30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Překročení o 20kmh 2x do roka  (Přečteno 22482 krát)

Hlousis

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 20kmh 2x do roka
« Odpověď #15 kdy: 18 Října 2015, 20:55:13 »

Citace: iWarp
link=topic=1827.msg17942#msg17942 date=1444808145
V tom případě není doručeno a Vaší nejlepší taktikou bude, když se podle toho budete i chovat – o ničem nevíte, nikam nepište, ani nechoďte.

Diky za rady. Jen se jeste zeptam do kdy mam cekat? Nedostavim se,  ourada rozhodne a prijde mi opet postou. Nepreberu, vhodej do schranky a v tu chvili nejak reagovat?

Nebude problem, ze prvni vyzvu jsem prebral osobne a postou poslal odpor? Datovku jsem zridil hned potom...

IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 20kmh 2x do roka
« Odpověď #16 kdy: 18 Října 2015, 22:58:03 »

Az vam prijde rozhodnuti, tak podle toho co v nem bude bud:
- pokud to je jen pokuta a nehrozi zakaz rizeni tak se budete tvarit ze jste nic nedostal a pockate az zkusi pokutu inkasovat.
- pokud by hrozilo vybodovani nebo zakaz tak jste rozhodnuti dostal a date odvolani, ze urad chybne dorucuje, nic krome rozhodnuti jste nedostal a tedy cele rizeni bylo vedeno v rozporu se zakonem.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 886
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 20kmh 2x do roka
« Odpověď #17 kdy: 19 Října 2015, 00:12:53 »

Datovku jsem zridil hned potom...

To vůbec navadí, okamžikem tzv. zpřístupnění DS Vám musí začít doručovat do DS a je to jejich věc, nemusíte je na to vůbec upozorňovat. Ale dejte si pozor, pokud Vám budou doručovat poštou, aby jste nezavdal příčinu k doměnce že jste se s písemností seznámil. Ani odmítnutí převzetí písemnosti se nedoporučuje.
IP zaznamenána

Hlousis

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 20kmh 2x do roka
« Odpověď #18 kdy: 27 Října 2015, 07:05:15 »

Az vam prijde rozhodnuti, tak podle toho co v nem bude bud:
- pokud to je jen pokuta a nehrozi zakaz rizeni tak se budete tvarit ze jste nic nedostal a pockate az zkusi pokutu inkasovat.
- pokud by hrozilo vybodovani nebo zakaz tak jste rozhodnuti dostal a date odvolani, ze urad chybne dorucuje, nic krome rozhodnuti jste nedostal a tedy cele rizeni bylo vedeno v rozporu se zakonem.


Vybodovani by zatim hrozit nemelo, ale cca v lednu by mi meli vracet nejake body...

Zatim mne  dorazila jen slozenka na zaplaceni pokuty...rozhodnuti  hnije na poste. Jakmile ho vhodej do schranky hodim ho sem.  Diky..
IP zaznamenána

Hlousis

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 20kmh 2x do roka
« Odpověď #19 kdy: 07 Listopadu 2015, 21:25:42 »

rozhodnutí už vhozeno.... jaký postup tedy doporučujete? čekat na info o nedoplatku a v tu chvíli je upozornit na datovku? Jak jsem psal každou chvílí by mi měli vracet body, dopíšou je i zpětně ? Respektive ve chvíli co je informuji o špatném zasílání pošty zruší body za tento přestupek a ty body co měli vrátit zpětně vrátí? snad jsem to napsal srozumitelně :-))


mila6032: fotky odstraněny, přesunuty do *rar archivu, heslo od archivu zasláno autorovi do SZ.
« Poslední změna: 08 Listopadu 2015, 21:33:02 od mila6032 »
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 20kmh 2x do roka
« Odpověď #20 kdy: 07 Listopadu 2015, 22:22:05 »

Zkuste se vžít do toho, že skutečně nic nevíte a dělejte jakoby nic.
Vzhledem k tomu, že už je hotovo, tak bych odsud vyházel ty kopie spisu, aby se to časem nedalo použít proti Vám. O tom, že něco proběhlo se dozvíte, až Vám exekutor odebere peníze nebo když budete příští rok kontrolovat své bodové konto. Ty body neřešte, má to význam jen při vybodování. I kdyby Vám je zase připsali, tak v případě prohry je zase zpětně odepíšou. Ale díky opasovi a tomu, že jste se nijak nevyjádřil máte slušnou naději na pozdější výhru.
To ztučnění je připomínkou pro optimisty, kteří si pořád ještě myslí opak.
IP zaznamenána

Hlousis

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 20kmh 2x do roka
« Odpověď #21 kdy: 07 Listopadu 2015, 22:41:18 »

Spis vyhozen, diky....

Opravdu to zajde   tak daleko, ze prijde rovnou  exekutor nebo treba bloknou ucty? Neprijde od nich nejake lejstro jako varovani?  Moc  se mi to nechce nechat zajit az tak,  ze se  ve dverich potkam s exekutorem :-))

Body tedy neresim, predpokladam kdyz ted body   prictou , tak pak je i odectou.. ale co  body co odcitaji po roce  bez  prestupku? O ty se  budu  muset nejak  prihlasit?
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 20kmh 2x do roka
« Odpověď #22 kdy: 07 Listopadu 2015, 23:03:28 »

... ze se  ve dverich potkam s exekutorem :-))
... ale co  body co odcitaji po roce  bez  prestupku?
S exekutorem se nepotkáte a body Vám nesníží. Tak jak to máte rozehráno, tak už to musíte dohrát do konce. Lépe je mít více účtů, kvůli jedné pokutě Vám zablokuje ten první, na který narazí a bude tam dost na úhradu.
IP zaznamenána

smg465

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 147
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 20kmh 2x do roka
« Odpověď #23 kdy: 07 Listopadu 2015, 23:42:35 »

Měla by dojít výzva od magistrátu k úhradě pokuty. Pak začít argumentovat s nedoručením.
Napsal bych pak také na správní orgán, že jsem najednou zjistil, že po mě chtějí zaplatit nějakou pokutu za rychlost, o které jsem neměl vůbec tušení, a že rozhodnutí nebylo řádně doručeno, ať tedy rozhodnutí zruší, a vymažou ho z karty řidiče. Sami od sebe ho nevymažou ani po rozhodnutí, že pokutu nebudou vymáhat.
A ze všeho nejdříve bych smazal odsud fotky, jde z nich poznat, o jaké se jedná správní řízení.
IP zaznamenána

dan010

  • Příspěvků: 83
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 20kmh 2x do roka
« Odpověď #24 kdy: 08 Listopadu 2015, 20:57:06 »

Přesně tak - smazat a pokud tu už ten úředník byl a udělat si printscreen, tak to na to, že se to nedoručilo neuhrajete, protože jste se o tom evidentně dozvěděl, když je to tady celé nahrané...
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 139
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 20kmh 2x do roka
« Odpověď #25 kdy: 08 Listopadu 2015, 21:17:46 »

printscreen? Cože?
Tož na to by to úředník neuhrál!
Printscreen Vám během pár minut ve photoshopu udělám jaký chcete. Takže pokud by se o něco takového úředník pokusil, prohlásil bych to za neprůkazné a účelovou manipulaci.
IP zaznamenána

mila6032

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 349
    • Zobrazit profil
    • www.osbid.cz
Re:Překročení o 20kmh 2x do roka
« Odpověď #26 kdy: 08 Listopadu 2015, 21:36:18 »

Každopádně fotky jsem pro jistotu odstranil. Hrát na nedoruceni a mít obsah vystaven na netu není imho správná cesta.
Btw vzpomínám si na judikát, kde NSS ten trik s printscreenem doporučuje.

Edit: přísahal bych, že tohle není ten judikát, který jsem měl na mysli, ale i tady je tahle věta, byť se celý judikát zabývá něčím úplně jiným a za vytržení te věty z kontextu by mě asi místní právníci alespoň kopli do kolena.

Pokud tedy správní orgán nezachytí stav internetové stránky, kterou vzal v potaz pro své rozhodování, ať již tiskem nebo uložením na elektronický nosič dat, znemožní tak v podstatě správnímu soudu úkol vycházet při přezkumu rozhodnutí ze skutkového stavu, který tu byl v době rozhodování správního orgánu (§ 75 odst. 1 s. ř. s.). Není totiž žádná záruka, že informace na určité internetové stránce budou v okamžik soudního přezkumu odpovídat informacím, které na určité internetové stránce byly v okamžik správního rozhodnutí
« Poslední změna: 08 Listopadu 2015, 21:50:09 od mila6032 »
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 20kmh 2x do roka
« Odpověď #27 kdy: 08 Listopadu 2015, 21:59:31 »

Každopádně fotky jsem pro jistotu odstranil. Hrát na nedoruceni a mít obsah vystaven na netu není imho správná cesta.
Btw vzpomínám si na judikát, kde NSS ten trik s printscreenem doporučuje.

Edit: přísahal bych, že tohle není ten judikát, který jsem měl na mysli, ale i tady je tahle věta, byť se celý judikát zabývá něčím úplně jiným a za vytržení te věty z kontextu by mě asi místní právníci alespoň kopli do kolena.

Pokud tedy správní orgán nezachytí stav internetové stránky, kterou vzal v potaz pro své rozhodování, ať již tiskem nebo uložením na elektronický nosič dat, znemožní tak v podstatě správnímu soudu úkol vycházet při přezkumu rozhodnutí ze skutkového stavu, který tu byl v době rozhodování správního orgánu (§ 75 odst. 1 s. ř. s.). Není totiž žádná záruka, že informace na určité internetové stránce budou v okamžik soudního přezkumu odpovídat informacím, které na určité internetové stránce byly v okamžik správního rozhodnutí

Hlavne co je podstatne, nikdo nedokaze, kde ty data vlastne byly ulozeny a odkud prisli, bez cretifikatu, je to jedna pani povidala.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 139
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 20kmh 2x do roka
« Odpověď #28 kdy: 08 Listopadu 2015, 22:00:29 »

No, ono to právě není tak jednoduché a jednoznačné. To zachycení aktuálního stavu by mělo jít nejspíš přes státního notáře.
Setkal jsem se s tím v okamžiku, kdy jedna konkurenční firma poškodila druhou a na internet dali ukradenou kopii jejich stránek, ale akorát prohodili kontaktní údaje. A nastal problém, jak to hodnověrně zdokumentovat pro účely žaloby…
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 20kmh 2x do roka
« Odpověď #29 kdy: 08 Listopadu 2015, 22:16:27 »

No, ono to právě není tak jednoduché a jednoznačné. To zachycení aktuálního stavu by mělo jít nejspíš přes státního notáře.
Setkal jsem se s tím v okamžiku, kdy jedna konkurenční firma poškodila druhou a na internet dali ukradenou kopii jejich stránek, ale akorát prohodili kontaktní údaje. A nastal problém, jak to hodnověrně zdokumentovat pro účely žaloby…

Notar Vam jiste stacit nebude, protoze ten nedokaze zhodnotit, odkud data skutecne prisly.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin