30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: zahájení trestního stíhání  (Přečteno 19341 krát)

Kamiq

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 245
    • Zobrazit profil
Re:zahájení trestního stíhání
« Odpověď #30 kdy: 18 Března 2019, 21:17:46 »

Poškození cizí věci dle § 228/1 tr.zákoníku psal v prvním příspěvku.
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

Lukyn.P

  • Příspěvků: 38
    • Zobrazit profil
Re:zahájení trestního stíhání
« Odpověď #31 kdy: 19 Března 2019, 04:43:16 »

Kvalifikace poškození cizí věci po prvním stání samotným soudcem překvalifikována na pokus o těžké ublížení na zdraví s horní sazbou 10 let na tvrdo. Vše pouze na základě výpovědí cyklozmrdů a falešného svědka, který místem projížděl několik minut po incidentu. Přitom k lékaři nikdo nešel, žádný znalec nezkoumal poškození, nikdo nikomu nedal dýchnout, pumpa jen doložila jakési paragony za opravu buznošlapu. Návrh na rekonstrukci zamítnut, psychologický posudek mě i pumpy zamítnut, i když pumpa projevila svou agresivitu při otázce mého právníka, zda požil před jízdou alkohol a zda jsem byl napaden, přičemž byl právník soudcem umlčen s výhružkou pokuty za nevhodné chování. Právníky jsem vystřídal 2. První se rozkoktal, když soudce podával úplně absurdní otázky a druhý byl dobrý, ale možná nedělal úplně vsechno, co mohl a navíc soudce naší obhajobu neustále dokola shazoval ve smyslu chudáci cyklisti a zlé, moc zlé vražedné auto. Bojím se toho, že i kdybych už tenkrát tu kameru měl, tak bych byl stejně potrestán, protože prostě cyklismus musí všichni tolerovat ať je to sebevětší svinstvo. Jen podotýkám, že jsem tenkrát našel na facebooku fotky soudce v buznohadrech na vinařské stezce se sklenicí vína, takže výsledek byl už předem dán.
« Poslední změna: 19 Března 2019, 04:57:36 od Lukyn.P »
IP zaznamenána

urbann

  • Příspěvků: 346
  • s
    • Zobrazit profil
Re:zahájení trestního stíhání
« Odpověď #32 kdy: 19 Března 2019, 07:04:32 »

Podal jste na soudce námitku podjatosti?

Když jsem si celé vlákno přečetl, přišlo mi, že jste měl být trochu aktivnější. Tohle je jeden z mála případů, kdy je PČR užitečná, tzn. hned po incidentu bylo třeba za nimi zajít a sepsat prohlášení, klidně i bez právníka - resp. je toto vlastně u nás možné? Neposlali by měl PČR pryč s tím, že to není jejich problém? Když jsem před pár lety měl nehodu v Rakousku, postupoval jsem tímto způsobem.
IP zaznamenána

now

  • Příspěvků: 243
    • Zobrazit profil
Re:zahájení trestního stíhání
« Odpověď #33 kdy: 19 Března 2019, 08:42:35 »

No, moc se jim do toho nechce. Ale musí se to správně odůvodnit a oni pak napíšou jen záznam (tehdy tam ani nebylo myslím napsáno úřední záznam) jakože to u nich bude založeno.
Prostě popsat co se stalo, že nechtěli nic řešit ale že máš ooprávněnou obavu a prostě to všechno vypovědět.... Ale takovému soudci by asi i to bylo jedno.
Pořád ale v ČR platí, čím více papírů, tím lépe. Funguje to i na finančák, já vždy přitáhnu kupu papírů a začnu to před ně sázet. Okamžitě řeknou to stačí, děkujeme, něco z toho vybere a dáme do zápisu. A je to vyřešeno.
I když dneska všechno řídí počítače, tak papír má pořád největší hodnotu.
IP zaznamenána

Lukyn.P

  • Příspěvků: 38
    • Zobrazit profil
Re:zahájení trestního stíhání
« Odpověď #34 kdy: 19 Března 2019, 11:23:17 »

Námitka podjatosti nebyla podána, právník na to asi neměl koule a já jsem z toho všeho byl úplně na sračky. Vlastně jsem pořád. Tenkrát jsem nevěděl jaké zmrďárny mě čekají a jak postupně přicházely, tak jsem se z toho málem nevzpamatoval. Nevím jestli jsem přecitlivělý, ale bylo mi z toho tak zle, že jsem nemohl ani mluvit a málem to se mnou švihlo a vzpamatovávám se z toho snad doteď. Nemyslelo mi to vůbec, tak jsem spoléhal na právníka. Nešlo to prostě ovlivnit z mé strany. Do poslední chvíle mě uklidňoval, že to dopadne dobře a po krajském soudu mi rekl at se na to už vyseru. Kdyby to prý nejvyšší soud vrátil, tak na okrese by to podle něho mohlo dopadnou ještě hůř, protože by to prý stejně dostal zpět stejný soudce a viděli jsme přeci ak s námi jednal... Bohužel na právníka s většíma koulema jsem neměl a nemám. Pochopil jsem, že dneska už vůbec nejde o pravdu a spravedlnost, ale o to, kdo dokáže být větší zmrd.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:zahájení trestního stíhání
« Odpověď #35 kdy: 19 Března 2019, 11:31:56 »

Pochopil jsem, že dneska už vůbec nejde o pravdu a spravedlnost, ale o to, kdo dokáže být větší zmrd.
K soudu se nechodí pro spravedlnost, ale pro rozsudek.
IP zaznamenána