30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Propadlá technická - sem zločinec  (Přečteno 24588 krát)

stat.krade.lidem.penize

  • Příspěvků: 67
    • Zobrazit profil
[WIN] Propadlá technická - sem zločinec
« kdy: 13 Září 2015, 11:16:15 »

Zdravím,
31.7. jsem byl v Praze zastaven hlídkou PČR, zjistili týden propadlou technickou STK. Technická byla platná do 22.7. Pokutu jsem nezaplatil.

Minulý týden mi přišel příkaz o uložení pokuty 1.500,-

Má smysl podávat odpor a jít do správního řízení?
Jediné co mě napadá a jak se bránit, že auto není moje, ale je psáno na firmu. Nejsem si ale jist kdo v tomto případě za STK odpovídá.

Díky.
« Poslední změna: 10 Září 2018, 21:28:58 od anarki »
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Propadlá technická - sem zločinec
« Odpověď #1 kdy: 13 Září 2015, 11:49:56 »

Je tu podobné vlákno : http://30kmh.cz/index.php?topic=1496.0

Nevidím tu moc možností, jak se vyzout, protože stanovená pokuta je na dolní hranici (1500-2500 Kč), takže jedině pokud se Vám chce se systémem zápolit, tak namítat chybějící materiální znak. Vaše auto nikoho neohrožovalo a na stk jste již byl objednán event, tam mířil.
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:Propadlá technická - sem zločinec
« Odpověď #2 kdy: 14 Září 2015, 07:54:50 »

... zjistili týden propadlou technickou STK. Technická byla platná do 22.7.


Prominte mi hloupou otazku, jak zjistili tyden propadlou STK? Jestli se nepletu, tak jediny papir krome velkeho TP, kde je konkretni datum STK je emisni prukaz, ale ten nemate povinnost predkladat. Procvaknuta znamka na RZ ma pouze mesic, takze jste musel mit STK stale platnou ...
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Propadlá technická - sem zločinec
« Odpověď #3 kdy: 14 Září 2015, 08:52:26 »

Mi asi tři měsíce zpátky na technické říkali, že orgáni se můžou podívat do nějaké centrální evidence.
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Propadlá technická - sem zločinec
« Odpověď #4 kdy: 14 Září 2015, 09:11:44 »

Jednoduše z centrálního registru vozidel.
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:Propadlá technická - sem zločinec
« Odpověď #5 kdy: 14 Září 2015, 09:47:30 »

Přesně tak, můžou si vylustrovat vozidlo podle RZ a zjistit platnost technické z registru, aniž by vůz zastavili.
IP zaznamenána

Stilg

  • Příspěvků: 183
    • Zobrazit profil
Re:Propadlá technická - sem zločinec
« Odpověď #6 kdy: 14 Září 2015, 15:31:06 »

Ano, organi zjisti, ze kdyz je znamka procvakla na 7micce, ze to neznamena do konce 7. mesice (resp. muze a nemusi) ale plati jenom do 22...
Ale pokud vozidlo neni vase, ale firemni, tak od nej logicky velky TP nemate, mate k dispozici pouze OTP kde to neni a pak fyzicky znamku na aute, na ktere je jenom mesic.
Podle mne timhle se da argumentovat... pred jizdou jste zkontroloval, zjistil ze na znamce je platny mesic a tim ste udelal vse co ste mohl.
IP zaznamenána

stat.krade.lidem.penize

  • Příspěvků: 67
    • Zobrazit profil
Re:Propadlá technická - sem zločinec
« Odpověď #7 kdy: 14 Září 2015, 15:45:34 »

Datum si prolustrovali v pocitaci, to bylo prvni co je zajimalo.

Podam odpor a zkusime to prehodit na firmu. Sice si tim nepomuzu, ale pro tu srandu ;)
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Propadlá technická - sem zločinec
« Odpověď #8 kdy: 14 Září 2015, 15:47:58 »

Minimálně by mělo jít rozporovat zavinění - přestupek aby byl přestupkem musí být zaviněný. Běžný řidič nemá bez velkého TP ze známky možnost zjistit přesný den v měsíci, dokdy STK platí..
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Propadlá technická - sem zločinec
« Odpověď #9 kdy: 14 Září 2015, 16:18:15 »

Minimálně by mělo jít rozporovat zavinění - přestupek aby byl přestupkem musí být zaviněný. Běžný řidič nemá bez velkého TP ze známky možnost zjistit přesný den v měsíci, dokdy STK platí..

Tak zkusit to muze, ale i prumerne inteligentni urednik ti napise, ze když na znamce vidi ze to ten mesic konci, tak si to ma zjistit a nazdar. Odvolacka ani soud ti tohle asi nepodrzi.
To uz spis materialni aspekt, zvlast pokud to je třeba prvni technicka (nove auto bez zavad a například ještě v zaruce)
IP zaznamenána

koudi

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Propadlá technická - sem zločinec
« Odpověď #10 kdy: 30 Září 2015, 13:24:53 »

Ahoj lidi, píši ohledně obdobné situace viz konverzace s úřadem níže. Jedná se o propadlou STK. Prosím poraďte jak se mám zachovat. Děkuji.

2.email
Dobrý den,
policisté, kteří na místě vyřešili přestupek s řidičem vozidla sepsali oznámení na provozovatele vozidla a tohoto provozovatele oznámili. Nejedná se sankci za přestupek, kterého se dopustil řidič vozidla, nýbrž za nesplnění si povinnosti provozovatele vozidla.


1. email
Dobrý den paní Valdová,

píši ohledně „Příkazu o uložení pokuty“ ze dne 14. 9. 2015, viz příloha emailu. (Pokuta provozovateli vozidla ve výši 2.000,-Kč za neplnění povinností provozovatele vozidla)

Jedná se o spáchání přestupku proti zákonu ze dne 17. 5. 2015 a uložení pokuty ve výši 2.000,-Kč, kterou stanovil správní orgán.

V době spáchání přestupku řídila vozidlo má žena a byla i za přestupek pokutována na místě, což dokládá přiložený pokutový blok. (Bloková pokuta ve výši 500Kč za propadlou STK)

Chtěl jsem se zeptat, z jakého důvodu budu muset pokutu zaplatit znovu a v ještě vyšší hodnotě, když už byl přestupek vyřešen blokovou pokutou?
Státní příslušníci, kteří byli u přestupku přítomni, o žádném dalším projednání přestupku neinformovali, a tudíž jsme brali celou věc za uzavřenou.

Prosím o prověření toho příkazu. Nerad bych platil pokutu dvakrát.



IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Propadlá technická - sem zločinec
« Odpověď #11 kdy: 30 Září 2015, 13:37:49 »

To není to samé.
Jednu pokutu dostal řidič za jízdu bez STK.
Druhá je pro provozovatele za to, že svěřil vozidlo bez STK řidiči k jízdě.

Můžete argumentovat, že vozidlo použila vaše žena bez vašeho svolení a souhlasu. Vaše žena to bude muset potvrdit. Pak by to mělo spadnout pod stůl.
IP zaznamenána

koudi

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Propadlá technická - sem zločinec
« Odpověď #12 kdy: 01 Října 2015, 07:09:39 »

Děkuji za radu. Takhle jsem nad tím také uvažoval. Jaký navrhujete postup?

Mám paní z úřadu co to vyřizuje zaslat moje a ženy prohlášení, že jsem o jízdě nevěděl a žena si auto bez dovolení půjčila?

Nebo mám podat rovnou odvolání a řešit to až v komisi?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Propadlá technická - sem zločinec
« Odpověď #13 kdy: 01 Října 2015, 09:04:33 »

Musí ve lhůtě podat odpor a zvládnout správní řízení. Na nějaké domluvy s paní se tady nehraje.
IP zaznamenána

koudi

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Propadlá technická - sem zločinec
« Odpověď #14 kdy: 01 Října 2015, 09:08:12 »

Ještě přikládám následnou konverzaci.

4.email
Dobrý den,

ačkoliv stejné jednání, je postihnut jak řidič vozidla, bez rozdílu na to zda se jedná o zaměstnance kamaráda či rodinného příslušníka, tak i provozovatel. Provozovatel má jisté povinnosti, které mu ukládá zákon a též řidič vozidla je povinen si před jízdou vozidlo, které bude řídit, zkontrolovat. Pokud byste se stejného jednání dopustil vy jako řidič a současně budete provozovatelem předmětného vozidla, byla by Vám uložena pokuta pouze jedna. Pokud je řidičem někdo jiný nežli provozovatel vozidla, tak standardním postupem je, přestupek řidiče vyřešit blokovou pokutou na místě, to v případě, že toto zákon umožňuje. Následně bývá provozovatel vozidla oznámen správnímu orgánu.

Ano je možné, že když Vaše žena pojede vozidlem, jehož jste provozovatelem a policisté ji zastaví a při kontrole zjistí špatný technický stav vozidla a pokutují ji za tento skutek, tak jako provozovatel můžete očekávat pokutu od správního orgánu za nesplnění si povinnosti provozovatele vozidla (technický stav vozidla). Co se týká nesvítícího světla na vozidle, záleží samozřejmě na skutečnosti, zda se jedná o opomenutí řidiče světla rozsvítit či zda se jedná o špatný technický stav vozidla. Pokud by se jednalo o špatný technický stav vozidla, mohlo by se stát, že bude pokutován též provozovatel vozidla. To však za předpokladu, že bude kontrolujícím orgánem správnímu orgánu oznámen. V opačném případě se správní orgán o jednání provozovatele nedozví.

3. email
Pořád mi ale není jasné, proč mám podruhé platit pokutu za stejný přečin. Kdybych jel vozidlem já jako provozovatel vozidla, tak dostanu pokutu od policistů a poté i od státního orgánu jako nyní? (on v tom totiž není rozdíl, protože vozidlo je naše s manželkou, akorát je napsáno na mě, máme jeden rozpočet)
V tom případě bych příště pokutu nechtěl řešit blokově na místě, ale nechal bych to na správním řízení státního orgánu a pokuta by pak byla jen jedna?

Dále jsem se ještě chtěl zeptat, v jakých případech se takto postupuje? Například když žena pojede vozidlem a policisté jí zastaví a pokutují za nezpůsobilý stav vozidla např. nesvítící světlo, tak jako provozovatel mohu čekat ještě jednu pokutu od státního orgánu za nesplnění si povinnosti provozovatele vozidla (technický stav vozidla)?

IP zaznamenána