30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10

Autor Téma: Helmutova schránka  (Přečteno 109572 krát)

robanybody

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Helmutova schránka
« Odpověď #90 kdy: 15 Července 2016, 08:11:51 »

Oni ho prolustrujou jenom na zaklade jmena? Co kdyz takovych rakusaku je treba deset se stejnym jmenem, jeden mrtvy, devet zivych. To pak prece nemuzou dat "verstoben".
Neni lepsi to poslat na skutecnou adresu? Tam uz by jim pri te lustraci mela sedet i adresa, takze "verstoben" by mela byt tutovka.
Predpokladam, ze pozustalim to dat nemuzou, protoze to je do vlastnich rukou, takze oni se nijak nedozvi co po jejich tatikovi chce nejaky cesky urad.
Jedine ze by snad byli natolik proaktivni, ze by si z te obalky opsali adresu uradu a pak na ten cesky urad zavolali nebo napsali co se jakoze deje.
IP zaznamenána

robanybody

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Helmutova schránka
« Odpověď #91 kdy: 15 Července 2016, 08:22:21 »

Aha, kdyz se tak divam jeste jednou na ten obrazek s tou obalkou, tak uz mi asi doslo jak ten name matching na rakouske poste probiha.
Ok, takze realna adresa neni az tak dulezita. Prece nechceme zbytecne desit pozustale.
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 476
    • Zobrazit profil
Re:Helmutova schránka
« Odpověď #92 kdy: 15 Července 2016, 09:24:10 »

Na obálce je i datum narození Helmuta, takže záměna s jiným Helmutem je téměř vyloučena. Adresa musí být existující, ale Helmut se na ní vůbec nezdržoval. Jde o to neobtěžovat pozůstalé. Ideální je třeba radnice, nebo místní sámoška nebo místní JZD nebo nějaká provozovna.
IP zaznamenána

vbm76

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Helmutova schránka
« Odpověď #93 kdy: 15 Srpna 2016, 12:22:31 »

Zdar lidi,
nejspíš budu řešit první případ, a to překročení rychlosti nad 40Km/h v obci, změřeno automatizovaným systémem. Mrtvý helmut se zdá nejvhodnější. Není mi jasná jedna věc (konkrétněji se budu ptát ve vlastním topicu), co vše musím při udání mrtvého Helmuta co bydlí v Rakousku uvést? Ptám se hlavně kvůli datumu narození, na žádném smutečním oznamení jsem ho nenašel.

EDIT: Omlouvám se, vše jsem si již ohledně Deathmuta dohledal. Tedy snad.
« Poslední změna: 15 Srpna 2016, 18:41:02 od VVlasy »
IP zaznamenána

Bulwa

  • Příspěvků: 110
    • Zobrazit profil
Re:Helmutova schránka
« Odpověď #94 kdy: 17 Listopadu 2016, 13:42:01 »

Potřeboval bych propůjčit schránku pro helmuta, máte někdo možnost?
IP zaznamenána

Mountain

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Helmutova schránka
« Odpověď #95 kdy: 23 Ledna 2017, 21:07:11 »

Zdravím,

před týdnem mi dorazila Výzva k podání vysvětlení, něco jsem pročetl a můj postup by byl následující:

1. Udám Helmuta (v tomto případě bydlí Helmut mimo EU, ale doručovací adresu má v čr vč. jména na schránce, a mám i spojence na adrese trvalého pobytu u něj mimo EU). Bude uřad chtět nějaké visum nebo nějaky jiný doklad že byl Helmut v ČR? V případě že si Helmut dopis nevyzvedne, bude mu automaticky vhozen do schránky?
2. Helmut se přizná a uvede mě jako zástupce pro správní řízení, kdyby měli nějakou chybu v něm abych to uhrál, pokud prohraju, pokuta pude za Helmutem.
3. K pokutě se Váže ještě jedna věc, na místě jsem byl donucen zaplatit odtah, v případě že se Helmut přizná, můžu prudit město s tím ať mi peníze za odtah vrátí a chce je po Helmutovi? Má to nějakou šanci?

Děkuji za info
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Helmutova schránka
« Odpověď #96 kdy: 23 Ledna 2017, 21:31:38 »

1. Udám Helmuta (v tomto případě bydlí Helmut mimo EU, ale doručovací adresu má v čr vč. jména na schránce, a mám i spojence na adrese trvalého pobytu u něj mimo EU). Bude uřad chtět nějaké visum nebo nějaky jiný doklad že byl Helmut v ČR? V případě že si Helmut dopis nevyzvedne, bude mu automaticky vhozen do schránky?
Může se řešit, pokud dojde až někam dále. Vhodit by měli, ale nemusí, pokud si odůvodní.

2. Helmut se přizná a uvede mě jako zástupce pro správní řízení, kdyby měli nějakou chybu v něm abych to uhrál, pokud prohraju, pokuta pude za Helmutem.
Pokud je Helmut fiktivní, tak může úřad klidně udělat nějakou sviňárnu s nezákonným rozhodnutím a Vy se dostanete do důkazní nouze, když nebudete moci existenci Helmuta dokázat ( např. rozhodli jsme vinen, protože Helmut .......)

3. K pokutě se Váže ještě jedna věc, na místě jsem byl donucen zaplatit odtah, v případě že se Helmut přizná, můžu prudit město s tím ať mi peníze za odtah vrátí a chce je po Helmutovi? Má to nějakou šanci?
Pokutu platí provozovatel (ten je známý) nebo kdokoli kdo si auto vyzvedne. Takže provozovatel bude odkázán na skásnutí Helmuta.

Děkuji za info.
Není zač.
IP zaznamenána

Mountain

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Helmutova schránka
« Odpověď #97 kdy: 23 Ledna 2017, 21:51:18 »

ad1: je nějaký jiný důvod k odůvodňění nevhození dopisu než to že není jméno Helmuta na zvonku/schránce?
ad2: Helmu je pravý, ale není důkaz že by byl někdy v EU. Mohl taky dojet načerno v kamionu ne?
ad3: Je nějaká šance dostat cenu za odtah zpět kdybych náhodou vyhrál? Tenkrát se odtahovalo přes 30 aut a nepředpokládám že to nějak všechno speciálně fotily když prý pomalu ani nevylezli.

Děkuji

Děkuji za info.
Není zač.
Děkuji zas :)
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Helmutova schránka
« Odpověď #98 kdy: 23 Ledna 2017, 22:04:31 »

ad 1) Rozšířený senát NSS dospěl k závěru, že nevhození do schránky není důvodem k neplatnosti fikce doručení, blíže zde https://www.30kmh.cz/index.php?topic=4019.msg0#new. Domnívám se, že na tomto základě budou časem všechny SO zadávat NEvhodit, vrátit adresátovi.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Mountain

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Helmutova schránka
« Odpověď #99 kdy: 23 Ledna 2017, 22:17:55 »

ad1) jak by se helmut mohl přiznat když propásne výzvu a ta pak odejde zpět?, z vlastní iniciativy protože je si vědom svého protiprávního jednání?
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Helmutova schránka
« Odpověď #100 kdy: 23 Ledna 2017, 22:56:55 »

ad1) jak by se helmut mohl přiznat když propásne výzvu a ta pak odejde zpět?, z vlastní iniciativy protože je si vědom svého protiprávního jednání?
Pokud napráskáte Helmuta a tomu nic do schránky v ČR nedorazí, tak můžete před lhůtou 60 dní od přestupku (doba šetření před sprdelí) nahlédnout do spisu nebo požádat o příslušnou kopii dopisu Helmutovi. Ten se pak může iniciativně přiznat (nakonec může i bez obeslání  :) ) a dát Vám plnou moc k zastupování. Úřad se obvykle brání Výzvou k podání vysvětlení, které nelze řešit zastoupením. Jde ho ale podat písemně a cizojazyčně a úřad má problém to ignorovat.
IP zaznamenána

Castillejos

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Helmutova schránka
« Odpověď #101 kdy: 24 Ledna 2017, 09:37:05 »




3. K pokutě se Váže ještě jedna věc, na místě jsem byl donucen zaplatit odtah, v případě že se Helmut přizná, můžu prudit město s tím ať mi peníze za odtah vrátí a chce je po Helmutovi? Má to nějakou šanci?
Pokutu platí provozovatel (ten je známý) nebo kdokoli kdo si auto vyzvedne. Takže provozovatel bude odkázán na skásnutí Helmuta.

Děkuji za info.
Není zač.

Ahoj,

můj dotaz míří k bodu 3. Bude mě čekat něco podobného - odtah z vyhrazeného místa (běžného, ne invalidy). Parkoval Helmut, ten se přizná. Při vyzvednutí ale už opičáci zkásli provozovatele o manipulační poplatek za odtah (nesouhlasil s blokovou pokutou, k ničemu se nevyjadřoval).

Je tedy zcela bez šance aby až úřad rozjede přestupek s Helmutem, aby vrátil peníze (man.popl) provozovateli? Kde nebo čím je vlastně zakotvena povinnost provozovatele zaplatit za odtah na odtahovém parkovišti (neboli na základě čeho to úřad může odmítat vrátit).

Odtah provedlo město na městské odtahové parkoviště.

Díky za odpověď.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Helmutova schránka
« Odpověď #102 kdy: 24 Ledna 2017, 10:54:38 »

Prohledejte fórum, je to zde asi 100x. Platba za odtah není sankce, neplatí se úřadu, ale tomu, kdo odtah provedl (což může být obec či nějaká obcí zřízená právnická osoba nebo prostě někdo, na koho to obec delegovala). Zákonný podklad je v tomto případě nejspíš § 27(5) ZPPK. Pro vznik povinnosti provozovatele uhradit odtah není podstatné, zda někdo bude odstíhán za přestupek (resp. pokud nebude, z jakého důvodu), ale jen že vozidlo stálo na vyhrazeném parkovišti neoprávněně. To se sice s předpoklady odpovědnosti řidiče za přestupek překrývá, ale jen částečně.

Pokud už bylo zaplaceno, je možné to vymáhat jako bezdůvodné obohacení cestou soukromého práva (tj. nebude-li ten, komu bylo zaplaceno, plnit dobrovolně, tak jedině žalobou). Budete muset prokázat, že odtah byl neoprávněný a že jsou dány i další předpoklady pro povinnost vydat bezdůvodné obohacení.
IP zaznamenána

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:Helmutova schránka
« Odpověď #103 kdy: 24 Ledna 2017, 11:23:49 »

K Helmutovi mimo EU - důležité je, jestli potřebuje k cestě do Schengenu vízum nebo ne. Je lepší, když vízum nepotřebuje.

Ano, SO se učí zaškrtávat "Nevhazovat, vrátit zpět" a po posledním takovém dopisu si myslím, že to je schválnost. To když třeba soused cizinec odjel na Vánoce domů a na Nový Rok měl ve schránce jen lístečky, že vyzvednout do 30.12. Jestli to úřad udělal schválně (jméno zjevně exotické, posláno v pátek 16.12.), nebo "to tak vyšlo", to se pochopitelně nedozvíme. Každopádně, zkopíroval letenky a požádal o opětovné doslání. Mít to blíž, tak by šel nahlédnout do spisu. Představa, jak by v pátek 10 minut před zavíračkou šel nahlížet a pořizovat kopii ho celkem pobavila, ale nechtěl strávit den cestováním. Takže čekáme, co mu píší a pokud se neozvou znovu, poprosím zde o nahlédnutí.
IP zaznamenána

Castillejos

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Helmutova schránka
« Odpověď #104 kdy: 24 Ledna 2017, 20:59:56 »

smazáno
« Poslední změna: 21 Března 2017, 12:12:16 od Castillejos »
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10