mi přišla víc nasírací protistranu, takže sem jim pak ještě popřál hezkej zbytek dne..:)
bohužel, nepoznamenal sem si čísla, takže až něco příjde, vytáhnu to dodatečně  :-\
IP zaznamenána
In dubio pro reo

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Vy ste nesvítil, za to vám vemem řidičák
« Odpověď #3 kdy: 13 Září 2015, 20:55:52 »

Dobrý, nemyslím si, že by měli pocit zadostiučinění.
Jestli máte dostatečně kvalitní záznam, tak to napište jako stížnost (bez info, že máte záznam), oni to "vyšetří" s tím, že se to nepotvrdilo, a pak jim ten záznam šoupnete.
Jinak já bych jim jen ukázal, že něco mám, ale nic bych nevyndával a nabídl bych jim, že jim zavolám GIBS, aby jim s tím pomohl. Zvlášť, když bych věděl, že to tam je. A to nahrávání by měli mít přímo u ksichtů, třeba i mobilem.
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Vy ste nesvítil, za to vám vemem řidičák
« Odpověď #4 kdy: 13 Září 2015, 21:01:53 »

překvapivě záznamník na telefonu je vskutku hodně kvalitní, ikdyž ho mám v kapse v džínách, já krásně slyšet jak kdo mluví a tady sem ho držel v ruce, i sem je upozornil na to , že nahrávám..
Já právě nemám na koho to poslat, žádný papír..měl sem si říct o 109tku :D 
IP zaznamenána
In dubio pro reo

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:Vy ste nesvítil, za to vám vemem řidičák
« Odpověď #5 kdy: 14 Září 2015, 09:45:03 »

A jaký byl výstup nakonec? Slíbili, že přijde liebesbrief z MěÚ?

Přijde mi, že to dál nepostoupí, protože si uvědomili, že nejednali s blbcem, tak do toho nebudou dál šťourat.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Vy ste nesvítil, za to vám vemem řidičák
« Odpověď #6 kdy: 14 Září 2015, 09:53:12 »

Já bych jenom doporučil nepřiznávat to škrtnutí na RZ. RZ je vně vozidla a mohl to udělat kterýkoliv odpůrce EU nebo jiný anarchista.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Vy ste nesvítil, za to vám vemem řidičák
« Odpověď #7 kdy: 14 Září 2015, 09:55:17 »

Já bych jenom doporučil nepřiznávat to škrtnutí na RZ. RZ je vně vozidla a mohl to udělat kterýkoliv odpůrce EU nebo jiný anarchista.

To je fuk. Stejně má povinnost auto před jízdou zkontrolovat.
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Vy ste nesvítil, za to vám vemem řidičák
« Odpověď #8 kdy: 14 Září 2015, 10:29:14 »

Já právě nemám na koho to poslat, žádný papír..měl sem si říct o 109tku :D

Konrektně v tomto případě byla 109 vyloženě žádoucí :-D .. škoda .
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Vy ste nesvítil, za to vám vemem řidičák
« Odpověď #9 kdy: 14 Září 2015, 10:39:03 »

Zákon o RZ se nezmiňuje o jakémsi EU. Prostě to tak bylo a je a monocajt musí prokázat, že to tak nebylo s tím, že bych si ho pak vychutnal ve správku…

Buďme rádi za ty tupé švestky. Dokážete si představit, oč by to bylo horší, kdyby byli právně vzdělaní a inteligentní?
Což je naštěstí oxymoron, takže se to stát nemůže…
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Vy ste nesvítil, za to vám vemem řidičák
« Odpověď #10 kdy: 14 Září 2015, 10:41:19 »

Kontrola vozidla před jízdou nezpůsobuje imunitu proti nalepení přeškrtnutí náhodným kolemjdoucím při stání na semaforech, za jízdy to zjistit nejde, to mohla být dobrá munice, kdyby to nebylo přiznaný no..
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

mikky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 282
    • Zobrazit profil
Re:Vy ste nesvítil, za to vám vemem řidičák
« Odpověď #11 kdy: 14 Září 2015, 10:41:41 »

Já bych jenom doporučil nepřiznávat to škrtnutí na RZ. RZ je vně vozidla a mohl to udělat kterýkoliv odpůrce EU nebo jiný anarchista.

To je fuk. Stejně má povinnost auto před jízdou zkontrolovat.

Citace: Zákon č. 361/2000 Sb. o silničním provozu
§ 125c

Přestupky
 
   (1) Fyzická osoba se dopustí přestupku tím, že v provozu na pozemních komunikacích
 
a) řídí vozidlo,
...
2. jehož tabulka registrační značky je zakryta, nečitelná nebo upravena anebo umístěna tak, že je znemožněna nebo podstatně ztížena její čitelnost, ...

Přestupek se nestal. To byla jako podle monocajta ztížená čitelnost těch hvězdiček? :)
IP zaznamenána
Je-li vám 35 a méně, jsme vrstevníci => budeme si tykat. Je-li vám více než 35, jsem pro vás děcko => můžete mi tykat.

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Vy ste nesvítil, za to vám vemem řidičák
« Odpověď #12 kdy: 14 Září 2015, 11:04:44 »

Ještě doporučuji si zapamatovat větu "máte raději Odbor vnitřní kontroly nebo GIBS, abych věděl, kam poslat stížnost s podezřením na zneužití pravomoci úřední osoby?", myslím že v tomto případě by bylo zcela korektní ji použít.
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Vy ste nesvítil, za to vám vemem řidičák
« Odpověď #13 kdy: 14 Září 2015, 11:45:36 »

Zde je odpověď na všechny otázky kolem pozměnění SPZ : http://www.viribusunitis.cz/nalepky.html
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Vy ste nesvítil, za to vám vemem řidičák
« Odpověď #14 kdy: 14 Září 2015, 11:48:29 »

Lexx:  řikali, že to pošlou na magistrát, když sem odmítnul zaplatit a sloupnout přeškrtnutí, ale taky pochybuju , že vůbec něco příjde, nemají mě za co obesílat  :)

Přesně jak píše mikky - přeškrtnnutí hvězdiček neodporuje zákonu, není přestupek, klidně se přiznávám k tomu, že sem to nalepil já.

Mates: bohužel sem na to nevzpomněl no :(

dj-bobr: tuhle větu si asi napíšu na clonítko  ;)
IP zaznamenána
In dubio pro reo