30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Způsobená nehoda se zraněním  (Přečteno 6156 krát)

beneji

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:Způsobená nehoda se zraněním
« Odpověď #15 kdy: 19 Dubna 2020, 14:20:20 »

Není to žádné rozhodnutí, jen nějaké potvrzení, takže tam nejspíš nemusí být nic. Možná by to šlo použít jako omluvenka, že jsi přijel pozdě do zaměstnání, pokud jsi tam zrovna jel.
« Poslední změna: 19 Dubna 2020, 14:33:18 od beneji »
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Způsobená nehoda se zraněním
« Odpověď #16 kdy: 19 Dubna 2020, 15:07:34 »

Nevím jak který advokát, ale v SZ máte doporučení na toho, co pomohl mě a pár známým. Cena za advokáta byla necelá polovina částky uložené do fondu obětí. Rozdíl s a bez advokáta byl v tom, že bez něj bych 18 měsíců neridil a měl podmínku, s advokátem jsem si šel pro řidičák hned od soudu a mám čistý trestní rejstřík. Pohybovat se sám v soudní masinerii nedoporucuju, pokud máte pocit, že Státnímu zástupci nebo soudci jde o nějaký adekvátní trest nebo spravedlnost, tak na to zapomeňte. Jste jen číslo, co je zdržuje od oběda.

Na vašem místě bych se ihned obrátil na odborníka a s pomocí něj se vyrovnal s poškozeným a následně to hrál směrem, já chudák netrestany. visí mi na tom živobytí, co kdyby to bylo podminecne zastavení tr. stíhání, koukejte jak jsem se s poškozeným vyrovnal...
IP zaznamenána

P4est

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Způsobená nehoda se zraněním
« Odpověď #17 kdy: 19 Dubna 2020, 15:39:22 »

Moc díky za doporučení!
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Způsobená nehoda se zraněním
« Odpověď #18 kdy: 19 Dubna 2020, 20:38:34 »

Počítej nějak tak s tím, že advokátovi bude z finančního hlediska jedno, jestli prohraješ nebo ne, on své peníze získá tak jako tak, pro něj je z finančního hlediska nejvýhodnější prodlužovat řízení, aby měl co nejvíc úkonů, za které dostane zaplaceno.
beneji: Mně tedy rozhodně nikdo z lásky k právníkům nemůže ani náznakem podezřívat, ale tohle je hodně silný kafe. Dobrý právník, má nějakou historii a rozhodně si jí nebude ničit záměrným prodlužováním řízení. Obávám se že kterýkoliv právník je lepší než "nějaký" známý co ví že Máňa řikala že to je  směroplatný.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:Způsobená nehoda se zraněním
« Odpověď #19 kdy: 19 Dubna 2020, 20:53:16 »

Já sem v tom nákresu té křižovatky moc nevyznám. Malé rozlišení.
Podle mě zásadní bude, jestli ten motorkář mohl předjíždět. Pokud předjížděl přes zákaz, tak by s tím šlo něco dělat, ne?
IP zaznamenána

P4est

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Způsobená nehoda se zraněním
« Odpověď #20 kdy: 19 Dubna 2020, 21:24:44 »

Samozřejmě jsem myslel "známého" = právníka se zkušenostmi, ale zároveň někoho, s kým se nějakým způsobem já nebo lidé okolo mne znají. Tzn mají s ním třeba právě ty dobré zkušenosti, jako jsem zde dostal doporučení.

Cocomoon: Ono bude problém dokázat, kudy jel. Tvrdím to jen já a má žena.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Způsobená nehoda se zraněním
« Odpověď #21 kdy: 20 Dubna 2020, 00:49:36 »

Tak ono se dá ledacos zjistit z toho jak byl poškozrn Váš vůz, jak motocykl, jaký byl mechanismus zlomeniny, jaké bylo postavení vozidel po nehodě....neházel bych flintu do žita úplně. Ale jak říkám to musí posoudit někdo kdo má praktické zkušenosti.
Co se týče výběru právníka - samozřejmě začal bych se ptát svých známých, ale osobně bych dal přednost klidně zcela neznámému JUDrovi co se specializuje na dopravní právo z internetu před výborným rozvodovým právníkem, kterého mi doporučí bratranec.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Způsobená nehoda se zraněním
« Odpověď #22 kdy: 20 Dubna 2020, 01:04:44 »

Počítej nějak tak s tím, že advokátovi bude z finančního hlediska jedno, jestli prohraješ nebo ne, on své peníze získá tak jako tak, [...]
Vážený, mohu se zeptat, odkud čerpáte tato moudra, nebo zda jen píšete z hladu? Ucházíte-li se zde o práci, musím vás bohužel zklamat, všechna tabulková místa exotů jsou momentálně obsazena.

V obhajobě v trestním řízení, na které se nebude vztahovat tzv. nutná obhajoba, nepůjde o ustanoveného obhájce, základní strategií bude „kontrola škod“ (tedy nepadá v úvahu vyjít z toho úplně bez ztráty kytičky a hojit se na státu za nezákonné stíhání), neexistuje prakticky scénář, ve kterém by se odměna advokáta počítala podle advokátního tarifu či jiným způsobem podle úkonů.

V daném případě odměna bude čistě smluvní záležitostí mezi advokátem a jeho klientem. Samozřejmě, lze se dohodnout i tak, že se bude účtovat dle AT, nebo se dohodnout na obhajobě bez dohody o odměně (což je fakticky totéž), ale taková situace jednak není běžná (mnohem obvyklejší je buď předem určený paušál za celé řízení nebo nějakou jeho fázi, případně klasické účtování dle hodin), a jednak pokud to tak někdo vědomě chce, není důvod se nad tím pohoršovat. Vaše kritika by byla relevantní, pokud by v advokacii fungovala kartelová dohoda, podle které by lidem „z ulice“ jiné účtování než dle AT nebylo nabídnuto. Nic takového se ale neděje, neděje se systematicky ani umělé rozmnožování úkonů v rozporu se zájmy klienta (jako v každé profesi, i v advokacii lze narazit na šmejdy, ale neřekl bych, že by jejich koncentrace vybočovala z republikového průměru).

Ušetřit za advokáta a o to víc poslat poškozenému a do odpustkového fondu, by za vhodné konstelace planet mohlo fungovat, ale stejně tak by to mohly být ty nejhůř investované peníze v životě. Kdo vyloženě nevyhledává riziko a adrenalin, mnohem lépe se mu bude dané situaci čelit s někým na své straně, kdo tuší, jak se ta hra hraje, i za cenu vyšších nákladů.
IP zaznamenána

beneji

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:Způsobená nehoda se zraněním
« Odpověď #23 kdy: 20 Dubna 2020, 15:41:11 »

Já jsem přesvědčen, že dobrý advokát jaksi lidi z ulice vůbec nebere, má klienty, kteří mu platí paušal, ať ho potřebují, nebo ne. Popř. má pro klienty z ulice v ceníku nějakou odstrašující sazbu kolem 3000 Kč za hodinu konzultace, ..., aby se neřeklo.
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Způsobená nehoda se zraněním
« Odpověď #24 kdy: 20 Dubna 2020, 16:41:36 »

Neodpověděl jste na otázku, odkud ty hlody své přesvědčení čerpáte. Platit si paušálně trestní obhajobu bez ohledu na čerpání, to by byl vskutku inovativní model výkonu advokacie, možná tak pro mafii či Rátha. Kdo dělá trest, ať už v rámci generální praxe, specializovaně, či v ještě užším zaměření např. přímo na dopravu, tak žije převážně právě z lidí z ulice - stálá klientela se v těchto podoborech vytváří o poznání hůř, než u praxe zaměřené na obchodní právo. Jediné skutečně věrné klienty dodává pouze ex offo kanál, ale není to žádné terno.

Představa, že advokát, který se zaměřuje na stálou klientelu s pravidelným odběrem právních služeb (korporáty, obce apod.), je automaticky lepší než ten, který dělá generální praxi pro náhodnou klientelu, je podobně vedle, jako pocit, že špičkový očař vám zdiagnostikuje a vyléčí bolavé břicho líp než zkušený obvoďák ...
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Způsobená nehoda se zraněním
« Odpověď #25 kdy: 20 Dubna 2020, 17:12:17 »

Platit si paušálně trestní obhajobu bez ohledu na čerpání, to by byl vskutku inovativní model výkonu advokacie, možná tak pro mafii či Rátha.
I to si dovedu představit. Ve službách typu nezaplatím.cz může někde sedět specializovaný právník a mít klienty v rámci pojištění nad rámec běžného správního řízení s úřadem.
Já našel svého právníka jako nuzák z ulice na základě dotazů na podobných fórech jako toto a na základě vlastní zkušenosti ho dále doporučuju. Takto vzniká klientela. Advokát(švec,instalatér), který si jen účtuje náklady a hovno dělá by si asi mnoho klientů nenadělal.  Ona už jen znalost soudců, úředníků a státních zástupců je cenná komodita, která pomůže odhadnout, co lze očekávat, kolik kam dát (míněno do fondu obětí), co kde říct a na co rovnou zapomenout. Možná, že Sokol nebo Lžíčař jsou lepší, ale tyhle lokální znalosti nemají.
Na odbornou práci mají být odborníci.
IP zaznamenána

beneji

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:Způsobená nehoda se zraněním
« Odpověď #26 kdy: 20 Dubna 2020, 18:29:29 »

No tihle advokáti, co berou lidi z ulice, je jasné, že asi dokáží své klienty přesvědčit, jak je dobře zastupují, protože tomu klienti nerozumí. Jak psal kolega Novák třeba, advokát ho přesvědčil, že ho zachránil před 18 měsíčním zákazem řízení. Ale bylo to opravdu tak? Kolega nenapsal jak toho advokát docílil. Co když mohl stejného výsledku dosáhnout i bez advokáta? Dokázal to alespoň od advokáta okoukat, aby si příště poradil i bez něj? Co mu asitak advokát nakonec poradil? Ať to přizná a zaplatí pár desítek tisíc na dobročinné účely, aby došlo k odklonu?
« Poslední změna: 20 Dubna 2020, 18:42:30 od beneji »
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 753
    • Zobrazit profil
Re:Způsobená nehoda se zraněním
« Odpověď #27 kdy: 20 Dubna 2020, 22:11:18 »

štěstíčku je třeba jít naproti
takže je určitě lepší si po prohraném sporu - společně s vězni z věznice Shawshank - říci
advokát to posral
než sám sebekriticky uznat
jsem debil, měl jsem toho advokáta zaplatit

v každé profesi jsou kováři a kovaříčci
a je jen na osobní odvaze každého, komu se svěří

v daném případě si myslím, že bohatě stačí těch 7bodů, které nejdou umazat na autodromu...
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Způsobená nehoda se zraněním
« Odpověď #28 kdy: 20 Dubna 2020, 23:31:35 »

No tihle advokáti, co berou lidi z ulice, je jasné, že asi dokáží své klienty přesvědčit, jak je dobře zastupují, protože tomu klienti nerozumí. Jak psal kolega Novák třeba, advokát ho přesvědčil, že ho zachránil před 18 měsíčním zákazem řízení. Ale bylo to opravdu tak? Kolega nenapsal jak toho advokát docílil. Co když mohl stejného výsledku dosáhnout i bez advokáta? Dokázal to alespoň od advokáta okoukat, aby si příště poradil i bez něj? Co mu asitak advokát nakonec poradil? Ať to přizná a zaplatí pár desítek tisíc na dobročinné účely, aby došlo k odklonu?
Klidně si choďte do trestního bez advokáta, já ho příště zavolám rovnou jak vyleze fízl z auta, ušetřím si tak např. noc v cele. Fízlové obecně úplně roztajou, když vidí advokátní průkazku a chovají se chvilkama i podle zákona. Advokát u výslechu k nezaplacení. A myslím, že i SZ nebo soudce jednají jinak, když komunikují s nějakým judr než se sprostým podeřelým. Už jen kvůli tomu to stojí za to. I v naprosto identickém případě, kdy už vím, co dělat, co a kdy podat atd, bych v trestním sám rozhodně zůstat nechtěl. A to jsem v době síhání byl celkem protřelý a znalý účastník správních řízení.

A zas tak hrozné peníze to nebyly vzhledem k pokutě samotné o zákazu řízení ani nemluvě.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Způsobená nehoda se zraněním
« Odpověď #29 kdy: 21 Dubna 2020, 08:32:05 »

No tihle advokáti, co berou lidi z ulice, je jasné, že asi dokáží své klienty přesvědčit, jak je dobře zastupují, protože tomu klienti nerozumí. [...]
No, ještě že na vás si ti šmejdi nepřijdou.

Ale vážně ... několik vašich posledních příspěvků je čisté trolení. O advokacii zjevně nevíte nic. Své doporučení autorovi vlákna už jste dal. Mohu-li shrnout: Je lepší trestní stíhání zvládnout bez advokáta, protože by obviněného jen okradl. Advokáti, kteří berou nové klienty, jsou do jednoho všichni lemplové, protože ti dobří už mají své klienty, kteří jim platí za nicnedělání. Jak užitečné rady to jsou nebudu komentovat, věřím v soudnost tazatele. Chcete-li své myšlenky dále rozvíjet, přesuňte se prosím mimo poradnu.
IP zaznamenána