30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Parkovani na miste vyhrazenem pro invalidy u obchodniho domu  (Přečteno 38620 krát)

nechapavy

  • Příspěvků: 151
    • Zobrazit profil

Zdravim vsechny,

protoze jsem rezignoval na zdravy rozum u urednictva (pres ruzne rady jsem nechtel vylozene delat svinarny, ale zaroven si nenecham srat na hlavu) tu mam dotaz ohledne postupu dal.

S vozidlem bylo zastaveno na temer prazdnem parkovisti u obchodniho domu, kde se vyskytuje z narizeni EU nekolik parkovacich mist pro invalidy oznacenych jak horizontalni, tak vertikalni znackou. Neni potreba resit proc, proste to tak bylo. U vozidla jsem jako majitel byl pritomen a skutecne tam nestalo dele jak 3 minuty. Nicmene za tu dobu se objevilo mestapo a zacalo vypisovat prestupek. Hned jsem sel zpet k vozidlu (cca minutu po prichodu mestapa - videl jsem je) s tim, ze ho planovane odvezu pryc. Ale nebylo mozno vysvetlit, ze dle zakona tuto moznost pouzit mohu. Na dokumentaci tedy jsem pritomen fotkou i podepsanym vyjadrenim situace na papiru, ze jsem skutecne pritomen byl jako provozovatel vozidla.

Po nejake dobe mi prisla vyzva na udani nebo zaplaceni. S chybou urceni provozovatele vozidla v datu narozeni. Toto jsem ignoroval umyslne.

Po dalsi dobe prikaz s tim, ze vozidlo porusilo par.67 odst.8 (361/2000) o tom, ze je zakazano statni na parkovisti vyhrazenem pro osoby se zdravotnim postizenim. Na to jsem napsal odpor s tim, ze dle par.27 odstavec 1, pismeno "o" ridic nesmizastavit a stat na vyhrazenem parkovisti, nejde-li o vozdilo, pro ktere je parkoviste vyhrazeno, to neplati, jde-li o zastaveni a stani , ktere neprekroci dobu tri minut a ktere neohrozi ani neomezi ostatni ucatniky provozu na pozemnich komunikacich, popripade neomezi ridice vozidel, pro nez je parkoviste vyhrazeno.

Nasledne vyrozumeni o pokracovani spravniho rizeni po podanem odporu a informace o provedeni dukazu mimo ustni jednani.

Tedy jsem se podival do dokumentu, ktere se tykaji tohoto rizeni a skutecne i vyjadreni mestapa potvrzuje mou spravnou verzi. Nemaji nic vic, zadny kamerovy zaznam, zadne vyjadreni svedku a tak dale.

Zucastnil jsem se provedeni dukazu mimo ustni jednani, kde jsem predal prohlaseni o tom, ze vozidlem zadny prestupek spachan nebyl a tudiz nemohu jako provozovatel vozidla byt popotahovan. Odkazal jsem se na vyjadreni mestapa a jejich dokumentacni fotografii, kde je krome me u vozidla videt take prazdne parkoviste a vsechny ostatni mista pro invalidy volna.

V dalsi fazi mi prislo rozhodnuti o tom, ze jsem se jako provozovatel vozidla dopustil spravniho deliktu s tim, ze mam uhradit pokutu plus penize za spravni rizeni. Ze skutek byl plne prokazan.

Myslim, ze to bude zajimat i vic lidi, tedy jake jsou moznosti to dale resit?

Dekuji
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani na miste vyhrazenem pro invalidy u obchodniho domu
« Odpověď #1 kdy: 11 Září 2015, 09:31:56 »

Jste zcela v právu, takže odvolání.
Správní orgán se nezabýval Vámi předloženými námitkami, což je jeho povinnost. Pokud existuje jakékoli možné vysvětlení, tak se s ním musí přezkoumatelně vypořádat.
např. http://www.zakony.cz/soudni-rozhodnuti/nejvyssi-spravni-soud/2014/201/judikat-nss-5-As-126-2011-GNSS2014342/
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani na miste vyhrazenem pro invalidy u obchodniho domu
« Odpověď #2 kdy: 11 Září 2015, 09:53:08 »

přesně tak, tady vůbec nebyl prokázán přestupek
IP zaznamenána

nechapavy

  • Příspěvků: 151
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani na miste vyhrazenem pro invalidy u obchodniho domu
« Odpověď #3 kdy: 11 Září 2015, 10:38:11 »

ale to ja vim. nicmene s tou urednici neni mozna domluva. je mi naprosto jasne, ze ma odmeny za to, kolik lidi takhle potopi. to je jasna zaujatost. tzn otazka nezni, ze nebyl prokazan. ale jak dal postupovat tak, aby me system nesemlel.
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani na miste vyhrazenem pro invalidy u obchodniho domu
« Odpověď #4 kdy: 11 Září 2015, 10:46:47 »

je mi naprosto jasne, ze ma odmeny za to, kolik lidi takhle potopi. to je jasna zaujatost.

Tomu se říká podjatost, jen tak mimochodem.
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani na miste vyhrazenem pro invalidy u obchodniho domu
« Odpověď #5 kdy: 11 Září 2015, 10:51:40 »

je mi naprosto jasne, ze ma odmeny za to, kolik lidi takhle potopi. to je jasna zaujatost.

Tomu se říká podjatost, jen tak mimochodem.

samozřejmě podat odvolání, kde se použije tato argumentace a pokud by takovou prasárnu potvrdil i nadřízený orgán, jít k soudu
IP zaznamenána

nechapavy

  • Příspěvků: 151
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani na miste vyhrazenem pro invalidy u obchodniho domu
« Odpověď #6 kdy: 11 Září 2015, 10:59:23 »

hm, ale nemusim to mit necim podlozene? protoze me je to jasne. nebo je doycna jen zlomyslna.
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani na miste vyhrazenem pro invalidy u obchodniho domu
« Odpověď #7 kdy: 11 Září 2015, 11:04:31 »

důkazní břemeno nese žalobce - on musí prokazovat, že se přestupek stal a to tak, aby o jeho zjištění nebyly žádné pochybnosti
IP zaznamenána

nechapavy

  • Příspěvků: 151
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani na miste vyhrazenem pro invalidy u obchodniho domu
« Odpověď #8 kdy: 11 Září 2015, 11:16:54 »

tomu rozumim. tak k tomu i pristupuji. proto me zarazilo, ze ackoliv to nemaji nijak podlozene, tak to proste tlaci abych platil. ale ja ted mluvil o te podjatosti. ze dle me to tak je, nicmene to prokazat nemohu. snad jen upozornit na to.
IP zaznamenána

mikky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 282
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani na miste vyhrazenem pro invalidy u obchodniho domu
« Odpověď #9 kdy: 11 Září 2015, 11:33:45 »

Standardní "taktika" ze strany úvřednictva. S nějakou legálností svých postupů se neserou, prostě vám napaří pokutu a basta. Občan stádovitý ovečný prostě stáhne vocas (jestli vůbec nějakej ještě má) a zacáluje. Prostě tlačí na zaplacení, ikdyž to nemají podložené, protože jakmile to ovčan zaplatí, mají vyřešeno. Stejně fungujou bločky. Proto ostatně bločky zásadně nepodepisujeme, že.
IP zaznamenána
Je-li vám 35 a méně, jsme vrstevníci => budeme si tykat. Je-li vám více než 35, jsem pro vás děcko => můžete mi tykat.

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani na miste vyhrazenem pro invalidy u obchodniho domu
« Odpověď #10 kdy: 11 Září 2015, 11:40:30 »

V rámci boje by bylo dobré podat na příslušnou úřednici stížnost. Mohlo by to mít vliv, až podáte odvolání, že její nadřízený na úřadu to sám přezkoumá a zastaví. 
IP zaznamenána

nechapavy

  • Příspěvků: 151
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani na miste vyhrazenem pro invalidy u obchodniho domu
« Odpověď #11 kdy: 11 Září 2015, 12:03:24 »

ano, takze budu podavat odvolani. v tomto odvolani se budu dale drzet skutecnosti a toho, ze a) nemaji zadny dukaz k prokazani prestupku b) zakon toto povoluje c) dukazni bremeno je na nich (cetl jsem o tom, ale kdyby mel nekdo primy odkaz na clanek v zakone, bylo by to fajn).

zaroven poslu stiznost na dotycnou urednici, z podjatosti? z umyslu? a posilam to komu? predpokladam, ze musim zjistit jejiho nadrizeneho (vedouciho toho odboru) a jemu.
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani na miste vyhrazenem pro invalidy u obchodniho domu
« Odpověď #12 kdy: 11 Září 2015, 12:27:20 »

Podjatost je ted uz zbytecna, poslou to na kraj jako jeden z odvolacich duvodu a nebudou dale resit. Ale podava se primo uradu proti jehoz urednikovi je mirena. Nemusite to adresovat zadne konkretni osobe, mají povinnost predat prime nadrizene osobe.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani na miste vyhrazenem pro invalidy u obchodniho domu
« Odpověď #13 kdy: 11 Září 2015, 12:29:16 »

... dukazni bremeno je na nich (cetl jsem o tom, ale kdyby mel nekdo primy odkaz na clanek v zakone, bylo by to fajn).
zaroven poslu stiznost na dotycnou urednici, z podjatosti? z umyslu? a posilam to komu? predpokladam, ze musim zjistit jejiho nadrizeneho (vedouciho toho odboru) a jemu.
a) paragraf 3 správního řádu : http://business.center.cz/business/pravo/zakony/spravni_rad/cast1.aspx
b) stížnost je jedno jak nazvete (stejně to vyšumí, jde jen o psychologický účinek), asi bych to nazval svévolným výkladem jednoduchého pravidla a tím úmyslným poškozováním práv obviněného s následkem zbytečných nákladů, které budou v budoucnu uplatňovány
c) klidně přímo jí (musí předat) nebo na příslušný odbor nebo starostovi (příjemcem je úřad) nebo na podatelnu a nadepsat tučně stížnost
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Parkovani na miste vyhrazenem pro invalidy u obchodniho domu
« Odpověď #14 kdy: 20 Září 2015, 10:41:39 »

Podjatost je ted uz zbytecna, poslou to na kraj jako jeden z odvolacich duvodu a nebudou dale resit. Ale podava se primo uradu proti jehoz urednikovi je mirena. Nemusite to adresovat zadne konkretni osobe, mají povinnost predat prime nadrizene osobe.
Dobrá sranda je dát podjatost všech osob úřadu včetně starosty. Pak se tím nesmí zabývat oni, ale nadřízenej orgán (kraj, magorstrát). Pokud to udělají, je to neplatné - odvolačka. Pokud ta to z tohoto důvodu shodí a oni mezitím začali dál projednávat (odvolání zde není odkladné), tak všechny učiněné kroky mezi zamítnutím a zrušením jsou neplatné  ;D
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky