30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Jízda na červenou / Automatizovaný technický prostředek  (Přečteno 28651 krát)

PlaneoDaveo

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil

Dobrý den všem.
Vím, že se to tu již řešilo mnohokrát a četl jsem téma i ve FSM. Přesto bych ocenil pár rad, protože je to můj první případ.

Manželce (jako provozovateli vozidla) přišla na poštu "Výzva k uhrazení určené částky" (1500,-Kč) za "nezastavení vozidla na signál s červeným světlem Stůj na křižovatce ulic Poděbradská a Průmyslová". Řídil jsem samozřejmě já.

Jaký nyní zvolit postup?
1. ignorovat - to nechce manželka, ač jí tvrdím, že se tím "nic nezkazí"
2. udat osobu vzdálenou - tohle řešení se mi líbí, ale D-Fens ho nedoporučuje (proč?)
3. udat osobu mrtvou - tohle mám teď jako hlavní volbu. stačí na hřbitově opsat parte? Je nutné udat správnou adresu nebo ji mohu vymyslet?
4. udat mě - manželka mě udá, půjdu na úřad. mám tvrdit, že řídil někdo další nebo se přiznat a jít do SprDele sám?
5. zaplatit - moc se mi tohle řešení nelíbí. Sice je to červená "jen za 1500,-", ale jde o princip.

Moc bych ocenil, pokud by mě někdo z místních alespoň nasměroval správným směrem. Ať to hned na poprvé nepodělám.

Šablonu dopisu jsem zde našel, zhruba ve smyslu:
Moje údaje + Tímto Vám k „výzvě provozovateli vozidla k uhrazení určené částky“, doručené pod výše uvedenou sp.zn. s tím, že vozidlem r.z. XY, registrovaným na mne, měl být spáchán přestupek tak, jak je specifikován ve výše uvedené výzvě, v souladu s ust. § 125h odst. 6 zákona č. 361/2000 Sb., o silničním provozu, v zákonné lhůtě sděluji následující údaje o totožnosti řidiče vozidla: v době spáchání přestupku vozidlo řídil pan XY, nar. XY, bytem XY.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou / Automatizovaný technický prostředek
« Odpověď #1 kdy: 07 Září 2015, 10:13:12 »

Pokud se nemýlím, pak jízdu na červenou nelze přehodit na SPRDEL, takže jim odpovědět: „v souladu s ustanovením platné legislativy ČR a s odvoláním na Listinu základních práv a svobod (jenž je doposud nedílnou součástí Ústavy ČR) v této věci nebudu vypovídat, ani podávat žádné vysvětlení.
Pac a pusu
jméno příjmení“
« Poslední změna: 07 Září 2015, 10:24:47 od ViktorN »
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou / Automatizovaný technický prostředek
« Odpověď #2 kdy: 07 Září 2015, 10:42:27 »

SPRDEL jde, samozřejmě pokud je zjištěno automatizovaným systémem, což v tomto případě bude. Osoba mrtvá není v poslední době moc průchozí. Pokud neudáte přesnou adresu, tak jim jen dáte důvod aby Vám nevěřili. Opsat jen parte určitě nestačí.
« Poslední změna: 07 Září 2015, 10:45:32 od Tacecek »
IP zaznamenána

PlaneoDaveo

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou / Automatizovaný technický prostředek
« Odpověď #3 kdy: 07 Září 2015, 11:26:09 »

Obávám se, že to do SprDele půjde:

"Neuhradí-li provozovatel ..... věc odloží ..... a zahájí řízení o správním deliktu provozovatele vozidla podle 125f. odst.1 zákona o silničním provozu, pro porušení ust. 10 odst. 3 tohoto zákona."

Můžu i v tomto případě odpovědět jak radí ViktorN?

IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou / Automatizovaný technický prostředek
« Odpověď #4 kdy: 07 Září 2015, 13:00:01 »

Odpovědět samozřejmě takhle můžete, ale pak počítejte se SPRDELem. Teď je pravděpodobně na místě nahlásit buď nějakého řidiče který to protáhne v rámci přestupkového řízení do prekluze, nebo HELMUTA. Ještě by bylo dobré se podívat co je psané ve výzvě k uhrazení určené částky, pokud po Vás už v rámci výzvy chtějí údaje o totožnosti řidiče vozidla, tak by pravděpodobně mohli zkoušet takzvaný turbomodel a pokud ne tak Vám ještě pošlou výzvu, ve které se Vás budou ptát na řidiče. V případě turbomodelu by jste měl nahlásit řidiče už teď, v opačném případě počkejte až co Vám napíšou.
IP zaznamenána

PlaneoDaveo

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou / Automatizovaný technický prostředek
« Odpověď #5 kdy: 07 Září 2015, 14:01:02 »

Je to tam takto:
"Magistrát HMP Vás jako provozovatele mot. vozidla RZ xxxxxx, zapsaného v registru silničních vozidel podle zvláštního právního předpisu, podle ust. 125h odst. 1 zákona o silničním provozu, vyzývá k uhrazení peněžité částky ve výši 1500,- Kč, jejíž výše byla stanovena ...... Určená částka je splatná nejpozději 15 dnů ode dne doručení této výzvy...."
 
Z druhé strany v poučení:
"Neuhradí-li provozovatel vozidla v uvedené lhůtě určenou částku, může Magistrátu HMP v této lhůtě písemně sdělit údaje o totožnosti řidiče vozidle v době spáchání přestupku. Toto sdělení se považuje za podání vysvětlení."

A dále pak to nejdůležitější:
"Neuhradí-li provozovatel vozidla nejpozději ve shora uvedené lhůte určenou částku, nebo nesdělí-li Magistrátu HMP údaje o totožnosti řidiče v době spáchání přestupku, bude Mag. HMP pokračovat v šetření přestupku. Nezjistí-li však do 60 dnů ode dne, kdy se o přestupku dozvěděl, skutečnosti odůvodňující zahájení řízení o přestupku proti určité osobě, věc odloží a zahájí SPRDEL."

Čili jestli tomu rozumím správně, nejedná se o turbomodel?
Nyní tedy čekat, až uplyne 15 dnů a pak čekat na další dopis?
Helmuta udat s adresou v Čechistánu nebo NDR?
Jde mi teď hlavně o to, kdy začít udávat a koho :-)

Díky moc!
IP zaznamenána

Cheriko

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou / Automatizovaný technický prostředek
« Odpověď #6 kdy: 07 Září 2015, 16:16:56 »

1) ignor
2) spis dle info Z, viz vzory na fóru
3) využít cca 50 dnů a pak udat např dobrého kamaráda z Rumunska, např Cosmin Bulvegur, nar. při úplňku 5. měsíce 1979 LP, bytem, kdekoliv
4) Cosminovi přijde výzva do Rumunska, Cosmin se přizná ideálně v rumunštině a pošle zpět
5) čekat do prekluze, pokud by se v tom na úřadě někdo rýpal odkazovat na Cosmina
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou / Automatizovaný technický prostředek
« Odpověď #7 kdy: 07 Září 2015, 16:42:47 »

Podle toho jak to maj napsaný, tak už bych od nich na další dopis nečekal a pro jistotu před uplynutím 60 dnů někoho práskl, jak píše Cheriko.
IP zaznamenána

dmitrijsadlo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou / Automatizovaný technický prostředek
« Odpověď #8 kdy: 07 Září 2015, 17:17:26 »

V Praze chodi po nezaplaceni vypalneho Vyzva kdy do 5 dnu mate udat řidiče.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 408
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou / Automatizovaný technický prostředek
« Odpověď #9 kdy: 07 Září 2015, 17:33:35 »

V Praze chodi po nezaplaceni vypalneho Vyzva kdy do 5 dnu mate udat řidiče.

Ano, přesně tak to teď v Praze je, byl jsem dost překvapen.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou / Automatizovaný technický prostředek
« Odpověď #10 kdy: 07 Září 2015, 22:53:10 »

Tady máte jednoho pachatele s bydlištem a datem narození a dokonce s imunitou proti správnímu řízení.
https://www.hrad.cz/cs/prezident-cr/soucasny-prezident-cr-milos-zeman/zivotopis.shtml
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou / Automatizovaný technický prostředek
« Odpověď #11 kdy: 08 Září 2015, 06:48:54 »

Jsem to tak rychle prolítl, že jsem si nevšiml, že jde o Prahu. Pak není co řešit.
Označit našeho milého krásného presidenta může být dobrá prdel, ale taky jistá cesta do SPRDELe. Mimochodem by to shodili na tom, že neznáte jeho bydliště.
« Poslední změna: 08 Září 2015, 06:53:33 od Tacecek »
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou / Automatizovaný technický prostředek
« Odpověď #12 kdy: 08 Září 2015, 09:52:31 »

Mimochodem by to shodili na tom, že neznáte jeho bydliště.

Ing. Miloš Zeman, U Brusnice 188/1,118 00 Praha 1 :)
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou / Automatizovaný technický prostředek
« Odpověď #13 kdy: 08 Září 2015, 12:06:57 »

To je sice rezidence prezidenta, ale neznamená to, že nemá hlášenej pobyt pořád na Vysočině. Stejně by se tím vůbec nezabývali a překlopili to hned na SPRDEL
IP zaznamenána

root

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 57
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou / Automatizovaný technický prostředek
« Odpověď #14 kdy: 08 Září 2015, 20:19:39 »

To je sice rezidence prezidenta, ale neznamená to, že nemá hlášenej pobyt pořád na Vysočině. Stejně by se tím vůbec nezabývali a překlopili to hned na SPRDEL

No zkusit by to mohli, ale pokud by to neproverili, bylo by to v rozporu s ustanovenim §3 spravniho radu, coz by znamenalo obstojnou munici do odvolani.
IP zaznamenána