30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Správní řízení, překročení rychlosti o víc jak 50km/h na dálnici  (Přečteno 10173 krát)

chuck

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil

Zdravím,

jak jsem tu již dříve avizoval, tak už to mám doma.

Především by mě zajímalo, jestli se mám seznámit se spisem ještě před jednáním. A nebo jaký postup zvolit. Jakékoliv postřehy a rady, jak toto řešit uvítám, zkušenost nemám žádnou.  :-\

Také si pohrávám s myšlenkou zkusit tohle: http://www.nezaplatim.cz/ Ale nic o nich nevím.



« Poslední změna: 08 Září 2015, 12:19:23 od chuck »
IP zaznamenána

vava

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení, překročení rychlosti o víc jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #1 kdy: 08 Září 2015, 12:06:40 »

Máte čísla jednací v patičkách stránek, tak si je případně doanonymizujte. V předvolání se mi akorát nelíbí, že Vám lžou ohledně toho, že musíte mít důkazy pro doložení svých tvrzení a také že musíte vše uplatnit hned. Ani jedna z těch věcí není dle NSS pravda, takže Vás tak trochu krátí na právech. Já osobně bych se je snažil koupat už zkraje, třeba touhle konkrétní námitkou (podjatosti), ale celá strategie se bude odvíjet od obsahu spisu, takže bude dobré obstarat si ho co nejdřív.

Podle data vyhotovení předvolání Vás musím pochválit za správné vybírání pošty. :)
« Poslední změna: 08 Září 2015, 12:08:26 od vava »
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení, překročení rychlosti o víc jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #2 kdy: 08 Září 2015, 12:09:10 »

Pozor tady myslí doložení případné omluvy a v tom mají pravdu.
IP zaznamenána

vava

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení, překročení rychlosti o víc jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #3 kdy: 08 Září 2015, 12:15:13 »

Na straně 3 se odkazují na § 52 SprŘ, což by neměli. S omluvenkami pravdu mají a je od nich velmi milé, že to tak hezky rozepsali, aby nevzniklo nějaké nedorozumění. :-|
IP zaznamenána

chuck

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení, překročení rychlosti o víc jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #4 kdy: 08 Září 2015, 12:30:41 »

Děkuji za rychlé odpovědi.

Takže co nejrychleji si udělat výlet do Pardubic na prohlídku spisu, jestli to dobře chápu. Žádost o kopii mám podat až při tom jednání nebo rovnou až tam budu?
IP zaznamenána

vava

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení, překročení rychlosti o víc jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #5 kdy: 08 Září 2015, 12:37:17 »

Pokud se nechcete pouštět do tahání spisu z úřadu poštou přes zákon o svobodném přístupu k informacím, ale chcete prostě jako účastník zcela obyčejně nahlédnout, tak stačí neohlášená návštěva v úředních hodinách. Můžete se tam vypravit Vy osobně, nebo i někdo s plnou mocí (nemusí být ověřená). Úřad Vám na požádání udělá i kopii spisu; v takovém případě může být lepší předem tam zavolat a ohlásit se, aby Vám ji připravili.
IP zaznamenána

chuck

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení, překročení rychlosti o víc jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #6 kdy: 08 Září 2015, 14:10:58 »

Vzhledem k tomu, že to potřebuji co nejrychleji, abych se stihl připravit na to jednání, tak bude asi nejlepší se tam dostavit osobně.

Jestli jsem totiž dobře četl zdejší příspěvky, tak by mi mohli u jednání říct, že jsem měl dost času na to se se spisem seznámit předem. Tudíž bych tam byl bez Vašich rad a uplně ztracen.

Jakmile budu mít další informace, hned to sem hodím.
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení, překročení rychlosti o víc jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #7 kdy: 08 Září 2015, 14:22:18 »

Každopádně tady se vyplatí víc než jinde time management. Pce rozhodují rychle a KÚ se s tím taky nesere. Já bych volil postup omluva-omluva-zástupce, tohle standardně neuhraješ. KÚ rozhoduje během 6-8 týdnů a potvrzuje kdejakou sračku. Vhodně formulovaná námitka podjatosti v pravou chvíli prospěje.
IP zaznamenána

vava

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení, překročení rychlosti o víc jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #8 kdy: 08 Září 2015, 14:31:16 »

Mít spis co nejdřív je rozhodně priorita, ale na toho 17. 9. si zatím jízdenku nerezervujte. :)
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení, překročení rychlosti o víc jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #9 kdy: 08 Září 2015, 14:33:46 »

Na straně 3 se odkazují na § 52 SprŘ, což by neměli.
Můžou, respektive je lepší mít své argumenty něčím podpořené, jinak je můžou snáze smést ze stolu. Příklad by byl, třeba to, že budete tvrdit, že se stala nehoda při měření rychlosti automatizovaným systémem a poslali vám výzvu k uhrazení částky. Pokud mají fotky na kterých žádná nehoda není, tak vám to bez důkazů krásně smetou ze stolu. NSS nejspíš měl na mysli, že účastník nemusí být se správním orgánem součinný při opatřování důkazů, což nemusí, ale důkazů na podporu Vašich tvrzení se to netýká.
Je samozřejmě rozdíl pokud půjde o něco co si může úřad ověřit sám a nebo něco co může doložit pouze účastník řízení.
IP zaznamenána

unlimited

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 210
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení, překročení rychlosti o víc jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #10 kdy: 10 Září 2015, 13:04:35 »

Už to předvolání vypadá dost slibně, tohle bude lahůdka. :D Klasický Pardubice. Je s nimi sice velká sranda, ale tam je třeba vždycky počítat, že to skončí u soudu, KÚ tam potvrzuje neskutečný nesmysly, jak už tu uvedl kolega. Rozhodující je vidět spis. Jinak v Pardubkách bych skutečně vážně zvažoval www.nezaplatim.cz, tady je bude potřeba v tom vymáchat hned v 1. kole a potom napsat profesionální odvolání podpořený judikaturou NSS, aby bylo KÚ jasný, že se s případnym potvrzenim rozhodnutí rozhodně nesmíříte. Ale pokud chcete bezplatně, rád se toho ujmu, tyhle rychlosti řeším rád.  ;D Ať se rozhodnete pro kohokoli, řešil bych to přes SZ, u Pardubic bych se skoro vsadil, že to tu budou číst.
« Poslední změna: 10 Září 2015, 13:26:57 od unlimited »
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení, překročení rychlosti o víc jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #11 kdy: 10 Září 2015, 14:28:48 »

Už to předvolání vypadá dost slibně, tohle bude lahůdka. :D Klasický Pardubice. Je s nimi sice velká sranda, ale tam je třeba vždycky počítat, že to skončí u soudu, KÚ tam potvrzuje neskutečný nesmysly, jak už tu uvedl kolega. Rozhodující je vidět spis. Jinak v Pardubkách bych skutečně vážně zvažoval www.nezaplatim.cz, tady je bude potřeba v tom vymáchat hned v 1. kole a potom napsat profesionální odvolání podpořený judikaturou NSS, aby bylo KÚ jasný, že se s případnym potvrzenim rozhodnutí rozhodně nesmíříte. Ale pokud chcete bezplatně, rád se toho ujmu, tyhle rychlosti řeším rád.  ;D Ať se rozhodnete pro kohokoli, řešil bych to přes SZ, u Pardubic bych se skoro vsadil, že to tu budou číst.

Přesně tak. Ještě doplním, že obvykle nedělají zásadní procesní chyby a judikaturou v rozhodnutí taky nešetří, takže pozor na např. překonané judikáty apod. A jestli to tu čtou? Inu, pak nezbude než toho zmrda L.S., všech čuráků futrála a dopravního fašistu pozdravovat a jeho kámoše A.K. takto überfašistu na KÚ rovněž  :)
IP zaznamenána

unlimited

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 210
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení, překročení rychlosti o víc jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #12 kdy: 10 Září 2015, 19:38:04 »

Myslel jsem to tak, aby procesní strategie nebyla předem prozdrazena a aby se na ní nemohli připravit a činit takový kroky, který by vedly k ovlivnění celého řízení. Jinak zrovna Pardubkám bych chtěl naložit hrozně. Není žádnej jinej magoš/MÚ, kterej by dělal takový zmrdoviny jako právě oni a odvolačka bejvala taky lepší. Od jistý doby jsem pociťoval určitou změnu v jejich rozhodování. Z mých případů to vždycky shodili, ale když jsem viděl celkem slušné odvolání, které sice mělo nedostatky a v prvním kole nešli tak štěstíčku naproti, přesto jsem mu dával celkem slušnou šanci na úspěch a oni to tak rudě přiohýbali, tak bych snad i zaplatil žalobu a právníka. Bohužel dotyčný nechtěl jít k soudu, to je potom těžký. U nich nejde o to, že by něco něudělali, v tom máte pravdu, u nich jde o to, že to sice zargumentujou a provedou, ale totálně poserou. Oni sice vědí co musí nebo ne, ale hlubší co a jak se musí zdůvodnit, tam znalost není. Obecně se odvolačkám musí dát jasně najevo, že se k soudu bude chodit, jinak budou mít tendenci to potvrdit a naprosto nesmyslně okecat.

Stačilo jak tehdy řešili ty rušičky, naprosto nechápu jakym způsobem se chovali účastníci řízení, když to údajně došlo do dvou pravomocnejch rozhodnutí. Přitom tihle lidi asi moc velký ovce nebudou a nějaký peníze na obhajobu taky budou mít.
« Poslední změna: 10 Září 2015, 19:44:13 od unlimited »
IP zaznamenána

chuck

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení, překročení rychlosti o víc jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #13 kdy: 11 Září 2015, 13:17:33 »

Tak a spis je doma. Zdá se, že je tam uplně vše. 2x fotka mizerný kvality + video, přestupkový spis a nějaký ověření, certifikáty, karta řidiče.

Akorát nevím, co teď s tím na co se zaměřit.  :(
IP zaznamenána