30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Výzva provozovateli ... k uhrazení částky  (Přečteno 11591 krát)

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli ... k uhrazení částky
« Odpověď #15 kdy: 31 Ledna 2017, 11:34:38 »

Co 60 dnů... Nechali ale poštám těch 10 dnů na doručení? A napsali vůbec správnou adresu?
IP zaznamenána

stylR

  • Příspěvků: 55
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli ... k uhrazení částky
« Odpověď #16 kdy: 06 Února 2017, 14:03:47 »

A dodržel vůbec úřad minimální lhůtu 60 dní, po kterou má přestupek šetřit?

Tato lhůta se počítá od prvního úkonu úřadu nebo od spáchání údajného přestupku?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli ... k uhrazení částky
« Odpověď #17 kdy: 06 Února 2017, 14:37:58 »

Ani jedno, ani druhé. § 66(3)(g) PřesZ: Správní orgán věc dále odloží, jestliže nezjistí do šedesáti dnů ode dne, kdy se o přestupku dozvěděl, skutečnosti odůvodňující zahájení řízení proti určité osobě.

Je to den, kdy přišlo na podatelnu příslušného SO oznámení (nejčastěji od MP či PČR), případně kdy fakticky podezření zjistil jinak (např. vyšlo najevo při jiné úřední činnosti). Tuhle lhůtu ale doporučuji nebrat moc vážně, jak známo, lze bez problému prověřovat i déle, dokonce znovu prověřit a následně i projednat již jednou odložený přestupek, na druhou stranu zda dřívější odložení bude vždy představovat vadu natolik závažnou, že způsobí třeba neprojednatelnost následujícího sprdele, to zatím autoritativně rozhodnuté není - z pozice sprostého podezřelého samozřejmě v takovém případě budeme tvrdit, že jde o flagrantní porušení všeho útočící na samotné základy demokratického právního státu, ale čistě pragmaticky bych na to nespoléhal jako na jedinou linii obrany.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli ... k uhrazení částky
« Odpověď #18 kdy: 06 Února 2017, 14:41:30 »

Pokud si to pamatuji správně, tak od okamžiku, kdy se o přestupku správní orgán dozvěděl. Hádám, že u těch automatů to bude více méně odpovídat dni přestupku, možná plus nějaké dny (so, ne, svátky, ...).

Ale hh byl rychlejší.
IP zaznamenána

stylR

  • Příspěvků: 55
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli ... k uhrazení částky
« Odpověď #19 kdy: 06 Února 2017, 15:23:58 »

Díky, pánové!
IP zaznamenána

Fedres

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli ... k uhrazení částky
« Odpověď #20 kdy: 09 Února 2017, 13:31:50 »

 Výzva provozovateli vozidla-Zdravím všechny.Podobná zkušenost se synátorem.Bydlí v Praze Červenec-Půjčené auto,překročená rychlost pevný radar nonstop na snížené na 70 o 13 km.(Důvod hluk)Praha 9 Průmyslová směr Brno. Konec října.Výzva k uhrazení 600 kč.Po vyslechnutí peripetiích jednoho řidiče na svobodném rádiu, jak v dobré víře chtěl zaplatit a nakonec mu sebrali řidičák protože těch pokut tam bylo víc.Jsem zpozorněl a zeptal se jestli těch pokut nebude víc.Takže první moment neuvádět jméno řidiče ale všech zůčastněných kteří s autem jeli pro případný rozpis na ostatní.Rozložené body.Potom už to byla klasika 2 výzva k naprášení řidiče.Leden 2017.Uvedl jsem Poštovní adresu a jméno.Protože má zaplacenu právní ochranu před svévolí úředníků.Aby se vidělo kam až zajdou.Poslali mu aby věc objasnil a protože použil podle nich špatný el. podpis.Věc hodili jako provozovateli vozidla zpět na mě že se jako neozval a že to neuznávají.Následovalo rozhodnutí a nařčení že jsem pachatelem správního deliktu s požadavkem na zaplacení 3000 kč. S tím že mohu podat odpor. Odpor je sepsaný jsem zvědav, jak bude reagovat právní ochrana protože už jsem zatažen do hry s kterou nemám vlastně nic společného.A velice mě to začalo zajímat.Pokud chce někdo přiložit polínko pod kotel za případné návrhy budu rád.Zatím se řídím dle svého instinktu.A rad co jsem našel na internetu. http://www.vzdelavaci-institut.info/?q=system%2Ffiles%2FJak_se_vyhnout_placeni_pokut-2.pdf
http://img.janforman.com/19vu1.JPG
http://img.janforman.com/2bj5v.JPG
http://img.janforman.com/37dzt.JPG
http://img.janforman.com/4hf8u.JPG
« Poslední změna: 11 Února 2017, 20:09:27 od Fedres »
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli ... k uhrazení částky
« Odpověď #21 kdy: 09 Února 2017, 13:52:28 »

Citace
Odpor je sepsaný jsem zvědav, jak bude reagovat právní ochrana protože už jsem zatažen do hry s kterou nemám vlastně nic společného......Pokud chce někdo přiložit polínko pod kotel za případné návrhy budu rád.
Jsem z toho poněkud jelen až los. Tak
a) máte právní ochranu,
b) máte "právní ochranu" ve stylu Kocourek & spol,
c) nemáte právní ochranu.
ad a)  proč se jim mícháte do řemesla, můžete to akorát pokazit,
ad b) Ťok a všichni Humlové s Vámi,
ad c) kompletní anonymizovaný spis sem, zde není delfská věštírna. Kvalita rad, postřehů a námětů je přímo úměrná úplnosti spisu.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

czuba

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli ... k uhrazení částky
« Odpověď #22 kdy: 09 Února 2017, 13:53:05 »

Zdravim.
Synator to po dohode s nezaplatim.cz predal jim. Vic se o to nezajimam. Tedy zajimam jen pouze okrajove. Jestli jsou nejake novinky a podobne. Zatim naprasen ridic a ceka se co dal :-)

Odesláno z mého GT-I9195 pomocí Tapatalk

IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli ... k uhrazení částky
« Odpověď #23 kdy: 09 Února 2017, 14:38:19 »

Bydlí v Praze Červenec-Půjčené auto,překročená rychlost pevný radar nonstop na snížené na 70 o 13 km.(Důvod hluk)Praha 9 Průmyslová směr Brno. Konec října.Výzva k uhrazení 600 kč.

Odpustky (Výzva k zaplacení určené částky) z Prahy ignorujte.. Praha toho má hodně a je dobrá šance že se pak už nic dalšího nestane.. a i když to bude pokračovat tak Praha snad pořád ještě nedělá turbo model a posílá pak výzvu k podání vysvětlení..

Po vyslechnutí peripetiích jednoho řidiče na svobodném rádiu, jak v dobré víře chtěl zaplatit a nakonec mu sebrali řidičák protože těch pokut tam bylo víc.Jsem zpozorněl a zeptal se jestli těch pokut nebude víc.

Ta určená částka není trest ani pokuta.. je to odpustek za to aby to nevyšetřovali.. zní to neuvěřitelně, ale je to tak.. zaplatíte a oni ten přestupek zahodí..
A tak ze zaplacení nevyplývají body a ani nemůžete přijít o řidičák.
..pozor.. týká se jen odpustku a ne třebas zaplacení blokové pokuty policajtovi..

Naopak že těch odpustků přijde víc se stát může.. když řidič tu cestu jezdí pravidelně tak je to dost pravděpodobné..
A může mít vliv i placení odpustků.. říká se že když někdo ochotně platí tak mu tím spíš přijdou další výzvy..
a ignorováním a nebo kladením odporu se dá dostat na takzvaný whitelist a pak úřad další přestupky zahazuje.
Ale dá se to těžko dokázat.. jedině asi získat informace přímo od někoho z magistrátu..

Takže první moment neuvádět jméno řidiče ale všech zůčastněných kteří s autem jeli pro případný rozpis na ostatní.

To bych nedělal.. to je lepší tu výzvu ignorovat úplně a neupozorňovat na sebe..

Odpor je sepsaný jsem zvědav, jak bude reagovat právní ochrana protože už jsem zatažen do hry s kterou nemám vlastně nic společného.

Jestli ta právní ochrana je DAS tak pozor.. podle mých informací starší pojistky nekryjí správní delikty.. protože před tím Humlovým vynálezem s objektivní odpovědností nemohla fyzická osoba vůbec správní delikt spáchat..
nevím od kdy se to změnilo
IP zaznamenána

Foxik

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli ... k uhrazení částky
« Odpověď #24 kdy: 09 Února 2017, 22:24:32 »

Zdravim.
Synator to po dohode s nezaplatim.cz predal jim.

Myslím že tímto se dá problém považovaný za vyřešený...
IP zaznamenána