30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Jízda na červenou / Automatizovaný technický prostředek  (Přečteno 28650 krát)

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou / Automatizovaný technický prostředek
« Odpověď #15 kdy: 08 Září 2015, 21:00:39 »

To je sice rezidence prezidenta, ale neznamená to, že nemá hlášenej pobyt pořád na Vysočině. Stejně by se tím vůbec nezabývali a překlopili to hned na SPRDEL

No zkusit by to mohli, ale pokud by to neproverili, bylo by to v rozporu s ustanovenim §3 spravniho radu, coz by znamenalo obstojnou munici do odvolani.

To by si obhájili tím, že je všeobecně známá informace, že ten alkoholik má tělo natolik v háji, že by tam ani nevlezl, natož aby se rozjel :D
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou / Automatizovaný technický prostředek
« Odpověď #16 kdy: 08 Září 2015, 21:44:19 »

Všeobecně známá informace není důkazem, kterým by se dalo operovat u správního řízení.
Navíc bych byl velmi opatrný prezidenta označovat za alkoholika. Mohlo by se to brát jako křivé obvinění a rovněž využít ve správním řízení proti dotyčnému úředníkovi. A nechme to politikaření stranou. Karel je mnohem těžší notor, takže v podstatě nebylo na výběr. A navíc — ten by imigranty ještě senilně vítal a mezi záchvaty spánku by blekotal jak nutno ty kvóty ještě znásobiti…
IP zaznamenána

root

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 57
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou / Automatizovaný technický prostředek
« Odpověď #17 kdy: 09 Září 2015, 08:06:02 »

To je sice rezidence prezidenta, ale neznamená to, že nemá hlášenej pobyt pořád na Vysočině. Stejně by se tím vůbec nezabývali a překlopili to hned na SPRDEL

No zkusit by to mohli, ale pokud by to neproverili, bylo by to v rozporu s ustanovenim §3 spravniho radu, coz by znamenalo obstojnou munici do odvolani.

To by si obhájili tím, že je všeobecně známá informace, že ten alkoholik má tělo natolik v háji, že by tam ani nevlezl, natož aby se rozjel :D

Tak to bych si v rozhodnuti odvolaciho organu skutecne rad precetl :-)
IP zaznamenána

PlaneoDaveo

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou / Automatizovaný technický prostředek
« Odpověď #18 kdy: 09 Září 2015, 09:06:11 »

Díky všem za rady.

Nyní budu čekat cca těch 50 dní a pak udám.

Jen ještě prosím poslední radu:
Mám udat toho našeho Miloše a zkusit se vrhnout do téměř jistý SprDele? Mohlo by to být zajímavý.
Nebo udat toho Rumuna a SprDele se třeba ani nedočkat?
U toho mám problém, že nevím, jakým způsobem zajistit, aby se Rumun přiznal. Napsat dopis v Rumunštině asi není problém, ale když udám adresu v Rumunsku, tak se to ke mě nikdy nedostane? Adresu i jméno vymyslím, ale jak zajistit komunikaci s úřadem, to mi není jasný.

Dík.
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou / Automatizovaný technický prostředek
« Odpověď #19 kdy: 09 Září 2015, 10:04:05 »

Díky všem za rady.

Nyní budu čekat cca těch 50 dní a pak udám.

Jen ještě prosím poslední radu:
Mám udat toho našeho Miloše a zkusit se vrhnout do téměř jistý SprDele? Mohlo by to být zajímavý.
Nebo udat toho Rumuna a SprDele se třeba ani nedočkat?
U toho mám problém, že nevím, jakým způsobem zajistit, aby se Rumun přiznal. Napsat dopis v Rumunštině asi není problém, ale když udám adresu v Rumunsku, tak se to ke mě nikdy nedostane? Adresu i jméno vymyslím, ale jak zajistit komunikaci s úřadem, to mi není jasný.

Dík.

Já jsem přesvědčen, že ten Rumun má zrovna doručovací adresu (štítek na schránce) u Vašeho souseda, tchýně, kamaráda ... Tuto adresu je třeba udat ouřadu. Možná, že Rumun nevyzvedne osobně psaní s pruhem, ale po úspěšné fikci mu ho hodí do schránky. On se potom k činu dozná a ouřad má viníka, pravděpodobně rozhodne a udělí pokutu. A jestli se mezitím Rumun rozhodne přestěhovat, nebo zmizí jako pára nad hrncem, Vám bude samozřejmě velice líto, protože nepotrestat takový hrdelní zločin musí každého slušného občana mrzet, že, ale ani tak s tím nic nenaděláte.
IP zaznamenána

PlaneoDaveo

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou / Automatizovaný technický prostředek
« Odpověď #20 kdy: 10 Září 2015, 15:29:37 »

Citace
Já jsem přesvědčen, že ten Rumun má zrovna doručovací adresu (štítek na schránce) u Vašeho souseda, tchýně, kamaráda ... Tuto adresu je třeba udat ouřadu. Možná, že Rumun nevyzvedne osobně psaní s pruhem, ale po úspěšné fikci mu ho hodí do schránky. On se potom k činu dozná a ouřad má viníka, pravděpodobně rozhodne a udělí pokutu. A jestli se mezitím Rumun rozhodne přestěhovat, nebo zmizí jako pára nad hrncem, Vám bude samozřejmě velice líto, protože nepotrestat takový hrdelní zločin musí každého slušného občana mrzet, že, ale ani tak s tím nic nenaděláte.

Děkuji!
Jdu do toho, tak snad to dotáhnu úspěšně. Už kvůli manželce :-D

IP zaznamenána

asraam

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou / Automatizovaný technický prostředek
« Odpověď #21 kdy: 08 Května 2016, 12:01:27 »

Díky všem za rady.

Nyní budu čekat cca těch 50 dní a pak udám.

Jen ještě prosím poslední radu:
Mám udat toho našeho Miloše a zkusit se vrhnout do téměř jistý SprDele? Mohlo by to být zajímavý.
Nebo udat toho Rumuna a SprDele se třeba ani nedočkat?
U toho mám problém, že nevím, jakým způsobem zajistit, aby se Rumun přiznal. Napsat dopis v Rumunštině asi není problém, ale když udám adresu v Rumunsku, tak se to ke mě nikdy nedostane? Adresu i jméno vymyslím, ale jak zajistit komunikaci s úřadem, to mi není jasný.

Dík.

Já jsem přesvědčen, že ten Rumun má zrovna doručovací adresu (štítek na schránce) u Vašeho souseda, tchýně, kamaráda ... Tuto adresu je třeba udat ouřadu. Možná, že Rumun nevyzvedne osobně psaní s pruhem, ale po úspěšné fikci mu ho hodí do schránky. On se potom k činu dozná a ouřad má viníka, pravděpodobně rozhodne a udělí pokutu. A jestli se mezitím Rumun rozhodne přestěhovat, nebo zmizí jako pára nad hrncem, Vám bude samozřejmě velice líto, protože nepotrestat takový hrdelní zločin musí každého slušného občana mrzet, že, ale ani tak s tím nic nenaděláte.

A ten postup, že po doručení fikci mu to hodí do schránky je opravdu funkční nebo to je na libovůli pošty?
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou / Automatizovaný technický prostředek
« Odpověď #22 kdy: 08 Května 2016, 14:27:30 »

Doručení fikcí helmutovi může být funkční a nemusí. Může se stát že to pošta vrátí jako nedoručitelné - na fóru to tu pár lidí zmiňuje. To je holt úskalí helmuta. Preventivně se to dá řešit tak, že helmut odešle doznání, i když mu dopis nepřišel.
IP zaznamenána

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou / Automatizovaný technický prostředek
« Odpověď #23 kdy: 08 Května 2016, 22:57:30 »

Ja Helmut byt informofan od majitele fozidla o spachani prestupeku, ja nestastny zemepan tymto doznavam zlocin a prosim o mirny trest, poslete prosim slozenku.

Zatial vzdy prisla a bola vhodena, nie je to ale Praha.

 ;D
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj

dmitrijsadlo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou / Automatizovaný technický prostředek
« Odpověď #24 kdy: 09 Května 2016, 10:46:32 »

To je prima rec? ;D
IP zaznamenána

Infe

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou / Automatizovaný technický prostředek
« Odpověď #25 kdy: 13 Června 2018, 12:02:00 »

Zdravím,

řešíme aktuálně naprosto totéž co je na první stránce tohoto příspěvku, jen na jiné křižovatce v Praze.

Jestli jsem pochopil správně postup, tak:
1. nahlásit jako řidiče cizince, který má doručovací adresu v ČR (je něco proti něčemu, když bude mít adresu přímo u nás doma?). Musí to být cizinec z EU?
2. počkat si na doručení fikcí a pak se doznat a vyzvat je k zaslání složenky a tu nezaplatit
3. pokud k doručení fikcí nedojde, tak řekněme 3 týdny po vzhození upozornění do schránky jim přesto poslat doznání a totéž?
4. Pokud i tak přijde cosi o tom, že řidiče nenašli a dávaj to na sprdel, tak podat odpor s tím, že dotyčného jsme tuhle potkali a říkal, že se doznal a zkoušet to na novo?

To je aktuálně stále prověřený a fungující postup nebo se to vyvinulo a tahle metoda už je passé?

Ještě jeden dotaz... Pokud přijde teď požadavek zaplatit 1500 za jízdu na červenou, mají pak možnost v SPRDELI chtít víc, jakože ten přestupek má sazbu tuším 5-10k, takže můžou teoreticky chtít 10k + poplatek za správní? Nebo pokud máme v ruce dopis s první výzvou k uhrazení 1500kč, tak v SPRDELi můžou chtít max. opět 1500 + poplatek za správní?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou / Automatizovaný technický prostředek
« Odpověď #26 kdy: 13 Června 2018, 14:29:53 »

Osobně bych to řešil tak, že po 55 dnech od vzniku přestupku by manželka udala jakéhokoliv vymyšleného Helmuta. A protože je to Praha nestane se potom na 90% už nic.
IP zaznamenána