30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Pofidérní výzva a mám se stát hrdinou?  (Přečteno 30917 krát)

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Liberec - pofidérní výzva a mám se stát hrdinou?
« Odpověď #30 kdy: 23 Listopadu 2015, 16:25:01 »

Vy tu nechcete přiznal, že jste snědl něco špatného, takže jste zaparkoval na prvním vhodném místě a odebral so do křoví nebo blízké restaurace problém vyřešit.
IP zaznamenána

Cosmesitosmesi

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Liberec - pofidérní výzva a mám se stát hrdinou?
« Odpověď #31 kdy: 23 Listopadu 2015, 16:55:41 »

A je to venku..  ;D Akorát mi to asi paní úřednice neschválí, ledaže bych zaslal jako důkaz uchovaný vzorek.
IP zaznamenána

honza16

  • Příspěvků: 51
    • Zobrazit profil
Re:Liberec - pofidérní výzva a mám se stát hrdinou?
« Odpověď #32 kdy: 23 Listopadu 2015, 18:18:43 »

Lepší varianta, tedy podle mého názoru, je nemocné auto. Pokud je vozidlo nepojízdné, tak se nejedná o "zastavení", ani o "stání", ale je to "zastavení vozidla".A s tím nic neuděláte, když auto nejede, tak nejede. :D
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Liberec - pofidérní výzva a mám se stát hrdinou?
« Odpověď #33 kdy: 23 Listopadu 2015, 19:34:03 »

A také ještě není úplně mrtvá varianta se švedským kámošem i když zde je riziko překlopení na sprdel popř. popotahování provozovatele za to, že neví, kdo jeho auto parkuje. Bylo by potřeba nejprve zavázat správní orgán k mlčenlivosti ..... já Vám teda řeknu, kdo to tam zaparkoval, ale musíte mi potvrdit, že se to můj zaměstnavatel nedozví ...  :)
IP zaznamenána

Cosmesitosmesi

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Liberec - pofidérní výzva a mám se stát hrdinou?
« Odpověď #34 kdy: 24 Listopadu 2015, 11:15:43 »

Švédského kámoše jsem použil kdysi, tentokráte jsem si chtěl zkusit projít úředním mlýnem sám a ideálně teda ještě zvítězit. Odvážnému štěstí přeje, že.

Nemocné auto je stále varianta, akorát nemám moc načtené tyto případy a nevím, jestli se to nesmetá ze stolu automaticky. Ale je to dobrý začátek pro podjatost.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Liberec - pofidérní výzva a mám se stát hrdinou?
« Odpověď #35 kdy: 24 Listopadu 2015, 22:47:43 »

To se mi líbí - není tak důležitý cíl (nezaplatit), ale cesta (navýšit si skill). K čemu laciná vítězství. Tak držím palce.  :)
Když řeknete, že jste auto odstavil z technických důvodů (baterie), tak by se důkazní břemeno mělo přesunout na orgán.
IP zaznamenána

Cosmesitosmesi

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Liberec - pofidérní výzva a mám se stát hrdinou?
« Odpověď #36 kdy: 01 Prosince 2015, 16:12:47 »

Ahoj přátelé, tak mi přišla výzva na podání vysvětlení jako udanému řidiči. Nekonkrétní udání řidiče dopisem ve smyslu: "Dne toho (bez uvedení že v době spáchání přestupku) řídila osoba Jméno, adresa, se vší úctou, vyližte si zadnice, tvá máňa" s předmětem "Udání řidiče" úřadu evidentně stačilo, třeba se to bude dát později napadnout.

Vyzvedl jsem jako zkušený matador 10. den. No do Liberce nejedu, navíc až do února nebudu mít reálně moc čas (škola + práce). Byla by náhoda, kdyby trefily dobrý termín.

1) Hned pošlu žádost o spis poštou podle InfZ viz. forum, abych zjistil, kolikrát (jak dlouho chodili kolem) mě tam viděli stát pro další tvrzení.
2) V den termínu dostavení se na k podání vysvětlení pošlu omluvu (v ten den ještě není pozdě, že?), že jsem se nemohl dostavit z vážných důvodů, které rozepíšu, aby mi to neshodili
3) Někdo zmiňoval možnost zažádat o přesunutí řízení do mého krajského města z důvodu ekonomičnosti a časové nemožnosti řešit řízení na druhé straně země. Víte o nějaké prošlapané cestičce zde na foru, resp. můžete mě nasměřovat cestou, jak najít paragraf, který tuhle možnost upravuje?

Blbý je, že teď mám fakt málo času na dlouhá studia zákonů, takže doufám, že se přes Vánoce nebudou činit a začneme si hrát až v tom únoru, kdy budu mít o hodně volněji.

Díky moc za pomoc!  :) :)
« Poslední změna: 01 Prosince 2015, 16:14:31 od Cosmesitosmesi »
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Liberec - pofidérní výzva a mám se stát hrdinou?
« Odpověď #37 kdy: 01 Prosince 2015, 23:49:50 »

ad 2) lépe poslat alespoň o 1 den dříve, riskujete, že se včas k úředníkovi nedostane a jednání bez Vás proběhne

ad 3) Měl by to být par.131 správního řádu http://zakony.centrum.cz/spravni-rad/cast-3
Akorát s tím má úřad problém, protože mu jde o Vaše peníze, které takhle nedostane.
Takže se Vás pokusí vyfakovat, ale je to dobrý důvod pro podjatost.

IP zaznamenána

Cosmesitosmesi

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Liberec - pofidérní výzva a mám se stát hrdinou?
« Odpověď #38 kdy: 02 Prosince 2015, 00:26:12 »

Zastavuje se čas řízení během posuzování žádosti o předání případu jinýmu kraji nebo je to jiný řízení podobně jako žádost o spis?
IP zaznamenána

3rl

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 239
    • Zobrazit profil
Re:Liberec - pofidérní výzva a mám se stát hrdinou?
« Odpověď #39 kdy: 02 Prosince 2015, 01:56:07 »

ne, je to úkon v probíhajícím řízení (úřad může, ale nemusí), nerozhoduje se o tom.
IP zaznamenána

Cosmesitosmesi

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Pofidérní výzva a mám se stát hrdinou?
« Odpověď #40 kdy: 23 Prosince 2015, 12:39:47 »

Zdravím přátelé!

Posun v mojí věci je takový, že jsem se omluvil z podání vysvětlení, krásnou nekonečnou větou vysvětlil, že do konce ledna nemám určitě čas nikam jezdit kvůli svým studijním povinnostem + navíc rovnou zažádal o přesunutí řízení do místa mého trvalého bydliště. Součástí tohoto dopisu byla ještě rovnou i žádost o kopii spisu podle vzoru zde na foru. O věci přestupku ani přesunutí řízení zatím k mému spokojení ještě nerozhodli, proto zde zatím své dopisy zveřejňovat nebudu.

Každopádně mi přišlo nádherné zamítnutí žádosti o zaslání kopie spisu. Shodili to na tom, že se jedná o osobní údaje a kvůli tomu to nemůžou zaslat. Nejvíc se mi na tom líbí, že je to totálně nesrozumitelný a kopec keců v kleci. Navíc poslední odstavec vypadá, jak kdyby ho tam dopsal někdo, kdo to kontroloval, nebo prostě aby toho nebylo málo. Na odůvodnění je naplácnutej nějakej zdánlivě nesouvisející odstavec, ve kterém chybí sloveso a celkově si nějak odporuje (žlutě podtrženo).  ;D Defacto tím ale věřím chtěli říct, že mi to zatím nepřišili, tak co si jako dovoluju žádat o spis ve věci, ve který jsem podezřelý a mám podat vysvětlení, že.

No jsem zvědav, co mi na to řeknete a prosím o radu, jak získat spis (formulovat odvolání nebo žádat jiným způsobem), aniž bych tam musel jezdit.  ;D

Veselé Vánoce!

« Poslední změna: 23 Prosince 2015, 12:46:45 od Cosmesitosmesi »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Pofidérní výzva a mám se stát hrdinou?
« Odpověď #41 kdy: 23 Prosince 2015, 14:32:46 »

Máte pravdu, jsou to jelita, takové rozhodnutí by člověk čekal z nějaké Horní Dolní, kde vidí InfZ žádost poprvé v životě, a ne z Reichenbergu ... Jestli chcete napsat odvolání proti odmítnutí InfZ, tak pošlete SZ.
IP zaznamenána

Cosmesitosmesi

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Pofidérní výzva a mám se stát hrdinou?
« Odpověď #42 kdy: 09 Února 2016, 18:13:55 »

Opět po nějaké době zdravím všechny přítomné.

Jen tak pro zajímavost, co se odehrálo:

1) Na obdržené zamítnutí zaslání spisu jsem odvolání nepodal, nestihl (resp. neměl jsem chuť v danou dobu) jsem termín a stejně jsem si řekl, že mé řízení to nepozdrží a rozhodl jsem se zvolit novou žádost, ve které budu žádat o zaslání anonymizované verze spisu, pročeš argumentace osobními údaji by vyzněla směšně.

2) Součástí obálky byla také žádost o přesunutí řízení do Prahy. Už když jsem ho podával, tak jsem předpokládal, že to je formální hovadina (mám teprve jet podat vysvětlení, nic se se mnou nevede), nicméně se k tomu nijak ani nijak nevyjádřili, což mě překvapuje. Není jejich povinnost jakoukoliv žádost alespoň odmítnout?

3) Před asi týdnem mi přišlo nové univerzální předvolání k podání vysvětlení, bez jakýchkoliv zvláštností. Pohrávám si s myšlenkou, a u té vás prosím o radu:

Provozovatel vozidla uvedl jako řidiče vozidla mě, nicméně stylem holověty: "Dne x.x.xxxx řídila tato osoba s tímto bydlištěm." Chybělo časové určení. Mám v plánu se dostavit na podání vysvětlení, tam uvést, že daný den jsem vozidlo řídil, ale nemohu popravdě říci, jestli i v daný okamžik, protože si to prostě nepamatuju a ani nemám takovou povinnost - tu má provozovatel vozidla. A ten se mohl při udávání řidiče překouknout v čase a místo člověka, který řídil v XX hodin uvedl člověka, který řídil v YY hodin.

Následovně tedy předpokládám, že by museli opět poslat dopis provozovateli, ať upřesní řidiče v daný okamžik > to bych byl tedy opět já > na následné předvolání k podání vysvětlení bych napsal, že trvám na rozhodnutí bez mé přítomnosti.

Cíl: Uplynou zase dva měsíce a můj deadline je v červnu.

DÍKY MOC!  8)
IP zaznamenána

jezekif

  • Příspěvků: 75
    • Zobrazit profil
Re:Pofidérní výzva a mám se stát hrdinou?
« Odpověď #43 kdy: 09 Února 2016, 19:19:59 »

Provozovatel vozidla uvedl jako řidiče vozidla mě, nicméně stylem holověty: "Dne x.x.xxxx řídila tato osoba s tímto bydlištěm." Chybělo časové určení. Mám v plánu se dostavit na podání vysvětlení, tam uvést, že daný den jsem vozidlo řídil, ale nemohu popravdě říci, jestli i v daný okamžik, protože si to prostě nepamatuju a ani nemám takovou povinnost - tu má provozovatel vozidla. A ten se mohl při udávání řidiče překouknout v čase a místo člověka, který řídil v XX hodin uvedl člověka, který řídil v YY hodin.

To bych tipoval, že úřad schodí na sprdel a konec.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Pofidérní výzva a mám se stát hrdinou?
« Odpověď #44 kdy: 09 Února 2016, 20:12:49 »

pokud v tomto stádiu shodí na sprdel, tak to dle mého názoru udělá chybu, protože musí podniknout všechny kroky ke zjištění pachatele přestupku a pak mu přestupek prokázat. To znamená musí vyslechnout řidiče (popřípadě vyzvat k vyjádření, ale doporučoval bych to natahovat omluvenkami a pod.) a tak dále.Teprve pokud toto nebude možné, může to překlopit na sprdel. Takže pokud v této fázi překlopí, mělo by to jít shodit na tom, že nepodnikl všechny kroky…
IP zaznamenána